Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

heeeeeej !
Widzę że już macie zaplanowane prawie wszystko :) Jestem przy Was "do tyłu" z wyprawką:P Na razie najeździłam się dziś po sklepach żeby wyposażyć mieszkanie w różne "pierdoły".. jakieś drobne agd którego jeszcze nie mamy, chemia gospodarcza itp itd tyyyyle tego wszystkiego potrzeba na start że masakra :|
No i planowo pod koniec tygodnia wreszcie się przeprowadzamy :-)

Wiem, że niania to naprawdę bardzo przydatne rozwiązanie. Tylko zastanawiam się czy mi się przyda na małe mieszkanie, kuchnia, dwa pokoje-pewnie będę słyszała małego w pomieszczeniu obok .Sama nie wiem. Któraś z Was ma podobną sytuację?? Na dwa pokoje polecacie nianie?

Megi1992
u mnie siara się pojawiła, ale bez krwi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

KariKari fajne łóżko. Nie widzę w zestawie szuflady
Marysia ja przytyłam ok 5kg. Mówią mi, że wyglądam jakbym najadła się grochówki/bigosu haha. Nie przejmuj się, zdążysz jeszcze przytyć :) Poza tym po porodzie będzie nam łatwiej zrzucić te kg. Mi te kg poszły w piersi i brzuch. Niestety w jeansy nie mieszczę się, tzn na stojąco jest ok, na siedząco ciasno, muszę rozpiąć guzik :) W spódniczki nie mieszczę się :( poszły praktycznie wszystkie w odstawkę.
Megi ja nie zaobserwowałam u siebie żadnych wycieków z piersi i nie słyszałam o tym w rodzinie
Witam Mimi na forum. Niezłą niespodziankę miała Twoje koleżanka :)
Soqlka piękne białe mebelki, cena też :)
Rudaopole ja baldachimu nie chcę. Niepotrzebna rzecz uważam
Nuria dzięki za info, na pewno zarejestruje się i skorzystam
Magnoliam gratuluje dziewczynki, macie już imię? Coraz więcej dziewczynek robi się
Szalejecie dziewczyny z wyprawkami, ja przy Was jestem w tyleee. Mam tylko wózek 3w1, który dostaliśmy. Ja jeszcze nic nie kupiłam dla małej
Monitoru oddechu i niani nie będę kupowała, bo na początku mała będzie z nami w pokoju

Odnośnik do komentarza

MagnoliaM gratuluje córeczki :)!

Co do niani to ja zakupię napewno :)
Tez nie mam zadnego wycieku z piersi .....
Jutro wizyta u ginki ciekawe jak moje wyniki z krwi jutro odbieram o 10 a na 16 na wizyte

Mała dzis kopie cały dzien a z rana najbardziej mnie dzis kopniaczkami obdarowała hehe czasem tak mocno kopła ze az sie przestrazszyłam :) :) heheh i najbardziej w jednym miejscu nad pepkiem z lewej strony kopie to chyba jej ulubiona pozycja :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Magnoliam, gratuluje córeczki !

Kurcze, przyznać się, która jeszcze nie wie co ma w brzuchu, bo zaraz dojdzie do mnie, że ja jeszcze w niepewności trwam :P hehe
Czekam z ogromna niecierpliwością na to usg połówkowe 22.go ! :D

Ale dzis zrobiłam pierwsze "zakupki" dla bobaska. W lumpku za gorsze a po metkach wnioskuje, ze nowe :)

Także Aleksandra,Gabi82 ja tez jestem do tyłu z wyprawką. Czekam z rozpoczeciem zakupów na wrzesien. :) Narazie mój G przemalował sypialnie i dokupiliśmy szafe i komode do pokoiku. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00250169/ i http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20252742/.
Mieszkamy na 50 m2 i mamy duzy salon i sypialnie, wiec dzidza musi "dzielić" z nami pokoj, takze meble musialam kupic uniwersalne a nie typowo dziedziece. Łózeczko planuje równiez białe i zastanawiam się też nad zakupem z ikei ( uważam, ze jakościowo bardzo solidne i dobre meble). Spodobało mi się to : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00248529/ .

Marysia spokojnie, ja biorac pod uwage -5kg od wymiotów to jestem ciagle na minusie, bo przyszło mi 3kg , wiec mam ciagle 2 kg jeszcze do "odrobienia". Tak jak pisza dziewczyny. Na kazdego przyjdzie pora :P

Vanesa, 3mam kciuki za wizytę ! :D :)

Ruda Opole, ja tez nie planuje zakup baldachimu - nie podobają mi się.

Odnośnik do komentarza

Hej,
magnoliam - gratulacje córeczki :)

Tak piszecie dziewczyny o wadze. Ja kurcze się zamartwiam, że jestem już prawie 7 kg na plusie. Ostatnie tygodnie to było +1 kg na tydzień... A wcześniej przez miesiąc nic. Niby jem cały czas podobnie, ale poza tym że brzuch rośnie to odłożyło mi się znów wiele w tyłku. Teraz się w moja ciążowe spodnie które pasowały muszę wciskać :/ Ale obrzęków nie mam i ciśnienie też było ok. Boję się ochrzanu od lekarza na wizycie za tydzień.

Pochwalę się tym moim szaleństwem zakupowym z zeszłego piątku i soboty w Trójmieście :)
Ten żółty kombinezon jak pisałam jest niby dla dziewczynki. Ale myślę, że jak odpruję tą białą kokardkę to będzie zupełnie ok.

