Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

na dodanym foto nasza fura :) trzymaliśmy ją specjalnie po małej z myślą o kolejnym. Nasza to ta szaro zielona. w sumie jako głęboki super się sprawdza (trochę za ciężki do bloku) ale jako spacerówka tragicznie się prowadzi, co niestety wyszło dopiero przy dłuższym użytkowaniu. na szczęście drogi nie był, bo do nie go w komplecie było nosidełko do samochodu. 700zł na allegro (już z przesyłką)
która z was używała podgrzewacza? bo mój czasami przy takich samych ustawieniach podgrzewa za mocno a czasami za słabo - czy to może zależeć od poziomu wody w nim?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

na dodanym foto nasza fura :) trzymaliśmy ją specjalnie po małej z myślą o kolejnym. Nasza to ta szaro zielona. w sumie jako głęboki super się sprawdza (trochę za ciężki do bloku) ale jako spacerówka tragicznie się prowadzi, co niestety wyszło dopiero przy dłuższym użytkowaniu. na szczęście drogi nie był, bo do nie go w komplecie było nosidełko do samochodu. 700zł na allegro (już z przesyłką)
która z was używała podgrzewacza? bo mój czasami przy takich samych ustawieniach podgrzewa za mocno a czasami za słabo - czy to może zależeć od poziomu wody w nim? firmy tomme tippe.

coś nie tak mi działa dodawanie postów :/ eh ostatnio co dotknę to się psuje..

monthly_2014_07/listopadoweczki-2014_12942.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

hej :) dzisiaj rzeczywiście trochę lepiej, udało mi się przespać większość nocy ale rwie mnie brzuch dalej:/ nie wiem, Hanka się chyba mocno ryzpycha albo naciągają się więzadła. Jutro jedziemy na połówkowe to zobaczymy co i jak.

Elleves czekam cierpliwie na info w takim razie :) p.s. ja też gdyby nie przeciwności, miałabym ślub 21 czerwca, miał być w plenerze, w ten sam dzień mieliśmy ochrzcić Grzesia no i widzę, że pogoda bardzo by nam dopisała.... no ale wyszło jak wyszło :)

agni u mnie już każda minuta snu to świętość :D Na szczęście R. jest świadom powagi sytuacji i nie zapiera się rękami i nogami przed zabiegiem. Musimy się tylko zorientować co i jak , znaleźć na to czas, a z tym czasem to jest dramat:/ No i później tylko będę czekać na uszczypliwe uwagi teściowej :) Wczoraj do mnie dzwoniła i jak zwykle podniosła mi ciśnienie, za każdym razem słucham o dzieciach w podobnym wieku, jedno sąsiadki, drugie kuzynki, bo to daje jeść to a tamta sramto, a czemu Ty to tamto sramto i od roku nie dociera do kobiety, że centralnie jebie mnie co jak tamte kobiety żywią swoje dzieci i nie będę swojego żywić inaczej niż zamierzam ( tym bardziej, że uważam, że żywią nieodpowiednio, bo dawać dziecku, które ma 10 miesięcy BÓB to chyba lekka przesada, albo codziennie monotonne ziemniaki z sosem koperkowym ) brak słów :) i my jej swoje a ona i tak swoje i tylko o tych dzieciach do pożygu.....bo wózek taki kupili, bo oni gerbera dają dają a wy bobovitę.... nosz kurwa to niech kupują gerbera, kto im broni :) bo mleko inne, wszystko inne ....MASAKRA jednym słowem!

Co do wózka, zdaje się być strasznie płytka ta gondola, nie wiem, może to tylko ujęcie takie, w sumie oby :)

CO do kompletu z H&M mam już trzy z tej serii :) z kotkiem, żyrafą i jelonkiem :D uważam, ze są przecudne :) H&M nie lubię, ale dla tych kompletów zrobiłam wyjątek :D i dla szortów dla Grześka :D

krófka13 my używaliśmy podgrzewacza z Philipsa, dokłądnie tego:
http://www.babyranking.pl/items/5424/01.png i byliśmy zadowoleni, ma kilkustopniową regulację więc można dobrać wg uznania :) Nigdy nie zawiódł :) Temp. nie zależy od poziomu wody - tzn od poziomu wody zależy tempo podgrzewania pokarmu, ale nie utrzymania temperatury bo podgrzewacz sam sobie monitoruje temperaturę.

