Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

witam dziewczyny miałyscie racje co do poduszki wczoraj kupiłam i pierwsza przespana noc :) i nie jest to typowy rogal dostałam przez przypadek w biedronce taki wałek mięciutki dla kobiet w ciąży do spania na boku i w bardzo rozsadnej cenie 39.90 układa sie tak sobie życzymy także jestem zadowolona. czytam o tym jak kompletujecie wyprawki i mimo ze mam już córkę tez zastanawiam sie czy na pewno już wystarczy tych ciuszków czy może cos jeszcze kupic ( w koncu już trochę czasu mineło i dużo rzeczy bede musiała sobie przypomniec ) co do rozmiaru to
MoniC - to twoja siostra ma racje dziecko bardzo szybko rosnie jesli kupisz duzo ubranek w tym rozmiarze nie zdarzysz nawet ich ubrac. a co jesli dziecko urodzi sie duże z tym tez musimy sie liczyc , moja córka jak sie urodziła miała 56 cm i 4240 wiec rzeczy które kupułam na sam poczatek były za małe strata pieniążków.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Witam wszystkie nowe mamusie. Podziwiam Wasze pierwsze zakupy - super ciuszki.
Mam pytanie bo całą noc nie spałam - czy któraś z was miała Leukocyty w moczu i bakterie - przeczytałam że to oznaki bezobjawowego zapalenia dróg moczowych co jest niebezpieczne dla dzidziusia i mam stresa.
Idę dziś do lekarza ale już się nakręcam.

Odnośnik do komentarza

wypawka mojego skarba prawie gotowa :) szybko ale ja już taka jestem wszystko musze miec zrobione , uszykowane wczesniej nie lubie robic czegos na ostatnią chwile :) lóżeczko po pierwszym dziecku wózek kupiony http://allegro.pl/wozek-coneco-elmo-3w1-parasolka-odcisk-bobasa-i4401171669.html wzór numer 01 musze przyznac ze na żywo jest ładny mam nadzieje że bedzie nam sie dobrze nim jezdziło.
czy któraś z dziewczyn jest z wielkopolski ?
chciałam jeszcze was zapytac czy myslicie już o porodzie tz gdzie chcecie rodzic ? zastanawiacie sie nad ewentualnym znieczuleniem a jesli tak to jakim ? może któras z was miała już wczesniej cc i teraz chciałaby rodzic normalnie

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczynki
co do ciuszków to ja kupiłam na razie rozmiar 56 ale i rozmiar 62 kupuję... takich kupię po kilka par
a dalej na 68 będę szaleć.
Myślę, że takie w rozmiarze 56 i 62 to na jakieś dwa miesiące mi starczy bo ja i mąż urodziliśmy się malutcy więc dzidzia pewnie też taka będzie. Tak czy tak dla drugiej dzidzi się te ciuszki przydadzą chociaż w części na pewno :)
ja to poluje już na pajacyki welurkowe ciepłe i spodenki takie z nogawkami i powiem wam, że jak w najbliższym czasie wpadnę do H&M to połowę asortymentu wykupię bo jest super i jakościowo i kolorystycznie dużo uniwersalnych

Odnośnik do komentarza

Jestem właśnie w trakcie obciążenia glukoza. Juz po drugim pobraniu krwi. Jeszcze czeka mnie trzecie. Do przeżycia aczkolwiek w trakcie pierwszej godziny było mi niedobrze.

Pati ja nie rodziłam i nie miałam Cc. Mam bardzo niski próg bólowy i zawsze wiedziałam że chce mieć Cc. Zdanie zmieniłam po tym jak w grudniu miałam operacyjnie usuwana ciążę pozamaciczna. To było prawie jak Cc. Tak się wycierpialam po operacji i tak długo dochodziłam do siebie że zrezygnowałam z pomysłu Cc. Chyba lepiej pocierpiec i zapomnieć.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Maślak, ja miałam leukocyty, bakterie i nici grzybni. Cały czas się lecze z zakażenia dróg moczowych. Basen niestety odpada :( a czekam z niecierpliwością, bo kręgosłup daje mi się już we znaki. Także spokojnie, zapewne lekarz przepisze Ci leki. Ponoć 80 % ciężarnych wcześniej czy później ma to zakażenie, bo jak już wiele dziewczyn wcześniej pisało pH nam się zmienia na zasadowe a to raj dla baterii itd.

