Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Iza-majka śliczny tygrysek. Ładna wyprawka
Carolineee ja nadal obawiam się cc, nie wiem co już lepsze sn czy cc. Śliczny pokój
Rudaopole udanego pobytu w spa
MoniC zdrówka życzę i leć do lekarza
Maślak 2 tyg temu Gabi była ułożona główką w dół. Czuję że przekręciła się, zobaczę w czwartek
Natiaa jak się czujesz?
Vanesa zgrabne brzusio
MłodaFasolka zdrówka życzę, musiało nieźle cię wymęczyć to choróbsko
Mimi to co opisujesz to może być czkawka maluszka. Moja królewna ma 1-2 razy dziennie. Trwa do ok minuty. Wspomniałam o tym swojej gin
Czkawka płodu - to rytmiczne wzdrygnięcia ciała płodu odczuwane przez przyszłą matkę, spowodowane skurczami przepony. Mogą one trwać od minuty, nawet do pół godziny. Tego typu ruchy zauważa się w II trymestrze ciąży. Powodem czkawki jest zwykle nadmierna ilość płynu owodniowego w żołądku płodu. Jest ona zjawiskiem normalnym i często obserwowanym, a poza tym całkowicie bezpiecznym. http://www.ciazowy.pl/encyklopedia,czkawka-plodu,221.html
4leks4ndr4 ja sprawiłam sobie przedłużkę do stanika i jest ok. Super, że już jesteście w domku.
Mae hmm dziś myślałam o kopytkach. Musze mamę namówić, by je zrobiła. Do kopytek zawsze jest smażona cebulka + kapusta kiszona. Palce lizać

Wczoraj odpisałam i padłam w sekundzie o 21. Obudziłam się o 5:30. Pogoda była cudowna, leżałam sobie na leżaczku i łapałam jesienne promienie słoneczne
Dziś rano zważyłam się, bo zaczęłam 30tc, wyszło 10,2kg + :)
Ja mam wizytę w czwartek!
Od paru tygodni nie czuję kopniaczków tylko posuwiste ruchy i rozciąganie, Brzuch przybiera różne kształty
Mi ginka robiła czystość pochwy ze 3 razy, wymazu nie miałam
Wizyty w następnym tyg
pon - KariKari, Vanesa
czw - Gabi
pt - MłodaFasolka

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytałam te Wasze dziewczyny wypowiedzi i przypomniała mi się dowcip odnośnie seksu otóż:

Poszła para do ginekologa potwierdzić ciąże. Ona skrupulatnie wypytuje się lekarza co ją czeka a lekarz odpowiada. W końcu on zadaje pytanie:
- Panie doktorze a co z seksem?
- No z seksem nie ma problemu, w pierwszym trymestrze jak najbardziej wskazane wszystkie pozycje, tylko ostrożnie. w drugim trymestrze już brzuszek będzie przeszkadzał to zalecana jest pozycja od tyłu. No a w trzecim trymestrze to tylko na wilka - odpowiada lekarz
- Na wilka? - pyta zdziwiony partner, a jaka to pozycja?
- No na wilka to leżysz Pana przy norze i wyjesz...

Co do kropli na wzdęcia, to najlepsze są te właśnie niemiecki sab simplex, tak mówiły spotkane mamy w mojego gin-a

Co do wyboru kiedy będziemy rodziły to już nie zależy od nas (poza planowanymi cesarkami) tylko od naszych maleństw
ja mojego pierwsze dziecko urodziłam dzień przed wyznaczonym terminem, a córkę 6 dni po, fakt, że mi poszło mi dość szybko a dzieci nie należały do małych 3780 i 3700

Ja tak samo się ubieram ja Ty Carolineee, tylko mam małe utrudnienie w postaci mojego psa jak zakładam spodnie i macham nogawką to ona myśli, że ja chcę się bawić i łapie mi za nią i ciągnie :-)

