Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Nuria współczuje Ci z tym refluksem przed ciaza zdazyłam go podleczyc troche dieta jest bardzo wazna z tym dziadostwem ;/ przepisał Ci cos lekarz na ten refluks???

Mi tez brzuch sie uwidocznił od 2 tyg dopiero i z dnia na dzien jst wiekszy tez mi rosnie tylko brzuch jak narazie spodnie dalej nosze w swoim rozmiarze 36 biodrowki brzuszek na wierzchu hehe:)oby szło tylko w brzuch :)

Ciekawe czy wam sie sprawdzi kalendarz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Lekarka kazała mi na razie pić syrop gastrotuss 3 razy dziennie przed jedzeniem a po usg zobaczy się czy to nie jest coś gorszego.
Najgorsze, że dietę od czasu ciąży mam raczej w porządku, mały ma dobre zachcianki.
I taka zwykła zgaga to pikuś przy promieniującym bólu żołądka jaki miałam.
No nic zobaczymy

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Nuria - na refluks poza otrzymaniem diety (nie jeść smażonych, ostrych itd) polecam Ci pić rumianek. Nie miętę - bo ona pobudza jeszcze produkcję kwasu w żołądku a właśnie rumianek.

Dziewczyny, macie jakieś kurcze w mięśniach? Ja się dziś postanowiłam mocniej przeciągnąć i momentalnie chwycił mnie kurcz w obu łydkach aż wrzasnęłam tak bolało :/
Czas brać codziennie magnez a nie od święta...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Vanessa gratuluję córeczki
Nuria współczuję
KariKari a wiesz, że rano sprawdzałam kiedy wrzucałyśmy fotki naszych brzuszków. Minęły równo 2 tyg.
Mae nie mam kurczy, czasem zabolą mnie łydki
U mnie z jednego kalendarz chińskiego wychodzi chłopiec a z drugiego dziewczynka. Może za tydzień dowiemy się bo we wt mamy wizytę, będę już w 16tc.

Odnośnik do komentarza

Nuria zdrówka życzę byś szybko się pozbyła tego dziadostwa

no to co dziewczynki od nowa wrzucamy foteczki brzusiów - tak sobie dziś zdałam sprawę, że czas tak szybo leci - dpiero się poznałyśmy pisałyśmy pierwsze objawy, pierwsze wizyty a tu za chwilkę będzie półmetek - niesamowite to jest

ja dziś zaszalałam kupiłam siatkę ciuszków, skarpetek, niedrapki, czapeczki i piękny kocyk dla córeczki takiej dziewczyny której pomagam i się opiekuję no niesamowita radość kupować takie malusie rzeczy a takie słodkie są.... normalnie jak nowonarodzona się czuj... od razu w głowie zaczęła mi się układać lista wyprawki, bo znając sytuacje zapewne nie jest skompletowana więc mam tydzień do jej porodu by zrobić taki komplet wszystkiego....

Odnośnik do komentarza

Ja zaczynam kompletować wyprawkę od skończonego 19 tygodnia :) czyli za tydzień. Trzeba się zacząć tym zajmować bo taką sumkę wydać w 2-3 tygodnie... to aż mnie wzdryga... ze 2 pensję sie przydadzą :P W 6 msc możę zamówię wózek i łóżeczko z dodatkami typu posciel itd. a teraz postaram sie kompletować ciuszki, szukać promocji na pampersy i tak myślę, żeby sobie aktywować kartę rossnę do rosmana, żeby mieć zniżki różne itd. :) Wpadnę jutro do H&M bo dziś niestety samopoczucie mnie dobiło to może coś fajnego upatrzę dla siebie i może dla maluszka... kuszą mnie takie małe bodziaczki albo skarpetusie... jejku! :)

Znów się rozpisałam o zakupkach, ale juz sie doczekac nie mogę jak będę wpadać do sklepu i przerzucać półki w poszukiwaniu idealnych rzeczy :)

Nuria- obyś szybko to paskudstwo wyleczyła!

Mae- czasami mam skurcze łydek albo stopy, ale od razu wstaję mimo, że boli i po minutce przechodzi :) tylko trzeba napiąć mięśnie i ścięgna, żeby się nie kurczyły, więc właśnie najlepiej wstać na prostych nogach.

