Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mamusie

Monikam co za jakis nie wiem kto Cie tak nastraszyl,daj spokoj powinnas teraz meza do niego poslac na pogawedke;)

MlodaFasolko kurier powinien byl przynajmniej zadzwonic wiec na Twoim miejscu bym zadzwonila do Gemini powiedziala im jaka sytuacja a oni powinni sie skontaktowac z firma kurierska-pewnie nie mial do Ciebie po drodze a do domu na obiad sie spieszylo.

Dziewczyny doszlam do wniosku ze nasze dzieci juz na etapie brzuszkowym maja rozne charaktery i temperament:)
Niektore takie szalone i rozbrykane,spac nie daja w nocy,skacza w brzuszku a np.moja niunia to chyba taka grzeczna jest wiekszosc czasu spi a jak sie rusza to tak delikatnie:)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Hej
umieram, co za cholera jakaś mnie złapała

monikam współczuję, moja bratowa też miała podobną sytuację i mało nie zeszła z nerwów

pateczka czytałam ostatnio że w 31 tyg widoczny jets już temperament dziecka i własnie nie mogłam uwierzyć jak piszecie że dziecko harcuje do którejś w nocy albo Was budzi :)
mój chłopak jest grzeczniusi-czuje jak się przekręca, budzi ale to się z moim rytmem pokrywa-mam nadzieję że to się sprawdzi i faktycznie będę miała takiego aniołka :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Noo ja mam nadzieję, że moje dziecko nie będzie miało takiego trybu jak ma teraz. :) Bo widzę Nas kiepsko....
Teraz w dzień jest spokojny, nawet jak odpoczywam, ale za to jak przychodzi 21-22 to zaczynają się harce. :D I tak potrafi z 2 godziny. W nocy, albo śpi, albo ja śpię tak mocno, że go nie czuję... Ale rano musiał mi przygrzmocić mocniej bo się obudziłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej moje drogie Panie :) No i Panowie w sumie też, malutcy ale są :D

Ja też już pobudka o 7 na siusiu i po spaniu :( Ale wstałam z mężem przed 8 zjedliśmy śniadanko, on na budowę a ja do łóżeczka dalej :D

MartaA ile takie cacko cię kosztowało?? Fajna sprawa:)

Nuria kuruj się :) Mi w maju pomógł domowy sok z malin i herbatka z lipy z miodem i cytryna ( w biedronce jest taka z Herbarium czy jakoś tak) dodatkowo zaprawiałam ją jeszcze grubym plastrem cytryny :)

Megi1992 a jakie żelazo bierzesz?? Ja podobne objawy jak ty miałam po Tardyferonie Fol, teraz biorę FerrumLek i jest ok :) Zadzwoń do lekarza to może Ci zmieni na inny. Po co masz się męczyć. Mnie po tym pierwszym bolał brzuch i miałam nudności ;/

Marta89 Gratuluję córci :))

Mae co do biustu to uwierz, że nie ma czego zazdrościć to tylko dodatkowe kilogramy do dźwigania i dużo problemów przy kupowaniu bluzek. I można zapomnieć o stanikach za kilkanaście złotych:( trzeba inwestować po 150-200zł żeby biust jakoś wyglądał i się trzymał na miejscu.

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich :) Ja dziś miałam w nocy walkę,ale nie z małą ale z mężem.Zabrał mi całą kołdrę i się nią owinął. Dobrze że miałam koc pod ręką.

Megi1992 mi teściowa sok z aronii podtyka bo ma dużo żelaza. Ogólnie bardzo dobre ma właściwości. Osobiście raczej gonie piję bo mam w miarę niskie ciśnienie, a aronia je obniża.

Odnośnie kuriera i Gemini. Oni wysyłają później na maila taką ankietę gdzie oceniasz obsługę apteki i jest opcja, że oceniasz też kuriera.