My dla naszego małego też nie mamy jeszcze imienia, a ułożony jest już główką do dołu, czasami tak mi uciska, że mam wrażenie że zaraz wyjdzie, a jak jeszcze zacznie rączkami ruszać i się napinać to już masakra :-)

Odnośnik do komentarza

Vanessa- A no lubię. :) Ja buraki najpierw gotuję normalnie tylko w wodzie, później robię zalewę stoją w niej 24h i tarkuje na grubych oczkach oczywiście maszynką elektryczną :) Jak coś wrzucę przepis na zalewę.
Później lubię te buraki jako sałatka do obiadu albo do zupy. Jako że ja jestem burako żercą to muszę mieć spory zapas. :)

Na 8 kg buraków:

2 litry wody
0,5 kg cukru
0,5 litra octu
3 łyżki soli
pieprz w ziarnach
liście laurowe
ziele angielskie

Polecam bo wychodzą idealne!

Aaabalik- Niezły kawał :p

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

aabalik- mój psiak tak ma przy skarpetkach... a przy spodniach to szczeka i też próbuje się bawić :)

Narobiłyście mi smaka na barszcz z uszkami, kopytka ( ja lubię podduszone z cebulką, solą, lekko popieprzone i zalane jogurtem/śmietaną i takie lekko jeszcze z tym podduszone, żeby smaki się przegryzły - mniaaaaaaaaam!!!, takie podsmażone na drugi dzien na maśle i posypane cukrem też lubię :D ) no i barszcz tzw. ukraiński, albo ja np. na to mówię botwinka :) normalnie, aż się wkurzyłam tak bym teraz wszystko po kolei zjadła! :D Jutro robię kopytka jak nic :D i chodzi za mną lasagne, więc na kilka dni już mam plany obiadowe hihi :D A uszek chyba robić nie będę, tylko kupie troszke gotowych, żeby smaka zaspokoić... :P

Co do buraków w słoiku- to ja tak średnio lubię... jak już to taki półprodukt na zupę tzn. botwinka ugotowana do słoika, bardzo skoncentrowana i zapasteryzowana - potem to się daje do garnka, dolewa bulionu, doprawia, zabiela lub nie i zupa w 15 minut :)

Gabi- Jak lekarz mówi, że lepiej CC to chyba trzeba się zgodzić, niż później cierpiec 2x bardziej. Ja się rodziłam przez CC i mama mi zdała całą relacje co i jak, więc się nie boje :P A ze mną jako z dzieckiem urodzonym przez CC nie było żadnych problemów, więc o to też jestem spokojna :) Co ma być to będzie!

Odnośnik do komentarza

Carolineee fajny pokoik, też bym bardzo chciała poukładać już rzeczy Kubusia w miejscu docelowym i już tylko czekać ;) ale musze jeszcze trochę poczekać ;/

Iza – majka dokładnie tak jak mówisz wymaz na paciorkowca i jak jest to antybiotyk a jak nie było to też antybiotyk profilaktycznie. O widzę że będziemy mieć takie same przewijaki ;) ja tylko łóżeczko też będę zamawiać takie z żyrafką całe białe z szufladą na dole też z Klupśa

Vanesa dzięki za podanie ceny za te krople, bo wcale się nie orientowałam a słyszałam że są dobre, poproszę cioteczną siostrę P która będzie w Polsce na święta to by przy okazji odebrała ;)

Aleksandra fajnie że już jesteś w dommku ;) nie strasz mnie tymi krzykami ;)

Co do wizyt to ja mam w sobotę 18 października ;) Już nie mogę się doczekać ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Nie było mnie wczoraj cały dzień bo jakiś wirus zainfekowal nam 2 laptopy i 2 telefony! Ale już wszystko nadrobiłam.

W czwartek po mojej upiornej nocy związanej z bólami zadzwoniłam do lekarza. Opowiedziałam, ze bolaly mnie na dole plecy i podczas sikania. Stwierdził że to może być kamica nerkowa a brzuch do tego bolał bo promieniowało od nerek. Kazał zadzwonić wieczorem i powiedzieć czy bóle nie wracają. W razie czego to od razu na szpital. Wizytę przełożył mi na najblizszy pn.

