Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też uważam że to nasza sprawa jakie imię nadamy dziecku. Ale musimy jednak pomyśleć o tym że to imię będzie towarzyszyło naszemu potomkowi przez całe życie. Że będzie sie nim przedstawiał. Ze inni będą mówić do niego po imieniu. I chyba tylko tym musimy sie kierować. Wiadomo ze nie wszystkim dogodzimy. Ale wystarczy aby nam pasowało no i naszemu dziecku heheh.

Odnośnik do komentarza

nasze dzieciaczki zapewne kiedyś powiedzą, że dlaczego nazwaliśmy Kasia a nie Marysia... takie coś zawsze się pojawia
ja przy wyborze imienia kieruję się by było zdrobnienie można wprowadzić, by pasowało do dziecka i do dorosłego człowieka... wiadomo każdy ma jakieś skojarzenia, że jakieś imię się z czymś lub kimś kojarzy i to też biorę pod uwagę

dlatego u mnie będzie: Maja lub Pola - zależy od negocjacji z mężusiem. Ostatnio to Gabrysia mi się tez podoba
a dla chłopca Filip - ale wiem, że teraz modne i połowa podwórka to będzie takie imię, i jeszcze rozważamy Kacper, Bartuś
no nic okaże się - jak poznamy płeć to zawężymy nasze wybory

Odnośnik do komentarza

Dobra to się wpiszę na listę :) Jeszcze nie wiem co będzie u mnie, ale coraz więcej ludzi mówi że chłopak. To moje pierwsze dziecko i nie mam konkretnych wyobrażeń dotyczących płci czy wyglądu, ale razem z mężem mamy już wybrane imiona. Będzie Emil albo Emilia :) Pierwsze miesiące były tragedią i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dalej zdarza mi się wymiotować ale to są tylko sporadyczne przypadki. Za to zaczyna mi lecieć siara z piersi co strasznie denerwuje bo jak przyschnie to wszystko mnie swędzi... Ale czego się nie robi dla dobra maleństwa <3

Odnośnik do komentarza

Olussia znalazłam jeszcze coś takiego :

http://supermama.edu.pl/szkola-rodzenia/rodzaje-kursow

Ja się w tym jeszcze nie orientuje. Ale coś czytałam, że np. przy szpitalu na zaspie zrobili płatne 300 zł. Na kliniczną trudno się dostać ( czy to w ogóle możliwe aby nie dostać się do szkoły rodzenia ? ) i jeżeli nie jest się zameldowanym w Gdańsku to też trzeba płacić....

Odnośnik do komentarza

KariKari to 21 tydzien idzie.
Co do imion tez sie zgadzam ,kogo to obchodzi jak nazwiemy swoje dzieci to nam sie ma podobac a nie innym,my do wczoraj chcielismy Kamil dac ale mezowi podoba sie Semi takze do narodzin pewnie sie jeszcze cos zmieni.
U nas wkoncu goraco i sloneczko az czlowiek czuje sie bardziej energiczny. Ciagle szukam cos do zjedzenia,w kölko otwieram lodöwe niewiem co chce,wcinam caly czas owoce co chwile ale dalej cos bym zjadla oczywiscie opröcz obiadu! Obiad zawsze jest a po nim chodze i szukam Jakis przekasek jakas nienasyta jestem. A jak u was?

Odnośnik do komentarza

Marta A - tez chodze po domu i ciagle cos jem dzisiaj mialam na obiad spagetti po obiedzie znjadlam popcorn przegryzałam go jogurtem a skonczylam na babeczkach i ciagle czuje niedosyt :) . no ale coż zrobić? takie uroki ciąży :) maleństwo sie tego chyba domaga hehe :)

co do imion to ja tez sie nasluchalam że dlaczego Marcelek nie ma innych imion , ale nie obchodzi mnie opinia innych to jest moje dziecko a takie imie podoba sie mi i mojemu S wiec nie przejmuje sie opinia osob trzecich :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19urjjgta9vr12v.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hejo, moja mamusia widząc jaki mam dzisiaj nastrój wyciągnęła mnie do miasta. Cały dzień rozpusty jedzeniowej :D Gofry, ogórki mało solne, lody, teraz wróciłam do domu i wypiłam dużą butelkę kubusia bananowego, wciągam jogobelle i zagryzam pączkiem. A i gotuje mi się jeszcze kalafiorek :D

I niech nikt mi nie mówi, że jedzenie nie poprawia humoru. :D

Oczywiście w takich ilościach tylko od czasu do czasu!

Kupiłam sobie dzisiaj 'ciążowe gazetki' znalazłam fajną 'Będę Mamą' bardzo ciekawa. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że dziś `ogólnopolski dzień zachcianek` hahaha :D u mnie też .... :D na sniadanie pączek na mieście, potem pizza, potem ryba z frytkami i surówką z kiszonej kapusty, kawałek serniczka z serków homogenizowanych do tego towarzyszyły mi soki jabłkowy i pomarańczowy ... no i cola.. aj, jak zdrowo.. a teraz jeszcze chipsy ketchupowe i moje ulubione monster munch :P po drodze śliwki... no cóż... ale to w sumie tylko dziś takie wszystko `zdrowe` bo tak ogólnie to staram się jesć całkiem zdrowo, kilka posiłków...warzywka, owocki, ale dzień przyjemności nikomu jeszcze nie zaszkodził.

