Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Magda- Trzymamy kciuki ! Będzie wszystko dobrze! :*

Caroline- Trzymaj się kochana, daj znać co i jak. :)

Lenson- Ja na pierwsze pranie dla małego kupiłam balsam z Dzidziusia i chyba teraz też kupię balsam z Lovela. Do kolorów kupię balsam, a do białego proszek. Nasze ubrania też tak piorę, że kolory piorę w płynie do prania a białe w proszku do białego. Nie wiem jakoś mam wrażenie, że proszek lepiej dopiera białe... :) Ale pewnie mi się tylko wydaje. :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Przeglądałam sobie 'Listopadóweczki' i zapożyczyłam sobie od jednej rady, które dostała od swojej położnej. :)

-kobieta karmiąca powinna pić MAX 1 szklankę mleka dziennie
- jeść wszystko ale po troszku i z kapustą, kalafiorem, cebulą czekać jak najdłużej zanim się zje
- wcinamy truskawki i inne owoce ale po troszku i czekamy na odpowiedź maluszka (jak nic się nie zadzieje to można wcinać śmiało) :D
-pić wodę (NAWET 3l DZIENNIE!!)
- ciągłe kichanie i czkawka, schodzący naskórek to norma
- z pępuszka może polecieć krew gdy odkleja się pępowina i nic nie robić z tym (strupek będzie odpadał i zmniejszał się aż zniknie całkiem)
- walczyć z ciemieniuchą zanim się pojawi więc po kąpieli oliwką i szczotkować w tył i przód (taki masażyk)
- dziecko może nie robić kupki UWAGA!! - nawet 14 dni (jeżeli gazy odchodzą i dziecko puszcza bączki to spokojnie czekać do 14dni, chyba że nie pruta to wtedy do lekarza)
- kupki przez 3tygodnie mogą być od żółtych po zielone
- normalne kupki mają konsystencję musztardy,twarogu lub plasteliny (takie przykłady podała) :D
- nierobienie kupki przez 3 dni jest traktowane teraz jako zwykła fizjologia czyli że tak może być normalnie
- pytałam o dziwne paznokietki małego (takie wklęsłe ma) powiedziała że jak najbardziej normalne a obcinać przy nóżkach dopiero gdy będą wystawały za opuszek palca, nie wcześniej bo potem mogą wrastać.
- jeśli maluch jest zażółcony to w domu przy oknie (nawet zamkniętym) go kłaść, żeby światło słoneczne na niego świeciło i jak najbardziej spacery
- wodę do robienia mieszanki pogotować 5 minut (więc nalać garnek wody pogotować i podgrzewać tylko)
-mówiła o mieszankach i najbardziej chwaliła NAN (podobno ostatnio po bebilonie zauważyła że dzieci częściej są niespokojne i mają kolki)
- jeśli dziecku ropieje oczko lub oczka to przemywać przegotowaną wodą, czarną herbatą lub własnym mlekiem

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

111magda - trzymaj się i musisz być dzielna - masz dla kogo...
jak będziesz miała chwilkę to dawaj Nam tu znać bo się martwimy... powodzenia

Carolineee również powodzenia i także czekamy na wieści.... i uspokój troszkę Madzię bidulkę zestresowaną i ucałuj od Nas

Młoda Fasolka rady bardzo cenne - dziękujemy... moja położna też o nich wspominała ale nie spisywałam ich, ale dużo mi twoje zestawienie odświeżyło wiedzy

Odnośnik do komentarza

MoniC – no to miłego wypoczynku :) Relaksuj się ile wlezie, potem już długo nie będzie okazji ;> Jeszcze chwileczka jest do porodu, więc może dacie radę skończyć remont o czasie.
Carolinee – Szkoda, że tego pessara Ci dzisiaj ostatecznie nie zdjęli. No ale skoro przez tyle godzin się łóżko nie znalazło...
111magda – oby wszystko poszło pomyślnie! Trzymam kciuki za Ciebie. Daj znac co i jak jeśli będziesz miała do tego głowę.