Nuria, powodzenia na badaniach ! :)
Ja też mam skierowanko i musze iść na tą glukozę, ale mam jeszcze trochę czasu, bo wizyta 22.08 :D
Czy wyniki po obciążeniu glukozą ma się tego samego dnia?

Pati, bardzo fajny wózek i jaka cenaaa ! :D

Odnośnik do komentarza

Kristafowna ja dostałam taką tylko że jasną i z zdejmowanym pokrowcem, dł 130-140 cm http://allegro.pl/poduszka-ciazowa-rogal-wielofunkcyjna-do-karmienia-i4467289317.html
Maślak ja nie miałam, koniecznie idź do lekarza z wynikami.
Pati ja chcę rodzić sn, a najbardziej chciałabym w wodzie. Co do znieczulenia to nie wiem, pewnie będę chciała znieczulenie zwenątrzoponowe. Najbardziej boję się nacięcia krocza, nie chce go!

Odnośnik do komentarza

Ja kupuje ubranka na 56 i 62 po równo zeby przez pierwsze 2,3 miesiące mieć spokój i nie ciagnąć mojego malutkiego po sklepach od urodzenia.
Wczoraj oglądałam fajny program o porodowce były dwie dziewczyny jedna przyszła 8 dni po terminie na wywołanie i urodziła bobasa prawie 4 kg ale tylko 53 cm a druga była w 24 tygodniu i miała mała dziurke i wody płodowe jej wyciekały i postanowili ze musza zrobic cc mały miał 35 cm i ważył 750 gram boziu popłakałam sie jak zobaczyłam tego maluszka taki bez bronny i nie do końca wyraźny chudziutki oczywiście nie ma pewności na 100% czy przeżyje ale lekarza bedą robić co mogą ale jak mamusia go przytulala to otwierał oczka i ruszał główka. Od razu zawolalam męża i teraz wiemy dokładnie jak nasz maluszek wyglada i aż nie możliwe ze jest taki mały a za razem taki duży juz .

Odnośnik do komentarza

Dzięki Lenson za informację - już się nakręciłam. Wiesz Internet "skarbnica wiedzy" i już sobie diagnozę postawiłam niezbyt ciekawą.
Idę dziś oglądać mojego synusia - a może coś "odpadło od ostatniej wizyty" ? Ciekawe czy u nas wszystkich pierwsze rozpoznanie płci się sprawdzi... Różnie to bywa ale w dzisiejszych czasach to chyba mało prawdopodobne.
Zazdroszczę Wam zakupów. Ja czekam na "paczki" od znajomej" - mam obiecane i na razie nic nie kupuję bo nie wiem co dostanę.

Co do pościeli łóżeczkowej i wózkowej to fajna jest na MAMA I TATA - sklep internetowy.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny właśnie wróciłam z badania prenatalnego połówkowego
wgląda na to ze wszystko jest dobrze choć mój bobas raczej nie chciał współpracować musiałam spałaszować snickersa i cole strasznie mi było słodko ale dopiero po tym maleństwo obróciło się tak by lekarz mógł zobaczyć serce i inne organy jedynie co to świetnie było widać klejnoty więc wiem że będzie synek, teraz można szaleć po sklepach bo jak na radzie to kupiłam tylko pajacyka z małpą i trochę uniwersalnych rzeczy.
Dziękuje wszystkim za miłe słowa i gratulacje

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14359.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14360.jpg

Odnośnik do komentarza

madziara1991
RUDAOPOLE gratuluje:) moja siostra od 4 lat stara się zajść w ciąże i niestety nie udaje sie. Oboje z meżem maja problemy no i lekarz powiedział im,że jedyna nadzieja w klinice. Zapewne bez inseminacji sie nie obedzie... naturalnie niestety nic nie idzie. Bardzo bym chciała zeby jej się uudało tak jak Tobie. Cuda jednak sie zdarzaja:)

