Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Truskawka piękne ptaszki :) Zdolniacha z Ciebie!

Jeśli chodzi o butelki u mnie również króluje Avent, zwykły. Sprawdził się . Młody wybrał właśnie Aventa spośród Tommiego, Nuka i Loveli. Z Lovi za to mam laktator i bardzo sobie chwalę ( wolę od Medeli elektrycznej, którą szczerze znienawidziłam :D)

Kasia jestem pełna podziwu dla Was, cukrówek, że to ogarniacie! Serio!

Podkłady mam 60x60 i 60x90

Odnośnik do komentarza

truskawka piękne rękodzieła, jak Ty to sama zrobilas podziwiać!!! Ja nie wiedziała bym od czego zacząć :-)
oosaa super ze juz wszystko się unormowalo i Hania taka w sam raz i ze jutro juz do nowego domku! Wspaniale :-)

Czekam dziś na moje wyniki z moczu czy wyszedł mi ten cukier :-\ martwicę się bo nie jestem w stanie wyobrazic sobie tej męki dziewczyn z cukrzyca, boje się ze ostatnie 2 miesiące tez będę mieć to cholerstwo

Odnośnik do komentarza

Muszę Wam się jeszcze wyglądać bo jest cos co męczy mnie jeszcze bardziej... Moja kuzynka we wtorek wieczorem miała zrobiona CC w 29 TC :-( wiele rzeczy się na to złożyło :-( mały jest w inkubatorze ale on wazy zaledwie 850 g ... Nie mogę przestać o nich myśleć, kazali im się przygotować na najgorsze... Ale ja wierze ze go jednak wyratuja i ze będzie zdrowy... Nie mogę jej pomoc, ale mogę Was poprosić o modlitwę za małego misiaczka...

Odnośnik do komentarza

kassandra jej :( a co było spowodowane takim szybkim rozwiązaniem ? Mojej fryzjerki kuzynka też urodziła w 20 którymś tygodniu córeczkę i ważyła niecałe kilo i leżała w inkubatorze i rosła szybko więc po 1,5 miesiąca mogli ją wyciągnąć a po 2 miesiącach była już w domu teraz jest zdrowa. Życzę im żeby maluszek szybko przybierał na wadze i był zdrowy!

http://www.suwaczki.com/tickers/uannyx8dilyw28lz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom4z178ztb7e1b.png

Odnośnik do komentarza

Mili ja nie wyobrażałam sobie mojego P. czytającego artykuły o pielęgnacji noworodków dlatego zaciągnęłam go na szkołę rodzenia i powiem, że choć nudził się to czasami zaskakuje mnie wiedzą na temat porodu czy pielęgnacji...
CzekaCudu ja zawsze dla świętego spokoju mówię co kupiłam jak biorę kasę z jego "kupki". Choć nie raz mnie opierdzielił że kupiłam nowego kwiatka czy dywan do przedpokoju. Ale jak zaczął wypytywać co tak dużo za wyprawkę zapłaciłam to mu mówiłam, że jak by się tym po trochę zajął to byśmy tak tego nie odczuli. Łóżeczko też musiałam wybrać tańsze bo tamte uważał za za drogie...a teraz widzę jakie ma niedoskonałości... sam się w autobus to pracy nie przesiądzie bo Pan wygodnicki musi dupkę wozić i w korkach tracić kasę ale ja godzinę codziennie do pracy dojeżdżałam autobusem i jakoś dałam radę... myślę, że w sprawach wyprawki też szkoła rodzenia pomogła, bo jak słyszał od położnej co trzeba kupić to i tak zauważył że ja wydaję na "tańsze" zamienniki... więc luz.
Teraz się spieram z ciuszkami że trzeba takie i takie kupić a on że już przesadzam...to będzie sam latał...zobaczymy czy wyda mniej jak mu listę zrobię:p
anmiodzik ja chcę znieczulenie chociaż dożylne, bo po rozmowie z anestezjologiem wiem że nie dostanę przez dziarę na plecach. A znieczulenie daje coś na pewno tylko nie zawsze zdążą podać.
misiabella ja pampers te zielone jedynki kupię ale z zapasem sobie dam spokój na razie... zobaczę jak dupka będzie reagować.
A butelkę mam jedną Avent Natural w zestawie z laktatorem. i Chyba z 4 szklane Campola ale te dostałam w prezencie więc będą zapasowe;)
truskawka jakie bajeranckie ptaszki:)
kassandra trzeba być dobrej myśli, moja koleżanka ma w brzuchu bliźniaki, ogromnego krwiaka i jest przed 40. Dodatkowo jedno żeruje na drugim, ciągle krwawi i tylko nadzieja ją ratuje... jak nasłucham się takich historii to nawet na te moje dolegliwości odechciewa się narzekać...