Odnośnik do komentarza

oosaa nie powinnam, ale uśmiecham się czytając o twojej teściowej :) kobito, szczere wyrazy współczucia. Ech te teściowe, chyba każda ma swojego kota :)
Moja mnie "uświadamia" w tak prostych tematach, że czuję się jak przedszkolak. Co więcej, ona mówi to z takim przekonaniem i emocjami, jakby naprawdę właśnie odkryła nowy ląd :) nawet nie chce mi się podawać przykładów, bo niektórych po prostu wstyd. A generalnie to przeżywa moją ciążę bardziej, niż ja sama.
I też porównuje jak Twoja, tylko że bardziej...stan posiadania. Kto jakie ma zabawki, sprzęty, ubranka...
krófka ile miałaś lat, jak urodziłaś swoją córeczkę?

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Hej laseczki:)
Wrocilam własnie od kosmetyczki:D i mam piękne stópki na wakacje:D ahhh :) 1 raz byłam na pedicure :D ale zrelaksowalam ze hej:) a mój siedział obok znudzony haha....ale co tam raz w zyciu sie nalezy :P
u nas robi sie pogoda:) slonko swieci lekki wietrzyk ahh :)

widze ze temat tesciowej haha :D ja sie nie wypowiem bo nie chce sie denerwować :p wazne ze widze swoja raz na 2-3 miesiace i to mi styka:D ale powiem ze u mnie to tesciowie jacys nie zyciowi i jakby zyli z 10 lat wstecz z niektorymi sprawami;) ale wazne ze moi rodzice wiedza o co chodzi :P

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Osaa, Malyna aż mi sie mordka uśmiecha jak czytam o tych tesciowych :) moją widzę raz na kilka lat, czasem przez skype ale i tak mnie zdąży wkurzyć (siedzi w Angliii i myśli że tu wszyscy biedacy tylko na jej kase czekają i zawsze jaka to ona dobra) ale i tak bardziej drażni mnie teść, szczególnie jak pytał o płeć małego co 2 tygodnie i to w taki sposób jakby to niezmiernie ważne było, a przecież najważniejsze że zdrowe :)

Justys miałam skończone 21 i tak ma wpisane w książeczkę, ale rocznikiem 22 ;) w 2012 rodziłam. O porodzie powiem tylko że mogę rodzić w brzydkiej porodówce itp, byle miła atmosfera była, bo tylko dzięki temu nie panikuje przed kolejnym ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Melduje sie ze szpitala.
Ogolnie nie wiem po co mnie skierowala ale jak juz jestem
to odpoczuwam na maxa. Juz opowiadam.
Rano bylam na wizycie u swojej pani gin ogolnie wyniki
dobre, to dodatkowe usg obejzala powiedziala ze ok,
zobaczyla fotke malego sisiora i mowi chlopak jak byk a
pozniej padanie raczka… i sie okazalo ze rozwarcie na
opuszek i mowi ze moze lepiej zeby to zbadali w szpitalu i
jesscze jej sie przyznalam ze mam zawroty glowy od rana
i ze w sobote tez mialam i do 11ej w niedziele. No to
stwierdzila ze lepiej zeby mnie kompleksowo zbadali to
moze odgadna co to z ta glowa. A ja na to czy musze
dzis? A ona ze moge nawet w poniedzialek ale zebym sie
nie martwila bo to raczej nic takiego a sob odpoczne i
hede pod obserwacja. Przemyslalam sprawe i
postanowilam juz dzis pojsc bo w nastepny weekend
idziemy na roczek i moze by mnie nie wypuscili takze
im.szybciej tym lepiej.
Dostalam kroplowe 1litr na ta glowe ze ma mnie postawic,
luteine 3×2 dopochwowo i magnez 2×1 rozwarcie okazalo
sie na opuszek i nie kazali mi sie martwic… ale po co te
tabsy jak mi sie nic nie dzieje brzich nie boli ani nic. Mam
nadzieje ze moja mi to odstawi pozniej. Oby z
malenstwem bylo wszystko ok, musze dbac o dziedzica
hehe
-Moja Pineczka zostala pod opieka siostry. Mials mnie
odprowadzic na oddzial ale zasnela w aucie wiec wzielam
manele i poszlam sama do szpitala a sis kazalam wracac
do domu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjobid7ar8a.png
-
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sio4pnz56xe9n.png

