Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej
Paula witaj ponownie :)
Iza-majka no ja też swojemu zapowiedziałam, że musi okna umyć bo chcę nowe firanki powiesić :)
Marta A co do chodzenia to ja się już toczę i ludzie patrzą na mnie jak na jakieś dziwne zjawisko… ciężko coraz bardziej… a jeszcze troszkę drogi przed nami. A co do wagi to racja – spokojne każdy maluszek ma czas przytyć i każde osiągnie swoją właściwą wagę :)
Lenson ja bym na twoim miejscu nie czekała tylko leciała do lekarza, który na pewno da ci leki dozwolone dla kobiet w ciąży. Ja tak miałam jak zachorowałam na anginę a nie byłam pewna, że jestem ciąży razem z moją ginekolog i lekarzem ogólnym znaleźliśmy sposób by wyleczyć chorobę – dostałam bezpieczny antybiotyk dozwolony dla kobiet w ciąży, po którym w ciągu 2-3 dni mi przeszło. Nie ma co infekować całego organizmu – trzeba reagować.
Młdoa Fasolka – to żeś się nabawiła problemu… kuruj rękę…. Kisiel mniam – dziś mnie naleciało i też jadłam :)
Ja dziś niestety drzemki nie miałam, zakupki musiałam z mężem zrobić bo w weekend mamy rocznice ślubu i zaprosiliśmy rodziców i rodzeństwo na obiad więc mam troszkę przygotowywania. Obiad przystawki, ciasto ogarnąć więc mam zajęcie – muszę tylko to zorganizować czasowo by się za bardzo nie przepracować. Menu na szczęście ogarnęłam co zrobię. Oczywiście jednym z ciast będzie tort Pavłovej :)i oczywiście mężuś popisze się ciastem drożdżowym własnego wykonania.
Moja szkołą rodzenia zaczyna się 29 września i to termin akurat - będzie trwałą miesiąc więc spokojnie zdążę.
Zmykam spać bo ledwo widzę na oczy a musiałam was odwiedzić jeszcze dziś.

Odnośnik do komentarza

Lenson- hehe he dobre z tym członkiem :D Co do szkoły rodzenia to myślę, że chyba nie będzie za późno. :) Ewentualnie tak jak piszesz pójdziesz od razu na porodówkę i to świeżo po przeszkoleniu :D

Ja tak bardzo się nastawiłam na szkołę rodzenia a tu dupa Nie będzie... :/

A no dokopaliśmy Ruskom ! :D

Mój synek postanowił mi się ułożyć na pęcherzu i latam co chwilkę... Skubaniec malutki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziekuje za slowa otuchy ale mnie cos dalej to meczy bo czytyjac encyklopedie ciazy w 30 tyg powinien maly miec okolo 1500 kg sama juz niewiem!

Elciaaaa90 ja powiem ci ze 90% leze i spie na prawym boku bo cale zycie tak spalam i ciezko mi na lewa strone sie obrucic takze ja niewidze problemu bo cialo sie samo w tym kierunku kieruje w ktörej jest mu najwygodniej.

Mloda Fasolka biedna z ciebie sierotka ale nieraz wlasnie sa takie dni ze nic niewychodzi i sie wszystko piepszy,kuröj reke bo ci bedzie potrzebna! A tak na marginesie kislu niejadlam okolo 20 lat ! Zjadlabym.

KariKari gratuluje i oby tych rocznic bylo az do smierci!

Lenson dobre to moze wlasnie takie mysli szybko postawia cie na nogi ! he... ! I super ze sie znöw u was uklada no i szybkiego powrotu do zdrowia!

Nuria wiadomo ze nikt w takich pizamach juz niechodzi po szpitalach tylko dresy albo cos wygodnego oni daja taka tylko do rodzenia.

Gabi82 piekny brzuszek!

