Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień doooobry!

Ah wyspana, podmienili mi chyba w nocy dziecko, bo z wczorajszej marudy i płaczka nie zostało nic - wstał pogodny i zadowolony chłopczyk :)))) czyli pierwszy kryzys skoku rozwojowego mamy (chyba) za sobą... Ufff :)))

czaki, moniunius, truskawka jak tam dzisiaj? Będziemy mieć nowego dzidziusia? :)

iga mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok :) jak sesja?

kassandra pierwsza doba praktycznie za Tobą:) jak tam mamuśka? :))

Miłego dnia dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Kassandra Maluszek to taki bardziej Gigantuszek ;) gratulacje dla Ciebie, super ze nie bylo cesarki, ze dalas rade takiemu wielkiemu Brzdacowi!!!

Misiabella raczej nie zasypia, a jak juz to zabieram mu cyca i przykladam jeszcze raz, wtedy mu szkoda i sie zabiera do picia, jak znowu przysypia to znowu zabieram i tak poki widze ze nie ma co pic, chociaz czasami juz mi lzy oczami wylaza tak mnie sutki juz bola.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;)

Em - a my dziś mieliśmy cięższą noc, ale i tak nie było jakoś bardzo źle ;) Tak sobie myślałam o Leo i o jego problemach z brzuszkiem. A powiedz mi proszę, jak przygotowujesz mm to na zwykłej kranówce czy na mineralnej? My przygotowujemy na przegotowanej mineralce i jest ok. Tak mi doradzano w szpitalu.

Misiabella - no i pojechałam na zdjęcie szwów i zrobiłam z siebie głupka - mam rozpuszczalne ;) ehhh Misia, jak się czujesz po CC? Odczuwasz jeszcze jakieś bóle?

Kassandra - gratuluję :* ściskam i całuję :* no właśnie i czekamy na fotki ;)

Mamy karmiące - co pijecie? Ja wypijam dziennie 2l wody mineralnej i już mi się kończą pomysły na urozmaicanie jej smaku. Piję też Inkę i Rooibos. Co jeszcze pijecie? Jakieś herbatki laktacyjne? Szukam czegokolwiek co ma inny smak niż woda ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

elleves ja przygotowuje na filtrowanej wodzie z kranu - także zbliżona do mineralki ;) a problemy z brzuszkiem zaczęły się jak jeszcze nie dokarmiałam.. Eh.. Teraz m zaparcia.. Już drugi raz..

Staś nie chciał spać?

Ja piję herbatę zieloną i czerwoną, wodę i w sumie to wszystko :)

uśmiechnięta myślę, że to ok - nasz przybrał 1kg w miesiąc i pediatra powiedziała, że super :)

Odnośnik do komentarza

Elleves ja pije herbatke laktacyjna z hippa, wode, kubusia, sok jabłkowy.

A mleko przygotowuje na przegitowanej żywiec zdrój.

Ja sie dowiem ile mały waży 16 grudnia na szczepieniu.
Ale chyba ładnie orzybiera bo mnie rece zaczynaja boleć :)

Gratulacje dla kolejnej mamusi :))

Dziewczyny u was tez tak jest że po jedzeniu dzieciak musi zasnac na rekachi dopiero do łożeczka? Mój tak sie nauczyl i inaczej nie zasnie :(

https://www.suwaczki.com/tickers/1usae6ydgq6gkoxv.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hpjbmmijv8.png

Odnośnik do komentarza

witam imiennika Oliwiera - Kasandra gratulacje :) :) kawal chlopa :D 4100g to moj dzis wazy - po 2 1/2 tyg :P

A ja mysle co by zrezygnowac z butelki- wczoraj zrpbilam sprawdzian, i tylko moje szlo z piersi- spal tak samo dlugo(krotko) a i nawet mial momenty ze do 4 h !!! jak po spacerze lub nad samym ranem - i nie trzymal mnie tak dlugo z otwartymi oczami miedzy karmieniem.

dla pewnosci rano dalam mu mleko w proszku - i to co zauwazylam - meczy sie z trawieniem po tym sztucznym, dlatego tak dlugo trwa jego usypianie , jakos mu nie sluzy.

