Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Wanessa35 oczywiscie masz racje, wspolczuje ale zarazem zazdroszcze. Ja nie mialam żadnych objawów ciązy i troche sie tym denerwowałam czy na pewno wszystko jest w porzadku. Teraz dopiero w II trym mam mdłości, wyostrzony węch i nawet raz zwymiotowalam. Dobrze ze zaczynasz jeść i te wymioty ustępują bo naprawdę musi to byc wykanczające dla Ciebie i dzidzi.
Gabi82 to cisnienie masz książkowe. U mnie dzis bylo 105/60 i zazwyczaj takie mam. Ale lekarz mowi ze jezeli ja sie dobrze czuje to ok, gorzej by bylo gdyby było wysokie.

Nasza dzidzia bedzie z nami 08.12.2014. :)

Odnośnik do komentarza

Witam mamy z grudnia :) moge sie dolaczyc?
Jestem mama 4,5 Vanessy i w blizniaczej ciazy :D z terminem na 18 grudnia :) tak przeczytalam tylko dwie ostatnie strony bo dopiero was znalazlam :):) Co do zachcianek to chodza za mna dziwne dania babka ziemniaczana(przez ktora nie moglam spac) zupa ogorkowa, kapusniak :P dzis golabki z mlodej kapustki w sosie pomidorowym ... jakos kwasnosc, swiezosc i dobrze doprawione obiadki nawet na ostro, jeszcez nie znam plci swoich robaczkow ale w poniedzialek mam wizyte .. moze cos lekarz zobaczy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam obie nowe mamusie.
U nas też strasznie leje. Znów głowa zaczyna boleć. Nie znoszę takiej pogody. Zapowiada się dziś leniwy dzień.
Postanowiliśmy z mężem umówić się prywatnie na usg 4d jeszcze przed kolejną wizytą u gina (15 lipca), mam nadzieję, że uda się poznać płeć. Chcemy mieć pamiątkę w postaci filmu i zdjęć, tym bardziej, że mój gin, u którego prowadzę ciążę niechętnie daje zdjęcia z usg.
Mam ogromną ochotę na koktajl bananowy, chyba sobie zrobię :)
Zamówiłam w piątek poduszkę, mam nadzieję, że na dniach przyjdzie i wygodniej mi się będzie ułożyć do snu, bo teraz mam z tym problem.
Miłego dnia mamuśki!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

A ja dalej wtranżalam na śniadanie serki wiejskie.
To spagetti mnie natchnęło i chyba się pokuszę. Mam z kolei straszną ochotę na łososia wędzonego a nie jadłam już kawał czasu.
U mnie od początku ciąży w sumie jest in plus jakieś 0,3 kg. Brzucha ciążowego raczej nie widać-jedynie mój własny osobisty :)
Następną wizytę mam 18 lipca -dzień przed wyjazdem na mazury- i to bardzo ważną-usg połówkowe. Znowu będę miała nerwówę przed czy wszystko jest ok.
Zazdroszczę tym z Was które czują już ruchy maluchów. U mnie nic, ale podobno przy pierwszej ciąży i słusznych gabarytach mamy to normalne.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamusię! Gratuluję bliźniąt :)

No tak myślałam z tymi czekoladkami, że nie można ale wolałam się upewnić :)

Spaghetti fajna sprawa, więc jak wam narobiłam smaku to pałaszujcie :) Dzidziuś będzie wam wdzięczny!

U mnie pogoda dziś słoneczna, ma być 28*C ... no zobaczymy :) Pewnie i u was się jeszcze rozpogodzi!

Ja mam ciśnienie u lekarza zawsze ok. 130/70 , a w domu niższe :) Stresuje się przed wizytą i tak mi skacze :P

Póki nie ma 140/90 to jest ok, ale jak takie ciśnienie sie zdarzy, albo bardzo blisko to trzeba interweniowac bo jest niebezpieczne!

Coś miałam jeszcze napisać, ale już nie wiem co... więc pozostaje mi zyczyć wam Miłego Dnia! :)

Odnośnik do komentarza

olusssia7 ja też biorę tabletki na tarczyce i wcale nie stosuję się do tego, że pół godziny przed jedzeniem a jest wszystko dobrze - moja pani doktor powiedziała, że jeśli dobrze się czuje i nie mam skutków ubocznych to mogę tak brać a biorę z witaminami i duphastonem razem przed samym albo w trakcie śniadania
co do wagi to u mnie bez zmian ani na plus ani na minus na razie, a brzusio już coraz większe i kształtniejszy
mnie wczoraj i dziś głowa pobolewa trochę ale tabletki nie borę w nadziei że przejdzie - pogoda kiepska a miało być tak pięknie słonecznie....
u mnie ciśnienie ogólnie niskie - 118/55 w niewielkich wahaniach w jedną i drugą stronę
ogólnie to cały weekend nie mam siły na nic, ale kręgosłup nie dokuczał bo mało siedziałam... leżałam albo czasem pospacerowałam...

miłego dnia mimo tak kiepskiej pogody, pozdrawiam wszystkie mamusie i witam przyszłą mamusie podwójną :)

Odnośnik do komentarza

Hej!
U mnie dzisiaj tez deszczowo i leniwie.

Ja mam wizytę dopiero 24 lipca-co miesiąc mam wizyty. A wywodzę ze częściej? Co 2 tyg? Maxie wtedy zawsze usg?

Ja tez biorę hormon tarczycy i zawsze musze odczekać to pól h - tak zalecił lekarz - przed ciaza tez miałam niedoczynności i zawsze lekarz mówił ze pól h przed posiłkiem trzeba wziąć hormon. Wtedy jest lepsze wchlanianie czy cos.

Gabi82 tez mnie drażni dym - fuuuuj!

Dziewczyny, co myślicie o blogach ciążowych? Czy moze któraś z was sie zdecydowała i pisze?:)

To i tak macie wysokie ciśnienie, ja to ostatnio 75/52 albo 90/50....

Miłego dnia :)!!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Olusia- ja też biorę tabsy na tarczycę i w sumie to łykam od razu jak sie obudze, albo nawet w trakcie spania jeszcze nawet więcej niz pół godzinki przed posiłkiem, potem cos tam się `ogarniam` ubieram + poranna toaleta i tak zleci czas do śniadanka :) A ważne, żeby brać te pół godziny przed posiłkiem bo wtedy się wchłania super a z posiłkiem juz nie za bardzo... jakos trzeba sie przemęczyc :)

Odnośnik do komentarza

dziewczynki piszcie ja w tym tygodniu po waszych wizytach oczywiście zdjęcia maluszków też :)

ja dziś wyciągnęłam stetoskop z szuflady i chciałam podsłuchać maluszka mojego i udało się - słyszałam serduszko maleństwa i szmery jak się wierciło :)
zamówiłam sobie o wiele lepszy jakościowo by słuchać mojego Szkraba co porabia.... tęskni mi się by znów zobaczyć moje Maleństwo....

właśnie słucham muzyki dla brzuszka i mam nadzieję, żę Maleństwu się podoba

Odnośnik do komentarza

stetoskop dwugłowicowy - ze względu na większą czułość z przesyłką to jakieś 45 zł
ale są detektory tętna płodu i tu już koszt o wiele większy - jakieś 150 zł chociaż za 200 i 300 też są..
usg niestety nie ma.... ale nad tym detektorem się zastanawiam... poczytam opinie i może się skuszę bo też bym chciała widzieć i słyszeć maluszka cały czas... a tu do wizyty jeszcze 4 tygodnie... uuu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...