Odnośnik do komentarza

Caroline z tą kartą rossnę to nie takie hop siup, ja miałam ją przy Laurce, ale jak mała skończyła 3 latka to i rabat się skończył, a miałam już 10% na artukuły dziecięce... myślałam, że to jest tak, że skoro jestem w ciąży to mogę przedłużyć jej ważność do momentu aż drugie dzieciątko skończy trzy lata, bo karta teoretycznie obowiązuje w okresie ciąży a tu taki psikus, że na czas ciąży zakładam nową kartę i zaczynam od 3% rabatu i obowiązuje ona tylko na artykuły dla kobiet ciężarnych np. balsamy do ciała, a jak urodzę to znowu nowa karta i znów od 3% i tylko na rzeczy dla dzieci... aaa i rabat wzrasta o 1% co 90 dni pod warunkiem, że w tym czasie kupisz co najmmniej 6 razy określone produkty, na szczęście nie musisz wydawać jakiejś określonej kwoty, ja np. jak nic nie potrzebowałam dla córci to kupowałam kleik ryżowy, bo tani, żeby wyszło to 6 razy :-)
mam nadzieję, że zrozumiesz hehe

ja na razie nic nie kupuję, wózek mamy po córci, ubranka też, a że długo nie znałam płci to mam masę w neutralnych kolorach :-) musimy kupić tylko łóżeczko bo mieliśmy używane i skończył się jego żywot jak Laura zaczęła w nim stawać i "tańczyć" ;-) i artykuły higieniczne :-)

Odnośnik do komentarza

Mae magnez w ciąży jest jak najbardziej bezpieczny i na skurcze na pewno pomoże :-) ja biorę MagneB6 2 x dziennie :-)

Marysia troszkę macie tych zaproszeń :-) będziecie wozić i wozić hehe

Dziewczynki, jeśli to Wasze pierwsze ciąże to brzuszek może pojawić się troszkę później, ja byłam na 5 roku studiów jak byłam w ciąży i koleżanka zapytała mnie kiedy planujemy dziecko a ja byłam już wtedy w 6 miesiącu a teraz jestem w 4 m-cu i już mam bębolek dość duży, już wdzyscy dookoła widzą, że to ciążowy ;-)

Odnośnik do komentarza

Witam późną porą:)

Trochę nadrobiłam Was:)
Witam nowe dziewczyny oraz gratuluje wizyt. Vanessie dziewczynki:)
Nuria, ja też mam refluks - paskudna sprawa. Tak jak dziewczyny piszą jedynie dieta - bez smażonego, czekolady, cytrusów. Mi też pomaga woda Zuber.
Ja miałam wczoraj nieprzyjemną przygodę. Pojechałam na zakupy, pochodziłam z 4 h i w łazience spostrzegłam krew. Szybko znalazłam ginekologa, który przyjmuje, bo moja pani na urlopie. Okazało się, że chyba pękła jakaś żyłka. Zakupów mi się odechciało. Co ciekawe pan dr mi powiedział, że widzi siusiaka a tydz wcześniej moja lekarka, twierdziła, że to dziewczynka. Więc dalej nie wiem a mąż już wybrał imię. Nie dał się namówić na Michasie i wybrał Martę - no niech mu będzie:)

Spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza

KariKari fajnie, ze jestes po pierwszych zakupach :) pewnie gdybym ja mogla juz je robic to tez bym miala lepszy humor, moj maz chce sie wstrzymac do konca( nienormalny)
olusssia7 chyba skorzystam z twojego pomyslu i zrobie liste, zeby o niczyym nie zapomniec, ale ogolnie wszytsko juz wybralam od obcinaczy do paznokci, po kocyki do wozka, do domku, lozeczka i posciele
Nuria rowniez wsspolczuje ci refluksu, mojej kolezaki synek mial, to bylo cos strasznego
marysia1002 spokojnie niedlugo brzuch zacznie ci rosnac, ja od poczatku ciay przytylam 2,5 kg mam blizniaki i wydaje mi sie ze moj brzuch jest malutki, ale ciesze sie bo iem ze pod koniec ciazy bd miala go dosc i bd chciala sie jak najszybciej pozbyc

ja wstalam o 6 z wielkim uczuciem glodu odrazu musialam zjesc, choc wczoraj jadlam o 22 salatke to masakra jakas, a jak wpadam do domu i nie sama nawet nie zrobillam obiadu i nie mam czegos co zlikwiduje moj glod to lepiej nie podchodzic , bo jestem okropna

Odnośnik do komentarza

sprawdzialm ten chinski kalendarz i wychodzi mi chlopiec, sprawdzialm dwie poprzednie ciaze, przeed vanessa mialam poronienie i byl chlopczyk rowniez sie zgadza i vanessa tez pasuje, wiec moze jedna z 2 juz znam :)
ogolnie caly czas mi siw wydaje ze napewno jeden to chlopczyk jakos inaczej jem i lepiej sie czuje
z vanessa przed badanie prenatalnym mialam sen, ze trzymam dziewczynke i jak poszlam do lekarza to powiedzial, ze wysnilam
teraz tez mi caly czas chlopiec sie sni, ale to moze tylko moja podswiadomosc.. za duzo mysle

