Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

czekając na kolejne kłucie po tej glukozie była dziewczyna z noworodkiem - 3 miesięczny chłopczyk urodzony miesiąc za wcześnie... kurcze taki malusi i taki słodki... i jeszcze bardziej zapragnęłam by czas przyśpieszyć by już swoją Królewnę tulić w ramionach..... niecierpliwa jestem to fakt....
wizyty też doczekać się nie mogę a to dopiero w poniedziałek.... uuuu

Odnośnik do komentarza

KariKari nic nie przejmuj :) Ja ważyłam 56,1 a teraz ważę 65. Niestety nie damy rady z tym walczyć

Progosia z tego co się orientuje to nie potrzeba nie wiadomo ile i jakich kosmetyków. Oliwka przede wszystkim trzeba natłuszczać główkę aby się ta ciemieniucha nie zrobiła ( przynajmniej tak mi mówiła koleżanka, która urodziła ) zobaczę co o pielęgnacji powiedzą w szkole rodzenia. Ja kupie do pupci sudocrem bo sprawdzony przez moją siostrę no i coś do mycia malca. Wiem, że są do mycia jakieś emolienty, które właśnie mają za zadanie natłuścić ale dokładnie na co się zdecyduje to jeszcze nie myślałam.
No i nie można zapomnieć o soli fizjologicznej do przemywania oczu. Chyba o niczym nie zapomnialam

Odnośnik do komentarza

No właśnie zastanawiam się czy jest sens kupować nie wiadomo ile kosmetyków. Myślałam o jakimś mydełku i oliwce do smarowania na początek. Mojej bratowej położna powiedziała przy pierwszym dziecku że absolutnie żadnych smarowań itd. to małego niczym nie smarowała i miał taką szorstką skórę :/ Sudocrem też słyszałam że dobry ale żeby nie stosować go bez potrzeby codziennie.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny:)
Ale stron mam do nadrobienia..
U mnie na szkole rodzenia jeśli chodzi o pielęgnacje małych skarbów położne mówiły żeby nie kupować hurtowo nie wiadomo ile kosmetyków, bo skóra maluszka urodzonego przed terminem wymaga innej pielęgnacji niż skóra maluszka przenoszonego, a jeszcze inne kosmetyki dla tych dzidzi które urodzą się w terminie. Co do oliwek to odradzały te drogeryjne, tylko jak najbardziej naturalne olejki, np olej kokosowy albo z pestek winogron. I odradzały kosmetyki Johnsons baby bo miały ich dużo na oddziale i najbardziej uczulały maluszki..

Ms Koko
bardzo mi przykro.. Mam nadzieję, że nie minie dużo czasu i też będziesz cieszyć się małym wielkim szczęściem:*życzę Ci tego z całego serca

Iza-majka
Moze głupio zabrzmi to pytanie, ale dobrze pobrałaś próbkę moczu? Tzn. tak jak na posiew? że najpierw podmycie strefy intymnej i oddanie do pojemniczka tylko środkowego strumienia? Bo złe pobranie próbki może zakłócić wynik. Ja właśnie tak miałam, że pobrałam cały mocz do analizy, bo po nocnym chodzeniu na siusiu miałabym za mało moczu do badania:P

111magda
najważniejsze że z maluszkiem wszystko dobrze:) chociaż fotkę dzieciątka by się chciało zobaczyć. .też już czekam i czekam na nową a ciągle się źle układa:(

Kari
Dobrze że już masz z głowy glukoze:) i że jest ok

soqlka
Ja póki co nie kupowałam ubranek dla małego w lumpku, ale dlatego że nie kupowałam sama jeszcze nic, bo tyle mam od siostry:P Ale wiem że w lumpku mozna trafić śliczne ubranka jak nowe, więc czemu nie:)

Madlenka
Dobrze, że już jest w porządku :)

udanego weekendu :) Wypoczywajcie!:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Jennyyy,ale sie rozpisałyscie kobitki ! :D

soqlka,co do kupowania w lumpku, to ja nie mam zadnej rzeczy dla dziecka nowej,wszystko kupowalam albo w lumpku albo z fejsa albo mam od siostry. Dziewci w tym wieku sa tak male,ze ubranek prawie w ogole nie wyniosa.

Vanessa 35, ja jestem od bodajze 10tc na l4 i tez nie mialam kontroli. Najczesciej kontrole ma sie na l4 lezacym albo jak Cie ktos "podpieprzy" do ZUSU.

Madlenka, mam nadzieje ze szyjka sie unormuje i z dzieckiem ebdzie wszystko ok. Dużo lez i odpoczywaj !

iza-majka - tez mam takie napiecia brzucha, czasem w ciagu dnia, ale co wieczor standardowo..

