Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Vanesa Twój piękny ale wiem ile koztuje...hm,co do koszy to mówię Wam ze najlepiej poszukać cos uzyawnego za psie pieniądze a nie sa zniszczone bo dzieci z nich nie korzystają długo,a z doświadczenia wiem ,że spanie dziecka w osobnym łożeczu a dodatkowo jeszcze osobnym pokoiku to chyba tylko na reklamie Pampersa bysmy się zajechały goniąc tam i z powrotem .
U nas do szpitala tez nic nie trzeba tylko dla siebie do porodu i po i oczywiście na wyjście ale to już mi przyniosą jak przyjdą po nas.W naszym szpitalu tak jest ,że na zyczenie dziecko jest z mamą a jak się czułam zmeczona to prosiłam pielęgniarki i zabierały maluchabez problemu,tylko że ja chciałam go mieć cały czas przy sobie i nawet jak brały do kapieli to nie mogłam się doczekać aż mi "zwrócą"
A do spania jak pisałyście to fakt kobieta przestawia się na czuwanie i słyszy każdy oddech dziecka ,ja w sumie nie miłąm problemów przy dzieciach mimo ,że nie n=były śpiochami to po porodzie miąłm tyle energii,że mogłam góry przenosić .

Odnośnik do komentarza

Kari
Trzymamy kciuki za siostrę!:)) Jak już maleństwo pojawi się na świecie, to daj nam znać:)

Co do monitora oddechu, to ja uważam że to zbędny wydatek jeśli chodzi o dzieci urodzone w terminie, zdrowych i bez żadnych wad np. serduszka. Ale wiadomo że to każdego indywidualna decyzja:)
Na SR położna opowiadała historię rodziców którzy mieli monitor oddechu. Jednego wieczoru włączył się alarm, no to przede wszystkim najedli się kupy strachu o dzidziusia.. Pojechali na IP, ale u nas w szpitalu nie ma oddziału dla noworodków, więc na obserwacje musieli przewieźć maluszka karetką 40 km dalej. Po 3 dniach obserwacji mieli wychodzić do domu, bo okazało się że wszystko jest w porządku! Ale niestety.. Na oddziale maluch złapał jakiś wirus i ich pobyt w szpitalu przedłużył się o jeszcze dwa tygodnie.... Masakra. Mi monitor zapewniłby więcej niepokoju niż spokoju, ale jeśli innym rodzicom pozwoli na spokojny sen, to czemu nie...

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Aleksandra ale niewiesz czy dziecko spiac sie nieuleje i zaksztusi ! To niechodzi o jego zdrowie tylko o spokojna noc gdyby w razie czego jak nakarmisz w nocy ,polozysz spac i moze w nie mu sie ulac i zaksztusic.Ja kupuje bede pewna i spokojniejsza,dlatego kupuje tez ten kosz mojzesza bo lozeczko mi niewejdzie do sypialni a dziecinny mam za sciana takze te pierwsze pöl roku ze mna w sypialni pozniej w dziecinnym z AngelCare.

Odnośnik do komentarza

Kari 3mam kciuki, by siostra szybko urodziła ! Gratki cioteczko :D

Olusssia, jak mi sie japa cieszy jak czytam Twoje posty :) Sto lat dla Norbiego od forumowych ciężarówek :D co żeś za prezencior wymysliłas? :D
Ps. obiad u teściówki a kiedy pograsz?? hehe

Dziewczyny ja to chyba jak zaczne rodzić to zanim pojade do szpitala to Wam napiszę, że jadęęęeęę :D hehe

Mam pytanko, kiedy i jak wybieracię położną, która odiwedza nas po porodzie?? Jestem zielona w tej kwestii..

A my dziś z moim G jedziemy na warszaty bezpieczny maluch :) miałam jechać sama, ale G sam się zaoferował, że ze mną pojedzie. Słodkie :)

wizyty :
środa - Soqlka, 111magda
Czekamy na info z wizyt ! :)

Odnośnik do komentarza

Miałam dać znać i daję... siostra urodziła.... szybko i sprawnie… za trzecim parciem…. Taka to stworzona do rodzenia… a panikowała, że myślałam, że w głowę ode mnie dostanie.
Wody jej odeszły w nocy więc nad ranem już w szpitalu była.. dostała oksytocynę i się zaczęło
Czekam na wagę, wielkość i oczywiście zdjęcie siostrzeńca - Mikołaja :)
Nam kochane mamusie życzę tak sprawnych i pięknych porodów…

Odnośnik do komentarza

Marta
Tak jak powiedziałam, to jest każdego indywidualna decyzja:) I w żaden sposób nie krytykuję zakupu monitora. Sama po prostu się nie zdecyduje, bo to dla mnie zbędny wydatek(po 1 łóżeczko będę miała obok siebie a po 2 więcej strachu napędziłby mi gdyby się uruchomił z jakiegoś innego powodu) oczywiście zakładając że mój syn urodzi się w terminie, zdrowy bez żadnych zaburzeń oddechu, wad serca itp. , bo gdyby nie daj Bóg coś było nie tak, to pewnie sama bym w monitor zainwestowała..