Odnośnik do komentarza

larissa85 no to ciekawe co będzie :)
Jakbym chciała wiedzieć kogo noszę pod sercem.
Wczoraj poszłam do CH, by kupić jakieś ubrania, bo z większości wyrosłam. Kurcze w 38 nie mieszczę się, bo piersi tak mi urosły :) W sumie kupiłam tylko jedną bluzkę. Kupiłam też książkę "W oczekiwaniu na dziecko". Od razu wciągnęła mnie :) Zajrzałam też do smyka, bo pisałyście o promocji. Jakie to wszystko piękne. Wstrzymujemy się do jesieni z zakupami.
Obudziłam się i po raz pierwszy poczułam bardzo wyraźnie ciągnięcie podbrzusza. Miłe uczucie :)

Odnośnik do komentarza

dziewczynki ja też już bym chciała kupować dla swojej Dzidzi ciuszki ale jakoś się jeszcze troszkę boję, chociaż w żadne zabobony nie wierzę... jak powiedziałam siostrze mojego męża to mówi, że za wcześnie - ona pewnie na ostatnią chwile zostawiła wszystko, a ja tak nie lubię...
postanowiłam i tak do męża mówię, że już mnie nie powstrzyma, że po 20 tygodniu kupuję normalnie

ostatnio coś spać nie mogę, ciągle się kręcę nie mogę pozycji wygodnej przybrać a jak zasnę to budzę się niby na brzuchu niby na boku...
a dziś wstałam z lekkim bólem głowy -taka ciężka, nic a nic dziś nie myślę, a przecież wietrzę sypialnię przed snem i zawsze okno na noc tez otwarte by świeżo było, łóżko wygodne bardzo więc nie wiem przez co tak mam....

Odnośnik do komentarza

No te bóle głowy, zmęczenie, złe spanie to wszystko wynika z naszego stanu... hehe. Mnie codziennie boli glowa a o układaniu się do snu to już nic nie mówię. A to dopiero połowa i w większości nasze brzuszki wyglądają jakbyśmy się porządnie najadły. A co będzie w październiku? Chociaż ja zawsze mówiłam że grudzień jest najgorszym miesiącem na urodziny. A teraz tak z perspektywy czasu jak patrze na te wszystkie kobietki które męczą się teraz bo maja termin na lipiec-sierpień to bardzo się cieszę :-)

Odnośnik do komentarza

Hej Hej! :) U mnie dziś śliczna pogoda, ale moje samopoczucie już nie jest takie śliczne, więc chyba moje zakupowanie i sprawy na mieście przełożą się na okolice piątku... Może mężuś już wyjdzie ze szpitala i wtedy pojedziemy razem :) Mam nadzieję, że go już wypuszczą, bo same mi źle i mimo tego, że widuję go codziennie to mi smutno, bo nikt mnie tak nie wspiera jak on :(

Wyżaliłam się, ale już kończę :) Miłego Dnia! Dziewczynki, które mają dziś wizyty niech dają znać co i jak! :)

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie nasz miesiąc porodów jest najlepszy z możliwych - nie będzie zarazków bo mróz je zlikwiduje, w domku i tak jak pisałyście my wielorybki nie będziemy się męczyć z mega brzusiem w lecie :)
do wiosny nasze Dzieciaczki podrosną i będziemy mogły na spacerki chodzić spokojnie bez obawy
niektóre z was na gwiazdkę będą miały już Dzidzię w ramionach a część będzie jeszcze oczekiwać :)
to dopiero wtedy się fotki nowych maluszków posypią :)

Odnośnik do komentarza

Witam Kochane! ;))
Nuria mam nadzieje ze juz wszystko w porządku ;)
Larissa85, gpto uważaj na siebie, na zakupach wczoraj byłam i wpadłam po nich zziajana do lekarza, był mocno niezadowolony ;/ wiec oszczędzamy sie jak najwiecej ;))
Vanessa gratuluje dziewczynki ;))))
Wizyta ;))
Tak wiec wczoraj byłam u lekarza, dosyć szybka wizyta, pytanie i odpowiedz, USG nie było szczegółowego, tylko takie przez brzusio żeby zobaczyć czy wszystko ok ;)
Co do mojego niskiego ciśnienia lekarz powiedział, ze to w ciazy normalne, żeby sie nie przejmować, a ludzie z niskim ciśnieniem dłużej żyją haha
Poza tym moge sie napić szklankę coli jak mnie mocno ciągnie i nic mi nie bedzie ;)) badania są w porządku ;)
A teraz moj synuś ;)) jest juz taki duuuży ;)) lekarz potwierdził chłopaka ;) niesamowicie sie wczoraj ruszał a dr strzelił mu fotki jak pije wody płodowe, no coś niesamowitego ;)))) wrzucam Wam fotki, miłego dnia!

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_12881.jpg

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_12882.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...