wiec - zrezygnowac ze sztucznego mleka czy zamienic na inne??
babka dzis powiedziala ze moge poprzestac tylko na karmieniu piersia. sprobuje ale czy starczy mojego mleka - to sie przekonamy.
po moim napewno sie tak nie meczy
aha i infacol bede dawac przed karmieniem. niby trzeba przed kazdym .

co do obywatelstwa to tak - polskie bo oboje jestesmy Polakami - automatycznie - brytyjskie - wystarczy np karta rezydenta, 9 lat temu wyrabialam- taka niebieska ksiazeczka, pewnie juz waznosc stracila ;)

lub z 5 lat bodajze payslipy ze sie pracowalo na pelnym etacie i nie pobieralo zasilkow. Jak dla mnie dziecko ma prawo do tego obywatelstwa bo sie urodzilo w tym kraju i mieszka - poki co - bo my juz od dawna mamy UK dosyc

krofka - sprobuje z tym swoim mlekiem tylko, wczofrajszy dzien proby byl calkiem pomyslny, a jak dobrze pojdzie to wszyscy bedziemy spac dluzej i spokojniej ;)

oby tylko na wadze nie zaczal tracic i wtedy spox :)

4 100 g hah oby tak dalej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

czesc Dziewczynki.
dawno mnie nie bylo. ogarniamy sie z Kalinka powoli. podziwiam was ze macie czas pisac. ja znajduje chwile tylko by was poczytac na tel. w domu zawsze jest cos do robienia poza ogarnianiem małej.
mam pytanie. moja corcia skonczyla miesiac 27.11.14 czy wybudzacie swoje dzieciaczki na karmienie w nocy? moja najchetniej by spala. szybko zasypia przy kazdym karmieniu a nawet przed. teraz budze ja w nocy co 4 godz. ale zastanawiam sie czy nie wydluzac jej snu w nocy. co myslicie? karmie ja sztucznym mlekiem.
gratuluje wszystkim ktore dolaczyly juz do nas rozpakowanych i trzymam kciuki za Moniniuss i Truskawke.
dziewczynki jak zmienic suwaczek? pomocy....

Odnośnik do komentarza

Kassandra- serdecznie gratuluje !!! Duzo duzo zdrówka i szybkiego powrotu do domu.

Fasolka- moja tez zaczyna sie tak przyzwyczajać a ja poprostu nie moge przestać jej przytulać i gapić sie na nią. Jednak staram sie myślec przyszłościowa i wiem ze jak ja nauczę ciagle na rękach to nic w domu nie zrobię. Jest to ciężkie bo dzis np, po karmieniu sie przytulalysmy i jak zasypiała a ja ja całowałam to sie uśmiechała za każdym razem i jak tu ja wypuścić z ręki ?:)

Czaki, Agni- dziękuje za informacje w sprawie paszportu. Moj R jest z Brazyli wiec musielibyśmy sie zdecydować na polski lub brazylijski paszport, ale moj brat wyrabiał swojemu synkowi brytyjski paszport i sie udało. Miejmy nadzieje ze nam rownież sie uda.
Czaki- jak sie czujesz? Jakieś oznaki?
Agni- super ze pierwszy dzien samego karmienia piersią sie udał. Tez bym chciała sie tylko przerzucić na pierś. Moja mała rownież ma problemy z zaśnięciem po mm, a daje jej tylko w nocy. Zauważyłam ostatnio tez ze robi sie czerwona i sie pręży, ja szczerze mam nadzieje ze to nie kolka :(. Nie wiem czy to mm, bo jeść raczej jem ostrożnie by jej nie zaszkodzić.
Życzę ci wytrwałości w karmieniu piersią, mam nadzieje ze u mnie tez sie niebawem uda.

Elleves, moja mama faszeruje mnie herbatka z koperka. Niby ma pomoc mojej laktacji jak i małej na wiatry.

