Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Madziara
nie stresuj się bo to nic nie da, musi byc dobrze i tylko tego się trzymamy... pójdziesz na wizytę zbadają cię i zobaczysz, że będzie ok
Lekarze odpowiadają zarówno za nas jak i za nasze dzieci więc musimy im ufać

a tak na marginesie - wiadomość z ostatniej chwili - W 5 10 15 są przeceny nawet do 80% przy zamawianiu przez internet - dużo ciuszków i fajne aż pierwszy zakup poczyniłam bo nie mogłam się oprzeć - 2 sukieneczki i 2 bodziaki - zapłaciłam 65 zł a zaoszczędziłam kolejne 75

Odnośnik do komentarza

Drogie koleżanki w bardziej zaawansowanym etapie :)
mam prośbę dziewczyny z Warszawy, chodzące prywtanie. Robiłyście w końcu tą różyczkę, cytomegalię i toxo? ile razem zapłaciłyście, ja znalazłam taniej niż w Dantexie (300zł), w Babka medica (240zł) i w http://www.polskiepunktypobran.pl/ za 218zł - ale to ostatnie to nie wiem co to jest ;)
fajnie by było jakby cena była niższa niz 200zł i Panie od pobioru były milutkie i cierpliwe:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgej28ph6kmm4a.png

Odnośnik do komentarza

Witamy nową mamusię :)

Jak się czujesz? Wiesz już co skrywasz w brzuszku?

Co do badań tętna to mnie detektorem nikt nie badał. Lekarz na każdej wizycie przy usg mierzy i sprawdza tętno :)

Kobitki, w końcu dziś chłodniej ! Nawet mnie nie martwi, że zrobiło się pochmurnie, nawet niech pada :D a ja idę do warzywniaka po pomidorki,bo mam ochotę na pyszne śniadanko ;) miłego dizonka !

Odnośnik do komentarza

Witam Lenson:)
Czuję się coraz lepiej chociaz miewam dosyc czesto bóle głowy,wczoraj wieczorem po kilku dniach przerwy dopadły mnie wymioty jeszcze:p ale jest coraz lepiej. No u mnie doktorka nie robi usg tylko na kazdej wizycie połozna sprawdza tetno(niestety u mnie nie znalazła). 15 lipca miałam usg,ale za wczesnie było na płec,jutro prywatnie idę bo niepokoje sie tym tetnem. I 14 sierpnia mam skierowanie na usg od swojej pani doktor,mam nadzieje,ze wtedy sie dowiem:)

Odnośnik do komentarza

Sorry laski, że jak tak rzadko piszę ale moja "robota mnie wykańcza" ....ale to inna para kaloszy. Czytam Was codziennie ale z pisaniem gorzej.
Piszę bo przeczytałam wpisy madziara1991 - cześć witam - chciałam Cię uspokoić ja jestem w 22 tyg. i byłam w zeszłym tygodniu u położnej posłuchać serduszka i tętna i też nic nie było słychać bo tak się dzidziuś ułożył kazała mi przyjść później jak poczuję ruchy - to znaczy że się przekręci - więc poszłam i już cichutko było wszystko słychać. Spokojnie nie martw się ale oczywiście idź wszystko sprawdzić.
KariKari -
"a ile w tego co zaoszczędziłaś masz masz na koncie...:)" żart oczywiście zaraz w ramach relaksu w tej głupiej robocie wejdę sobie do sklepu on-line i poszperam.

Odnośnik do komentarza

Madziara a pewnie, że idź na usg to się uspokoisz
a detektorami to różnie bywa - chciałam sobie taki kupić ale opinie mnie odstraszyły, bo dziewczyny próbowały podsłuchać i nic nie słyszały, stresowały się a niepotrzebnie
Jutro na usg na pewno zobaczysz brykające maleństwo i usłyszysz serduszko :) ja mam na każdej wizycie usg i mierzenie tętna więc jestem spokojna
i jeśli twoja intuicja mówi Ci, że jest ok to tak będzie :)
głowa do góry i daj znać jak po jutrzejszej wizycie

Maślak -a no to co zaoszczędziłam jest na koncie - na kolejne zakupki hihh :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie:)
Madziara1991,moja znajoma polozna powiedziała mi ze kobiece ciał0 jest tak skonstruowane ze jeżeli z dzidzia by cos zlego się dzialo to nasze ciało by dalo jakies znaki typu jakies skurcze,bole,plamienie cos co by Cie od razu zaniepokoilo. Także glowa do góry.
Ja osobiescie jak już pisałam wcześniej jakiś tydzień temu zakupiłam sobie taki detektor tętna plodu i jestem bardzooo zadowolona,samo używanie tego nie szkodzi dziecku wiec w wolnych chwilach podsluchuje sobie jak bije serduszko mojego szkraba:) Mysle Madziara1991 ze może sprzet Twojej poloznej szwankuje...
A jeśli chodzi o badania ja nie placilam nic,chodze normalnie państwowo,bo dlaczego mam komus napychać kieszenie skoro place składki zdrowotne. Jeśli ma być dobrze to będzie tak czy tak. A w razie wątpliwości zawsze możne się udac na jakas prywatna wizyte.