Trzeba wierzyć w cuda jeszcze zapomniałam dopisać że przez endometriozę straciłam 1 jajnik wiec 1 jajnik, mało jajeczek 0,3 na badaniu wyszło i wiek wszystko wskazywało na że szanse były marne na naturalne poczęcie ,chodziłam tylko na monitoring do lekarza ale to i tak nic nie dało dopiero kiedy sobie odpuściłam lekarza, wizyty, to nagle niespodzianka

Odnośnik do komentarza

MoniC, rudaopole- śliczne ubranka.
kristafowna, w smyku aktualnie mają 30% zniżki na pościel dla Maluszków, a wybór mają duży. Ja jeszcze przeglądałam te strony:
1/ http://www.gluck.pl/posciel_dla_dzieci/posciel_do_lozeczka.html
2/ http://www.poscieldladzieci.pl/
3/ http://www.amy.com.pl/
MoniC, ja mam kilka sztuk ubranek w rozmiarze 56, i większość w rozmiarze 62. I chyba ze 3 szt. w rozmiarze 68.
Maślak, ja miałam bakterie w moczu- wykazano je w pierwszym badaniu (to był chyba 8 tc), lekarz zalecił suszoną żurawinkę i kolejnych badaniach już nic nie było.
Nuria, koniecznie daj znać, jak odbierzesz wynik badania.
Co do ubranek, upolowałam wczoraj w lumpku welurkowy, biały sweterek zapinany na zatrzaski z H&M w rozmiarze 62 z metkami za całe 4 zł. Na zimę będzie idealny.
I pochwalę się Wam, jakie buciki zrobiła moja koleżanka dla Polci:

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14361.jpg

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14362.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

witaj bremusia :) a jaka płeć maleństwa?
soqlka buciki przepiękne i zanim przeczytałam post najpierw je obejrzałam i miałam pytać gdzie kupiłaś takie cuda :)
rudaopole - twoja historia powinna przywracać wiarę w spełnienie marzenia o dzidzi tym dziewczynkom co się starają - odwiedź może wątek w oczekiwaniu na bociana - jakie miałyście pierwsze objawy - tam dziewczyny bardzo potrzebują wsparcia...
a ja dziś znów zakupiłam przez internet tym razem ze smyka kilka rzeczy :) mąż stwierdził, że nie ma co że trzeba kupować.... bo nigdy nie wiadomo jak będę później się czuła i że później mam leżeć i odpoczywać.... :) mam taką z tego przyjemność, że sobie odmówię i nic nie chce kupować a mojej Królewnie wszystko bym wykupiła... poluję teraz na jakiś wyjątkowy pajacyk welurowy na wyjście ze szpitala :)

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkie Mamy :D

Ja mam tą poduszkę ze smyka, tylko śliwkową http://www.smyk.com/motherhood-poduszka-kojec-dla-kobiet-w-ciazy,p1044793006,swiat-niemowlaka-p

Rudaopole
Dobrze ze z Synkiem wszystko ok:)

Maślak
Mi ostatnio kolega opowiadał jak jego kumpel musial zdzierać tapetę w samochodziki bo urodziła się dziewczynka której na usg zaplątała się pępowina i wyglądało na siusiaka. Więc pewnie nadal się zdarzają takie pomyłki, ale myślę że im większe doświadczenie lekarza, im lepszej jakości sprzęt i im więcej usg to prawdopodobieństwo pomyłki chyba całkiem spada. Mi już na tym pierwszym prenatalnym mówił doktor że będzie chłopak, po tamtym badaniu miałam u niego 3 usg (czerwiec lipiec i sierpień) i na wszystkich mówił to samo, a oprócz tego jedno usg na pogotowiu, gdzie inny lekarz też potwierdził płeć.
Nie wyobrażam sobie zaskoczenia na porodzie gdyby było inaczej;) choć oczywiście liczy się to żeby dzidzia była zdrowa..

