Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczeta:)
Super ze po waszych wizytach ogólnie wszystko dobrze dzieciaczki rosną zdrowo oby tak dalej a teraz leżeć odpoczywać bo tego nam potrzeba:)
Ja odnośnie ZZO podchodzę tak ze jesli w trakcie porodu stwierdzę ze juz nie daje rady to sie zdecyduje ogólnie chciała bym bez ale wszystko sie okaże ;)
Ja w drodze do pracy po wizycie u poloznej wsYstko wyglada ok moje ciśnienie , mocz , wymiary brzucha jak zawsze na granicy No nie ma co ukrywać duża jestem. Małej serduszko słyszałam biło ładnie :) następna wizyta za 2 tyg ale to poloNa odwiedzi mnie w domu i bedziemy robić plan porodu:)
Zycze udanego dnia :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Przypomniało mi sie ze odnośnie obaw miałam kosZmary dzis ze cały czas wszystko robiłam złe przy małej na konec jakimiś kafelkami sie zachlysnela. Straszne sny do tego dzis złe spałam mała spokojna ale mnie wszystko bolało i nie mogłam znalezc miejsca. Zazwyczaj nie mam problemu ze snem ale zauwaZylam ze od poniedziałku coraz wiwcej dolegliwości mnie dopada i mam coraz mniej sił ale to rowniez dzięki mojej wadze i rozmiarom tez.
PoYtywne teraz cos to to ze mała obrócona cały czas i oby nie zmieniła Zdania w ostatniej chwili.

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Ja też wczoraj złożyłam zamówienie w Gemini. Gdyby nie wasze listy w poprzednich postach to polowy potrzebnych rzeczy bym nie zamowila. Zrezygnowałam tylko z emolientow do kąpania gdyż podobno jak nie ma potrzeby lepiej ich nie używać gdyż skóra się przyzwyczai i potem mogą być problemy z przejsciem na zwykle kosmetyki. Wybrałam więc po konsultacji z mamami Nivea

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Co do zzo to ja wolę mieć taką możliwość niż jej nie mieć. Dlatego też zdecydowałam się na szpital gdzie jest możliwość. Nie wiem czy będę chciała/musiała z tego skorzystać ale psychicznie czuję się lepiej wiedząc, że jakby co to taka opcja jest. Tylko ja słyszałam od położnej, że podobno na 2 tyg przed porodem trzeba się zgłosić do poradni przyszpitalnej czy w ogóle zakwalifikują do zzo. Chyba jakieś badania trzeba przejść.

Carolineee ja nie miałam takiego bólu. Ostatnio odczuwam kłucia ale takie do wytrzymania. Jak już o takich rzeczach mówimy to ja ostatnio czuje mojego malucha nie tylko na wysokości pępka ale też na dole, tak bardzo nisko, tam gdzie brzuszek się kończy czy we dziewczyny też macie takie uczucie ?

Lenson no właśnie zapomniałam zupełnie o tych warsztatach, i chyba już nie dam rady pozmieniać naszych planów :( A Ty idziesz ?

Odnośnik do komentarza

KariKari- w sukrczach to ja juz mam takie doświadczenie, że z niczym tego nie pomylę :) a to było coś innego...

co do kąpania dzieciaczka to ja jestem za tym, żeby po porodzie wykąpać, a dzidziuś się nie poci przez pierwsze dni :P

MoniC- też czuję malutka tam nisko, ale i pod żebrami i przy pępku i wszędzie! :P Coraz mniej miejsca mają dzieciaczki i to normalne :)

Odnośnik do komentarza

Czesc mamusie

Dzisiaj mam SR ale szczerze nie chce mi sie tam isc wieje strasznie nuda tym bardziej ze moge tylko siedziec i oddychac zero cwiczen. Wiec chyba jednak zostaniemy w domu.

Moowicie o znieczuleniu . Ja chce bez niego. Dla mnie to jest tylko kwestia psychiki. Jesli sie skupie na porodzie to mysle ze i ten bol dam rade pokonac przeciez to dla maluszka koedys tego nie bylo i kobiety dawaly rade a zreszta kobiety sa stworzone do rodzenia i mysle ze czy sie ma prog bolu maly czy duzy to objetnie.

