Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Osa - ja od lat wmawiam J, że najlepszym prezentem dla niego, to jest fajna i seksowna bielizna dla mnie :) hmm może jakiś zabieg? Masaż? Z zadowolonego i wypoczętego faceta zawsze jest więcej pożytku niż z zajechanego codziennymi sprawami. A jakby nie było, nasi panowie też się stresują i przeżywają ciąże, nie tylko my :)

Fasolka111 - jak będzie wszystko dobrze, to będziemy planować chrzest w połączeniu z naszym ślubem i weselem nie wcześniej niż wiosna/lato 2016r :)

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Malyna ja kupuje materac gryka pianka kokos bo naprawdę jest mega polecany i zdrowotny dla maluszkow ...a co do tych robali to moga sie pojawic jak dzieciac zasikuje materac i jest w wilgotnym pomieszczeniu a tak to nie ma bata to wszytsko musi przejść testy i byc przebadane aby poszlo w sprzedaż
Co do świat to juz teściowej i matce powiedziałam ze odbędą sie u nas w mieszkaniu ja nie bede jeździć z miesięcznym maleństwem po babkach kazdy cos do jedzenia zrobi ja upieke ciasta usmażę rybe one resztę maja ogarnąć i koniec a chrzest planuje na Wielkanoc i tyle
oosaa a prezent dla twego R to może cos zwiazane z jego hobby?? albo bilet na jakis koncert? vouczer na ciuchy z jakiegoś jego ulubionego sklepu, spinki do mankietow, bilet na jakis ciekawy kurs majsterkowania??

Odnośnik do komentarza

Witam po weekendzie:)

Jak zwykle ciężko za Wami nadążyć :D

Witam nowe brzuchatki! :)

My byliśmy w piątek na pierwszym spotkaniu w szkole rodzenia:) Barrrrdzo nam się podobało, mąż się bardzo udzielał i już nie może się doczekać kolejnego spotkania - pielęgnacji noworodka :) Ja zresztą też :) Było też o krwi pępowinowej .. i zgodnie z mężem stwierdziliśmy, że w razie czego postaramy się po prostu o drugie dziecko :)

Dzisiaj natomiast miałam ciężką noc - 3h snu.. rano - skoro i tak nie mogłam spać - pojechałam zrobić krew - oczywiście odchorowuję wszystko teraz... Do tego ta duchota...

I kurczę... znowu wróciły mdłości :( Koszmarrrrrrrr :/ciężko coś zjeść, a dziecko się domaga... gorzej niż w pierwszym trymestrze...eh

bombka biedulko współczuję .. Mam nadzieję, że już będzie tylko lepiej!

Malyna gratuluję wyznaczonego terminu remontu ! :) Dolicz do zakładanego czasu drugie tyle, eh - z tego co pamiętam remont jest w bloku... a tu czyha tyle niespodzianek :( i tak jak Emiii życzę dużo cierpliwości, bo na pewno się przyda :)

Moje dziecko jest bardzo aktywne.. Wierci się i przemieszcza cały czas.. zastanawiam się kiedy śpi? Dzisiaj w nocy np. moje 3 h snu wynikają właśnie z jego aktywności... Po za tym przy zasypianiu zawsze się uaktywnia.. i mimo iż kładę się o 23-24 to zasypiam zwykle po 2 w nocy.. Więc ciesz się, że Twoje dziecię rusza się umiarkowanie :P

Materac kupuję - pianka-kokos, a z laktatorem uważam jak TY - zawsze można zakupić w razie potrzeby ;)

Moninius heh nie przejmuj się gadaniem teściów.. nie ma sensu.. a Mikołaj to b. ładne imię :) Natomiast Haneczek jest już mnóstwo w moim otoczeniu, więc już troszkę mi się "przejadło".. :)

krófka niespodzianka teścia eh.. współczuję.. ale teraz już chyba możesz odetchnąć?