http://s1.suwaczek.com/201412114580.png

[link=https://dzidziusiowo.pl/suwaczki]noborderhttps://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5fa867d16cfeb.png[/img][/link]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie opowiadajcie takich strasznych historii bo ja później cały czas o nich myślę i przeżywam :-(

Dzięki dziewczyny za komplementy na temat moich ptaszków :-) ale to takie tam szycie jak na technice w szkole podstawowej ;-P Talentu to raczej nie mam a ptaszki są zrobione na podstawie filmiku z youtube ktory mi znalazła moja dziewięcioletnia siostrzenica ;-)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=70504]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3uhit79gg.png

Odnośnik do komentarza

Misiabella - w temacie wit D - przyjmuję Gold-Vit D 1000 j.m. Forte. Trochę poniżej zalecanej dawki, ale mój gin uznał, że dopóki jest słońce, to taka porcja wystarczy. Nie wiem co teraz, czy nie przejdę na system 1 dnia 1 tabletka, drugiego dnia 2 tabletki, 3cio znów 1 tabletka (a raczej kapsułka).

Kassandra - również trzymam kciuki za maleństwo :) Musi być dobrze, po prostu innej opcji nie ma!!! :) Informuj nas na bieżąco. Mój bratanek wyskoczył w 29tc, 4 miesiące w szpitalu, nie potrafił sam oddychać itd - a teraz ma 11 lat, prowadzi ostre negocjacje z rodzicami o quada i jest najwyższy w klasie ;)

Majus - gratuluję :) Jesteś już "statystyczną polską ciężarną" :D i bardzo dobrze :D Jakie plany na słodkie, ciążowe tygodnie? :)

IgaJula - zamówiłam ten zestaw Avent Natural ;) Sobie tłumacze, że synek po prostu będzie musiał się przystosować cyc + butelka Aventu. Innej opcji nie ma i już ;) ale już coś czuję, że mnie szybko ustawi i sam pokaże kto będzie rządził ;)

Osa - J się pyta czy możesz nam polecić jakąś pierogarnię ? :D Są u Was "Zapiecki" ? Gotowa już do ewakuacji do domku? :)

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Przesyłam filmik na odgonienie czarnych myśli: http://dzieci.pl/kat,1033939,title,Sprobuj-sie-nie-zasmiac,wid,16903947,wiadomosc.html?smgputicaid=6138d2

Mam jeszcze pytanko kiedy dziecko wchodzi w rozmiar 68? Powiedźmy takie "standardowe" dziecko, bo są większe i mniejsze dzieci. Bardzo podobają mi się takie spodenki sztruksowe w C&A ale chciałabym, żeby synek je nosił jak będzie już troszkę większy, bo do łóżeczka nie położę go w sztruksowych ogrodniczkach ;-)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=70504]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3uhit79gg.png

Odnośnik do komentarza

heyka wszystkim!

pospałam jednak do 8:20, także dzień nie był na totalnym lowie energetycznym. Rano męczyłam się z takim zaparciem, że myślałam że nie dam rady i mnie tam rozerwie (btw dalej mnie boli :/). Z tego też powodu oraz z powodu obolałej dupy po tych wszystkich przejściach i bakteriach (które nie wiem czy tam są czy ich nie ma), zastanawiam się nad cesarką. Nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać... Udało mi się ubłagać o dodatkową wizytę u pani chirurg, może ona mi powie co mam zrobić. Kto w ogóle wydaje decyzję o cc w takim przypadku? Ginekolog, chirurg? Osa pisała że protolog... skąd ja takiego wezmę? :))) Mój gin to mnie trochę wyśmiał, jak zapytałam o cc w związku z tymi problemami... myślałam, że będzie bardziej przychylny i chociaż zapyta "co pani woli" czy coś. Zamierzam w przyszłym tyg jeszcze podjechać na to nieszczęsne badanie dna oka, choć w tym wypadku raczej wszystko będzie wskazywało na poród sn.
Co mam zrobić żeby z kimś kompetentnym pogadać o tej cesarce?