Wygląda na to, że teraz lawinowo ruszą porody. No ale to już prawie połowa listopada i już kilkanaście grudniówek ma donoszone ciąże :)
Moje dziecko chyba będzie aniołkiem po porodzie. Bo tak piszecie jakie harce wasze dzieciaczki wyprawiają... Mój kilka razy w ciągu dnia przesunie szacowny tyłeczek z jednej strony brzucha na drugą. I to by było na tyle. Żadnych kopniaków, może tylko trochę smyrania po pachwinach. Teraz się ciesze, ze mnie nic nie boli, ale pewnie za parę tygodni będzie zupełnie inna bajka ;>
Myślę ewentualnie nad laktatorem ręcznym z Aventa, ale poczekam z zakupem do porodu. Nie chcę wydawać od razu tyle pieniędzy na elektryczny.
Dostałam potwierdzenie na mailu, ze przelew doszedł. Czekam z niecierpliwością na zamówiony wózek, fotelik i materac do łóżeczka... Oby przyszło w ciągu 2 tygodni i żeby paczka nie została zatrzymana za długo do oclenia na granicy. Nie idę rodzic bez fotelika! :p

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae a ja słyszałam, że dzieciaczki zwiercone w brzuszkach są po narodzinach spokojne i w sumie to się u mnie wśród rodziny i znajomych potwierdziło :) oby i u mnie tak było :)

dziewczynki nie będzie mnie przez najbliższe dni więc udanego weekendu, odpoczywajcie i bądźcie zdrowe i oby nic nieprzewidzianego się nie działo....
trzymam kciuki za te które przeżywają stresy w szpitalnych łóżkach....
Miłego weekendy

Soqlka - bawcie się dobrze i odpoczywajcie, a ty wdychaj dużo jod to dla Nas teraz bardzo wskazane :)

Odnośnik do komentarza

Soqlka, Karikari - udanych weekendów Wam życze Kochane :)) odpocznijcie za nas wszystkie hihi :)

Magda111- powodzenia, wszystkie jesteśmy z Tobą. Pomyśl, że już niedługo będziesz miała swojego malutkiego bąbla obok - to na pewno doda siły i pokona strach ! Dasz radę, jesteśmy do tego stworzone ! Buziaki !

Carolineee- 3mam kciuki i czekamy na relacje co z Tobą.

Normalnie z waszego szpitala powinna byc audycja live teraz :D

Kupiłam dziś mleczko loveli do koloru, pare dni wczesniej kupiłam proszek. Tak się zastanawiam czy kupić jeszcze odplamiacz albo płyn do płukania, bo cena kusi, tylko czy to naszym maluszkom potrzebne?

Mega mi się humor polepszył, bo ostatnio przegapiłam aukcje na allegro pościeli i byłam zmartwiona, bo sprzedawca nie wrzucał ponownie i myślałam, ze sie już nie załapie a przed sekunda patrzę i dodał znów, także szybko zamawiam :D

http://allegro.pl/remi-2el-piekna-posciel-do-lozeczka-lux-nowe-wzory-i4775204557.html

Własnie dzwoniłam do mamy i po raz kolejny poprosiłam o uwzględnienie w pottrawach wigilijnych matki karmiącej i mama wpadła na pomysł, że zamiast grzybów do uszek i pierogów dla mnie da pieczarki :D a barszczyk bedzie dla mnie odlany delikatniejszy. Już mi slinka cieknie :D

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie

Widze ze znow bedzie kolejna rozpakowana mamusia :) super gratulacje
I tez bym juz chciala. Przez ostatnie pare dni latam jak maly samolocik sprzatam biegam sklepy nawet wczoraj wymylam cale auto i poodkurzalam i co wielkie nic! Chyba malemu tam za dobrze :)

A wogole dziewczyny musze sie pochwalic :) jedziemy w sobote z mezem odebrac wozek :) jest fajna okazja uzywamy na ebayu i tylko 60 km od nas do odbioru wiec zobaczymy czy wszystko pasuje i najwazniejsze Colin bedzie mial wkoncu fure :)

Ale swiateczny klimat zrobilyscie :)
A wiec u mnie bedzie choinka zywa i zywe dzieciatko :) co do jedzonka to nie wiem bo maz z domu zna inne potrawy ja ze swojego inne i w tamtym roku mielismy wszystko wiec wpadlismy na pomysl ze teraz zrobimy sobie nasze wymyslone potrawy tzn byla zupa moczka i rybna a teraz bedzie tylko barszcz :) jestesmy rodzinka i czas zaczac swoja historie swiateczna :)