Też się zastanawiałam nad pójściem na usg 3D,ale zapytałam znajomej czy się opłaca i mi odradziła. Owszem ma ono zalety, ale np. w jej przypadku zdjęcia nie wyszły ładnie, a też lekarz jej wykrył jakieś wady, które w rzeczywistości nie były poważne, a ona do końca ciąży chodziła zestresowana. Po porodzie okazało się że mała miała po prostu wykrzywione stópki i po 2 tygodniach rehabilitacji wszystko jest ok. Lekarze często strzelają jakąś fachową nazwą i sieją panikę,bo przeciętny obywatel nie zna tych wszystkich określeń.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, już doszłam do siebie, ale chyba zapamiętam ten moment na długo.
MłodaFasolka ja wysyłam paczki ze sklepu i wiem co to za k... ci kurierzy, ściemniają jak nie wiem. Dokładnie po to mają telefon, żeby zadzwonić jak kogoś nie ma w domu, nie mogą znaleźć adresu itp. Też bym złożyła na niego skargę.
aabalik to współczuję, doskonale wiem co czułaś :(
Marta A zazdroszcze urządzonka :))
KariKari właśnie w Unicare byłam u dr Chojnackiego, który jest dobrym ultrasonografistą , no ale wiadomości to on nie umie przekazywać i właśnie taki nie wiadomo jaki jest, myślę że chciał dobrze, ale wyszło jak wyszło... ;/ mój lekarz- Gmyrek, też tam przyjmuje, ale termin nam akurat nie odpowiadał.
MoniC no to mam nadzieje, ze zrobią Wam wszystko jak należy i będziecie mogli przygotować mieszkanko na przyjście maleństwa :)
Megi1992 niech mały jeszcze posiedzi, ale troszkę Ci zazdroszczę, że możesz go mieć już tak szybko :))
Pateczka mąż był oczywiście ze mną, takiej miny u niego w życiu nie widziałam.
Właśnie zjadłam serek wiejski i jadę z psiapsiółą na pogaduchy i obżarstwo :D burgery, tacos i pancakes będą nasze :D

Odnośnik do komentarza

Normalnie po tych moich żalach że spać nie mogę yo dziś spałam do 9!!! Wow. Ale to może po szkole rodzenia na której wczoraj byliśmy. .. otóż mi się bardzo podobało. Położna konkretna, nie owija w bawełnę. .. niby tematy były związane z ciąża co wg mnie przy min 30 tyg ciążach to nie do końca istotne no ale.. grupa jest 10 parowa hehe. Zajęcia trwały ponad 3 h. Nawet mój mąż który szedł z nastawieniem "bo musze" stwierdził że fajnie było.

Ale zebyu nie było aż tak cudownie Iza zaplanowała sobie dziś pranie ubranek dla Niunia... i co? Awaria prądu. .. heheh

Odnośnik do komentarza

pateczka
W 30 tyg moj maly wazyl 2 kg teraz juz minely 2 tyg wiec mysle ze z 2,5 kg ma ale jednak jak by nie bylo to jest za wczesnie za 4 tyg . Chciala bym spokojnie donosic do grudnia zeby maly byl zdrowy silny nie bylo problemow i zeby po urodzeniu mogl z nami do domku jechac nie chce wczesniej rodzic. A ty zobaczysz ze ten koniec grudnia czy poczatek wszystko jedno kazda z nas bedzie czekala jak na szpilkach az wkoncu sie doczekamy ;) zleci szybciutko . A wszystko co dobre potrzebuje czasu wiec daj i swojej niuni :)

Mimi88
Nie mieszkam w polsce wiec troche inne leki sa ja mam ferro sanol duodenal 100 mg w tych kapsolkach nie tabletkach. Fakt ze powinnam miec dawke tylko 50 mg ale pani w aptece powiedziala ze jak wezwe raz na 2 dni 100 mg to bedzie okey a tu dupa bo chyba moj organizm dostal szoku. Zastanawiam sie bo razem z tym lekiem wziolam tez za chwile 2 tabletki magnezu moze nie powinno sie tego laczyc ? Zobacze jeszcze jaka jutro bedzie reakcja.

Progosia
Tez z tego co wiem to sok z burakow ale na poczatek chca mi unormowac to zelazo a potem mysle ze bede sobie dawala rade soczkami :) ale dziekuje za pomysl

Odnośnik do komentarza

Megi1992 te pierwsze tabletki po których źle się czułam mialy dawkę 80mg i brałam 2x1 . A te co teraz biorę mają 100mg i łykam codziennie jedną i nic mi nie jest to może faktycznie dawka robi różnicę. Ale te pierwsze to łykałam na czczo, a te zaś bezpośrednio po jedzeniu i są do ssania. Może to też coś daje. Najgorsze w tym żelazie jest to, że ma się po nim zaparcia tzn. przynajmniej ja mam.