Odnośnik do komentarza

Elleves , silne te antybiotyki, i raczej dobrze , ze zrezygnujesz z tego nastepnego.
Tak samo zgadzam sie z Czaki , co do koncernow farma... i zbijaniu kasy. Juz dawno zauwazylam, patrzac zdystansu na pol tv np ze 99 % to reklamy lekow, tak jakbysmy byli spoleczenstwem na wymarciu czy spoleczenstwem hipohondrykow. Dla mnie to chore brac na wszystko i nic tabletke.ale to moje zdanie. sama rzadko siegam po chocby paracetamol przy bolu glowy, itp, i jakos przezylam te 34 lata ;)

tak na filmiku wyglada jak wozek dla miskow wlasnie, spoko - dobrze sie mu przyjzalam, zanim przyprowadzilismy do domu i tak samo zwracalam uwage na jego pojemnosc.bedzie dobry :) znajoma nie ma malutkich dzieci - jak na ang sa dosyc spore a nie niskiego wzrostu i zapewniala mnie ze do okolo roku czasu napewno dam rade. heh- wystarczy do konca brzydkiej wiosny i bede happy :)
moj jest bardzo podobny, szukam czegos na necie, bo jeszcze go nie rozgryzlam, ale napewno dzidzia sie zmiesci i nie wypadnie ;)
ciesze sie ze go mam :) wydatek bylby spory, a i tak bedzie wiele innych . wozek ma tez akcesoria od deszczu ,od slonca , takie tam, i na chwilke moze byc spacerowka. to tyle.

ogolnie mam dosc. jestem zbyt aktywna w tej swojej ciazy i wlasnie sie poczulam ktorys raz bardzo wyczerpana. tym razem mowie STOP - zwolnilam sie o 2 h wczesniej z pracy i do wtroku nie zamierzam sie tam pokazac. a jak Misiek bedzie w domu po szpitalu , to tez wezme wolne. inaczej padne na ryj.
Oosaa , faktycznie taka tesciowa potrafi doprowadzic czlowieka do .... ;)
chce tylko lezec i jeszcze raz lezec..... odpoczywac .....

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Biri mam nadzieję, że wszystki będzie dobrze :)

Agni odpoczywaj dużo, póki jest na to czas :)

Osaa współczuję teściowej... Moja jest ok tylko trochę zacofana... Ogólnie przez ten cały czas nauczyła się, że mam swoje zdanie i jest mi obojętne jakie będę miała z nią kontakty.. Więc raczej się nie wtrąca :) Zrozumiała też, po długim czasie, że nigdy nie powiem do niej "mamo", poniewaz mamę mam tylko jedną i nic tego nie zmieni:)

Odnośnik do komentarza

Biriciesze się, że wszystko skończyło się ok.
Elleves Augmentine to jeden ze słabszych antybiotyków, podaje się go np małym dzieciom. Ale masz rację powalcz trochę naturalnymi metodami.
Oosaa nie zazdroszczę teściowej, zwłaszcza takiej co to wszystkie rozumy zjadła. Uff...
Na szczęście moja widzę raz na rok. Mój kochany nie ma z nią dobrych kontaktów. Żal mi jego, ale dla mnie to chyba lepiej.
A teraz się pochwałę. Miałam dziś połowkowe i wszystko jest w porządku. Oglądaliśmy sobie nasze baby od góry do dołu. Trochę to trwało. Powiedzieli nam, że będzie wysoka bo ma kość udowa długa. Tak chciałam się Was zapytać jak jest u Was, bo tutaj chyba te standardowe wymiary są mniejsze niż w Polsce, bo Hiszpanii są mniejsi niż Polacy. Moglibyście zerknąć? Moja Wiktoria ma 37.4 mm.
U mnie też wszystko ok, długość szyjki i te sprawy. Spokojnie mogę lecieć w niedzielę :)
Agni dzięki za przepis, zaraz będę sobie coś pichcic.

Odnośnik do komentarza

czlowiek to jednak jest glupi.... ledwo co zrobilam sobie wolne, to juz wstawilam pranie .... heh, nijak nie moge ulezec na tylku dluzej niz godz. troche sie go uzbieralo, ale jednak spokojnie mogloby poczekac do jutra, jak nabiore sil.