Też mam sporo ubranek z nexta i tak jak IgaJula z Mothercare i Gorge'a- wydają się dobrej jakości :)

IgaJula Trzymam kciuki, abyś wytrzymała jeszcze troszkę :)

oosaa gratuluję przespanej sobotnio-niedzielnej nocy :D toż to jakiś sukces :P oby więcej takich! Wierzę, że z Grzesiem wszystko ok :), a całe to zamieszanie to tylko błąd wyników :)

Bajki, gry, etc. są różne niestety i nim się pokaże dziecku - koniecznie powinno się samemu sprawdzić... Mnie np. dziwią rodzice puszczające dzieciom Monster High i "bajki" podobnego pokroju..tłumacząc się tym, że jest to teraz na "topie" :|

Angel29 ładny pokoik na zdjęciu :) - to inspiracja czy pokoik Twojego maleństwa? oh też nienawidzę pokoi w różu i różowych dziewczynek.. mam straszną awersję.. my dla swojego brzdąca mamy szaro-beżowe paski na jednej ścianie - na pozostałych trzech te same kolory :) do tego zakupujemy białe meble i turkusowo-pomarańczowe dodatki :)

Wózek już mamy - łóżeczko i mebelki zakupimy w sb :)

fasolka111 ja też mam mały brzuch, ale widocznie taka nasza natura...nie ma co się przejmować - trzeba się cieszyć... Mój w 8 msc wygląda raczej na jakiś szósty - ludzie mi nie wierzą, że to już ósmy... ale ja dużo o tym czytałam, orientowałam się u lekarza - i skoro z dzieckiem wszystko ok - to tylko należy się cieszyć... minusem jest to, że maluch ma mało miejsca aby się obrócić.. ale wciąż żyję nadzieją - w piątek wizyta - zobaczymy..eh

Wyprawki jeszcze nie mam - muszę się najpierw ogarnąć z układaniem wszystkiego po remoncie - i dopiero jak zakupię meble do pokoju smyka -wezmę się za pranie i przygotowywanie torby do szpitala... Gdyby po drodze stało się coś co by przyśpieszyło poród (oby nie!) to mąż ma przygotowaną listę i spadnie to na niego... trudno - ale wiem, że da radę! :)

Elleves a nie było tej niani z senosorami (płytkami) oddechu? Z tego co się orientuję to same płytki są później drogie i lepiej kupić zestaw..My zakupimy AngelCare AC401 - niania z sensorem oddechu (dwie płytki) - cena ok, 350 pln.. ile dałaś za swoją?

Deetuś ja kupuję rękawiczki i czapkę - szalika chyba nie.. nie wiem jakbym miała takiemu maluchowi założyć.. eh, ale może któreś z mam się wypowiedzą?

My spędzimy św. jak zwykle - tzn. z niewielką różnicą - jedna wigilia u moich rodziców, druga u teściów (mieszkają jakie 40 km ode mnie) - i tu mała różnica - zawsze zostawaliśmy u nich na 1-szy dzień świąt.. w tym roku wrócimy do domu..bo jednak to domek na wsi.. i mimo, że grzeją świetnie i w ogóle.. to sama zawsze budzę się tam niewyspana z katarem.. więc nie będę narażać maleństwa na takie "ekscesy".. Na sylwestra zamierzamy wyskoczyć na imprezę, a maluszka zostawić z moimi rodzicami :)

fasolka111 chrzest planujemy na kwiecień/maj - chcemy żeby synek miał około pół roku :)

Ah ja uwielbiam święta, prezenty i cały ten klimat :)))) Jest zawsze dużo ludzi, wszyscy są weseli, a te św. będą z nowym członkiem rodziny, więc jeszcze bardziej mnie "jarają" - już się nie mogę doczekać :)))

Odnośnik do komentarza

Czeska no widzisz nie wiem czy to ta pogoda czy co:/leżę i mało nie odplynelam. ...zjem zaraz obiad może będzie lepiej. Ciśnienie mam idealne wiec uj wie o co chodzi:/

em no u nas kupa roboty wiem co będzie robione wiec nie panikuje tylko się ciesze ze się w końcu ruszy:))fajnie ze mąż zadowolony ze szkoły Rodzenia i tak się angażuje:))

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mamusie
bombka zdrowia życzę! teraz już na pewno będzie lepiej!
Malyna gratuluję tak wyczekiwanego remontu. Ja nie zazdroszczę - my w tamtym roku przez to przechodziliśmy - pół roku, z tym że wszystko własnymi siłami, a potem jeszcze remont u brata i rodziców. Ale teraz wiem że warto było, gdy mogę usiąść w naszym mieszkanku , który wygląda tak jak chcieliśmy i zrobiony jest jakościowo bardzo wysoko-warto było się męczyć tyle miesięcy.
oosaa co do prezentu to ja z takich mniej popularnych prezentów dałam swojemu bilet na mecz (FC Barcelona) oraz bilet na koncerty. A jeśli chodzi o Święta to te będą na pewno wyjątkowe, z miesięcznym dzidziusiem:) u nas też problem z prezentami, od kilku lat ustalamy, że prezenty tylko dla dzieci ale zawsze się ktoś wykruszy i potem jest lipa:(
Ja chrzest chciałabym zrobić w miarę szybko np. w styczniu. My już zaczęliśmy chodzić na nauki (u nas tego wymagają), ale zobaczymy jak wyjdzie.
A święta pewnie u rodziców bo w tej samej miejscowości. Do teściów (100km) na pewno nie pojedziemy.
My kupiliśmy materac z IKEI, jakoś nie wierzę w te wszystkie magiczne właściwości materaców -my spaliśmy wszyscy na takich samych a wady postawy nasze dzieci będą miały jeśli nadal w szkole w-f będzie tylko godzinę w tygodniu a plecaki wypchane książkami ważyć będą po kilka kilo.
Deetus oglądałam wczoraj śliczne czapeczki w Smyku, ale nie wiem jaki rozmiar potrzeba kupić:(