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Ja tu referat napisałam a wyswietlilo tylko pierwszy i ostatni akapit:/
Zdjęcie to ostatni zakup mojego męża dla Hani:)
Ja właśnie wyszłam od poloznej i wszystko dobrze brzuch ciut większy niż wykres przewiduje ale jest to wszystko w normie:) posłuchalam serduszka:) mała dalej głowa w dół oby tak zostało:) a moj referat który sie wylądował powtórzę jak dotrę do pracy :)
Miłego dnia:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

mimi88
Tak jak mowie zobacze co jutro bedzie sie dzialo jak znow to samo to musze zmienic . Nawet mnie nie strasz tymi zaparciami ostatnio sie cieszylam ze wkoncu po latach walki moje jelita pracuja jak maja i chodze regularnie do ubikacji a jak to by znow mialo wszystko zrabac to nie dziekuje

Odnośnik do komentarza

Megi1992 może na Ciebie tak to żelazo nie podziała :) Ja jem prawie codziennie owsiankeę i dużo świeżych owoców. Unikam czekolady i pomaga :) Trzeba się niestety na każdym kroku pilnować :(

Nie wiem jak wy ale ja to już się przyzwyczaiłam do łóżka i leżenia;p Teraz jak trochę posiedzę to marzy mi się od razu łóżeczko. Jest mi wtedy po prostu wygodniej :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie ;)
Megi1992 ja też mam za mało żelaza i muszę brać ale jak je biorę to jest mi tak nie dobrze że nie jem nic prawie przez resztę dnia ;/ i nie wiem co lepsze ... :/
Brałam już tardyferon , teraż biofer i to samo ... I też łączę z magnezem. Pytałam lekarza że może od tego ale można je łączyć. Poprostu żelazo poza zatwardzeniem ma skutki mdłości i wymiotów niestety...

Dzisiaj już trochę lepiej z moją głową , chociaż ból mnie męczył do końca dnia dopóki nie zasnęłam :/

Wczoraj byłam na szkole rodzenia i parę ciekawostek się dowiedziałam. Między innymi że jak dziecko jest owiniętę pempowiną wokół szyji to dziecku to nie zagraża uduszeniem bo dziecko jeszcze nie oddycha drogami oddechowymi . Nie jest to wcale groźne. Dopiero jak dziecko wychodzi i główka wyjdzie już to oni tą pempowinę przetrzymują.. także głupie te zabobony :D

Marta A super sprzęcik !! :) też chcę taki ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8s18q6gsz.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/58eedew.png

Odnośnik do komentarza

witam was ponownie.
Byłam na zakupkach ciuszkowych dla podopiecznej córeczki i oczywiście Pepco - byłam zdziwiona bo fajne rzeczy mają - całą siatę kupiłam.. a najbardziej spodobał mi się taki pajacyk polarkowy w beżowo różową panterkę - aż żałuję że swojej Niuni nie kupiłam... potem wyskoczyłam do spożywczego kupić troszkę jedzenia na moje domowe lenistwo....
padłam.... przez to moja Niunia grzeczniutka... chyba zła, że mamcia nie odpoczywa... ale tak samo jak wy stwierdziłam, że wolę kanapę i leżeć....
właśnie wzięłam się za pranie Niuni rzeczy - dziś w planach kocyki i ręczniki - a program baby Care ma możliwość regulacji temperatury między 60 a 90 stopni więc będę prać w delikatnych na 30 stopni.