Pati2148
Ja chciałabym rodzić naturalnie, bo dla dzidzi to najlepszy sposób przyjścia na świat. Chociaż bardzo się boje. Mam przepuklinę przepony i jeszcze jeden problem zdrowotny, ale nie wiem w jakim stopniu byłby wskazaniem do cc, bo jeszcze nie rozmawiałam o tym z lekarzem ani położną.

Byłam wczoraj na zakupach i nie znalazłam żadnej sukienki na wesele w której zmieściłabym swobodnie brzuszek... A jak brzuszek miał luz, to biust mi się nie mieścił :// Masakra... Dziś jeszcze pojadę gdzie indziej i oby coś się znalazło, bo nie miałabym co ubrać:/ Nie lubię zakupów na ostatnią chwilę, a jestem zmuszona, bo zamówiłam na allegro ładną sukienkę ale wyobraźcie sobie że przysłali mi zły rozmiar i w dodatku poplamioną podszewkę:/Na szczęście z reklamacją nie było problemu, ale co z tego jak zostałam bez sukienki. mam nadzieję że dziś uda mi się coś znaleźć

przyjemnego dnia:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Aleksandra, mam ten sam problem co Ty, za 2 tygodnie wesele, a ja nie mam się w co ubrać. Jeśli już jakaś sukienka mi się spodoba, to albo za mała w biuście, albo w brzuszku. A i w ciągu 2 tygodni brzuś może jeszcze urosnąć. Chyba zdecyduję się na zakup na ostatnią chwilę. W przyszły weekend będę w Trójmieście, może tam coś odpowiedniego znajdę. Dziś koniecznie muszę się zaopatrzyć w biustonosz sportowy, bo nie mam już w czym chodzić. Ze wszystkich staników mi się wylewa (co bardzo się podoba mężowi). Po domu i tak w samej koszulce śmigam, ale bez stanika na dwór nie wyjdę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

soqlka polecam biustonosz z gładkiego bardzo delikatnego materiału - wygodny i nic nie uwiera :)

a koleżanka Loli jak jej niedobrze jak się to czyta to nikt nie każe czytać wolny kraj i jeśli nam wszytskim przyszłym mamom to pasuje takie wymienianie się nawet duperelami to nasza sprawa....
nikt nie ma prawa nikogo obrażać i mówić, że ta to jest taka a tamta taka....
a według ciebie "nasze to pierdzielenie" dla nas ma znaczenie.... jesteśmy tu od dłuższego czasu i widoczne dobrze nam tak :)
a dla twojej wiadomości - seks w ciąży jest też ważnym elementem życia... a jeśli ktoś się wypowiada na ten temat to z WŁASNEJ NIEPRZYMUSZONEJ WOLI :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Nuria - ja przy corce miałam cc to na parwde nic takiego specialnego :/ długo nie mozna sie wyprostowac brac pełnych oddechów jest problem z ułożeniem sie do karmienia ja strasznie wspominam nie mowiec juz o kichnieciu lub załatwieniu sie :)
nie wiem jak sie to ma do porodu sn bo przeżyłam 8 godz potem zlitowali sie i zrobili mi cc wiec np boli partych nie przeżyłam.przy 2 porodzie nie wiem co bym wolała tak na prawde czy cc czy rodzic sn może przy znieczuleniu ( w ciazy starsznie miekka sie zrobiłam nawet igła mnie przeraza kiedys tak nie miałam ) tylko tez boję sie naciecia krocza a jak myslicie naciecie jest lepsze czy jak samo pęknie ?
wiecie jakie metody znieczulenia sa dostepne w szpitalach w których chcecie rodzic ?

Odnośnik do komentarza

Przeżyłam badanie nie zwracając tego ulepu to już coś :)

Wyniki są z dnia na dzień-dzisiaj wieczorem będę miała już w internecie.

Kolejna ważna sprawa. dzwonili dzisiaj z mojego szpitala w sprawie szkoły rodzenia! Idziemy na pierwsze zajęcia 18-tego sierpnia.

A co do sexu to od jakiegoś czasu chciałam się Was zapytać(jeśli ktoś ma oczywiście ochotę o tym pisać) jak z waszym libido w ciąży?

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...