Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

october-
ja kupiłam podkłady na łóżko te 60/90 jedną paczkę, chyba 10 szt.
a tych podkładów poporodowych w majtki hihi też paczkę a potem zwykłe duże podpaski z Belli będę używać bo te wielkie wkłady to są strasznie niewygodne :D Majtek siateczkowych też tylko paczkę bo to aby w szpitalu używałam-w ogóle nie trzymały tej maga podpachy :D

Moje dziecko dzisiaj tak mnie kopie że mam obity cały prawy bok:D Nie ważne chodzę czy leżę wali jednakowo i to cały dzień :)
To chyba po jeżynach :D Szymek przywiózł dzisiaj całe 10 litrowe wiadro i tym sposobem ja się najadłam i mam soki na zimę :D

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
Co do chusty to tez sie zastanawialismy ale poki co nie kupujemy. Tyle tych rzeczy sie kupuje ze boje sie ze to bedzie zbedny wydatek wiec zaczekamy I jak dziecko sie urodzi I stwierdzimy ze potrzebne to kupimy opuAjac sie juz moze na waszych opiniach :D

Co do butelek to tez mamy tomee tippi . Jedyne co to kupilismy je bo tu w uk sa tansze I popularniejsze (w koncu brytyjskie)niz avent. Jedynie co to jak juz kupilismy to siostra mi powiedziala ze miala aventu a jedna dostala od kogos tt I byla bardziej z tt zadowolona. A jak bedzie to sie przekonamy niebawem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Karliczek, no właśnie jak wyciągnęłam te majtki i założyłam, to one takie mocno rozciągliwe są... i rzeczywiście może być tak, że podkładu nie utrzymają !!!
Kurczę, w ogóle to ja trochę myślę, że teraz tego wszystkiego jest za dużo. Jeszcze kilka lat temu nie było specjalnych majtek poporodowych czy pieluszek z wycięciem na pępek i jakoś kobiety rodziły i dzieci rosły. A teraz, co rok jakaś nowość, jakaś moda, i weź się się odnajdź w tym wszystkim.

Iwa, fajnie z takim pieskiem, pieskami :) też bym chciała, tylko że lenistwo wygrywa, bo wiem, że nie chciałoby mi się codziennie rano wstawać i wychodzić na spacer.

http://fajnamama.pl/suwaczki/uh0b6jj.png

Odnośnik do komentarza

Iwa popieram pieska masz super. Tez bym chciala ale...
Jaki on mądry że wie co w brzuchu sie dzieje I na bank bedzie dziecko od urodzenia strzegł ;)
Te podkłady do łóżka to macie na mysli do łóżka dzieciecego takie nieprzemakalne co jakby dziecku sie ulalo z pieluchy w materaz nie weszlo czy jeszcze cos innego?
No wlasnie tego nie ogarniam czy one sa jednorazowe czy jak?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Perla, ja na razie kupiłam podkłady poporodowe, tzn. te mega podpaski. Ale są też takie większe np. 60X90 cm, i to można włożyć do łóżeczka, stosować jako zabezpieczenie miejsca gdzie przewijasz dziecko, albo po porodzie do swojego łóżka, żeby zabezpieczyć materac i pościel. Też mam zamiar je kupić. No i one są jednorazowe, dopóki się nie ubrudzą :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/uh0b6jj.png

Odnośnik do komentarza

October-
te duże 60/90 wymagane są u nas w szpitalu bo nie dają ich od siebie.
No i u nas jest jeszcze taka tradycja żeby zostawić coś na oddziale i ostatnio zostawiłam właśnie prawie całą paczkę tych podkładów i chyba dwa kaftaniki ;)
A patrzyłaś jaki rozmiar masz tych majtek? Bo są S, M i L ja kupiłam S bo wiem jakie one są ogromne :D

Odnośnik do komentarza

October mi chodzilo o płyn do kąpieli :) do prania kupiłam proszek dzidziuś do koloru i do białego, a do tego płyn cocolino senditive z atestem dla niemowląt niby. Pachnie delikatnie, ale więcej bd mogła powiedzieć jak zrobię pierwsze pranie. Mi np.proszek z loveli strasznie śmierdzi. Dzidziusia jeszcze nie wąchałam :-P pampersy z dady 28sztuk za 14,99 bo tak jak mówisz new born nie były objete promocją.