Odnośnik do komentarza

Rozpoczynam referat od nowa:)
Monikam
Współczuje ze musiałaś prZezywac takie chwile przez czyjaś niekompetencje dobrze ze teaz mozesz byc spokojna :)
Marta
Super sprzęt jak bym taki miała na pewno co chwila bym podsłuchiwała :) mega radocha:)
Marta 89 gratuluje super ze juz wiecie i teraz mozesz szaleć na zakupach:)
Mae
Ja w te kokardki nie wierzyłam ale znajoma opowiedziała mi 3 przypadki zauroczen i w tym jej wnuczki i jej synowa tez nie wierzyła ale od momentu jak jej córkę ktos zauroczył to kokardka przy wozki od razu była . Brzuch śmiesznie ale ja tez do niedawna w to nie wierzyłam a ta kokardka nie zawadza a jak ma pomoc :)
Lennon
Odpoczywaj relaksuj sie i bedzie dobrze jeszcze pare tyg i dzieciaczki bedą z nami :) a wszyscy powtarzają ze teraz trzeba kozystac i odpoczywać bo pozniej nie bedzie okazji moze to jest dobre podejście w tej sytuacji:)
Ja akurat mam pralkę bez programu dla dzieci i nowe pralam w 40 a używane w 60 z dodatkowym plukaniem i bez płynu.
W Anglii nie spotkałam sie z materacykami kokoaoqymi ani tym podobnymi wiec mam jakis sprężynowy kieszonkowy z jakimiś wkładami ale watpię ze jest tam kokos cZy gryka.
Meggi1992
To widze ze masz podobnie dużego dzieciaczki moja Hania w 31 juz 2200 zobacYmy jak jej pójdzie to rosniecie do momentu porodu:)
Miłego dnia dziewczęta :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Lenson, nie zazdroszczę twardnienia brzuszka. Ja nie wiem co to za uczucie.
Gratulacje dla kuzynki :)

Carolineee, mi właśnie przyszła przesyłeczka z Gemini, zamówienie robiłam w niedzielę. Na szczęście nie miałam takich problemów z kurierem jak MłodaFasolka.
Również muszę kupić termometr bezdotykowy. Gdybyś trafiła na fajną ofertę, proszę o cynk :)

monikam, nie zazdroszczę sytuacji. Domyślam się, co przeżyłaś. Mi lekarz na usg prenatalnym powiedział, że widzi tylko jedną nerkę Małej. W opisie badania widnie 'widoczna jedna nerka'. Na szczęście na następnej wizycie Pola ułożyła się w inny sposób i widziałam obie nereczki :)

MartaA, super to mini ktg. Ja do tej pory tylko przez chwilkę słuchałam bicia serca córci, kiedy byłam na wizycie u położnej.

Vanessa, Nuria, wracajcie do zdrowia :)

Megii, poszłam za Twoją radą i zamówiłam inną pościel. Jestem mega zadowolona. Wczoraj przysłali mi oba zestawy i są piękne :)
Udanych pierwszych zajęć w szkole rodzenia :)

Pateczka, co do charakterku mojego Dziecia, to chyba po tatusiu. Całymi dniami buszuje, przekręca się, kopie. Zupełnie jak tata, który długo w jednym miejscu nie usiedzi :)

AgaPo, piękny kombinezonik będzie miała Haneczka :) Tatuś ma gust.

monikam, zazdroszczę obżarstwa. U mnie niestety dieta, a na widok czekolady ślinotoku dostaję.

Aaaa, właśnie był kurier z kocykiem i chusteczką minky, są bosskie, Polcia będzie miała wygodnie w wózeczku :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

aabalik co do wyprawki to ja tez jeszcze nie przygotowana :/

AgaPo tez czuje sie jak kobieta w zaawansowanej ciazy i to od wrzesnia, juz nawet w wannie polezec nie moge bo jak chce sie podniesc to czuje za duzy wysilek, takze nieciekawie :/ ja tez zblizam sie do 100 :D

mimi_88, Gabi82 zgrabne brzuszki

Progosia z ta zumba bylo dobre heh :D

RUDAOPOLE super ze wszytsko ok, ale twoja waga ... to marzenie

MłodaFasolka sliczne lozeczko

KariKari ja swoja wykladzine tez czyszcze proszkiem tylko jakis inny nie vanish, a plamy wczesniej zapieram, w tamtym roku pies mi sikal to z takim sprayem chodzilam i czyscilam :/ , ogolnie wykladzine dwa razy w roku czyszcze i pamietaj ze trzeba czesto odkurzac bo siedzi w niej wiecej bakterii

Lenson nie martw, bd dobrze duzo odpoczywaj , ja musze brzuch podtrzymywac od wrzesnia gdy chodze do przedszkola a mam 10 min :/ musimy uwazac

monikam powiem ci ze znam ten stres, jak moja corka miala rok to dopiero poinformowali mnie ze ma jakis szmer na sercu ze wlasnie tez cos sie nie zroslo, potem stwierdzili ze wezly chlonne ma bardzo wielkie, i tez jezdzilam po specjalistach badania robilismy czy nie ma nowotworu, to bylo straszne
co do tego lekarza to nie ocenialabym go tak krytycznie, bo dobrze jest ze ktos cos zauwazy, tzreba tylko jeszcze z kims innym sie skonsultowac