Truskawka - mowa o Borowskiej niestety... Ty już wiesz, gdzie chcesz rodzić i jak?

Odnośnik do komentarza

Elleves niestety jeśli chodzi i pierogi nie mam pojęcia bo najlepsze robi moja mama więc nigdy nie szukałam ;) Do wyjścia pewnie , że gotowa. Wyjdę na deszcz w japonkach bo nie ma mi kto butów wcześniej podrzucić ale co tam :) wskoczę do auta raz dwa :D
Zostanę odcięta od świata bo nie mamy jeszcze netu ani tv :) ale myślę, że i tak nie w głowie mi to będzie, będę miała ręce pełne roboty a w sobotę odbieramy młodego więc już w ogóle będę się chciała całkowicie zająć nadrabianiem zaległości :D

Truskawka rozmiar 68 to zazwyczaj średnia 3-6 miesięcy

bombka mi ordynator powiedziała, ze to proktolog musi oglądnąć i to on wydaje ewentualnie zaświadczenie na podstawie którego kobieta kierowana jest na cesarkę. Ja też jestem wściekła na mojego ginekologa. Dostaje 200zł!!!! za wizytę, od wczoraj jest po urlopie i nawet do mnie złamas nie zaglądnął mimo, ze wie, że jestem i jeszcze we wtorek z nim rozmawiałam, mówił, że podejdzie... brak słów. Prawdopodobnie już do niego w ogóle nie pójdę.... jesteśmy strasznie rozczarowani jego podejściem.

Odnośnik do komentarza

bombka ja planuję iść z nfz. Ordynator mi powiedziała, że nawet jak są terminy, jak się podejdzie i zobaczą, ze jesteś w końcówce ciąży to zazwyczaj raz dwa się miejsce znajduje bo to musi być na cito. Tylko nie wiem czy potrzebne jest skierowanie czy nie. Jutro się okaże czy mi szpital wystawi. Jeśli się okaże, że potrzebne to myślę, że powinien Ci wystawić ginekolog albo internista.

Odnośnik do komentarza

Justys, Kassandra - "podsłuchałam" dziś w sklepie rozmowę sprzedawcy z młodymi rodzicami chcącymi kupić wózek Bebetto. Sprzedawca chwalił wózek i serwis, jaki zapewnia firmy, ale wymienił też 2 minusy:
- nisko położone krocze w spacerówce, przez co dziecko "wisi" w wózku,
- tylne koła lubią po 8-10 miesiącach rozchodzić się na boki.

Ja też wciąż rozważam Bebetto Silvię, ponieważ mój X-lander będzie dopiero w grudniu :( wcześniej nie ma szans na granatowy.

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Heyo :)
ehh samopoczucie cos mi sie nie zmienia...:( wsciekla i zmeczona chodze...nie wiem co sie dzieje..moze jakas depresja ciazowa czy co?? :/

