Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Mi mustela średnio odpowiadała, w dodatku ma paskudny zapach i jest strasznie droga, teraz stosuję kosmetyki Tołpy-olejki są tłuste, ale pod prysznic nieźle się sprawdza, a ten drugi jest fajny na noc, i ładnie, delikatnie pachnie. Miałam też próbkę Palmers i to jest rewelacja. Jest z masłem kakaowym, muszę kupić, brzuszek będzie ładnie brązowy :)

Odnośnik do komentarza

Detus ja uzywam Palmers i jest dla mnie swietny :) najpierw dostalam probke a potem polecialam kupic butle :P fajny zapach i tak jak napisalas z maslem kakoaowym :) wiec brzusio ciemniejszy :P a macie juz jakies rozstepy ??? i wogole kiedy zaczynaja sie pokazywac ? ja siedze na necie i wozki ogladam :P juz pare znalazlam co by mnie interesowalo ale ceny tez nie male :P

Odnośnik do komentarza

Hej laski :) jak tam dzionek sie zaczyna? u mnie znów skwar....i ta cholerna alergia:((( kicham prycham oczy spuchniete...wykoncze się :(....na dodatek lodowka pusta...nie ma co jesc :P lata mi w domu jakaś tłusta mucha ktorej koty nie moga złapać....w ogole wszystko mnie od wczoraj derwuje!
ja jeszcze nic na rozstepy nie uzywam ale niedlugo zaczne tylko musze kupic :P

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczęta:)
Piękna pogoda, trzeba korzystać ze słoneczka ile się da;)
W każdej ciąży noszę zwykłe bikini -tylko kupuję większe staniki, nigdy nie przykrywam brzucha, ale też nie leżę i się nie smażę, tylko ciągle w ruchu jestem czy to na ogródku czy na plaży. Póki co nie miałam żadnych przebarwień. Może dlatego, że mam ciemną karnację?
Majus na urazy, stłuczenia czy obrzęki- nawet te po szczepieniu, używamy altacetu w żelu(trzymamy go w lodówce) i takim zimnym smarujemy, u nas sprawdza się rewelacyjnie.
Na zdarcia naskórka oprócz wody utlenionej w żelu lub octeniseptu nie stosujemy nic. Sudocremu nie znoszę. Śmierdzi okropnie i kojarzy mi się głównie z odleżynami...
Osa to masz teraz problem:) przerabiałam okna 2 lata temu i w przyszłym roku czeka mnie powtórka z rozrywki...mnóstwo czasu spędziłam na dobieraniu tego cholerstwa żeby to ładnie wyglądało...
Zmykam szykować basen dzieciom. Dziś kumpela z córką przyjeżdża (nie widziałyśmy się rok) to będziemy cały dzień plotkować:)
Miłego dnia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

Ja używam od tygodnia bio oil'a i oliwki. Nie mam jeszcze żadnych rozstępów.
Kurcze, tak patrzę na zdjęcia usg agni, czytam o wymiarach waszych maluchów i zaczynam się martwić o mojego... Mam wrażenie, że jest dużo mniejszy od Waszych. Ostatnie USG miałam w 13 tygodniu i naprawdę mojej dzidzi daleko było do wyglądu takiego, jaki jest na zdjęciach agni.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
IgaJula zapowiada się fantastyczny dzień! uwielbiam takie spotkania "po latach" :D zawsze jest kupa śmiechu!

Ja używam zwykłej oliwki Hipp - nie zawiodła mnie w pierwszej ciąży ( ani jednego rozstępu ) myślę, że w tej rónież mnie nie zawiedzie :)

i kolejny dzień spędzam w domu :( pobiegaliśmy po podwórku póki było chłodniej, ze 2 godziny i właśnie zwialiśmy do domu, na termometrze mam już 33 stopnie o 10:20 rano! nienawidzę takich temperatur, Grzesiaczek też strasznie zmierzły ... eh. Idziemy właśnie na drugie śniadanie, potem młody na drzemkę, a ja z kawką przysiadam do ... aranżacji okien :/ już tym rzygam szczerze. Dzięki dziewczyny za rady!