Marta89 gratuluje coreczki :)

Megi1992 4 tygodnie ?? wow ale szok , biore te same kapsulki co ty, ferro sanol duodenal 100 mg jedna dziennie i tez przyjmuje razem z dwoma magnezami i jeszcze Schwangerschaft-Basis Ortho therapia, przy tym zelazie to lekarz mi mowil zeby szklanke soku pomaranczowego wypic bo lepiej sie wchlania z witam C

Progosia ja juz swojego wygonilam do duzego pokoju, mu wiecznie zimno a ja potrzebuje okno otworzyc do spania i spie z podusia i pieskiem :D, a tak mnie tylko denerwowal jak wstawal ubranie bral do pracy , swiatlo pali o 4 rano w calym mieszkaniu, a tak teraz musi przyszykowac ciuchy i nie moze mi przeszkadac jak spie

Dziewczyny co do prania to ja uwazam ze 30 mozna sobie sweterki poplukac, i ja wale wsio na 60 bo tylko wtedy cale dziadostwo ginie :)

Odnośnik do komentarza

111magda
W takim razie i ja jutro wezme w zupelnie innych odstepach czasu ten magnez i tabletki na zelazo zobaczymy.

AgaPo
Beda dwa duze dzieciaczki :) tylko nas od razu polozna postraszyla ze jak bedziemy tak dalej rosnac to maly urodzi sie z waga 4 kg albo i wiecej i zalecila zmiane diety czyli teraz duzo warzyw nie jem juz bislego pieczywa i owoce ktore uwielbialam czyli ananas i banany tez z nich zrezygnowalam a zamiast tego kiwi pomarancze jablka.

Soqlka
Ciesze sie ze jestes zadowolona z poscieli innej ja tez jestem na etapie szukania innego zestawu i przede wszytskim chciala bym szara obudowe do okola lozeczka a maz sie upiera ze ma byc w auta albo samoloty :)
Moze podeslesz linka co ty ladnego zamowilas?

Sylwusia
Ja biore jeszcze femibion ale to zawsze z rana po sniadaniu i po tym nic mi nie ma. Tak jak pisalam zobacze co jutro bedzie wezme to odzielnie do tego zapije szklanka soku i moze akurat :)

Odnośnik do komentarza

Meggi, pokój Poli będzie utrzymany w jasnych kolorach, więc zdecydowałam się na pościel, którą już Wam pokazywałam:
1/ http://www.poscieldladzieci.pl/mamo-tato-posciel-3-el-serduszka-w-kremie-do-lozeczka-60x120cm.html
A zamiast krateczki wzięłam:
2/ http://www.poscieldladzieci.pl/mamo-tato-posciel-3-el-spiacy-mis-w-kremie-do-lozeczka-60x120cm.html
Chwilę temu kurier przyniósł także
3/ http://allegro.pl/dwustronny-kocyk-minky-75x50cm-bawelna-100-wzory-i4586746703.html
kolor zielone grochy z szarym (kocyk do wózeczka- wózek w kolorze szarym)
a w gratisie, za to, że polubiłam ich profil na fb dostałam
4/ http://allegro.pl/chustka-apaszka-dwustronna-minky-i-bawelna-6m-i4637669345.html wybrałam różyczki z fuksją :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

mowa o termometrze bezdotykowym - ja kupiłam Tech Med TM 50 PRO.
Właśnie z Gemini go kupowałam, a zanim go wybrałam to czytałam opinie i ogólnie mam zaufanie do sprzętu medycznego tej firmy. Jedna z wiodących firm. A jak się trafi na promocję to już wogóle genialnie :)

zawsze mi proszki i płyny dla dzieci śmierdziały (nawet jak ostatnio mamcia mi pieluch nakupowała i dała już uprane i uprasowane) a tymczasem wyjęłam z pralki ręczniki i pieluszki Niuni i zapach cudowny.... chyba mi się zapach zmienił :)

Sylwunia - z tych dwóch kształtów to praktyczniejsze i wygodniejsze dla Maluszków kwadratowe, ale za to ciekawsze to drugie... no i w ty drugim jak maluszki podrosną to już im ciaśniej będzie by razem spały

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...