Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

czytałam na różnych forach, że wiele dziewczyn już w 12 tygodniu poznało płeć, część tylko przypuszczalnie a potem około 18 czy 20 tygodnia się potwierdziło więc mi dodało to nadziei
nie podoba mi się mówienie o moim Maleństwie w charakterze Ono.... mój malusi człowieczek że jak poznam płeć to od razu będę mówić po imieniu :)

dziewczynki życzę na dzisiejszych wizytach samych dobrych wiadomości i najpiękniejszych zdjęć maluszków :)

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane :)
Juz pisze o wczorajszej wizycie,wczoraj tyle było emocji i tak mnie głowa bolała od niskiego cisnienia ze wieczorem juz padlam do spania.
Wiec nasze malenstwo rośnie jak na drożdżach! Wczoraj o dziwo był bardziej spokojny niż na poprzednich wizytach hihi :) tak sie układał ze nie było za bardzo widac ale... Raz ułożył tak nóżki ze z mężem stwierdziliśmy ze to chyba bedzie dziewczynka! :) ale lekarz nie potwierdził. Ma dosyć słabe to usg u siebie wiec w piatek ide do niego do szpitala i tam dokładnie popatrzmy i zmierzy i zobaczymy wszystko ładnie :) nie moge sie doczekać!
Niestety musze sie oszczędzać bardzo,bo ta krew z nosa to w ciazy w miarę normalne ale tez jest w tego gdy jest sie osławionym i zmęczonym. Twardy brzuch i bóle które miewam tez mówił ze nie powinny występować - za duzo wysiłku. Ech. Ale oprócz tego wszystko oki i z maleństwem tez co najważniejsze :)
To pH=8 to mówił ze w ciazy to normalne.
A co do mojego mega niskiego ciśnienia niestety nie ma rady bo nie ma sensu brać jakis lekarstw czy innych rzeczy aby je podwyższyć dla dobra maluszka wiec musze sobie z tym jakos poradzić.
Ale jestem szczesliwa ze widziałam nasze szczescie :D

Dziewczyny miłego dnia i dajcie znac jak wasze wizyty! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

ja też taki kombinezon chcę i widziałam takie kiedyś w Smyku albo 5.10.15.
W h&m lub C&A też można znaleźć

mi się też marzy by dla maluszka kupić taki welurowy biały pajacyk taki milusi słodki ;)

dziewczynki czy wy też macie takie ciągnięcie w podbrzuszu z dwóch stron takie jakby do pachwiny promieniowało? chyba wszystko mi rośnie by maluszek miał jak najwygodniej :)

Madlenka super że z Maleństwem wszystko ok :) - a jakoś szczególnie poznałaś że to chyba dziewczynka?, bo ja jutro będę się dokładnie przyglądać by coś zauważyć :) ja mam jutro 4d więc muszę okulary wziąć by wszystko widzieć dokładnie :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczynki za rady! :) Oleję ją i tak będzie najlepiej + zgłoszę :)

Dajcie koniecznie znać jak wam minęły wizyty! Nie mogę się doczekać nowych wiadomości :)

U mnie najbliższe USG dopiero jak mój mężuś wyjdzie ze szpitala... eh ;/ w następnym tygodniu - może.. może.. oby jak najszybciej :(

Dziś kończę 17 tc :D Czas szybko leci i tylko patrzeć, a nasze maleństwa będą z nami!

Co do kombinezonów to ja widziałam ostatnio fajne w Smyku, a jakiś czas temu takie misie fajne brązowe i kremowe z kapturkiem i uszkami w H&M :) I misia tego brązowego chyba kupię, bo maleństwo będzie super w nim wyglądać :D
Panterka też mi się podoba - dla dziewczynki, a tygrysek dla chłopczyka - super słodko to wygląda :)

Miłego dnia! Koniecznie dajcie znać jak po wizytach!

