Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Meggi ja tez juz mam 7 kg plus w 21 tyg to normalne teraz powinnysmy 250-300 gram tyc tygodniowo,zobaczymy.Ja tez odzywiam sie zdrowo ale zobacz niestety musi tak byc i juz! Pewnie jestes super rozczarowana ze niemoglas do lekarza,znajdz blizej gdzies bo to nigdy nic niewiadomo.
od wczoraj niemoge wgrac zdjecia!
ide sie kapac o 15 Termin,napisze jak bylo,trzymajcie sie cieplutko dziewczynki!

Odnośnik do komentarza

TYDZ 8: 62.6 kg (62.5 - 62.7 kg)
TYDZ 12: 63.6 kg (63.3 - 63.8 kg)
TYDZ 16: 65.1 kg (64.6 - 65.6 kg)
TYDZ 20: 66.9 kg (66.1 - 67.7 kg)
TYDZ 24: 68.9 kg (67.8 - 70.1 kg)
TYDZ 28: 71 kg (69.5 - 72.5 kg)
TYDZ 32: 72.5 kg (70.7 - 74.3 kg)
TYDZ 36: 74.1 kg (72 - 76.1 kg)
TYDZ 40: 75.6 kg (73.3 - 77.9 kg)
Meggi chyba mamy jednak za duzo !

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Marta a
Dzięki kochana. Dzięki tobie odzyskałam wiarę ze tak musi być a nie ze jestem jakas dziwna i tyje jak porąbana.daj znać co po wizycie jak wyglądało i co sie dowiedziałas moj mały pewnie będzie miał tak samo bo jesteśmy dokładnie w tym samym czasie :)
Smutno mi wczoraj trochę było ale co helikoptera nie mam nie mogłam przylecieć korku takie życie muszę znaleść tu u mnie blisko tylko do jednego dzwoniłam i nie ma żadnych terminów :/ ok mieszkam w miasteczku co ma 5900 ludzi i dwa ginekologi na całe miasto ale zeby nie było chociaż jednego wolnego terminu dla ciężarnej dziwne. Bede szukać w miasteczku obok wypatrzyłam ze tam jest ok 4 ginekologów a daleko nie ma bo muszę tylko przepłynąć promem rzekę.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Haha dzięki nawet tak nie mów :)
Ja przed ciaza ważyłam tak ok 58 a teraz 65,5 :/ no ja widac niemieckie jedzonko smakuje naszym chłopczyka i nam i działa na nas tak :)

U mnie tak wyglada

ŚREDNIA MIN. - MAKS.
TYDZ 4: 58.4 kg.(58.3 - 58.4 kg)
TYDZ 8: 58.6 kg (58.5 - 58.7 kg)
TYDZ 12: 59.6 kg (59.3 - 59.8 kg)
TYDZ 16: 61.1 kg (60.6 - 61.6 kg)
TYDZ 20: 62.9 kg (62.1 - 63.7 kg)
TYDZ 24: 64.9 kg (63.8 - 66.1 kg)
TYDZ 28: 67 kg (65.5 - 68.5 kg)
TYDZ 32: 68.5 kg (66.7 - 70.3 kg)
TYDZ 36: 70.1 kg (68 - 72.1 kg)
TYDZ 40: 71.6 kg (69.3 - 73.9 kg)

Odnośnik do komentarza

A to mój brzunio :)
Megi super brzusio :) Jak tak dalej pójdzie to ja taki będę miała w 7 miesiącu haha :)
Karikari mi nie starcza jedna butelka wody dziennie, jakieś 2 pije i jeszcze czasami soki niesłodzone. Do łazienki to latam chyba co 5 minut.
olusssia7 ja pije czesto koktajle, ale mleczno owocowe, te o których piszesz nie wiem czy bym przełknęła, także bądź dzielna :) życze powodzenia :)

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13440.jpg

Odnośnik do komentarza

Megi weź no nakrzycz jak nie będą cię chcieli przyjąć... kurcze tylu lekarzy a dostać się ciężka sprawa - ja się dowiedziałam, że moja pani doktor ma już zapisane wizyty z miesięcznym wyprzedzeniem - jak ja będę wiedziała kiedy następna wizyta i miejsca nie będzie to chyba wykorzystam burzę hormonów i zmuszę ich do przyjęcia mnie... kurna należy nam się wizyta regularna bardziej niż komukolwiek w końcu my to dwóch pacjentów :)

dziewczynki brzusie śliczne :) a jeszcze śliczniejsza ich zawartość :)