Odnośnik do komentarza

witam,
ja z córą kisimy się w domku bo jest za gorąco żeby biegać na dworze, ale wyjdziemy jak tylko słonko przestanie "palić" :)
ja w poprzedniej ciąży używałam Palmers dla kobiet w ciąży, po ciąży także tylko że inny "After pregnacy & Weight Loss". Teraz też mam zamiar używać tego samego bo rozstępy zrobiły się ale na udach a tam nie smarowałam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

U mnie tez megw goraco na razie siedze w domu i czekam az dziecko pojdzie spac a pozniej pojde odchwascic.moje borowki amerykanskie.
Ja malej posmarowalam nosek tormentiolem i nawet fajnie sie goi pomijajac fakt ze dzis zdarla pol strupka...
Ja na rozstepy w pierwszej ciazy nie stosowalam nic i do 36tc nie mialam nic a urodzilam w 39tc przez ten czas narobilo mi sie rozstepowna rzuchu i puki mialam brzuch to myslalam ze jest ich polowe mniej. Przez te 3 tyg niby smarowalam sie balsamami ale to nic juz e dalo. A nawet mnie skora nie swedziala. No trudno mam ich troszke i musze z tym zyc.
-
Dziewczyny nie ma co sie martwic o te wymiary absolutnie. Dzieciaki sobie beda rosly jak im bedzie pasowalo. A z ta waga to jest wszystko usrednianie. Nikt tsk naprawde nie wie ile mlode wazy

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjobid7ar8a.png
-
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sio4pnz56xe9n.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,
Dzisiaj sie przygotowalam na Wasze opowiadania o pysznych obiadkch i przynioslam sobie roznosci do pracy.
Agni piekne zdjecia, tylko sie cieszyc i faktycznie wpatrywac w ten sliczny usmiech
Czaki no ja rozumien sprawe tych imion, u mnie to samo, musi dobrze brzmiec po polsku i hiszpansku, dlatego moja corcia nazywa sie Monika, a teraz to zobaczymy. Powiedzialam dziewczynom w pracy, zeby pomyslaly nad czyms krotkim i international, to jedna mi wypalila Hector - a ja jej na to, ze moj pies tak sie nazywal ;-)
IgaJula - altacet zanotowany, dziekuje
Oosaa o Tobie dzisiaj pomyslalam jak moj kochany, tez R., wyszedl z lazienki wydezodorantowany, wyperfumowany i mnie obejmuje, myslalam, ze bede musiala zmienic swoje ciuchy tak mnie powalily te zapachy
ja na rozstepy kupilam sobie olejek migdalowy, super :-)
milego dzionka
ja teraz bede wcinac pomarancze ;-)

Odnośnik do komentarza

Cześć kobietki,

Malyna mnie też męczy okropna alergia... Kicham i oczy napuchniete, gardło swędzi na przemian z nochalem a nic wziać nie można ehh ;/ musimy to jakoś przeżyć :)

Ja się zmaruję naturalnym olejkiem z słodkich migdałów jest boki, świetnie nawilża i uelastycznia skórę. Ostatnio znajoma powiedziała mi, że jest on bardzo dobry do smarowania i masowania krocza od 8 miesiaca, aby zapobieć pęknięciu czy rozcinaniu podczas porodu :) czytałam o tym i faktycznie kobietki chwaliły więc zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

Doti no ta alergia wykonczy:/ licze dzis na te zapowiadane burze...zeby swieze powietrze było...niby mieszkam na 4 pietrze ale jak wieje to wszystko fruwa:/ az dziś w ślinie mi sie troche krwi pojawiło ale to pewnie od dmuchania nosa co chwile:/ oszaleć idzie......najlepiej mi jest w lazience:D tam tak chłodno i rześko haha:)
gorąco aż koty nic nie robia tylko rozwalone spią cały dzien hehe....

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)
U mnie z rozstępami było tak, smarowałam się ostro od 3 miesiąca. Do samego końca nie było ani jednego za to po porodzie o matko brzuch schodził a mi strzelała skóra i boki pokryły się czerwonymi liniami :( Teraz po 6 latach są mało widoczne, jasne ale szerokie :( Boję się, że i tym razem będzie to tak wyglądało :(

A z innej beczki ciągle się zastanawiam w którym miesiącu ja jestem bo tygodniu to wiem :D
I znalazłam coś takiego :D
Różne schematy rozliczania tygodni ciąży. ( zrobione przez Isis)

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
Może którejś się przyda

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn39n73k160ts9y.png

Odnośnik do komentarza

hey dziewczynki :)
za mną bardzo trudny tydzień w pracy i poważnie się zastanawiam nad nie zwolnieniem tempa, a może i zwolnieniem choć na tydzień z pracy. Nie mam czasu na forum, a szkoda, bo widzę że fajnie się już zaznajamiacie a mnie tu z Wami nie ma :(
Całe szczęście już weekend :)))

Natchnęłyście mnie na arbuza i tak drugi dzień będę się nim rozkoszować :)

jakie plany na weekend? ja lenistwo i grill :)

Odnośnik do komentarza

Bombka - na pewno warto zwolnić tempo :) Ja od tygodnia jestem na zwolnieniu, ale mam w domku ze sobą służbowego lapka i kom i czasami coś działam, ale sama po sobie widzę, że po prostu tematy, które mnie do tej pory w pełni absorbowały, teraz odchodzą na bok. Dziś na przykład nawet nie odpowiedziałam na służbowe maile, ale za to zrobiłam research wśród wózków wielofunkcyjnych :) Po prostu - priorytety się zmieniają :)

Malyna - sama robisz paznokcie - podziwiam :) Ja jestem totalnym beztalenciem do manicure czy makijaży.