Majus gratulacje ! oraz szczesliwego lotu :)
ja mam ten anomaly scan jutro. wlasnie mialam sie zapytac jak w po polsku sie nazywa to polowkowe USG stwierdzajace ewentualne nieprawidlowosci. boje sie o serduszko maluszka, tak w podswiadomosci , no i mam nadzieje , ze zobacza co trzeba, i ze ze mna tez ok, zebym mogla poleciec w tym sierpniu ...
co tam sprawdzaja ? jak czytam u bobaska glowe, usta, kregoslup, rece,nogi, narzady jak nerki, pecherz, bo sika juz co pol godz, serce, zoladek...
chyba beda badac wszystko co trzeba i mierzyc tez dzidziusia?

ogolnie to od paru dni czuje doslownie jak sie rozciagam, stawy sie rozluzniaja, rosne heh, kluje albo rwie , w nogach czy nawet pod pachami, wczoraj wieczorem i dzis rano miednica - klucie jakby jajniki przed okresem, no coz , swoje trzeba przecierpiec, nie lykam nic, ale jak przeszkadza mi to w zasnieciu to lekko smaruje zelem przeciwbolowym i po paru minutach zasypiam. A jak to u was w tym 20, 21 tc??

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Przepraszam Was z góry jesli ten temat już tu był, ale nie jestem w stanie przejrzeć Wszystkiego. ... chcialam spytac o hemoglobine, jakie sa prawidłowe górne granice. W necie sporo informacji, ale głównie na temat niedoboru.... a ja mam chyba za duzo? Zbyt gęsta krew tym samym a to chyba nie jest dobre dla Maluszka. Miesiąc temu miałam 16, 2 a wczoraj juz 17, 4.... boje się ze to będzie dalej rosło. Lekarka wczoraj tego nie oglaala a położona nie skomentowala. Biore na polecenie gin Materne od początku i dodatkowo magnez. Moze powinnam odstawic Materne, tam też jeat żelazo. ... brać tylko magnez i kwas foliowy ? Co wy bierzecie?

Odnośnik do komentarza

Biri to dobrze ze u ciebie i Dzidzi wszystko dobrze:)) Zdrowie najwazniejsze!
Agni no na takich badaniach lekarz sprawdza wszystkie narządy czy się prawidłowo rozwijaja:) ogólnie sprawdza wszystko u dziecka.
U mnie juz 22 tydz. do wtorku czułam się oki...na wizycie tez wszystko wyszło prawidłowo. ..ale od wczoraj twardnieje mi brzuch i czuje dyskomfort...nie boli itp.ale wkurzające to uczucie:/pisałam dziś do swojego ginka o tym odpisał ze mam dwa dni zmniejszyć aktywność i to raczej normalny objaw. Najwyżej jak dalej będzie mnie to martwić pójdę do ginka nad morzem i juz;) ehh niedosyc ze mam tyle siwych włosów to co chwile dochodzą nowe:P zbankrutować idzie przez to kupowanie farby:P

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Agni u mnie najpierw zbadali długość szyjki dopochwowo, potem zaczęła od głowy małej, rozmiar głowy, mózgu, szczęki, nosa, usta, oczodolow, potem kręgosłup, wzdłuż kręgosłupa przepływ w arteriach, które dostarczają krew do nerek, żołądek - Wiktoria akurat miała pełny, serce, przepływ krwi w sercu, nerki, długość kości udowej i tej w ręce, liczą paluszki u rąk i nóg, pepowina, przepływ krew w pepowinie, płuca, później jeszcze placenta, przepływ żył naszych z prawej i lewej strony brzucha, które doprowadzają krew do łożyska i chyba to wszystko. 40 min oglądania

Odnośnik do komentarza

moja teściowa :D cóż, jest bardzo miła, i też wie już, że mówić to sobie może a ja i tak swoje robię. Należę do osób mocno asertywnych ale chylę czoła za jej wytrwałość :D "ja wam nie chcę narzucać, ALE.... " ....eh pomijając ten fakt, i fakt, że słyszę np. "tylko nie mów nic R." a potem dowiaduję tego od R jest ok. Raz odważyłam się na wspólny weekend i powiedziałam nigdy więcej :) Mój R. jest rozwodnikiem więc widocznie nie dorównuję jego cudownej byłej żonie :D Na szczęście żyję z jej synem, nie z nią :D Pomijając te niuanse jest osobą bardzo troskliwą i bardzo pomocną, przy tym na prawdę bardzo dobrą babcią.

Malyna brawa dla męża! Strzelam w ciemno , że jest fanem jednośladowców bo większość z nich honorowo oddaje krew :)

biri mam nadzieję, że odpoczniesz , raz dwa wrócisz do córy i wszystko będzie ok!

