Skocz do zawartości
Forum

Test ciążowy z sodą - co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od wczoraj spóźnia mi się okres. Dziś, przypadkiem trafiłam na ten wątek, który mocno mnie zaintrygował. Postanowiłam wypróbować ten "test ciążowy". Zamiast sody, użyłam często wspominanego proszku do pieczenia. Jedna łyżeczka i...proszę! Piany na pół kubka! Mam nadzieję, że ten cały "test" to zabobony...Najgorsze jest to, że na @ się nie zapowiada, a jest szansa ciąży. Od dłuższego czasu chcę mieć dziecko, ale nie akurat teraz, kiedy mam poważne kłopoty ze zdrowiem, na dodatek neurologiczne! Pozostaje zrobić test apteczny...

P.S. - Jeśli, którejś Pani w ciąży, ten test wyszedł "pozytywny", to proszę o podzielenie się tą informacja! Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Witajcie :) natrafiłam dzisiaj na ten wątek i bardzo mnie to wszystko zaciekawiło :) przeczytałam co którąś stronę i widze że różnie to bywa z tym testem :D
Jestem w 9 tyg ciaży i z ciekawości zrobiłam ten test :) nic się nie pieniło więc sie nie sprawdziło u mnie jako test ciążowy :) chyba że sprawdzi się jako test na płeć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yqqmzo8a3w10y.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Avvanturnica
Fasolka ja zaczynam 10 tc i kurcze tez dziś z ciekawości zrobiłam. ZERO piany. Wiec mam nadzieje ze na płeć wyszło na dziewczynkę <3:d
<br />
Zobaczymy czy sie sprawdzi :) chociaz slyszalam ze jako test na plec dziala od 12tyg. I moze go wtedy powtorze jak nie zapomne hehe zobaczymy czy znow nic sie nie bedzie pienilo

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yqqmzo8a3w10y.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam. Trafiłam na ten wątek z ciekawości, bo mój mąż opowiadał mi dziś jak takie "domowe testy" robi się u nich w Bangladeszu, więc zaczęłam szukać, czy u nas też takie sposoby znajdę.
Skoro tyle zabawy było z tą sodą to podzielę się z wami tymi azjatyckimi sposobami. :)
1. Biała pasta do zębów wymieszana z moczem po 2-3 minutach, jeżeli jest ciąża, ma zmienić kolor na niebieski.
2. Ocet vinegar 2 łyżeczki wymieszać z taką samą ilością moczu, też ma na ciążę zmienić kolor na niebieski.
3 Do moczu wsypać cukier i wymieszać, podobno w moczu ciężarnej się nie rozpuści.
Nie mam pojęcia ile w tym prawdy, bo nie próbowałam, ale taka ciekawostka ze świata :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) tak mnie zaciekawił ten test z sodą że aż zrobiłam ale sody nie miałam wiec spróbowałam na proszku do pieczenia i tak sie pieniło że aż piana wylatywała z kubka hehe. Jestem w drugim cyklu starań mam bardzo nieregularny @ no i biorę dodatkowo tabletki dla kobiet planujących ciążę(prenalen). Tescik z proszkiem zrobiłam w 17 dniu cyklu(dziś) no i dodam że bardzo mam drażliwe sutki gdzie zawsze do tej pory takie objawy były tylko przed@ i bolały całe piersi a teraz tylko sutki. Dodam że robiłam 5 testów owu w trakcie ostatniej @( w trakcie bo mam bardzo nie regularny okres i cieżko mi wyliczyć dni płodne więc postanowiłam zrobić testy w @) no i wszystkie pozytywne - z kazdym dniem kreska testowa bardziej ciemnała. Ponieważ jestem w 17 dniu cyklu poczekam jeszcze z testem ciażowym bo chyba troche za wcześnie.
Co myslicie kobietki ?...

Odnośnik do komentarza
Gość Jolcia71

Dziewczyny ja sobie też sprawdzę. Nie jestem już młoda ale czekam na termin do endo mam dopiero w kwietniu ale okres spóźnia mi się już 2 tygodnie a normalny test wyszedł negatywnie. Może za mało jeszcze hormonu ciąży że tylko jedna kreska ale spróbować nie zaszkodzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...