Wczoraj byliśmy u nowej Pani Doktor w Łodzi, do której się przepisujemy. Zrobiła nam w ramach zapoznawczej wizyty USG i maleństwo zaprezentowało nam się wraz z siusiorkiem:) Mój J się cieszy i snuje plany - snuje plany a to będzie grać w piłkę, a to jeździć na quadzie etc :) A ja się cieszę, że on się cieszy i nadal powtarzam - oby zdrowe :)

Dziś miałam najzdrowszy dzień swojego życia - kefir, sałata, rzodkiewka, ogórek, maślanka, papryka, truskawkowy mus z bananem i kiwi oraz ryba gotowana na parze:) Co nie zmienia faktu, że frytki z "Maca" i tak nadal kocham :)

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

hej kochane, witam na chwile :)

Justys88 ,dobrze Ci Emiii pisala - nic sie nie martw, kazde tam w srodeczku sobie rosnie po swojemu ,w swoim tempie, a napewno kazdemu tam dobrze w brzuszku :)
Bardziej bym sie martwila o to , co to bedzie pozniej , hihi - jak juz z niego wyskoczy.Ech - przyjdzie na to czas :)

Mi sie troszke nastroj dzis poprawil , wiec i apetyt wraca, wczoraj to mi sie nawet ani gotowac , ani jesc nie chcialo, tyle co w pracy.
Jesli o to chodzi to mam tam niezly wypasik, bo jest to restauracja wegetarianska i codziennie gotujemy swieze zarelko, zupy wciagam i salatki , min 10 roznych robimy - same witaminki :)

ale dzis mam chec na kurczaka , o ktorym juz tak ciezko myslalam od 2 dni :D

Myslalam o roznych smarowidlach na rozstepy , ale niczego jeszcze nie zakupilam. Pewnie w niedziele sie wybiore na poszukiwania i napewno bedzie w czym tu wybierac. Napewno ich nie widac, rozstepow, dlugo przy ''pelnym'' brzuszku ,ale potem juz sie ich nie ukryje, wiec chyba trzeba juz o tym powoli myslec , tak prewencyjnie.
Jaka wstretna pogoda sie tu zrobila. normalnie jakby zima wrocila :( nie lubie :(

To jakie macie ''madre, ciazowe'' ksiazki ?? a moze wcale, bo na internecie mozna i tak wszystko wyczytac?
ja juz dawno znalazlam sobie 1 - dobra wg mnie, polskie wydanie, przekrojowa, bo szczegolowo to i tak mozna sobie wiecej doczytac na necie, ale bardzo ja polecam, bardzo duzo fotografii, przygotowujacych psychicznie do porodu ;)
Niektore fotki dosyc ''mocne'', ale co tam, napewno damy rade.
Ponadto siostra ma w Pl sporo, poprosze ja za jakis czas o podeslanie, albo sama przywioze ;)

Jesli chodzi o porod to - poczatkowo myslalam o baseniku, nawet ogladalam sobie w szpitalu. ale chyba za cienka jestem, tzn mam wade kregoslupa, skolioze, moge nie wytrzymac ucisku na kregoslup, i nie chce potem sie rozlozyc i wysiasc psychicznie. Myslalam o tym znieczuleniu, epidurial, jak przy wszystkim, sa - za i przeciw - co wy o tym myslicie???
wiem wiem, mamy jeszcze pare miesiecy, ale jakos tak sie dobrze by bylo dowiedziec wiecej, przygotowac psychicznie,,,

Czaki, Malyna - dzieki za komplementa ;) lepiej dawajcie wiecej swoich fotek, bo to zawsze milusio sie oglada. I faktycznie w mojego usmiechnietego skarba wpatrywalam sie w pierwszym tyg po USG godzinami :P nadal czekam na wyniki krwi - moze w przyszlym tyg juz mi cos podesla?

