Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - Pełen szacun dla Wszystkich Cukrówek, Chylę czółko. Ja bym chyba nie dała rady... Sama dużo nie jem. Przytyłam tylko 6kg, jem poprostu śniadanie obiad i kolacje nic więcej. Zero słodyczy itp., Ale to dlatego że nie mam na nic więcej ochoty ani czasu.
mOniik - ja zamówiłam dwie butelki TommyTipee z systemem antykolkowym. Dlaczego? Hmm., córka do dziś z nich mleczko pija w nocy. A że przeszliśmy przez kolki, to postanowiliśmy zrobić wszystko byleby do tych kolek nie dopuścić.
W sumie nakładki na piersi też mam z TommyTippe. A smoczek kupię jutro po wizycie u lekarza. Bo pójdę do Smyka i sobie wybiorę najlepszy :)
Truskawka1 - No powiem tak jeżeli to twoje pierwsze "ptaszki" maskotki, to gratuluję. Moje to pewno by przypominały jakieś monstrum :D
kassandra - współczuję ale będę się modliła.
Majus- odpoczywaj na tym swoim wymarzonym wolnym. :)
Co do pieluch. Mam jedno op. Dady - i na pewno kupię jakieś małe opakowanie Pampresów - To ten najmniejszy rozmiar. Why? Pampersy super nam się sprawdzały na no c z córką. Nie były ani takie mokre ani ciężkie. Czego nie można powiedzieć o Dadzie. Na noc była katorgą.
Ale znów na dzień DADA jest super. :) A jak te mi się skończą będę myślała o reszcie. Bo z córą krótko miałam te 1 :)
Ossaa-Cieszę się z twojego powrotu do domku :D Tylko wiesz, nie szalej.

A u mnie. Samopoczucie chyba lepsze. Mogłabym dalej ponarzekać. Wyszłam do pracy dziś o 7 i wróciłam o 17 :(
Jutro Idę o 7 ale o 13 wychodzę, lecę się przemyć i jadę do lekarza. Mam jutro przedostatnią wizytę chyba. A po lekarzu jedziemy z córą na zakupy. Bo trzeba jej kupić buciki i jakąś kurteczkę na zimę :) no i co nieco jeszcze do tej wyprawki mam dokupić.
Poza moim zmęczeniem jakoś daję radę. Sa plusy i minusy pracy tak długo. Plus to to że nie myślę o ciąży, o problemach w domu, tylko zajmuję się pracą. A uwierzcie mi, dziś jak piłam herbate na śniadanie to następne co piłam do herbatę koło 14 :( Po prostu nie miałam kiedy.
Ale jest 22 umyłam się, ogoliłam gdzie trzeba. Zjedliśmy z M., kolację. I po prostu idę spać.. :)
Tylko chciałam Was trochę podczytać :)
Acha jest jeszcze jeden plus że tak długo pracuję. Ze zmęczenia śpię jak zabita. Nawet siku robię max 1 raz w nocy :) Nic mi w nocy nie przeszkadza.
Buziaki :*

http://www.suwaczek.pl/cache/02953dc74c.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nie tylko ja nie śpię :( Po wczoraj wizycie okazało się, że istnieje znikome prawdopodobieństwo, że moje maleństwo się obróci. W związku z tym zostało zaplanowane cc. Widoczne tak mam być, wierzę że ktoś nade mną u góry czuwa i w połowie listopada będę szczęśliwą mamusia :) Dziewczyny a jak jest z wymiarami Waszych maleństw? Bo nam wychodzi, że główka "ma" 34 tydzień, a reszta 32. Lekarz niby mówi, że jest wszystko OK, ale mnie to bardzo zastanawia czy tak może być, czy po prostu będzie miała wielka główkę po mnie ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/19873