Martwię się swoją wagą bo powinnam przytyc a schudłam.. na początku waga mi skakała, a teraz spadła w miesiąc o 1kg, a to już połowa ciąży, więc chyba powinno rosnąć? Ale moja pani doktor powiedziała, ze jest ok i nie mam się co przejmować i że z moim organizmem to przytyję max. 5-10kg :) a po ciąży za to mi spadnie z 15 :D Nie jestem szczupła, więc nie pogardzę jak tak sie stanie :)

U mnie ostatnio upały na przemian z burzami, a ja od tych zmian pogodowych padam jak mucha :( głowa mnie boli, samopoczucie do D.

Wyspowiadałam się z jedzeniowych grzeszków, ponarzekałam na samopoczucie i pogodę.... to już nie będę was dręczyć :P

Odnośnik do komentarza

Olusssia Franek i Zosia bardzo ladne imiona, tez uwazam ze wybor imienia to nasza sprawa oczywiscie mozna wysluchac propozycji rodziny ale ostateczna decyzje musimy podjac sami, wazne tez zeby imie pasowalo do nazwiska czesto rodzice wybieraja egzotyczne imiona ktore nie pasuja do typowo polskich nazwisk
Marta A imie Semi jest rowniez na mojej liscie,
u mnie to nie taka prosta sprawa z imieniem poniewaz moj maz nie jest polakiem i mieszkamy na stale w niemczech to musiny wybrac jakies imie uniwersalne ze tak powiem, tradycyjne polskie imiona sa trudne do wymowienia wiem jak to jest jak ktos ciagle przekreca twoje imie

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczynki ponownie :)
co do brzuszka że rano mniejszy a popołudniu większy to mam to samo- rano 4 miesiąc a wieczorem 6 lub 7 :) niezła różnica
ja dziś zdrowo i niezdrowo sama hamburgery robiłam bo mi się chciało a wiadomo lepsze swoje niż z maka :)
tak sobie dziś myślę na co mam ochotę i mam ochotę jeszcze dziś na... deserek jakiś z lodami i bitą śmietaną... o tak :) tego mi się chce :)

któraś z dziewczynek dziś lub w tym tygodniu ma jeszcze wizytę?

Odnośnik do komentarza

Hej hej,

Ale mam zaległości! :) postaram sie nadrobić :) byłam dzisiaj znowu na działce, pogoda śliczna, pies sie wybiegał :) ale zmęczona jestem! Odpoczywam :)

Ja za wizytę+usg płace 150 zł, badania krwi+mocz robię prywatnie hm i nie pamietam jaki to jest koszt:/ za prenatalne zapłaciłam 200 plus zdjecia w 4d za free :)

Śliczne fotki brzuszków!

Marta śliczne zdjecia 4D :) tak ładnie widać buzke! Super gratulacje :) my tez niedługo planujemy wybrać sie na 4D :D nie mogę sie doczekać!

Megi piękna laka! Masz pieska? Idealne miejsce dla niego do wybiegu :)

Niestety nie mogę zobaczyc z iPad tabelki :/ zobaczę moze pózniej na kompie

Co do imion to tez uważam,ze najważniejsze zeby nam -rodzicom sie podobało a komentarze innych są wkurzające...

Ja ostatnio mam wrażenie, ze mniej jem, i mam tak ze cos bym zjadła ale nie wiem na co mam ochotę i tak sie kręcę i wkoncu czasami nic nie zjem :/ ale zachcianki tez miewam :)

Dziewczyny, polowkowe robi sie 20-22 tydzien czy 22-24 bo mi raz inna lekarka nie mój lekarz powiedziała,ze na polowkowe to najlepiej przyjść w 24 tyg bo wtedy juznsszytsko jest bardzo dobrze wykształcone i wszystko ładnie widać. Co mówicie?

Pozdrawiam :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Megi widoki obłędne! uwielbiam takie, uspokajają.