MoniC
Ja czuje mojego synusia na dole bardzo nisko ale to dlatego ze ma tam glowke i pewnie czasami ssa kciuka albo bawi sie lapkami przy buzce do tego rusza jeszcze troche glowka i dlatego to :)

Ostatnio dziewczyny tez zaczynam moje noce przeklinac. Nie dosc ze siku to jeszcze bole nog chyba KariKari o nich pisala. Jak leze na lewym boku to nagle budze sie z bolem od kolana do pupy potem zmiana pozycji i to samo z druga noga. pytalam polozna powiedziala ze najlepiej dac miedzy nogi soduszke ale sporo nie taka mala to daje ale co z tego skoro po pol godz we snie ja odpycham i zawsz lezy gdzies na ziemi.

Ah pomarudzilam :)
Dziewczyny fajnie po wizytach od kazdej malenstwo juz takie duze :) fajnie az sie to czyta :) pare tyg temu kazda sie cieszyla z pierwszego ruchu i z tego ze baby wazy po 100 gram a teraz prosze same kolosy :)

Ah co do kapieli to wiem ze od razu po porodzie sie tego nie robi chyba dopiero jakos za 2 dni

Odnośnik do komentarza

Nuria
Jakas aluzja do mnie ?

Bo chyba jakos jedyna widze mam inne zdanie ma ten temat.

Karikari
Ja mam troche inne zdanie mysle ze jak juz bedziemy rodzic to kazda z nas bedzie chciala juz miec swojego babelka przy sobie i nie bedzie sie az tak myslec o bolu albo rozgrywac w glowie co i jak tylko cala energie da sie w to zeby urodzic

Odnośnik do komentarza

Megi to nie jest aluzja tylko bezpośrednie stwierdzenie.
Bawi mnie stwierdzenie że kiedyś tego nie było. To po co w ogóle chcesz rodzić w szpitalu?Kiedyś tego nie było.Tak samo jak zapobiegania przedwczesnych porodów. Powinno się rodzić w 27 czy 30 tyg skoro się szyjka skraca i dziecko chce już wyjść.
Ja rozumiem że zzo na życzenie, czy cc na życzenie może być odebrane jako egoizm. Ale nie rozumiem jak można tak traktować zzo które zaleca lekarz bo pacjentka nie jest w stanie przeć.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

MoniC idę :D fotelik musze wygrac hahaha :D a tak serio to byłam i na świadomej mamie (sama) i na bezpiecznym maluchu(z G) i 2 razy wygrałam jakieś tam bajery, wiec teraz się smieje, ze do 3 razy sztuka i wracam z fotelikiem :)
Poza tym mój G bardzo sobie chwali te warszaty i możliwośc nauczenia się czegoś.
W poniedziałek zaczynam SR, tylko pierwsze dwa zajecia bede sama, bo G ma drugą zmianę akurat i nie bedzie mógł być :(

A mi się dziś śniła UWAGA !!! MARTA A :D śniło mi się, że przyjechałam do Ciebie kochana na wakacje, bo mnie zaprosiłas hahah :D

111magda tez nie decydowalam sie na emolienty, bo slyszalam, ze lepiej dziecka nie przyzwyczajac. Ja bede przy kapieli uzywala mydelka bambino i tyle :)

Dziewczyny spokojnie ! :)) ahh te hormony ! hehe
Ja uważam, że medycyna idzie na przód i dlaczego z tego nie korzystac? prawda jest taka, że w Polsce jestesmy sto lat za reszta krajów jeśli chodzi o to jak wyglada poród ! U nas kobieta musi się meczyć 12h żeby w końcu padła decyzja o CC i tak samo jest ze znieczuleniem. W innych krajach ma się ZZO od ręki, tak samo TENS czy inne.. Przykre,ale u nas poród dalej wygląda jak z ery kamienia łupanego :( a tak nie musi być..

Megi1992, wiem z doświadczenia mojej siostry, ze jak próbujesz rodzic przez ponad dobę to mimo ogromnej wytrzymałości na ból, po iluś już godzinach męki nie masz siły i energii i nie myślisz o tym, ze za chwile nastanie taki magiczny moment itd. tylko za przeproszeniem chcesz, żeby ktoś wyrwał z Ciebie dziecko, bo sama nie masz sił już oddychać a co dopiero je "wypluć z siebie". Sorki za dosadność, ale pamiętam jak mi siostra to opowiadała a jest osoba raczej nie koloryzująca..