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14620.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14621.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14622.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

dzień dobry dziewczyny :P
Mały zrobił mi o 4 pobudkę na śniadanko :D dawno taka głodna nie byłam.. A jak już się najadłam to w podziękowaniu zostałam obdarowana porządnymi kopniakami :D a teraz nie mogę zasnąć :)

Młoda Fasolka
Nie widziałam spadających gwiazd, ale nie patrzyłam w niebo ;) Co racja to racja, chłodna noc dziś.. Pierwszy raz od dłuższego czasu wstałam zamknąć okno nad ranem bo było mi chłodno.

Mae
Rewelacja ciuszki :)) Też myślę że jak odprujesz tą kokardkę to dla chłopca będzie pasował!

Lenson
Mam taki sam metraż i też nie kupuję mebli typowo dziecięcych z tego samego powodu co Ty. Nawet podobną szafę wybrałyśmy;) Tyle że ja w lokalnym sklepie meblowym, a tu ten sam model na allegro http://allegro.pl/073-hm-szafa-lupo-3-drzwiowa-dab-sonoma-i4464883134.html Niestety nie wiem czy zmieszczę komodę, choć na pewno by się przydała, ale sypialnie mamy naprawdę malutką w porównaniu do reszty mieszkania, więc byłoby ciasno. Zobaczę jak już wszystko poustawiam. A co do łóżeczka, to zauważyłam że ma dwa stopnie regulacji i nie widzę w opisie czy ma możliwość wyjęcia kilku szczebelków? Bo poza tym bardzo mi wpadło w oko :) (hmm a białe do tej mojej szafy chyba też by pasowało, do tych białych listew wykończeniowych)

Gabi
Też staram się bawić z Witkiem w "puk-puk" :D nie zawsze odpowiada, ale jak reaguję to fajne uczucie, że jakiś pierwszy kontakt nawiązujemy :)

miłego dnia ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Cześć jestem po wczorajszej wizycie
Na początku zostałam podłączona do tej maszynki zeby słuchać serduszka bobaska i drugie co miałam to mierzyli trochę wyżej na brzuchu skurcze macicy jak sie nie mylę i w miedzy czasie dostałam glukozę do wypicia chyba pomieszania w sokiem z czarnej porzeczki bo dobre było :) leżałam tak 1 godz przy tym słuchając jak mały Colin szaleje kopie i bije serduszko ok. 140 uderzeń na minutę :) potem pobranie krwi i wyniki bedą dopiero jutro. Ah i standardowo mocz wymaz i usg na którym Widzieliśmy po raz kolejny dwa jajeczka i siusiaka :) mały ma juz ok 37 cm leżał na kolankach zwinietych pod brzuszkiem i pokazywał nam najmniejszego palca u rączki :) slodziak moj kochany kocham Go :)
Następna wizytę mam 22 sierpnia i mam nadzieje ze znów zobaczę mojego łobuza ale tym razem u nowego lekarza.

Co do moich piersi to tez zostały zbadane i to ze wypływa siara z krwią nie zdaza sie często ale jest możliwe ze względu na to ze piersi w moim wypadku bardzo urosły z rozmiaru A na C i jakieś żylki mogły popękac albo mogłam mieć jakiegoś guzka który pęknal i dlatego krew narazie mam sie nie martwić dostałam maść i mam robić okłady chłodzące zobaczymy jak będzie po porodzie.

Olusia
Hamm jest 160 km od mojego miasta wiec lipa .

My z mężem kupujemy rzeczy które są naprawdę potrzebne i praktyczne wiec duperelki w stylu niania nie jest nam potrzebne bo nie zostawię nigdzie mojego małego samego a druga rzecz 30 lat temu tez tego nie było i kobiety dawały radę a po co kolejny wydatek wole to zainwestować w cos innego.

Magnoliam
Gratuluje dziewczynki :)

A któraś pisała ze przez 40 min ciagle bobasek kopał
Jeśli są ruchy rytmiczne w jednym miejscu ciagle to znak ze nasze maleństwo ma czkawkę poczytajcie sobie o tym.

Odnośnik do komentarza

Jeju tak czytam kto co już kupił. .. a ja nic. Nie mogę się przełamać. ..a z tego co widzę to jestem jedną z najbardziej zaawansowanych ciężarnych :-) co prawda narazie inwestowalismy w mieszkanie i większe auto żeby potem o tym nie myśleć. Ale szczerze to nawet nie wiem od czego zacząć. Od wiekszych czy mniejszych rzeczy typu ubranka. .. tak naprawdę to czym kierujecie się robiąc zakupy? Tym co piszą w internecie? Co mówią znajome czy tym co powie ekspedientka?

Odnośnik do komentarza

Iza Majka
Widzę ze jesteśmy na tym samym etapie ciazy ja chodzę po sklepach i jak cos mi sie spodoba albo jest w fajnej cenie to kupuje nie mam narazie planu a rozmiary albo 56 albo 62
19 sierpnia mam spotkanie z położna wiec wtedy ona myśle będzie mi dokładnie mowić co i w jakich rozmiarach albo da mi jakas pomocna listę . Wiec według mnie kupuj sobie powoli cos gdzieś i za 2 miesiące zobaczysz jaka kolekcja ci sie zbierze :)

Odnośnik do komentarza

no właśnie spotkania z położną chyba są dużo lepsze niż zwykłe wizyty u ginekologa. lekarz zbada powie co dzieje sie ze mna czy dzieckiem ale poza tym nic... to moja pierwsza ciąża i totalnie nie wiem jak się do tego zabrać. Nie chce być nadgorliwa przy zakupach i przede wszystkim chcę być "mądrą" mamą. Ech ta ciąża to dziwny stan w moim wydaniu... najpierw prawie depresja że napewno nic się nie rozwinie z ciąży, że poronię, że z dzieckiem coś może być nie tak... a jak już mi przeszło to teraz czuje się jak zwykła pierdoła która nie wie co ma dalej robić.... dodam że nigdy taka nie byłam...:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...