Odnośnik do komentarza

Megi szkoda, że wizyta Ci przepadła. Poszukaj lekarza bliżej.
Iza-majka masz rację. Niby nie mam dużego brzuszka, ale jak ktoś spostrzeże to i tak nie przepuści, udaje, że nie widzi. Szkoda gadać
~paula20 gratuluję synka, ładne imię
Olusssia zebów w ciązy nie można wybielać. Poczytałam tez troche na ten temat, bo wybieram się do dentysty.
Monikam cieszę się, że z Toba i maluszkiem wszystko w porządku
Co do pływania, to z miłą chęcią wybrałabym się na basen. Czy używacie tamponów podczas pływania?
KariKari ja piję dużo od samego poczatku, w sumie zawsze dużo piłam. Oczywiście łazienka odwiedzana jest co 20-30 min :)
Ostatnio naszło mnie na koktaile owocowe, blenduje różne owocki i pijemy razem z mężem
Marta A napisz po wizycie
Ja przytyłam ok. 3,5 kg (17 tc) i waga jak narazie stoi. Nie chcę za bardzo przytyć.
Ostatnio kupiłam sobie nowy stanik, bo te co mam zrobiły się za małe. Kupiłam i okazało się że z C zrobiło sie E, byłam w szoku. Mąż się cieszy i śmieje, że bufet rośnie :)
Ładne brzusie macie dziewczyny, rzeczywiście każda ma inny.

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o basen to nie jest to aż takie konieczne zakładanie tampona bo można sobie infekcję sprezentować - wystarczy uważać i nie siadać na ławkach itp...
moja pani doktor powiedziała mi, że jeśli nie ma żądnej infekcji i wynik moczu jest ok to nie ma się co martwić

co do przepuszczania w kolejkach lub ustępowania miejsca to słów brak - znieczulica i tyle co można określić....nie liczmy, że w zaawansowanej ciązy ktoś nam ustąpi miejsca.... kiedyś się o to pokłóciłam w autobusie bo byłam z ciężarną siostrą w zapchanym autobusie, gdzie trzęsło i był to szczyt lata a damusie małolaty siedziały wygodnie i gapili się jak na jakieś zjawisko paranormalne - wtedy nie wytrzymałam mimo, że siostra mnie uciszała... starsza pani dołączyła się do dyskusji i w efekcie to ona ustąpiła miejsca tłumacząc, że ona jest jedna a moja siostra w podwójnej wersji

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Karikari
Nie bede sie denerwować krzyczeć ,nie chcą zarobić to niech mnie w pupę pocałuja :)
A pojechać pare km dalej mnie nie zbawi :)

Gabi82
Właśnie kiedys wyczytałam ze jak sie chodzi na basen to najlepiej z tamponem szczerze jeszcze nie byłam ale myśle ze w te lato chociaż raz odwiedzę i chyba na wszelki wypadek go zaaplikuje.

Monikam
Kochana miedzy nami jest różnica chyba 2 dni jakoś ale widzę twój maluszek cos sie obija zeby ci wypchnąć brzuszek do przodu ale
Wielkość brzucha nie ma znaczenia, najważniejsze ze twój maluszek i ty jesteście zdrowi i wszystko dobrze idzie do przodu :)

Co do wody to ja wypijam gdzieś jedna butelkę duża i jeszcze jakieś 2 szklanki soczku . A do ubikacji to latam co chwile. Jak wiem ze mam gdzieś jechać autem dłużej niz pół godz to nie pije 2 godziny prędzej bo bym sie musiała zatrzymać .

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr4

Basen w ciąży na pewno bardzo wskazany, moja siostra bardzo czesto korzystala gdy byla w ciazy:-) no a mi z kolei moj gin odradzal, zebym nie zlapala infekcji (a niestety jestem podatna).
Zatem od 14 tyodnia zapisalam sie na joge;) Zeby chociaz z takiej formy aktywnosci korzystac.

PS a wszystkim Wam lekarz robil cytologie w ciazy? Chodze do poleconego lekarza, prywatnie, ale mi nie robil cytologii:|
Ola

Odnośnik do komentarza

Ja 2 tygodnie temu na ostatniej wizycie miałam robioną cytologię. Chyba pierwszy raz odkąd jestem w ciąży. Ale on zawsze tak dyskretnie to robi, że w sumie nie wiem... :)

Wy też macie dzisiaj takiego lenia?
Normalnie wstałam o 9 wyspana, a jak mnie chwycił leń koło 11 to ledwo zmusiłam się żeby obiad zrobić. I jak mąż wybył do pracy nawet nie wiem kiedy zasnęłam... Mam dość siebie w takim stanie...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Tak fajnie ogląda się te wszystkie brzuszki :)

Ja jak tylko przechodzę koło lustra to nie mogę się napatrzeć na siebie :)

Dziś zrobiłam sobie małe zakupowe szaleństwo. Przyszła już moja poduszka, jest genialna ! Kupiłam sukienkę na te ciepłe dni no i strój kąpielowy dla kobiet w ciąży :D w decathlonie, leży idealnie. Tak mi się chce basenu, że postanowiłam wykupić jakiś karnecik.