Wczoraj natomiast podczas pobierania krwi o mały włos nie zeszłam z krzesła. Strasznie mi reka zdrętwiała i zbladła. Wieczorem zadzwoniła Pani z laboratorium powiedzieć ze krew się nie nadaje bo jest w niej skrzep. Więc mam kolejne zmartwienie czy to normalne czy nie. Zaraz jadę powtórzyć wyniki.

Na pocieszenie wczoraj zrobiłam pranie ciuszków, dziś będę prasować :) Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

111magda - dobrze, że to nerki. Ale też paskudna sprawa. Któraś z dziewczyn już to chyba też kiedyś przechodziła.
Też dzisiaj mam ciuszki do prasowania ;>

Coś się grudnióweczki obijają w ten weekend. Wszystkie w łóżku, kuchni albo u rodziców/teściów?
Znalezione na demotach :D Zaczynam sama poznawać to uczucie.
http://demotywatory.pl/4401163/Uczucie-znane-przez-kazda-mame

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witam się z wami w ten słoneczny dzien! :)

111magda- o kurcze, nie ciekawa sytuacja z nerkami... ;/

Mae- ja też to odczułam :D

iza-majka- czekam na zdjęcie wózka! :)

Ogarnełam troszkę w sypialni i zaraz zbieram się na zakupki bo mój A zaraz z pracy wróci ( ah tak, od piątku wrócił do pracy... dziwnie tak samej w domu siedziec...) to pojedziemy zaopatrzyć lodówke na najbliższy tydzien :)

Mogę się jutro za bardzo nie odzywać, bo wybieramy się na te chrzciny... wieczorkiem jak wrócę to wrzucę wam fotkę stroju, a zarazem aktualizację brzuszka :) Mam nadzieję, że będę się dobrze czuć i jakoś wytrzymam w miarę długo :P na szczęście lokal jest 10km ode mnie, więc w razie czego śmignę do domu, aczkolwiek szykuje mi się rola kierowcy, bo jako jedyna bedę niepijąca, więc męża i rodziców do domu będę musiała `odholować` hihi :D Mam nadzieję, że chociaż jedzonko będzie smaczne! :D

Miłego, słonecznego weekendu! U mnie zapowiada się do środy po 20*C! więc się cieszę :)

Odnośnik do komentarza

Hej!

Kurcze od kilku dni mam skurcze takie inne, i tak sie zastanawiam czy to mogą byc juz takie przepowiadające? Czy to mozliwe? Czy któraś z Was juz je ma? Jesli tak to jakie to uczucie?
Dzisiaj nad ranem sie obudziłam i tak mnie bolało,przestraszyłam sie ze to skurcze ale jak poszłam do łazienki i sie załatwilam to zrobiło mi sie lepiej ale sie przejęłam:/

Caroliniee czekamy w takim razie na fotki z jutra :) baw sie dobrze :)

Mea super ten demotywator tez zaczynam poznawać to uczucie coraz cześciej :D

Ja mam wizytę w czwartek ale chyba tylko maz podjedzie po L4,a w przyszły Pon mam u innego lekarza tego prof i zobaczymy co dalej z szyjka.

Gabi tez ostatnio czuje rozciąganie, i przesuwanie i brzuszek rozne kształty przybiera :) ale jak biore telefon zeby nakręcić to przestaje hehe uparciuch :)

Marysia,mimi rozumiem troche nas tu jest i czasami trudno zauważyć ze kogos nie ma ;)

Miłego weekendu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
ja w końcu zaczynam dochodzić do siebie
dzisiaj miałam podróż do teściów na wieś

11magda co do skrzepu w próbce to się nie martw-to wina pielęgniarki która nie dokłądnie wymieszała krew z antykoagulantem który był w próbówce
możesz mieć kamień albo piasek w nerkach więc niestety chyba będziesz musiała jechać a puki co to nospa

słuchajcie chciałam kupić w pepco trochę rzeczy na 56 bo prawie nie mam ale nie znalazłam
najmniejsze są 62 i tak się zastanawiam czy ich 62 nie jest odpowiednikiem 56 bo faktycznie jakieś takie małe się wydaje?
kupujecie w smyku-powiedzcie mi czy tamta numeracja się w miarę trzyma i czy kupowałyście tam ciuszki na 56?