Super macie brzuszki, widać ze to juz ciąża :) nie to co u mnie ;) ale czekam cierpliwie :) i rzeczywiście wieczorem moj brzuszek wyglada juz jak ciążowy, rano jest nawet koło połowy mniejszy ;)

Co do zachcianek, tez miałam chęć na hamburgera, ale wlasnie nie z maca, tylko takiego prawdziwego z bułeczka, ogórkiem, sałatą, no ale u mnie to albo macdonald albo sieciówka z burgerami bleh ;/
Tez mam tak ze otwieram lodówkę i nie wiem co mi sie chce ;))

Dzisiaj byłam na działce, ale jestem wykończona, prawie nie odpoczęłam, bo a to śliwki pozrywac, a to wiśnie ( robię kompocik wlasnie ;D ) a to coś ;) i na cały dzień to chyba ze dwie godziny tylko siedziałam, nie wiem jak jutro wstane do pracy ;/

Co do imion, to jak wybieralismy, to najbliżsi mówili to nieeee to taaak, każdemu co innego sie podoba, w końcu sie wkurzylam i zaczęliśmy wybierać sami. Teraz jak ktoś pyta to tylko mowię jak bedzie i staje przed faktem dokonanym i albo mówi ze fajnie, albo nic ;D wiec mam to gdzieś, bo to nasze dziecko i my jesteśmy jego rodzicami, nie kto inny.

Idę cosik zjeść ;)))

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo jak Wy, rano malutki brzuszek, a wieczorkiem cos widac:) ale duzo zalezy od dnia, nieraz kolezanki komentuja, ze jak sie najedza to maja wiekszy brzuch ode mnie ;P ale zdarzaja sie juz tez komentarze, ze moj brzusio urosl i ciaza jest widoczna.
Co do imion, to macie racje, najwazniejsze jest zdanie rodzicow Malenstwa ;) ja wszystkie sugestie ze strony rodziny i przyjaciół wysłuchalam, ale i tak od samego poczatku, jeszcze zanim poznalam plec, wiedzialam ze bedziemy miec Witka :). Dla dziewczynki brakuje mi pomyslu.. Podoba mi sie kilka imion, ale sa juz tak popularne w najblizszym nawet otoczeniu, ze musialabym szukac dalej: )
Monikam - a ja czytalam Twoj post i myslalam: "skad ta kobieta ma tyle energii?" ;-) aktywny dzień na działce i jeszcze praca.. Podziwiam ;-) bo ja jestem na l4 a i tak ciągle zmeczona.. Nie do tego stopnia co w I trymestrze ale jednak...
Jeśli chodzi o wizyty to ja kolejna mam 1 sierpnia.. Nie mogę się doczekać. :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki dzis cały dzien poza domem spedziłam :) i tyle stron do nadrobienia hehe:)
tez byłam dzis w galeri z bratowa na zakupach i wstapiłysmy do grycanek na ogromny puchar swieżych owoców z ogromna iloscia bitej smietany mmm pycha :)
POtem zakupy potem pizza w tawernie włoskiej i grecka sałatka jestem tak najedzona dzis ze na kolacje tylko nektarynki 2 bo jeszcze teraz czuje sie syta:)

Sniadanko bułka z pomidorem i serem ;) pomidorki 2 ;)HEHE

Co do imion to tez uważam że to nam powinny sie podobac nie innym!
ja chce Vanesse a mąż Mariette obydwa imiona mi sie podobaja :) wiec wybierzemy tak zebysmy obydwoje byli zadowoleni :)

Brzuszek rano połowe mniejszy tak jak waga rano inna a w dzien brzuszek wiekszy wieczorem najbardziej :)

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13549.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13550.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

kati02 to tak jak u mnie möj malzonek jest zudzoziemcem i ciezko nam jest wybrac imie,najpierw stwierdzilismy ze Kamil bo to imie gdzie jest w röznych krajach internacjonalne bysmy sie o imie nieklöcili ale wczoraj powiedzial ze mu sie Semi podoba i powiem ci ze lepiej podoba mi sie niz Kamil i chyba tak zostanie. Dziewczynka miala byc Zara. Takze trzeba pogodzic 2 rözne obyczaje.
Co du brzuszköw macie racje rano 4 miesiac a wieczorem 7 !

Odnośnik do komentarza

Vanesa ślinotoku dostałam na widok deserku... tak mi się dziś chce bitej śmietany z lodami czekoladowymi.... uuuu

zrezygnowana - co do terminu to ja wolę jednak po nowym roku urodzić... i wcale nie zwracam uwagi na datę z usg bo przecież każdy dzieciaczek rośnie w swoim tempie i tydzień różnicy to dla mnie żadna różnica,
usg bierze po uwagę wielkość dziecka i dopasowuje tygodnie... więc wszystko się może zdarzyć

masakra jakaś... dopiero drugi trymestr a ja bez sił... a co będzie w trzecim trymestrze jak już brzusio będzie duży albo bardzo duży dzidzia będzie duża i będzie ciężko się poruszać... dlatego zazdroszczę Monikam tej energii - powiedz jak ty to robisz że jej tyle masz

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Mimo wszystko dobrze wiedzieć, że nie tylko ja jestem zdechlakiem. I trymestr był lepszy, mimo mdłości mogłam naprawdę robić dużo rzeczy. Dzisiaj pojechałam do szpitala odebrać wyniki i myślałam, że nie wrócę - zawroty głowy, ciężkie bicie serca i prawie nie mogłam złapać oddechu! :/

W poniedziałek mam wizytę. Tak strasznie chcę wiedzieć czy to chłopak czy dziewczyna! Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...