Odnośnik do komentarza

uff zakończyłam listę na Gemini- cały dzień mi to zajęło...ponad 300zł a jeszcze pieluchy osobno...
Do tej pory siedzę w piżamie i też słabawo mi. P. powiedziałam żeby obiad zjadł w pracy bo ja nie mam siły.
Elleves ja raczej Luca choć nad twoim też się zastanawiam^^
em wiem że Haneczek jest dużo ale jakoś tak podświadomie czuję że to moje dziecko hehe ale do porodu jeszcze mi się pozmienia zapewne^^

http://s1.suwaczek.com/201412114580.png

[link=https://dzidziusiowo.pl/suwaczki]noborderhttps://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5fa867d16cfeb.png[/img][/link]

Odnośnik do komentarza

bombka ja miałam to już 2 razy (raz w pachwinie i raz na łydce pod kolanem, ale ja wyciskałam i rivanolem :D bo dawniej dawniej już miewałam to są ropnie (wrzody), które mogą robić się od najgłupszego przewiewu. no ale lepiej żeby się nie paskudziły
Deetuś my do oczków używaliśmy jałowych gazików nasączonych przegotowaną wodą bo tak mówiła położna i czasami odrobinę rumianku do tego
fasolka111 u nas córa 3 dni po rocznicy :) teraz oby mały nie urodził się 3 listopada, bo teść ma wtedy urodziny ;/
Co do ciuszków, mam już wszystko wyprane. Co do laktatora ja też polecam kupić jeszcze przed :)
Moniuss sytuacja z teściem teraz to i tak nic w porównaniu jak jakiś czas mieszkaliśmy z nim. (chociaż ja bardzo cenię sobie prywatność i lub więc mnie strrrrasznie wkurza i następnym razem będę bardzo niemiła) Jaka to była tragedia!! ja nie dość że na kursach cały dzień to wracałam i sprzątałam bo nikt nawet okruchów z mebli nie starł, a jak teść coś chciał np. powiedzieć bo w tv zobaczył to przyłaził (nawet wieczorem) i nie zapukał ni nic tylko drzwi otwierał jak do siebie. Nie powiem ile razy kołdra podciągnięta do szyi bo akurat byliśmy w "akcji".....dlatego teraz mnie tak on wkurza.
Moniuss co do butelek polecam Tomme Tippe :) są SUPER i odzwyczajanie od cyca to zero problemu :D
Malyna ja materac mam gryka+pianka+kokos i sprawował się bardzo dobrze. Prałam w pralce i nic się nie działo, teraz juz wyprany wysuszony czeka na złożenie łóżeczka :)
jagodowa mam sposób na "nadchodzący" skurcz łydek. Jak czujesz że idzie to podciągnij palce i stopę do góry (w stronę głowy) - ja tak się już kilka razy ochroniłam, a zależność tą odkryłam przypadkiem :D
oosaa jeśli cie tym pocieszę mi ciągle jest gorąco i się pocę, do tego chętnie bym kimnęła ale z małą nie mam szans bo zaraz zacznie się po mnie turlać i pukać do Fabiana żeby wstał :D z kolei w nocy jak się obudzę to nie mogę oddychać i czuję jakbym nos zapchany miała mimo że kataru brak.
Detuś ja rękawiczki mam takie dopinane do kombinezonu :)
my święta w domku, ale że moi rodzice mieszkają na dole to będzie rodzina no i mam nadzieję że znów uda się kogoś na wigilię ściągnąć, bo wtedy weselej :D Akurat mi nie przeszkadza tłum pod warunkiem ze to rodzina mojej mamy (tam każdy wyrozumiały i taki "swojski" :D) u nas tylko ojciec psuje wigilię bo kocha butelkę bardziej od wszystkiego i szczerze nie wiem jak to będzie w tym roku wyglądać bo rodzice chyba będą w trakcie rozwodu....
oosaa mój ma urodziny za tydzień i też nie mam pomysłu....chyba mu te gta V zamówię...
fasolka my chrzciny planujemy z końcem stycznia lub lutego :D im szybciej tym szybciej z głowy :D
Elleves my córce włączamy tylko smerfy, muminki, reksia i te bajki krtóre sami pamietamy. Z nowych tylko Lilo i stich, schrek i Szczerbatka :D ale powiem ci że zauważam iż smerfy itp tez się wyzywają od głupoli itp gargamel chce skręcać im karki i agresjii całkiem nie da się ominąć (choć to może i dobrze bo mnie mdli jak widzę te niektóre przesłodzone bajeczki)
em87 mnie mdłości łapią jak męcze się i nie jem (pomaga zjeść banana pooowooooluutkuu) odpoczywając jeszcze z pól godzinki
ugorazem z kuzynka doszłyśmy do wniosku że wady postawy powstają w szkole. Nasze dwuletnie maluchy ja siedza czy biegaja to maja plecy proste jakby kije połknęli, natomiast moja siostra która jest w podstawówce - garbi się tak jak i my...w sumie gna się te dziaciaki większość dnia nad zeszytami....
a wczoraj ciotka dała mi trochę nadziei :D stwierdziła że brzuszek mam nisko. No i większość chłopaków u nas urodziła się troszkę przed czasem więc może i mój wyjdzie na koniec października.....tak bym chciała :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Moniniuss - szczerze mówiąc nie widzę za bardzo różnicy pomiędzy Luca, Silvią czy Pascalem z Bebetto. U mnie wygrała Silvia, ponieważ ma zamykany kosz na zakupy i wg mnie granat w Silvia jest ładniejszy od granatów w innych modelach. Ale to oczywiście rzecz gustu. Ponadto za bardzo te wózki niczym się nie różnią. Jak dla mnie :) Chyba Justys88 wklejała swego czasu porównanie modeli Bebetto przygotowane przez sprzedawcę ze sklepu.