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry
Mili ja w 30 tygodniu też główkę miałam "2 tygodnie większą", ale to może być błąd pomiaru - przecież to są milimetry. Mój lekarz powiedział żeby absolutnie się tym nie przejmować.
AgaWu u nas już mamy jedno maleństwo po drugiej stronie brzucha - ok 3 tygodni temu urodziła Suu.
Truskawka1 piękne ptaszki! ja też w ciąży pierwszy raz coś uszyłam (serduszka i chmurkę) - nie podejrzewałabym siebie o to:)
Oosaa dziś radosny dzień! tylko nie szarżuj w nowym domku z porządkami! czyli jak nie będziesz odzywać się przez najbliższe dni to mamy się nie martwić? tzn. jesteś zajęta i nie masz netu?
Majus to teraz w końcu będziesz mogła odpocząć i nacieszyć się brzuszkiem
justys informacja na stronie Bebetto: "Możliwość wpięcia fotelika Ramatti, Maxi-Cosi, Cybex oraz Berber za pomocą odpowiednich adapterów."

A ja mam już dość siedzenia w czterech ścianach. Dobrze że zaczęliśmy szkołę rodzenia to chociaż trochę z ludźmi poprzebywam. A propos, poniżej kilka informacji z mojej sr:
- nie zalecają swojej koszuli do rodzenia bo położna uważa że często trzeba ją zmieniać, a rodząca ma tylko jedną
- mocno poleca towarzystwo, zwłaszcza partnera przy porodzie
- np. u nas nie zalecają swoich podkładów (ja kupiłam już 3 paczki) bo powinny być sterylne - i takie szpital zapewnia
- u nas ubierają w szpitalne ubranka i to polecają , bo jak mama ubiera w swoje to musi potem pilnować żeby nie trafiły do wspólnej pralni - ubranie tylko na wyjście dowiezione przez tatę, żeby te parę dni nie leżały w szpitalu
- ubranie na wyjście dla mamy - NIE SPRZED CIĄŻY!! - tu był apel do tatusiów:)
- dla dzidziusia pampersy, chusteczki (których nie polecają bo mogą sklejać skórę) i szczotka do włosów - bo to rzeczy nie refundowane przez NFZ
- na zgagę: łyżkę majeranku zalać gorącą wodą i pić
- na zaparcia: szklanka wody+miód+cytryna-odstawić na 12h i pić
- do wyprawki dorzucić maść i tabletki na hemoroidy.
- wskazaniem do cc od okulisty jest np. odklejenie siatkówki, a nie wada wzroku

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;)

Aż nie mogę w to uwierzyć, ale jestem dziś wyssssspana :)

Dziewczyny, temat: mleko i karmienie piersią. Moja mama nie miała pokarmu nigdy i w związku z tym ja i mój braciszon wyrośliśmy na butelkach. Czy to możliwe, że ja też wobec tego nie będę mieć pokarmy? :( Prawda czy mit?
Na razie sprawdzają nam się te same objawy ciążowe i samopoczucie. . Mam nadzieję, że z mlekiem się nie sprawdzi.

Życzę Wszystkim pięknego dnia a dla Osy - krótkiej i bezkorkowej drogi do domu :D

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane! Wczoraj tak oschle wpadłam i tylko napisałam posta odnośnie wózka... Nie miałam ochoty w ogóle nic czytać ani pisać...

Byłam na badaniu w Warszawie. Czepiają się nóżek mojej małej :( Że są trochę za krótkie (ale mieszczą się ledwo powyżej 5 centyla), że nie wiedzą czemu, bo teraz już za późno na jakieś diagnozy itp itd... Miałam wczoraj trochę za dużo wrażeń w związku z tym... Ale nie stresuję się. Moje maleństwo nie rośnie symetrycznie i już. Najpierw mówili o za małej wadze, potem o za małym brzuszku, a teraz o za krótkiej nóżce. Ona rośnie po swojemu i już :) I tym się pocieszam, podnoszę na duchu. To nie musi oznaczać nic złego. Jeszcze mamy 4 tyg do porodu, więc może wyrównać. A jak nie to może odrobi już po urodzeniu...