Odnośnik do komentarza
Gość renatatusia

Witam wszystkie przyszle grudniowe mamusie. Musze sie przyznac ze troszke Was poczytalam :) jestem w koncowce 16 tygodnia. Na 90% chlopczyk. Niestety pierwsza ciaze stracilam tez w tym tygodniu i bardzo sie stresuje. Wizyte mam tera
z w piatek. Badania prenatalne wyszly ok a wczoraj kochane poraz drugi(bopierwszy byly slabe) czulam ruchy dzidzi :)

Odnośnik do komentarza

witaj renatusia :) dbaj o siebie i bądź dobrej myśli skoro nawet badania o tym świadczą :)
ja badanie krwi i moczu mam ostatnio co wizyta - tak przy ostatnich dwóch razach było...

dziewczynki a czy z waszych potwierdzonych przez lekarza płci zgadzała się może ta metoda dr Shettlesa, o której lekarze mówią, że jeśli do stosunku dochodzi przed owulacją to dziewczynka, a jeśli w dzień owulacji lub po to chłopczyk?
dla zagłębienia się w temat polecam artykuł:
http://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/starania-o-dziecko/31-planujemy-plec-dziecka

ja jestem strasznie ciekawa płci, a jej de facto nie znam.... ahh ta babska ciekawość :)

Odnośnik do komentarza

Ja tez nie robiłam prenantalnych jak juz kiedys dyskutowalam z kimś tutaj dla mnie to marnowanie kasy a pewności przy tym badaniu i tak na 100% sie nie ma.

Badanie moczu tez mam przy każdej wizycie czyli co 4 tyg.
Przed chwila czułam znów małe kopniaczki pod pępkiem :)

I pochwale sie wczorajsza fotka z usg :)
Moje 20 cm szczęście kocham go :):):)

monthly_2014_06/grudnioweczki-2014_12634.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość renatatusia

Niestety badania nie wykazaly dlaczego Mikolajek obumarl, tak sie niestety zdarza. Moje badania a bylo ich sporo byly jak najlepsze....Ja mysle ze stres i wielkie przeziebienie w 1 trymestrze, ale to moge tylko gdybac. Wazne zeby teraz wszystko bylo ok. Wystarczajaco sie nacierpialam :( ale juz nie zasmucam. Teraz wszystko bedzie ok! :) ale sie ciesze ze znalazlam to forum :) !

Odnośnik do komentarza

Megi ale super fotka a jak się zwinął fajnie :)
ja tego PAPPA tez nie będę robić bo moja Pani doktor mówi że bez sensu marnować kasę, i ona zawsze jak ma jakiekolwiek podejrzenia to sama na to kieruje wtedy na NFZ by nie płacić :)

Renatusia i takie podejście masz mieć - musi być dobrze i tak będzie :) przeszłość to była i nie wróci już - przed nami przyszłość czyli pieluchy, pierwsze ząbki, pierwsze kroki, pierwsze słowa... coś cudownego... na razie zbieramy siły na to wyzwanie potem kompletujemy wyprawkę, rodzimy i jesteśmy szczęśliwe,że mamy takie małe kochane Szkraby przy sobie

Odnośnik do komentarza
Gość renatatusia

Pewnie ze tak KariKari :) a co do plci i owulacji to mnie sie sprawdzilo. Dwa razy w trakcie owulacji i pierwszy chlopiec i teraz juz na 2 usg cos miedzy nozkami :) badania prenatalne mialam na nfz na szczescie bo faktycznie sa kosztowne, a co do trafnosci i wiarygodnosci to sie zgadzam, chociaz nie do konca.

Odnośnik do komentarza

Karikari
Właśnie o to mi chodzi skoro badanie prenantalne nie jest obowiązkowe ale mimo to lekarze namawiają zeby je robić co nie daje pewności w 100% ze wszystko jest ok to czemu mamy jeszcze za to płacić ?
Totalnie bez sensu.
Skoro chcą zeby kobiety je robiły to niech robią za darmo

Odnośnik do komentarza

iza-majka znalazłam coś takiego w H&M, myślę że w zimę będą na długi rękaw bo zawsze takie widziałam :)
http://www.hm.com/pl/product/29143?article=29143-A

Megi cudowny jest :)) i jaki już duży :) Już kiedyś poruszałyśmy właśnie ten temat że mój sporo mniejszy, ale dlatego że inaczej mierzony, w pozycji embrionalnej właśnie :)

renatatusia witamy :) teraz już musi być dobrze :) życzę Ci tego z całego serca :)
testów nie robiłam, bo uważam podobnie jak Megi, natomiast co jakiś miesiąc mam robione badania i krew i mocz i TSH.

Odnośnik do komentarza

Megi no właśnie nie powinno się płacić - zasada mojej pani doktor jest taka, że idąc na badanie to co w 12 tygodniu się robi tej przezierności karkowej jeśli ma jakieś obawy to wtedy sama kieruje na PAPPA i to na NFZ a sama wcale nie poleca by iść i by płacić bo wiadomo wydatek jest a po co płacić za coś co nie jest pewne, co można zrobić tez podczas tego normalnego badania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...