Em87 - kupiliśmy celowo samą nianię, do tego dokupię sensor oddechu. Jeśli się zdecydujemy finalnie na drugie dziecko rok po roku, to rozdzielimy sprzęt wówczas. Zapłaciliśmy 260zł. Choć tak jak wspominałam, nie wiem, czy nie kupimy materaca z siateczką do kontroli oddechu.

Ostatnio wśród znajomych przeprowadzam ranking najgłupszych rzeczy dla dziecka - wygrał "rozpoznawacz płaczu" :) Urządzenie, które na podstawie tak zwanego rodzaju płaczu, ma teoretycznie wskazać rodzicowi jego przyczynę. Czego to ludzie nie wymyślą.... ;)

Szukam, szukam i nie mogę za bardzo znaleźć nic konkretnego, ale może Wy wiecie. Noszę zegarek ze srebrną bransoletką. Od piątku zaczęłam zauważać, że pojawia mi się pod zegarkiem czarna/grafitowa rozmazana duża plama. Która oczywiście po przetarciu nawilżoną chusteczką higieniczną znika. Ale pojawia się min. 2 razy w ciągu dnia. Zaczynam się martwić a wizytę mam dopiero w czwartek. Czy spotkalyście się kiedykolwiek z czymś takim? Czy to jest objaw jakiejś choroby lub braku witamin?

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Fasolka nawet jak trzeba parę groszy dać na przesyłkę to i tak.mega zaoszczędzisz:)) gdybym wiedziała wcześniej o tej aptece tez bym z niej zamówiła no a teraz już zapozno. ...a nie będę dwóch rzeczy zamawiać.

Bombka a się przyczepiło jakieś dziadostwo Ciebie. ..może wiesz ropy było dużo i nie wszystko udało im się usunąć. Dobrze ze poszłaś to teraz Ci to wylecza:)

Krofka tez mnie te wrzody łapią czasem dziadostwo boli. ..:P

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

bombka na Gemini zamawiałaś przez UPS czy pocztę polska?? zamówiłam przez UPS bo darmowa i nie wiem jak z wysyłką teraz;p
A to moje wypocone zakupy... masakra i własnie wklejając wam zauważyłam, że cążki zamówiłam 2 razy...ałaaaa