a ksiazka to :

monthly_2014_05/listopadoweczki-2014_11289.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Elleves ja u rąk nie maluje bo nie lubie hehe ale u stop latem musze miec pomalowane:P ale jeszcze chwila i sie przejde do kosmetyczki :) pierwszy raz w zyciu :D hahaha ale zawsze musi byc ten 1 raz :)
ja dzis na obiad zaserwowałam jajo, mlode ziemniaki z koperkiem i surowka ktora srednio mi smakowała:P niby tyle zjadłam a juz burczy mi w brzuchu...masakra:P czekam na męzusia ze swiezymi buleczkami :D mniam :D

ja jeszcze nie mysle nad takimi rzeczami jak porod, jakies znieczulenie itp....nie znam sie na tym kompletnie:D haha co ma byc to bedzie niech sie dzieje wola nieba :D

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Bombka ! tez pracuje , tez mam rozne dni, i tez myslalam o chocby tyg odpoczynku, tak ze wzgl na malenstwo.
Kryzys mi minal, poki co dalej chodze , jak do tej pory, ale kto wie, jak sie zdener...wuje , to troszke odpoczne.
Wiadomo, grosz potrzebny, ale ale ;)
Poki co wspieram Cie myslami jak moge - jest nas wiecej :)
a jak bedziesz miala juz naprawde dosc - to poprostu zrob to .
Jutro sobota wiec pracuje tylko pol dnia :) a potem 2 dni wolnego. zwykle wystarcza mi - ale moja praca tez do lekkich nie nalezy - no i mam tam bardzo rozne dni ;) zalatwilam juz sobie zaswiadczenie od lekarza, o ciazy - wiec w razie czego liczylabym na pieniazki od szefowej za wolny tydz - oczywiscie nie w ramach urlopu. Bardziej zaczelam sie jednak oszczedzac w pracy - uzywac ze tak powiem moich przerw, najdam sie do syta, i robie wszystko wolniej . jest dobrze :) pozdrawiam!

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Majus dziekuje za mile slowa, ach na M, sie pomylilam ;) wlasnie pojadlam kanapek z wloska mortadella i pomidorkami , majonezem , mniam :P

zegnam sie na dzis i zycze wszystkim dobrej nocki :)
oraz milego , cieplutkiego weekendu !
cos czuje ze jak zjem ten moj obiadek jeszcze to slodko usne ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Detuś mi zapach Musteli nie przeszkadza.. zresztą bardziej interesuje mnie skuteczność - poczytam o Palmaras i zobaczę - może zmienię..

A rozstępy jak ktoś ma tendencję (np. Ja) i tak będą i tak.. należy zmniejszać tylko ich ilość :) - zarówno w ciąży jak i po ciąży :)

Bombka, Agni - ja też pracuję (dzisiaj nawet do 21:00) - i szczerze mówiąc jest coraz gorzej - pracuję w biurze podróży i sezon ruszył w tym roku już w maju.. i naprawdę czuję się wykończona.. idę na tygodniowy urlop od jutra, żeby mieć powera i przepracować jeszcze czerwiec ;)

Elleves kogo wybrałaś w Łodzi ? ja jestem z okolic Łodzi ;)

AgaWu ja też nie potrafię tego wszystkiego policzyć :D Gubię się sama :D

U nas dzisiaj wydarzenie wielkie - poczułam ruchy dziecka - już nie bąbelki w brzuchu, a po prostu trzykrotne uderzenie w jednym miejscu brzucha.. :) Cudowne, aczkolwiek dziwne uczucie :D

POZDRAWIAM! :)

Odnośnik do komentarza

Em.. no to rewelacja - zazdroszczę tych ruchów :)

U mnie z rozstępami było tak... smarowałam się od początku ciąży oliwką dla dzieci - dwa razy dziennie (miałam L4 więc był na to czas) przez całą ciążę przybrałam 25kg.. i to prawie całość na brzuchu... miałam mega ogromny brzuchol w ciąży z Natalką - i do samego końca nie pojawił się ani jeden rozstęp - przynajmniej nie zauważyłam. Za to gdy waga zaczęła gwałtownie spadać, a skóra próbowała się maksymalnie skurczyć - pojawiło mi się kilka drobnych paseczków na "boczkach" .. pharmacerisem na rozstępy udało mi się je bardziej zmiejszyć, więc teraz są już praktycznie niewidoczne - a mi bynajmniej w ogóle nie przeszkadzają. Nawilżanie i uelastycznianie skóry w czasie ciąży to jedyne co możemy zrobić, by jak najbardziej uniknąć rozerwania struktury skóry, szczególnie gdy ma się tendencję.
Teraz jeszcze nie zaczęłam się smarować.. dopiero w tym tygodniu zauważyłam że nieco mi się brzuch zaokrągla.. ale nieznacznie więc powoli zaczynam myśleć o oliwce...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...