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :) sobota dzień lenia... niby nic nie robiłam, ale też nic nie leżałam.... ajjj
Dziś mężuś sam z siebie złożył wózek dla naszej Niuni i był taki podekscytowany że zaczął nim po domu jeździć i co chwila do niego podchodzi ogląda i dotyka... ale na prawdę jest fajny i spełnia nasze oczekiwania i trafia w nasze gusta
a jak mu powiedziałam, że kobieta szła z wózkiem a w koszyku Yorka miała to tak samo zrobił naszemu psu i tak po domu jeździł z nim.... ale miałam z nich ubaw :)

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim obecnym i nieobecnym:)

Nuria w w pepco faktycznie maja o rozmiar zanizona rozmiarowke,nawet jesli chodzi o ubranka dla kilku latkow...

KariKari no no sprzet niezly:)

Carolinee pokoik pierwsza klasa:)

Madalenka a czy Twoim skurczom towarzyszy bol,albo twardnienie brzucha??
Bo bolec raczej nie powinno,brzuszek moze napinac i chwilowo robic twardy. Wazne zeby skurcze nie wystepowaly w regularnych odstepach co 15-30min,i zeby nie towarzyszyl im bol w dole brzuszka przypominajacy miesaczkowy,tak mowil moj lekarz. Ja gdy mi sie pojawily skurcze dostalam zalecenie nospa max 3razy1tabl dziennie.

Jesli chodzi o wizyty ja mam w najblizszy poniedzialek o 15.30:)

Mleka dla malej nie bede teraz kupowac,jesli bedzie potrzeba kupie po porodzie.

Vanessa brzusio niczym z jakiegos magazynu dla mam,super:)

Iza majka widze u Ciebie tez juz prawie wszystko dopiete na ostatni guzik,super:)

A do tych z was ktore tak opowiadaja o tych pysznych obiadkach,chyba sie zaczne u was stolowac!!!bez kitu zawsze robicie mi ochote na te wszystkie pysznosci:)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

aabalik dobry kawał ;)
Carolineee dzięki. Udanych chrzcin
111magda współczuję bardzo, że musiało Cię złapać. Zdrowia życzę
Mae szczera prawda, jak mnie Gabrysia ściśnie to muszę w ułamku sekundy lecieć na siusiu. Ach te nasze kochane szkraby
iza-majka czekam na zdjęcie wózka
Madlenka nie raz próbowałam nakręcić naszą wiercipietkę, ale jak ustawię nakręcanie to cisza :( Ja takich skurczy nie mam
KariKari niech mąż ćwiczy, będzie z córeczką chodzić na spacery gdy mamusia do kosmetyczki lub fryzjerki pójdzie :)) Fajna bryka :>
Rzeczywiście dziś był dzień lenistwa, taka śliczna pogoda. Niestety pobudka była już o 6 :( Przez te nocne i poranne wstawanie na siusiu padam ze zmęczenia już o 21-22. Jutro pojedziemy na wieś

Wizyty w tym tyg
pon - KariKari, Vanesa, Pateczka
czw - Gabi, Madlenka
pt - MłodaFasolka
sb - marysia1002

Odnośnik do komentarza

Pateczka dzięki za miłe słowa :)

Kari fajna bryka ja jeszcze nie składam mojego wozka bo jest kremowy i po co ma sie kurzyc :) wiec lezy w kartoniku łozeczka tez jeszcze nie rozkładam dopiero w połowie litopada :)

Nuria super ze juz lepiej u ciebie ! ja jeszcze sie czuje słabo ktar mnie meczy i nocne poty musze przebierac pizame w nocy cos okropnego !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...