Perla- chodzi ci o ceratke na lozeczko w razie gdyby dziecko sie zsikalo żeby nie umoczyc materaca ? Ja mam taka duza jak lozeczko wielorazowa ktora mozna prac w pralce. Dostalam ją w prezencie,ale takie jednorazowe też sa i kosztują pare groszy.

Jeśli chodzi o butelki to chyba się zdecyduje na dr brown 's. Mają ten system antykolkowy i doprowadzający powietrze. Dodatkowo smoczek przypomina sutek piersiowu. Wiele dobrych opinii wyczytalam.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry wszystkim :)
Sweetbobo tak wlasnie o te mi chodzilo. Bede musiala je zlokalizowac u siebie. Kurcze tyle mam tych ciuszkow ze zastanawia mnie np co I ile sie bierze do szpitala. Bo jak dzidzia wyjdzie w pazdzierniku to jak ja ubrac. Wiadomo jakirs body,czapeczka-jedna cienka plus ciepla czy ciepla od razu,śpioszki. Co na to ewntualnie?jakis sweterek czy kombinezon I spiworek...polozne podpowiadaja w szpitalu takie rzeczy? Co prawda u nas bedzie cieplej zapewne niz w Polsce ale...

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny!

Chusta- nie miałam, próbowałam kiedyś u koleżanki, ale coś mi nieporadnie szło i zrezygnowałam- do perfekcji zaś opanowałam robienie wszystkiego z dzieckiem pod pachą...!

Butelki- nie kupuję, liczę, że tak jak poprzednio będzie cyc, a potem kubek niekapek...

Cukier rano mi wyszedł 94, ale o północy jadłam śliwki suszone... I co? Cukier podniosły, ale rano była od razu kupa!!! Przepraszam, że tak po prostu piszę, ale na wyjeździe tydzień nie było nic, kupiłam czopki, jeden raz zadziałał, potem znów zastój, czopek, coś tam było i znów nic... Teraz też dopiero po 4 dniach, ale wreszcie jakoś samoistnie...! Kurczę, przez trzy tygodnie tylko 4 wypróżnienia!?!?!?!

No i jeszcze jeden problem. Wiem, że ostatnio raczej chudnę niż przybieram na wadze- dieta cukrzycowa. Ale wczoraj u teściów weszłam na wagę ( w domu nie mam) i się załamałam: Przez niecałe 3 tygodnie SCHUDŁAM PONAD 4 KG!!!!! 11 lipca ważyłam 66,7, 30 lipca- 62,3!!!!! To chyba za duży spadek?! Boję się, czy młody jest dożywiony... Bo ja na pewno nie- chodzę głodna i chudnę!!! Jem mało, mniej niż rozpiska mówi, bo jak tylko ciut więcej to cukier skacze na 140... Chyba niebawem znów zgłoszę się do diabetologa, co?

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8k0s34z61phm9.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny :)
Perlaaa dla mnie w szpitalu podpowiedziała położna jak ubrać małego na wyjście,nawet sama przyszła i ubrała życząc powodzenia i cierpliwości.
Przy pierwszym dziecku używałam proszku Lovella do koloru i białego i z tej samej firmy płyn do płukania.

Butelki anty kolkowe z Avent bardzo mi pod pasowały,nie miałam z nimi żadnego problemu a na allegro taniej niż w jakimkolwiek sklepie można je kupić.Smoczka nie dawałam i po dzień dzisiejszy nie daję.
Teraz zastanawiam się czy przy córci nie zacząć używać .Jakby nie było jest to jakis uspokajacz.
Syn przez 7 miesięcy ciągał cyca non stop. nie umiałam go nauczyć żeby w nocy nie ciągał.

Chusty nie używałam bo mi nie wychodziło. Za to moja szwagierka bardzo sobie chwali chustę.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqyx8djmshckqs.png]

Odnośnik do komentarza

Aska powinnas pogadac z Iwa o tej cukrzycy, bo ona tez miała problem ze spadkiem wagi i chodziła godna ciągle, a teraz sobie świetnie radzi. Może dałaby ci jakieś wskazowki, bo ta dieta to dla mnie jakis koszmar. Całe szczęście ze mnie to ominęło.

Perla ja myslalam ze ubiore malego w cos nie za cieplego czyli spiochy kaftanik koniecznie wiazany specjalny na kikut kup ze trzy takie. I potem do takiego kombinezonu polarowego cieplusiego go zapakuje hehe chociaż teraz nie wtem mam dylemat bo nie wiem kiedy urodze...