1 BABY ONO bezpieczne cążki z uchwytem
2 BOBINI Baby chusteczki Hypoalergiczne 4 x 60 sztuk
3 CANPOL patyczki higieniczne 100 sztuk
4 CANPOL szczotka miękka + grzebień
5 BABY ONO gryzak żelowy miś
6 WEBER, pieluchy flanelowe, kolorowe, Mini 38x40cm,
5 sztuk
7 WEBER, pieluchy tetrowe, białe, 60x80cm, 10 sztuk 19,49 1 19,49
8 AVENT, laktator ręczny Natural + zestaw z
kosmetyczką
9 BABY ONO majtki jednorazowe dla kobiet rozmiar M 5
sztuk
10 BABY ONO majtki wielorazowe siateczkowe rozmiar M
2 sztuki
11 CANPOL wysokochłonne podkłady poporodowe 10
sztuk
12 Podkłady higieniczne SENI SOFT 40cmx60cm 30 sztuk
13 Alantan - Plus, krem, 35g
14 Alantan, zasypka,
15 EMOLIUM, emulsja do kąpieli, 200ml
16 OCTENISEPT, Płyn, 50ml
17 AbakusBaby, termometr elektoniczny, model
DT-111G, kaczka, 1 sztuka
18 BABY ONO termometr do kapieli żółta żyrafa

http://s1.suwaczek.com/201412114580.png

[link=https://dzidziusiowo.pl/suwaczki]noborderhttps://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5fa867d16cfeb.png[/img][/link]

Odnośnik do komentarza

Heyo,

Widze ze zaczynaja nas dopadac uroki III symestru, lepiej ze juz blizej niz dalej :)

Gabi85 - mnie kolki dopadaja tylko jak chodze, wiec jak przystane to ustepuja. Mam nadzieje ze to nic powaznego.

Oosaa, chyba zamienilysmy sie nockami, bo Ty w sobote sie wyspalas a ja zarwalam. Dzis widze ze na odwrot. Coraz gorzej sie spi :(. Schizuje sie ze mala zgniote to sie krece, leze w pozycji tak ze mnie pozniej biodra bola, toaleta...masakra jednym slowem. Jedyne czego nie moge sie doczekac po porodzie to spania na brzuchu :P.

Em87 pokoik na zdjeciu to tylko pokazowy ze sklepu w ktorym zakupilam lozeczko. Wcale bym sie nie obrazila gdbym mogla urzadzic dzidziowi taki pokoik. Tapeta jest mega.

Moniniuss, moglabys mi powiedziec ktora firma sprzedaje te "zdechle owieczki" (hehe), strasznie mi sie podobaja i sama bym chciala takie zakupic.

Mala mi strasznie dzis wariuje, ja nie wiem czy to taki wiek czy cus hehe. Jak jest spokojna to zle, jak sie duzo wierci tez panika, oszaleje. Zastanawia mnie jednak to ze czuje ja dzis bardziej przy prawej pachwinie. Wiem ze jest ulozona glowka do dolu wiec domyslam sie ze wlasnie glowka mnie smyra, ale to az dziwne...takie wyrazne.

Bombka, szczerze wspolczuje. Kto by pomyslal ze az tak powaznie moze sie skonczyc. Rowniez bylabym zla na gina za nie dopatrzenie. Znajac moj ciazowy temperament, pewnie bym na niego nakrzyczala.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371uezzm98l.png

Odnośnik do komentarza

Angeli29 no fajna tapeta.. my mamy namalowane właśnie takie pasy na jednej ścianie ;) Inspirujemy się tą stroną: http://superdzieciaczki.blogspot.com/2013/09/pokoj-dla-niemowlaka-w-szarosciach.html

Moninius napisz do nich - może anulują jedne cążki? a co do imienia hehe to ja już sobie innego dla mojego malca nie wyobrażam.. wszyscy już mówią Leo do brzuszka, więc nie zmienię :) Zresztą od swojego 21 r.ż. wiedziałam, że tak nazwę swojego syna :D

Elleves rozpoznawacz płaczu.. heh :| my się zdecydowaliśmy na angelcare bo ma dobre opinie.., a dziecko będzie spało w drugim pokoju.. więc przyda nam się.. po za tym cena z sensorem oddechu nie jest wygórowana.. a przynajmniej noc będzie spokojna.. :)

krófka u mnie znowu działają zapachy i ogólny brak apetytu... Staram się ratować waflami ryżowymi, bananami i jogurtami naturalnymi.. (jak w I trymestrze).. ale ja wiadomo na tym się nie wyżyje :| zwłaszcza, że dziecko coraz więcej potrzebuje... eh

oosaa a może randka bez Grzesia w jakimś uroczym miejscu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...