MsKoko, bardzo mi przykro. Warto walczyc, kazdemusie udaje, Kari jest chyba najlepszym przykladem :)

Kari, super ze masz glukoze juz za soba, co do norm to ja nie wiem jakie sa, bo ja mam jakies extra spalanie cukru i po 2h mialam 68 poziom :D

Progosia, co do kosmetykow, to ja bydelko bambino, oliwke, krem do pielegnacji, sudocrem i to chyba wszystko. Ponoc nie ma co przesadzacz kosmetykami.

a ja mam dziś doła, pogoda tez beznadziejna.. ;/

Odnośnik do komentarza

Lenson - uszy do góry - i gdzie ty masz ponurą pogodę? - zrób coś dobrego sobie do jedzenia albo mogę wirtualnie batonika wysłać (sama na razie mam wstręt do słodkiego) - u mnie pięknie słonecznie i aż chce się żyć... nie licząc mojego otępienia

tak tak - jeśli się wierzy w marzenia to one się spełnią tylko trzeba wierzyć, dążyć do nich i być cierpliwym....
dzięki temu nosze pod serduchem moją córeczkę.... moje marzenie się spełnia :) a ja doczekać się nie mogę już

Odnośnik do komentarza

Mskoko przykre to bardzo i wiem jak jest ciezko bo sama to przezylam ale sama mysl o tym ze nastepnym razem napewno sie uda podtrzymywala mnie na duchu i dodawala wiary!

Kari wyniki masz dobre takze niemasz sie co martwic!

111magda szkoda kurde z tym zdjeciem bo pamiatka na Cale zycie ale wazne ze zdrowe!

Madlenka fajnie ze juz wszystko ok!

Sylwunia,Kari to chyba normalka z ta waga teraz sie tyje jak najwiecej ja tez juz okolo 10 kg plus!
Moni c dzieki za propozycje barszczyku ale u nas jest tani jak "barszcz" tylko niewszedzie jest u mnie np jest wszedzie u Meggi niema to lepiej by sie oplacalo jak bym ja jej wyslala ale dzieki za propozycje!

Iza majka to lecimy na röwno!

Rudaopole miala isc na 3 dni do szpitala mi sie wydaje ze juz jest dluzej i nic niepisze? Mysle ze wszystko ok ale czemu sie nieodzywa?
U mnie tez leje,bylam na paznokciach,przyszlam zjadlam rosöl z wczoraj i teraz mi sie nic niechce!

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny już jestem domku wróciłam o 11 rano,trochę ogarnęłam mieszkanie ,pranie,zakupy,teraz zjedliśmy obiadek i odpoczywamy wiec szybciutko do was zaglądam,w szpitalu na diecie cukry były super wiec teraz w domu też ją wprowadziłam i zobaczymy jak będzie, glukometr dostałam gratis w aptece SUPER PHARM jedynie co kupiłam sobie paski do badania bo niestety by dostać dofinansowanie do pasków muszę mieć receptę od diabetologa a tam dopiero pójdę w przyszłym tygodniu,dzień w szpitalu nudny tylko badania cukru po każdym posiłku i rano nad czo,ale na pocieszeni mały ma się dobrze fika jak szalony wczoraj robili mi ktg to uciekał jak szalony i ciągle znikało jego bicie serca dopiero jak położna przyszła i odpowiedni trzymał sprzęt do pomiaru to dało się zarejestrować całe 15 min badania a leżałam w sumie 2 godziny szalał strasznie, dziś rano zrobił mamie niespodziankę i ktg grzecznie dał sobie zbadać mały kochany łobuziak ,dziewczyny pozdrawiam was gorąco i dziękuj za miłe słowa i wsparcie .

Odnośnik do komentarza

Rudaopole witaj w domu :) cieszę się, że jest ok
a mnie aż nosi opierdzielić sprzedawce z allegro, który wyraźnie miał zmieniony adres dostawy z szablonu więc żądnego innego nie dostał a wraz wysłał przesyłkę na adres podany kiedyś tam. Po tym jak się zorientowałam jak dostałam maila od firmy kurierskiej od razu skontaktowałam się ze sprzedawcą - maila napisałam, że musi to poprawić i bez odzewu.... paczka byłaby dziś dostarczona na adres błędny ale zadzwoniłam do firmy kurierskiej powiedziałam o co chodzi i byli tak mili, że dostarczyli mi na adres który chciałam... ufff.. a ze sprzedawcą jak nie było tak i nie ma kontaktu... niech zapomni o komentarzu pozytywnym... albo nie wystawię wcale albo jak mnie wkurzy to negatywa, że nie stosuje się do instrukcji zamówienia i brak z nim kontaktu... czasem komuś się należy taki ochrzan, by innego klienta tak nie załatwili...

Odnośnik do komentarza

Hej, hej! Nie było mnie trochę, bo w sumie nie wchodzilam na komputer.... przesypiałam praktycznie całe dnie i noce...

Nie dam rady was nadrobić dziś, niestety nie jestem w temacie i mam spore zaległości forumowe, ale jak dojdę ` do siebie` to nadrobię :)

Widzę, że u was przygotowania pełną parą! Wózki, foteliki... ah, trzeba chyba wziąć się za to... u mnie dziś złożył mąż łóżeczko bo trzeba było popatrzeć gdzie wzorki na scianie namalować nad łóżeczkiem i przymierzyć sobie mniej więcej co i jak :)

Odnośnik do komentarza

No ładnie Carolineee zamiast schorowanego mężusia oszczędzać to ty go zagoniłaś do składania łóżeczka

a mi się chce Kiślu ale nie chce mi się robić....

w Rossmanie są dziecięce ciuszki i akcesoria w ofercie teraz - z racji, że wszystko takie już mam kupiłam tylko pozytywkę księżyc i będę puszczać mojej Niuni co wieczór a jak się urodzi będzie pamiętała ten dźwięk i na pewno dzięki temu poczuje się bezpieczna w nowej rzeczywistości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...