Kari
Wielkie gratulacje Ciociu!!!:)) Czekamy teraz na fotkę:) Dobrze, że siostra miała poród bez żadnych komplikacji:) Wszystkim NAM takiego porodu życzę:)

Wisia
Fajną masz gromadkę:)

Olusssia
Sto lat dla Twojego mężczyzny!!:)
Mam to samo z pazurami:/;/ A w I trymestrze były jak nie moje:D Akurat na ślub udało mi się zapuścić na maxa, ale później szlag je trafił :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

KRI GRATULACJE SIOSTRZENC :)

Lenson ja jak zapisywałam sie do szkoły rodzenia to mogłam sobie połozna wybrac :) i bedzie chodzic 6 tyg po porodzie do nas :) super ja to załatwiałam w osrodku zdrowia ::)

Z monitorem oddechu to sie wstrzymm poniewaz mała bedzie z nami w sypialni jak narazie :)tu juz nie bede robic pokoiku dla dziecka bo sie nie opłaca na rok w przyszłym roku sie wyprowadzamy juz do swojego domku który do jesieni napewno wykonczymy to mała juz bedzie miała 10 miesiecy to tam pokoik zrobimy i wtedy kupie to co trzeba :)

Dzis na obiad mam zupe z pora pyszna z miesem mielonym i warzywami :)bardzo szybka prosta zdrowa zupka :) daje przepis dla zainteresowanych :)

Do garnka wlewamy wode dajemy listek laurowy 3-4szt pare kulek ziela angielskiego sol pieprz maga ...
Warzywa seler pietruszke marchewke 2-3szt trzemy na tarce i wrzucamy do wody pory 2 szt kroimy wzdłuz na poł i siekamy dodajemy do garnka z woda razem gotujemy ok 10-15 min w miedzyczasie podsmazamy na oleju lub oliwie mieso mielone najlepiej z masarni prosto zmielone nie z paczki podsmazamy jak na spagetti i dodajemy do zupki i na koniec daje 2 serki hohland jeden smietankowy jeden ziołowy siekam te serki do sitka sitko lekko zatapiam w zupie i mieszam łyzka te serki w tym wrzatku az całe sie rozpuszcza przez sitko :)
20 min zupka gotowa :) zupka jest pyszna i szybka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Kari gratulacje dla siostry i oczywiscie cioci! Kurde tez tak szybko chce!
Aleksandra oczywiscie ze kazda zrobi jak uwaza ,niema sprawy ja mam inna sytuacje bo pokoik bedzie za sciana ale to dopiero kupie za pöl roku jak wyrosnie z kosza mojzesza i bedzie w dziecinnym spac bo niestety niemam gdzie w sypialni wstawic lözeczka tylko wlasnie taki kosz.
wisia twoje dzieciaczki?

Odnośnik do komentarza

To był drugi poród mojej siostry i obydwa szybkie... a panikowała, że aż nie wkurzała....
tez bym taki sprawny poród chciała...

powiem wam że razem z tym że się bardzo ciesze to zazdroszczę im bo tez już bym chciała tulić moją Niunie w ramionach.... taka jakaś zazdrość mnie ogarnia....

z położną środowiskową to u mnie przypisują sami więc wpływu nie będę ma to miała...

jeszcze kilka dni i wizyta... oby było ok.... i tyle samo czekania na szkołę rodzenia

Odnośnik do komentarza

GRATULUJE CIOCIUNI!!!nawet ja bym tak szybko chciała mega zwinna połoznica
No tak dziewczyny to moje dzieciaki i teraz taka niespodzianka na starość dziekuje za miłe słowa a rodzinke mam naprawde super czego każdej z Was zycze na starcie macierzynstawa ,dzieci i rodzina to skarb.
Ej ale jazda z tą połozna a co ona z fbi czy ki..co myślała ,że z pieskiem to maluchy będą wychodziły a potrzebę w latrynie się w tych czasach załatwia.
Ja miąłam taka przydzielona i jak ino wchodziła to już szukała wyjścia ,żeby tylko jak najszybciej sprawę zławić mnie to na ręke było bo przy dzieciach to zawsze słuchałam swojej intuicji i nie była jakoś szczególnie przewrazlwiona ,odpukać nigdy nic poważnego się nie działo i nawet rzaden z nich nigdy nie był w szpitalu ani nie miał poważniejszych zachorowań więcne przyierajcie sobie tych czasem głupich rad do głowy kazde dziecko jest inne a zycie wszystko weryfikuj i pisze swój scenariusz więc smiać mi się chce czasem z tych pradników czy połoznych robiących młodym mamą wode z mózgu.
Nie bójcie się wsystko będzie dobrze tylko spokojnie trzeba podchodzić do sprawy

Odnośnik do komentarza

To pewnie sypialnie też mamy podobne hehe :D
ja mam własnie, jasne szarosci, białe meble, łóżko z naturalnego drewna. Moja oaza spokoju :)

A pytam o położną, bo zameldowana jestem w Gdańsku, tam też będę rodzić i chodzić do szkoł rodzenia, ale mieszkam w Gdyni i tu mam przychodnię rodzinną i to są jakby dwie oddzielne "firmy". Do gina tez chodzę do Gdańska i jak zleca mi badania to muszę je robić w Gdańsku, bo Gdynia ma inne laboratorium i moje skierowanie jest nieważne i zastanawiam się skąd będzie do mnie przyjeżdzać połozna, czy z Gdańska mam sobie wybrać i przyjedzie czy Gdańsk poinformuje Gdynie, że urodziłam i z przychodni będzie ktoś przychodził. Wiecie może??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...