Prezenty hmm nie wiem jak mam to ogarnac w tym roku. A na internecie nie lubie zamawiac wole jechac do sklepu dotknac pomacac i zobaczyc

Odnośnik do komentarza

Kari, Sqolka- Udanego wypoczynku!!! :*

Lenson- Ja mam butelkę płynu do płukania z Lovela właśnie, zamawiałam z zakupami z Gemini użyłam go aż 2 razy. Straaaaaaasznie przeszkadza mi jego zapach. :/ Później prałam w samym balsamie do prania i różnicy nie widzę...
A co do odplamiacza to chyba jutro kupię, ale będę używać jedynie do naprawdę zabrudzonych ubranek.

Meggi- To faktycznie Colinowi się chyba nie spieszy :D A jaką furę wybraliście ?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Ja kupilam do prania persil sensitiv i lenor taki bialy jest na nim dzieciaczek i jest anty alergiczny ladnie pachnie wiec moze taki Ci bedzie odpowiadal ?
A co do wozka to taki ktory kazdy krytykuje i nikomu sie nie podoba ale nam tak :) i przede wszystkim ma fukncje ktora pomaga wjezdzac po schodach stokke xplory :)

Stan ma byc super i na zdjeciach tez tak wyglada i w zestawie sa wszystkie duperelki adapter do maxi cosi spiworek pojemnik na napoj oslonka przeciw deszczowa parasolka. Okaze sie w sobote na zywo :) ale jestem juz od zawsze na ten wozrk nakrecona

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_20124.jpg

Odnośnik do komentarza

Lenson
Wzor 21 jest boski :) a tak patrze i kupilam przewijak jak z numeru 11 i to nie na allegro ani nigdzie tylko w sklepie

Tak patrze to 8,9 tez sa ladne :)

Dziekuje mamusie :)
Wlasnie tak jest nam sie podoba i dlatego bedzie nasz ten wozek :) a do tego ceny wozkow malo co ida w dol wiec jak za rok bedziemy chcieli sprzedac to dostaniemy jakas polowe albo i wiecej :) a wiadomo ze bedziemy o niego dbac

Odnośnik do komentarza

Magda,Carolinee zycze powodzenia,trzymam kciuki !
Megi fajny ten wözek.
Kari, sqolka milego urlopiku,bawcie sie dobrze!

Mi dzis jest strasznie cieszko,boli mnie cos raczej przeszywa böl,brzuch sie obnizyl. Juz koniec 38 tyg jest czasami ciezko no i te 15 kg trzeba nosic ze soba.
Lözeczko jest i bedzie tak lyso troche do przeprowadzki ale wazne ze bedzie kolo mnie i ma gdzie spac.

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_20134.jpg

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_20135.jpg

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_20136.jpg

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_20137.jpg

Odnośnik do komentarza

Megi wózek super widze ze zdecydowałas sie na 3 kołowy ja taki mam jest super :)

MartaA fajny brzusio :) i lozeczko tez :)no faktycznie jest ciezko juz w koncówce mi najbardziej wieczorem czuje sie jak bym miała 100kg wiecej hehh
Lenson jak mam za duzy wybór to tez mam ciezko sie zdeydowac dlatego wole miec wybór pomiedzy 2 rzeczami i jak nie umie sie zdecydowac to biore obydwie .

Carolineee Magda111 trzymajcie sie i informujcie nas co z wami ....

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry mamusie :)

Wstalam pelna sil zadowolona szczesliwa i moge dzisiaj gory przenosic :)

Marta a
Fajny brzusio i jaki zgrabny :) 15 kg to ty chyba razem masz z butami i torebka napakowana duperelami . A lozeczko super ja wlasnie troche zaluje ze tez takiego malego nie Kupilismy. Jak masz bole brzucha to dobrze znak ze cos sie dzieje moze bedziesz ty nastepna :)

Vanesa
Nie ten wozek ma 4 kola :) ale wyglada troche jak by mial 3.
A co do ciezaru to rano u mnie jest w miare ok a wieczorem mam dokladnie to samo czuje sie jak bym wazyla 100 kg wiecej nic tylko lezec i nie ruszac sie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...