4leks4ndr4 twöj maly ale bardzo zgrabny i sie niemeczysz z duzym brzuchem bo mi juz jest ciezko,maly naciska na wszystko nawet ciezko oddychac i zebra bola takze sie ciesz ze taki zgrabny brzusio masz.

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki to nasza pierwsza rocznica ślubu :) dziękuję serdecznie za życzonka ;)
Aleksandra - a co do przygotowywania to ja to uwielbiam ale wiem, że muszę się oszczędzać więc będę miała pomocnika. Dom posprząta mężuś a w kuchni mamcia i teściowa mi troszkę pomogą już się zadeklarowały więc obowiązki podzielone. Dziękuję za chęci pomocy byłoby na pewno fajnie – tu się coś robi i w międzyczasie pogaduszki brzuszkowe :)
Elcia – według książek owszem powinnyśmy spać na lewym boku ze względu na najlepszy przepływ krwi, ale nie oznacza to, że śpiąc na innym robimy krzywdę. Mi pani doktor mówiła, że skoro na lewym moja Niunia kopie to znak, że jej niewygodnie i żebym na prawym spała.

Odnośnik do komentarza

Ja śpię na lewym boku tylko dlatego że jak byłam na wcześniejszym usg to synek miał główkę z prawej strony i poprostu sumienie mi nie dało leżeć mu na główce hehheeh. Teraz dalej tak śpię bo na poniedziałkowym usg widziałam że jest główka w dół a resztę ciałka też ma po prawej str.... i dlatego wystrzegam się prawej strony. Choć wiem że nawet leżąc tak też nie zrobiłabym mu krzywdy :-)

Odnośnik do komentarza

iza-majka wlasnie koniecznie u mnie bo my mamy najwieksze mieszkanie a np.dziadka nie bylo tutaj od mojej komuni (stan zdrowia) więc skoro nadazyla sie okazja że moja ciocia bedzie jechac w te strony to padla propozycja zeby sie zabrali wszyscy ,boje sie ze bede przykuta do łóżka bo przy cukrzycy duze prawdopodobienstwo cesarki ... no ale coz skoro moja mama siostry i moj Rafal mowia ze ja moge lezec to bede lezec hehe ale tak szczerze to sie boje troche , jak caly czas myslalam o tym zeby nie urodzic w swieta to teraz chyba wlasnie chcialabym urodzic na same swieta polezaly bysmy z mala sobie na oodzdziale a oni w domu latali by jak kroliki ;p;p i te telefony typu kochanie a gdzie my mamy mąke ;-)) dadza rade ;-) a my a my sobie na nich popatrzymy ;-))

Odnośnik do komentarza

No w takiej sytuacji nie ma innego wyjścia. .. hehe. W takim razie życzę żebyś urodziła w terminie który chcesz; -) ja na święta to raczej będę rozpakowana bo termin mam na 1.12 więc nawet jak przenosze to nie 3 tyg... hehe.

Dobra ruszam w teren. Mam dziś ochotę połazić po ludziach hehe. A potem na jakieś zakupki bo wczoraj było u mnie matki boskiej pienieżnej.... hehee

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczynki :)

Lenson jak się czujesz dzisiaj ? Co do sr to ze mną babki są, które są w 32 tc. A jedna jak cały czas myślała, że jest w młodszej ciąży to na ostatnio usg okazało się, że dziecko jest tak duże, że to nie 31 a 34 tc ! Więc nic się nie martw, zawsze coś zdążysz się nauczyć ;)

MłodaFasolka jak ręka ? Ja kiedyś jeszcze nie będąc w ciąży oblałam sobie rękę budyniem, wiem co to za ból. A jeszcze byłam w takim amoku, że zamiast lecieć od razu pod kran to stałam i patrzyłam na tą rękę z tym budyniem...

Elcia krzywdy na pewno nie zrobisz :) Po prostu lewy bok jest najlepszy bo tak jak Kari wspominała przepływ krwi jest wtedy najlepszy. Ale prawy też ok. Trzeba się tylko spania na plecach wystrzegać bo może zabraknąć tlenu dziecku.