A z piciem to mam tak jak wy, butelka wody to minimum a do toalety chodzę non stop. Z domu nie ruszam się bez buteleczki wody, a jak tylko wyjdę to mam pragnienie jak bym przebiegła maraton.

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie. Po raz pierwszy wyszłam niezadowolona. Wizytę miałam na 15, do gabinetu weszłam 16:40. Cała wizyta trwała może z 10 min, gin zbadał mnie ginekologicznie, zapytał ile przytyłam od początku ciąży, kazał kupić leki (za niska hemoglobina w morfologii), wypisał zwolnienie i koniec. Wyszłam rozczarowana, znów nie miałam usg. Muszę się w najbliższym czasie umówić na usg prywatne, bo od 12 tc. nie widziałam Maleństwa.
I jak ja tu mam poznać płeć :( ?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

soqlka współczuję bardzo ! Czasem podejście lekarzy jest tak okropne, że brak słów ! Powinni oni Cię zważyć, zmierzyć ciśnienie itp.

Ja chodzę prywatnie więc widzę swoje szczęście co miesiąc. Dostaje zdjęcia, mam na bieżąco badania no i plus tego, że mogę w każdej chwili zadzwonić albo napisać sms do mojego lekarza i on zawsze mi doradzi albo rozwieje moje wątpliwości. Oczywiście staram się tego nie nadużywać ale taka świadomość daje mi poczucie bezpieczeństwa.

Idź prywatnie, nie będziesz musiała czekać nie wiadomo ile z taką wizytą "po łebkach "

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Soqlka współczuję Ci i powiem szczerze, że właśnie z tego powodu od początku ciąży chodzę prywatnie (nasłuchałam się opowieści koleżanek jak to po 5 razy zmieniały lekarza, bo były traktowane jak nie powiem co)! Swoją lekarz bardzo sobie chwalę, jest naprawdę super!

Rozmawiałam z nią odnośnie basenu i bardzo mi polecała. Bałam się infekcji, ponieważ przed ciążą często ich doświadczałam. Doktor powiedziała mi, że układ rozrodczy kobiety jest tak zbudowany, że jak nie ma powikłań to nie ma możliwości żeby woda dostała się do środka. Powiedziała, że po basenie dobrze się umyć. Wieczorem w domu też i zaaplikować sobie globulkę Lactovaginalu (bez recepty, oparty na kwasie mlekowym) i powinno być wszystko w porządku. Tampony odpadają, bo przy nieprawidłowym włożeniu, albo jak się przemieszczą to mogą nasiąknąć wodą z basenu przez co wprowadzić cały syf do środka. Ale najważniejsze, że nienasiąknięty tampon przy wyjmowaniu może uszkodzić (dosłownie zerwać) naskórek pochwy i to właśnie może być przyczyną poważnej infekcji!

W poniedziałek byłam pierwszy raz na basenie. W ciąży nie przytyłam dużo, jakieś 5 kg, ale czuję się strasznie ociężała i niezgrabna. Do tego bóle pleców. Nie da się opisać ulgi jaką odczułam po wejściu do wody. Rewelacja! Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza

soqlka współczuje takiej wizyty lekarskiej. Tak jak na początku ciąży zastanawiałam się czy chodzić do lekarza na NFZ czy prywatnie tak teraz im więcej wizyt tym bardziej jestem przekonana że dobrze wybrałam decydując sie na prywatne wizyty. Niestety dochodzę do wniosku że trzeba płacić aby być dobrze potraktowanym ;(

MłodaFasolka ja też mam lenia i to na maksa;) ale przemogłam się i nawet posprzątałam z moim P cały domek;) dobrze tylko że wczoraj narobiłam pulpetów i dziś już nie musiałam myśleć co zrobię na obiad;)

~4leks4ndr4 moja pani doktor robiła mi cytologię na pierwszej wizycie wyszła mi II i potem skierował mnie jeszcze na badanie czystości pochwy.

Dziewczyny piękne brzuszki ;) na niektóre patrzę z nutką zazdrości tak ładnie wyglądają;) mam nadzieje że i mój "Kubuś" się w końcu się ujawni ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...