Majus , biri cieszę się, że dzieciaczki zdrowe! :D Biri dochodź szybciutko do siebie

babelek78 nie trać czasu na zamartwianie się krwią. Nie masz powodu do niepokoju :) Pozazdrościć Ci takiej krwi. Ja ledwo co wyszłam z anemii po pierwszej ciąży i od razu zaszłam w kolejną, po 2 miesiącach znowu mi krew spadła i znowu jadę na żelazie :/ Po prostu taki mam organizm, mogę się rewelacyjnie odżywiać a krew i tak spada. Śmiejemy się, że nasze dziadoszki wysysają ze mnie to co najlepsze :D

Dziewczyny twardniejącym brzuchem przestańcie się w końcu denerwować. Cały czas ten temat się u którejś przewija. TO JEST NORMALNE. Wszelkiego rodzaju ciągnięcie, rwanie również :) więc spokojnie :)

Jutro połówkowe, u mnie, u bombki oraz u agni jak wynika z listy:) Dziewczynki trzymam mocno kciuki za same dobre wieści! :)

Odnośnik do komentarza

Jutro lub w pn będę rozmawiac z lekarzem w sprawie wynikow "tarczycowych" to podpytam ;-) ja tez mam na koncie kilka litrów oddanych, zawsze mialam ok. 15-16, zawsze bylo ok, nigdy sie tym nie musialam martwić. To w tej ciąży zrobiłam się jakaś taka nadwrażliwa. Bo to nie chodzi o mnie tylko o tego Bąbelka w moim brzuszku, by on dobrze sie czuł i zdrowo rósł :-)
Za wszystkie polowkowe jutro trzymam kciuki . Czekamy na dobre wiadomości :-)

Odnośnik do komentarza

Leze w tym szpitalu nuda jak 150...
Zawroty glowy mozna powiedziec ze mi przeszly a ogolne to dobrze sie czuje i czulam, jutro czeka mnie usg szyjki i konsultacja z neurologiem...
Zrobili mi te badania i wszystkie sa do dupy.
Mam ogolnie leukocytoze ale skoczyly do 17tys za to czerwonych malo i tak mi sie wydaje ze to anemia straszna i przez to te zawroty glowy. Ogolnie wszystkie wartosci mam albo obnizone albo podwyzszone.
No ale nie zaluje ze poszlam do tego szpotala prynajmniej kompleksowo mnie zbadaja.
-
Oosaa z moja tesciowa tak samo ale ja twarda sztuka jestem ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjobid7ar8a.png
-
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sio4pnz56xe9n.png

Odnośnik do komentarza

Sądząc po suwaczku Twoja Wiktoria jest o tydzień starsza no i o ok. 8 mm dłuższy jest ten wynik. Przy takich 3 cm.to duża różnica, ale nie wiem też jak szybciutko na tym etapie Dzidzia rośnie.
My się właśnie zastanawiamy w kogo wda się Jaś - ja mam 150 cm, ale jego Tatuś za to 187 ;-) a może aie wyposrodkuje .... ;-)
Tutaj zapowiada aie słoneczny dzień. Za chwilę jadę do szkoły. Zaczely mnie jakoś męczyć tw dojazdy. Jade 1, 5 godziny z dwiema przesiadkami. W ostatnich dniach juz dwa razy bylam bliska zemdlenia w pociągu :-( tego bym nie chciała. Od początku ciąży nie miałam czegoś takiego a teraz raptem takie sztuczki
Jeszcze tylko.dwa tygodnie dojazdów a potem spokój z tym :-)
Miłego i spokojnego dnia wszystkim mamusiom i bobasom życzę :-)

Odnośnik do komentarza

Hejo laski:) zapowiada sie ladny sloneczny dzien :))
o 9 ruszam na wrocław;) jak zwykle w nocy miałam jakies zboczone sny:P hahah ale powiedzmy ze sie wyspałam:P
Majus ja nie pomoge bo nie wiem:( a nie mam nigdzie zapisane nawet....
pisałam wczoraj do ginka smsa z tym twardnieniem brzucha to kazał z dwa dni zmniejszyc aktywnosc i odpoczywać.i ze to raczej normalny objaw. wiec narazie sie tego trzymam bo w sumie nie twardnieje mi tak duzo....ale jak cos to pojde do ginka nad morzem:) i juz....
zycze wam milego i spokojnego dnia!! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...