Kowalcia88 nie zazdroszczę Ci tego zjazdu. A nie możesz jakoś zaprotestować ? Ja się też obawiam świąt. Chciałabym już być z dzieckiem w domu ale boje się, że będzie zbyt mały abyśmy my podjechali do rodziców i będę miała wszystkich u siebie. Mój K mówi, że przecież ok będziesz sobie leżeć itp ale jakoś ja nie widzę się w takiej sytuacji. Nie wiem jak będę się czuła, wyglądała i mam jeszcze leżeć a inni mają mi się kręcić i "rządzić" po garach. Jestem trochę zosia samosia i lubię wszystko sama dopilnować.

MartaA gdyby było coś nie tak lekarz by na pewno mówił. Nie zamartwiał się kochana na zapas. Zobaczysz, że za chwilę wagę nadrobi :)

Ja dzisiaj wstałam i mam super nastrój :) Mimo, że pogoda za oknem raczej barowa. Wczoraj tylko sama sobie zaszkodziłam. Byliśmy z K na spacerze, potrzebne mi były szyszki itp do stroika jesiennego, a potem zakupy. No i to było zbyt dużo. Wyobraźcie sobie, że za przeproszeniem dupa mnie bolała. Tego to jeszcze nie było nigdy. Mały mnie ciągnął strasznie a do tego bóle właśnie jakby w tyłku też ciągnące w dół. Ledwo wróciłam do domy. Szłam jak ślimak koszmar. No ale dziś już ok :) Zaczynam 27 tc ! :)

Odnośnik do komentarza

hej
Zazdroszcz tym ktorym mezowie myja okienka:) Nasze az sie prosza o umycie po calym lecie,ale moj maz uwaza ze mycie okien to umycie samych szyb:)
A tort Pavlowej chyba naprawde forumowe ciasto tez sie skusilam i je w srode wieczorkiem zrobilam;)
Dzis obudzilam sie cala polamana a na siusiu chyba 4 razy wstawalam,nie wysypilam sie wcale:(
Miłego dnia mamusie:)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

KariKari to możemy sobie nawzajem złożyć życzenia :P Też mamy 21 września pierwszą rocznicę, ale nie robimy imprezy. Prawdopodobnie wybierzemy się na całodniowe włóczenie po sklepach bo dawno nigdzie nie byliśmy.

Z narodzinami to bym się nie obraziła jakbym mogła święta na oddziale spędzić. Cisza i spokój. Bo w domu to na pewno będzie pełno ludzi, a do tego teść i szwagierki palą papierosy w domu więc ogólnie nie jest z nimi łatwo.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Progosia to nie zazdroszczę ! Ja jestem szczególnie teraz tak wyczulona na dym papierosowy, że nie jestem wstanie go wytrzymać. Przykro mi, że teść i szwagierki nie szanują zdrowia Twojego i Twojego dziecka.

Elcia a próbowała z poduchami ? Tak trochę się ułożyć pod kątem aby nie uciskać brzuszka no i biodro odciążyć ? Ja mam tą poduchę rogala i powiem Ci, że właśnie pomaga mi się tak kokosić na różne strony.

Ja dziś też planuje upiec ciasto :) Ale będę robiła kruche kajmakowe z gruszkami i brzoskwiniami :)

Odnośnik do komentarza

MoniC teścia można po części usprawiedliwić bo jest inwalidą i najzwyczajniej nie da rady wyjść na tego papierosa, ale z drugiej strony wkurza mnie kiedy ja nakładam jedzenie na talerze żeby zjeść obiad a on w tym momencie zapala papierosa. Zero wyczucia po prostu. Dlatego jak słyszę jak zapala papierosa to nawet nie wchodzę do pokoju. A idealne szwagierki, które na wszystkim się znają, same paliły w ciąży i piły wino.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...