Jak sypiają wasze dzieciaczki w nocy? Moja daje koncerty juz druga noc. Wcześniej potrafiła spać do 4h teraz nawet co 2h sie budzi i płacze mimo iż ma sucho i jest najedzona. Na bol brzucha tez raczej to nie wyglada.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371uezzm98l.png

Odnośnik do komentarza

AgiSz jesli mala ladnie przybiera na wadze i w dzien czesto je (co 3 godz)to ja bym nie wybudzala tylko sie cieszyla, ze moge dluzej pospac ;) no moze nie 8godz. ale do 6 spokojnie..przynajmniej moim zdaniem. A brzuszek tez potrzebuje odpoczynku ;)
Dzieciatka na butelce sa dluzej syte i dlatego moga dluzej spac.

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzieki [Czaki tez tak mysle. mala wazy 3930. ladnie przybiera na wadze. w dzien karmie ja co 3 godz.
to sztuczne mleko dzieciaczki dluzej trawia. czasem gdy zdarzylo mi sie zaspac z tego ciaglego zmeczenia i niedospania, i wstawalam do nie po blisko 5 godz. nie wykazywala ze jest glodna zniecierpliwiona czy cos. smacznie spala. dzieki. kurcze przy pierwszym dziecku jest tyle niewiadomych. a do tego te hormony. ostatnio ciagle chce mi sie plakac. zmeczenie bierze góre. tez tak macie?
no wlasnie a'propos karmienia budzimy sie na jedzonko. pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Elleves a jednak jest to dokladnie ta butelka moj M juz ja zamowil. Dziewczyny, co kładziecie na przewijak, ja używałam tych podkladow chłonnych, bo kupiłam w sumie dwa duże opakowania, niedługo się skończą, kładłam też pieluchoceratkę...
AgiSz pewnie czasu na pisanie nie byłoby za wiele, ja mam ten czas przy odciąganiu mleka, moze by sie chwilka i bez tego znalazła, jak ktoś bardz chce:).
Agni, przypomnij, ile Twoj synek przy narodzinach ważył, niezły klusek, jak na karmienie mlekiem matki:).

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

Em - no mam nadzieję, że dziś lepiej prześpimy noc. Wczoraj synek za dużo pospał w ciągu dnia, ale dziś od 22ej już ruszamy z kąpielą i innymi atrakcjami, więc troszkę go pomęczymy ;) Jeśli w trakcie laktacji można pić zieloną herbatę, to jestem uratowana :)

Misiabella - też zamówiłam :D Misia ja kładę pieluszki tetrowe, ręczniki jednorazowe. Sama w sumie szukam jakiegoś sposobu.

AgiSz - odpuść kilka obowiązków;) Ja wybieram, na przykład: odkurzyć czy poleżeć sobie z synkiem? Wybieram synka :D A odkurzyć zawsze zdążę lub J to zrobi. Obiady gotuję co 2dni i nie zamierzam częściej. Dziś zamawialiśmy jedzenie na wynos, bo wolałam popisać sobie z dziewczynami na forum niż siedzieć w kuchni. Kochana, myśl o sobie i dziecku;) Te chwile tak szybko mijają, że nim się obejrzysz trzeba będzie wracać do pracy :(

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

elleves czytałam w kilku miejscach, a tu jeden link na potwierdzenie http://parenting.pl/portal/potrawy-dla-matki-karmiącej

My też kładziemy spać małego ok 22-23 i dzięki temu przesypia do ok. 3-4.. Od razu idzie spać i wstaje ok. 6-7 :))

agisz uważam tak jak elleves świat się nie zawali jak nie będziesz miała wszystkiego zrobionego w domu na tip top - podziel sobie obowiązki, żebyś miała również czas dla siebie.. Zaangażuj również tatusia - we dwoje robi się 2x szybciej! :)

Ja nie wybudzam malucha - daje mu pospać tyle ile potrzebuje.. Najwyżej sprawdzam czy oddycha i czy wszystko OK :)

misia ja dokupiłam te podkłady, bo są bardzo wygodne..

fasolka, misia, angel ja nie uczę noszenia.. Kładę się obok niego i zasypia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...