IgaJula dziekuje za info. Skad Ty to wszystko pamietasz ;) Posprawdzam nasze wit. czy bierzemy wystarczajace dawki. ooo i mi przypomnialas, ze lekarz mi powiedzial, zeby brac tran tez...
Ja biore DHA ale rozumiem, ze tran dodatkowo zalecany??
Misiabella ja tez rodzilam z epiduralem. Myslalam, ze urodze w wodzie ale polozna sama zasugerowala, ze w moim przypadku lepeij wziac znieczulenie bo inaczej nie dam rady. (mam wysoki prog bolu). Na mnie nie zadzialal nawet po ''doladowaniu''. Potem dostalam cos innego. W kazdym razie niektore mamy wlasnie mowia, ze super!! Drugie, ze potem jest problem z parciem.
Moj przypadek odbiega od standartow ;) ale tez bym uwazala, zeby zbyt duzo tego nie przyjac bo nie czuje sie skurczy. Polozna mowi kiedy przec (na podstawie monitoringu) a samo parcie jest nieefektywne. Tak bylo w moim przypadku. Nierzadko porod ze znieczuleniem zewnatrzoponowym konczy sie ''wyciaganiem dzidzi".
Na dwoje babka wrozyla jak Twoj organizm zareaguje...
Majus no to jutro zaczynasz nowe zycie ;) bez pracy ;). Jakie masz plany oprocz relaksowania sie? Z tego co pamietam, to wicie gniazda dawno Ci sie wlaczylo i porobilas wszystko w domku co chcialas a nawet wiecej ;) Dla malutkiej tez masz wszystko gotowe?
Oosaafffffreszcze do domku :D Rozumiem, ze juz do nowego domku? Tylko nie szalej z organizacja nowego gniazdka, zebys nie musiala wracac na szpitalne lozko. Umawiamy sie, ze nastepnym razem idziesz do szpitala rodzic za kilka tygodni ooookeeej?? ;)) Ladniutka waga Hani :)
Krofka super, ze rodzilas bez znieczulenia! Mega dzielna jestes!! :) Dobrze, ze wkoncu skonczyly sie te bole zebowe! :)
Agni ja tez lubie wszystko po swojemu poukladac,poustawiac po swojemu ;) Na szczescie maz w wiekszosci sie ze mna zgadza. W wiekszosci czasu nie ma Go w domu i mowi, zebym robila jak MI pasuje. Przy dziecku i w domu jest mega duzo roboty a mezus sam mowi, ze "nie bedzie mi sie w robote wpierniczal" ale na szczescie moge na niego liczyc jak cos :)
Truskawka nooo pieeekne te ptaszki!! koniecznie pochwal sie cala karuzela! Uruchomilas mi wyobraznie ;) zrobila bym ich wiecej (w roznych kolorach)na tasiemce z rzepem i powiesila miedzy szczebelkami lozeczka :)
Kasia spoznione zyczenia urodzinowe!! :* Najlepszosci i czego dusza zapragnie! :)
Nie slyszalam jeszcze metalowo-urodzinowego kawalku :) Twoje dzieci tez podzielaja Twoj gust muzyczny? :)
Kassandra masz u mnie modlitwe za Misiaczka jak w banku. Trzeba byc dobrej mysli! Mam kolege, ktory tyle wazyl jak sie urodzil. Teraz normalny chlopak i dobrze sie ma! Nie zamartwiaj sie. Na pewno jest w dobrych rekach i wszystko bedzie dobrze!
Bombka biednas Ty! :( Jednak niestety hemoroidy czy inne takie nie sa wskazaniem do cc. Ja tez myslalm, ze bede miala przez moje dolegliwosci. Chociaz ja wszystko zrobie, zeby nie miec cc. Aczkolwiek slyszalam kilka niefajnych historii z tym zwiazanych :/ Moze tak jak dziwczyny mowia-proktolog doradzi..

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Co do butelek i reszty gadzetow z tym zwiazanych uzywalam Aventu i teraz w razie potrzeby pewnie tez bede. Chociaz Hubert nigdy nie pil z butelki, bo nie chcial...no a potem niekapki..

Jesli chodzi o pieluchy, to tylko Pampers sie sprawdzil pod wieloma wzgledami. Zakupilam juz z 10paczek dla Mell.

Ps; do dziewczyn z UK :) Jesli zamierzacie uzywac Pampers, to w Tesco ostatnimi czasy czesto jest promocja -Buy one Get one free :D

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Majus będę wić nowe gniazdo z głową, obiecuję;) Co do witaminy D, DHA i tranu, nie wiem czy tego wszystkiego nie za dużo? Mam nadzieję, że samopoczucie CI się jutro poprawi i będzie lepiej! Trzymaj się z dala od depresji!! :)

bombka przypomnij mi proszę czym leczyłaś dupne problemy przed interwencją chirurga? i po ?

Co do Bebetto mam wózek 16 miesięcy - Solaris krocze rzeczywiście jest trochę za nisko ale ja sobie to przerobiłam :D Do kół natomiast absolutnie nie mogę się przyczepić. Nie rozchodzą się na boki, w dalszym ciągu świetnie się prowadzi. Jedynie zaczął nieco skrzypieć ale to zasługa teściówki która ma manię dociskania wózka i bujania co doprowadza mnie do szału i rozpierdziela wózek :/ Finał taki, ze za każdym razem jak go od niej odbieramy trzeba go oliwić bo zaczyna skrzypieć i jest coraz bardziej rozklekotany :[ Generalnie pod tym kątem mam już wózek załatwiony. Przy normalanym użytkowaniu jest bez zastrzeżeń, czego z kolei nie można powiedzieć o Xlanderze, na którego przyjaciółka narzeka niemiłosiernie ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...