Odnośnik do komentarza

ja absolutnie nie mam zamiaru wychwalać zzo ani potępiać.. tylko myślę o tym żeby jedynie się przygotować.. bo żeby mieć to znieczukenie to musisz miec konsultacje w szpitalu z anestezjologiem... bez skierowania i jakiś strasznych badań, tak jak pisałam wczesniej jedyne co robi sie to badanie krwi w momencie jak przyjeżdżamy na porodówkę.. to indywidualna sprawa każdej z nas ale chciałam tylko poznać wasze zdanie :)

dobra zakupki w aptece zrobione:) na 100 zl narazie narobiłam ale to nie wszystko, zostały mi : termometr, spirytus, pieluchy i maści do dupki :)

a jeszcze inne pytanko:) te które chodzą na sr albo poprostu o tym słyszały.. chodzi mi o masowanie krocza. co wy na to?? u nas wczoraj był instruktaż :P heheh ciekawa jetem jak to będzie szło....

Odnośnik do komentarza

Nuria
Wiec mysle ze jak nastepnym razem chcesz cos do kogos bezposrednio napisac to napisz u gory do kogo kierujesz odpowiedz a nie bawienie sie w gadanie "przez ogrodek" :)
A jesli bawia Cie moje wypowiedzi to ich nie czytaj :) skoro Ty kochana kolezanko masz prawo madrowac i wypowiadac swoje zdanie tak samo ja.
A co do tego ze ktos nie potrafi przec i lekarz to zalecil to mysle ze jedynie to psychika pacjentki. Wie ze jest taka mozliwosc i dlatego odpuscila. I znow uzyje mojego ulubionego zdania ktorego nie lubisz kiedys tego nie bylo i nasze mamy musialy dac rade czy rodzily 20 godz czy 2 :)
Wiec moje zdanie znasz . A teraz najwazniejsze kto dyskutuje ten przegrywa :)

Odnośnik do komentarza

Hej. Widzę że poruszyłyście temat znieczulenia.. U mnie w szpitalu niestety nie ma takiej możliwości. Szpital w moim mieście jest jeden, więc nie zmienię placówki. Powiem Wam, że byłoby mi po prostu psychicznie lżej gdybym wiedziała, że istnieje jakieś "koło ratunkowe":) dlatego też zastanawiałam się nad tym urządzeniem Tens... Tak jak i ciąża jest nieprzewidywalna, tak tym bardziej poród. Nie wiadomo co nas czeka.. Możemy jedynie przygotować się do tej chwili jak najlepiej:) Możliwości jest wiele, a która z nas z czego skorzysta lub nie to kwestia własnych przekonań, możliwości..
Ja próbowałam już masażu, ale dopiero kilka razy. Jest zalecany przez położne, więc dlaczego nie?:)
Poza tym też pod koniec ciąży będę chciała brać olej z wiesiołka. Różne opinie są na ten temat, ale uważam że nie zaszkodzi spróbować.

No i jak już krążymy w tych tematach, to pamiętajmy o ćwiczeniach Kegla Kochane!! :))

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki !!!
Melduję, że wszystko ok.
Czytałam Was ale jak dochodziłam do wpisu to pojawiały się kolejne strony i musiałam znowu nadrabiać.

Super ze po waszych wizytach ogólnie wszystko dobrze dzieciaczki rosną zdrowo oby tak dalej a teraz leżeć odpoczywać bo tego nam potrzeba :), później już nie będzie kiedy

Ja wczoraj wstałam o 4 rano i nie mogłam zasnąć, więc zrobiłam kanapki dzieciom i mężowi do szkoły, zjadłam pierwsze śniadanko, nakarmiłam kota i położyłam się, i jak już przysypiałam to była 7 i dzieci wstały do szkoły i mnie rozbudziły. w dzień też jakoś nie mogłam spać bo zawsze coś przeszkadzało. Późno poszłam spać i obudziałam się dzisiaj o 7 jak budzik zadzwonił. Po czym zrobiłam śniadanie do szkoły i poszłam spać i wstałam o 11 normalnie nie wierzę :).

Pisałam Wam o małych kotkach, które dzieci sobie przyniosły do domu. W poniedziałek po jedzeniu jeden z kotków poszedł do kojca mojej suczki gdzie miała schowany kawałek kiełbasy i ta myśląc że chce jej zjeść warknęła i tak nieszczęśliwie do złapała zębami, że złamała mu kark i było po kotku. Córka bardzo przeżyła to razem z nią płakałam. Oczywiście teraz pełna izolacja drugiego kotak przed nią. Ale ja widzę, jak sucze brakuje miańczenia kotków. Wczoraj jak córka zaczęła w nerwach krzyczeć na suczkę to z oczy jej popłynęły łzy. Nie mogłam w to uwieżyć ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...