I wczoraj podjęłam decyzję (przy namowie lekarzy), że rodzę w Warszawie (dla dziewczyn z wawy - w Orłowskim). Czyli tam gdzie leżałam. Moje maleństwo tam będzie na pewno bezpieczniejsze niż w moim rejonowym szpitalu.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Angel super, że z Twoją małą wszystko ok :)

CzekaCudu może Twój facet miał po prostu gorszy dzień :)

IgaJula chcę z Gemini zamówić jakąś tą witaminę D. Doradź proszę, bo ja jestem zielona: tam jest D i D3, to które mam brać? I są w formie kapsułek twist-off lub w formie płynu z pompką. Które lepiej się sprawdzą? A potem lepiej podawać preparat z wit. D+K czy lepiej rozdzielić to i każdą z witamin podawać osobno, żeby lepiej się wchłaniały czy coś...?

Dziewczyny, a wy które witaminy D brałyście z Gemini?

anmiodzik sprawdziłam na Gemini i ja wzięłam podkłady 90x60.

kassandra na pewno będzie dobrze z maluszkiem Twojej kuzynki. Jest na pewno pod dobrą opieką, w dobrym szpitalu. Dobrze że to był 29 tc, a nie wcześniej. Podobno granicą dla przeżycia dziecka jest 26 tc... Moja znajoma miała cc w 27 tc, maluch z wagą 500 g... Wyglądał bardzo źle, łzy się cisną jak zdjęcia się ogląda. Teraz ma 3 latka i jest duży, dobrze się rozwija itd. Lepiej myśleć o właśnie takich pozytywnych przykładach :)

W rossmanie jest promocja na pampersy 1 zielone. 43 szt. za 17 z groszami i jeszcze -10% z kartą czy coś... Ogólnie wychodzi ok 15 zł.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

justys88 i tak trzeba myslec:) moj maly tez bedzie mial zdrowe serduszko i koniec :)

i o dziwo tez sie czuje jakos takos wyspana, mimo nocnych marszow do wc i spowrotem . a i nawet po 8 ej sie obudzilam , tak na dobre, szok . sypialni dla 3ga jeszcze nie zrobilismy bo byl dluzszy spacer - i potem u mnie bol plecow ;/ i Misiek zrobil tez przepyszna lazanioszke . ok, wczoraj odpuscilam - licze, ze dzis sie uda ;)

Ugo OMG ale im tam ciasno musi juz byc ;/ heh, slodkosci :)

Kassandra trzymamy kciuki i rowniez slowa modlitwy

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Elleves dzięki za info odnośnie Bebetto. U mnie skończy się na zakupie w ciemno :( więc takie rady są bardzo cenne.

Bardzo podoba mi się kolorystyka Bebetto Holland, ale ma gondolę aż o 7 czy 8 cm dłuższą niż Luca. Nie widziałam go na żywo, więc teraz zastanawiam się, czy nie będzie za wielka :) Zarówno wizualnie jak i dla mojej wygody - z dostępem do dziecka.

AgaWu to nieźle Twój dzidziuś waży! Już może się rodzić :)

Mili ja z wymiarami jestem w temacie :) różnicę 2 tyg traktuje się jako normę. Zupełnie nie masz czym się martwić. Tym bardziej, że główka zawsze rozwija się pierwsza - już tak mądrze są zaprogramowane te nasze dzieciaczki :)

ugo to jakaś akrobatyczna pozycja Twojego skarba :)

No, skończyłam odpisywać, po mojej wczorajszej ignorancji, za którą biję się w pierś.

Aaaa i jeszcze dodam, że prawdopodobnie 16.10 melduję się na patologii ciąży - bo mam do Wawy trochę daleko ;) i odpada jazda tam z jakąś rozpoczętą akcją porodową. Więc po sugestii pani dr zdecydowałam położyć się do nich wcześniej. Będę leżeć i czekać... Ciekawie na pewno nie będzie, ale czego się nie robi dla dobra dziecka... A za 2 tyg będę miała 37 tc, więc długo chyba nie będę tam leżeć.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...