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

KariKari,no własnie po tym zajściu tez poczytałam sobie o detektorach i opinie sa rózne. Ja osobiscie nie kupiłabym sobie tego,teraz widzę,ze panikuje a co jesli sama tez bym nie znalazła tetna? cięzkie przezycie. Ciąże miałam zagrozona i teraz wole dmuchać na zimne. Oczywiście,ze dam znac jak tam moje maleństwo sie rozwija:)

Pateczka własnie dobre w tym wszystkim jest to,ze zadnych bóli typu krzyza,brzucha,podbrzusza nie mam. To mnie bardzo uspokaja. Zreszta miałam robione usg 15 lipca i z moim maleństwem było wszystko ok. Było bardziej szczegółowe. Połozna powiedziała zebym sie nie stresowała bo sprzet własnie jest stary a i u niektórych kobiet tetno mozna znalezc dopiero po 20 tyg.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo halo czasami jak wasz czytam to mam ochotę jednak nie czytać ha ha :) ostatnio któraś pisała o zupie kalarepie to nigdzie nie potrafiłam kupić kalarepy , żurek to musiałam szukać polskiego sklepu specjalnie teraz smalec to cholera nie ma u mnie w sklepach a ogórki kiszone lipa ... Obszukalam 3 sklepy i tylko korniszone . Dzisiaj co było dziwne nie nawidze sushi byłam w lidlu i były takie małe pudełeczka na szybko do zjedzenia i kupiłam ale nie zjadłam leżą :)

Witam nowa mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczyny :) I witam nową Grudnióweczkę:))

Ja też nie miałam badanego tętna, jedynie przy usg lekarz badał.
Może jutro położna posłucha, bo JUŻ JUTRO WIZYTA!! :):) miesiąc czekania to stanowczo za długo ale już cooraz bliżej :P

U mnie też dziś chłodniej:) Zamiast cieszyć się ochłodzeniem, to się stresuję wizytą u dentysty :| Ma mi dokańczać kanałowe leczenie, a niestety trochę się przez tego zęba nacierpiałam. Po pierwszej wizycie jakiś miesiąc temu wdało mi się zapalenie aż do kości-choć to tylko przypuszczenia bo przecież w ciąży nie mogę mieć rtg.. Wyłam z bólu, a mogłam brać tylko paracetamol:/ Dopiero później dowiedziałam się że ketonal też wchodzi w grę, więc brałam po pół tabletki, a później już zaczął działać antybiotyk:) W każdym razie aż się boję jak ma mi dziś z powrotem do niego zaglądać:/ Bo nie chcę sobie i małemu fundować takich cierpień i faszerować nas żadnymi tabletkami, antybiotykami.. Ale cóż, trzeba to dokończyć.
trzymajcie kciuki kochane:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
madziara1991 - witam nową mamę :) Nie martw się tym detektorem. Na usg zobaczysz, że wszystko jest dobrze.

Lenson - dzięki za namiary na dentystę. Umówiłam się do dental care za tydzień. Mam nadzieję, że nie będzie za dużo do robienia. Nigdy nie brałam znieczulenia do leczenia zębów i teraz się zastanawiam. Już sama nie wiem czego się bardziej boję - bólu czy zastrzyku znieczulającego.

Wczoraj skontaktowałam się ze szkołą rodzenia, do której chciałam chodzić od września. Nastawiona jest na ćwiczenia z fizjoterapeutami w basenie i na sali gimnastycznej oraz kilka spotkań tematycznych. Bardzo się nastawiłam, że będę tam chodzić a tymczasem powiedziano mi, że nie wiadomo czy kurs w ogóle się odbędzie... :/ Mało chętnych się zgłosiło, bo niby mało rodzi zimą... A kolejny kurs jest w styczniu kiedy już będzie po ptakach.
A to kurcze jest jedyny kurs w moim mieście. Pozostaje tylko joga w ciąży która mnie w ogóle nie interesuje oraz 6 (!) godzinny kurs na porodówce. Jestem strasznie rozczarowana :/

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Nuria deklaracje złożyłam na końcu czerwca mam nadzieje że od czerwca nie było żadnych zmian, bynajmniej ja nic nie słyszałam;)
KariKari piekne rzeczy i ja chyba muszę się wybrać na zakupy na początek chce kupić kilka brodzików (koniecznie rozpinanych przez całą długość) bo jednak na początku mogę mieć problem z ubieraniem maleństwa.
Aleksandra współczuję przygód z stomatologiem oby dzisiejsza wizyta byka ostatnią;)
Mea motywujesz mnie żebym zadzwoniła do sxkoly rodzenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...