Odnośnik do komentarza

Perla-
u nas w szpitalu jest tak że w dniu wypisu mama może ubrać się w sali a dzidziola bierze położna do takiego specjalnego pokoiku i tam go ubiera i do nosidełka wkłada, a jeśli zapytasz co przywieść to też powie spokojnie :)

Sweet-
zależy jaka będzie pogoda, bo może być ciepło, a może padać śnieg :P
Ja planowałam żeby małego ubrać w body, bluzeczkę, i albo śpiochy albo pół śpiochy i zapakować go do takiego śpiworka specjalnego w zależności czy będzie ciepło czy nie ;)

AśkaU-
ja też bardzo liczę, że jednak wykarmię cycem mojego Olusia, ale z młodą mi się to nie udało a z racji tego że mieszkam na wsi i do miasta mam kawałek drogi wolę się zabezpieczyć w choć jedną butelkę i MM bo jak zacznie mi się drzeć o północy z głodu to ni cholery nie będę miała gdzie kupić :D

Sweet-
butelki z Browna są dosyć drogie, podobnie działają te z Aventa a nie mają tej rurki w środku i z tego co wiem kiedy młodej kupowałam to był tylko jeden rodzaj a teraz są jeszcze jak pierś...
Tyle tego że nie wiadomo co wybrać :D

U nas dzisiaj chłodniej ale i tak duchota...
Strasznie bym chciała na spacer pójść trochę po oddychać leśnym powietrzem a tu trzeba dupę płaszczyć. Powiem Wam że kiedy chodziłam nie przybierałam prawie nic a teraz jak leże to w trzy tygodnie +2kg i aż mnie zamurowało...

Odnośnik do komentarza

Karliczek- no właśnie zależy jaka będzie pogoda a tego nie przewidzimy. Co do butelek z dr brown's to nie są właśnie takie drogie. Oglądałam w sklepie w moim mieście i ceny podobne do TT, Avent niewiele tańszy. Jeszcze się nie zdecydowałam.
A z wagą mam tak samo. Odkąd leżę to szybciej przybieram na wadze. Mój lekarz się śmiał, jak Łukasz na wizycie mu powiedział, że jem za trzech. Nie za dwóch yno za trzech! Głupek:P Ale faktycznie jak tak dalej pójdzie to nie będzie śmiesznie. Już mi ciężko. Od dwóch dni udaje mi się nie podjadać w nocy :D

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj byłam na USG.
Dr potwierdził płeć męską :)
Główka ułożona - do wyjscia ale z USG wychodzi 32 t.c. a nie 30 jak to wychodzi z o.m
Wymiary poznam jutro na wizycie u lekarza
Butelki - ja mam zakupione Tommee i również akcesoria dla maluszka - smoczki....
Chusta - to ja mam The Baba Sling.
A co do wózka to Bebecar 3w 1

monthly_2014_07/pazdziernikowe-fasolki_14115.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/zud33e3kqcylyn7d.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,

ale Wy macie tempo, nie nadążam :-) Witam nowe mamy, faktycznie ten październik jakiś urodzajny ;-)

U nas z butelek najpierw była Medela (też miała imitować pierś), wydawało się ok, ale o pół roku przeszliśmy na Avent i to była bardzo dobra zmiana, także ja też polecam. Lepiej mieć butelkę w zanadrzu, nawet jak się karmi piersią, pokarm można odciągnąć i trzymać w lodówce, a nawet w zamrażarce i ktoś (tata, babcia), może też go podać maluchowi jak jest taka konieczność. Bo ja karmiłam krótko (i mało), ale tak się zastanawiam, jak to jest - przecież do 6 miesiąca dziecko je właściwie głównie mleko, czyli jak się karmi tylko piersią to trzeba być przy nim 24 h na dobę. A mój mąż np. bardzo chętnie karmił małego, w ogóle wszystko przy nim robił, mają niesamowity kontakt ;-) Nie chciałabym tak zupełnie mu tego odbierać przy córeczce, jak uda mi się karmić piersią ;-)

Dorota, bardzo się cieszę, że już u Ciebie lepiej :-)))))))))))))))

Odnośnik do komentarza

Karliczek, 2kg w trzy tygodnie na tym etapie to tragedii nie ma ;D

Sweetbobo, butelki avent w allegro duże piękne niebieskie lub różowe są od 13 z groszami i taniutka wysyłka. One są antykolkowe. W kształcie naturalne - jak cycuszek smoczek lub zwykle. No tej ceny nic nie przebije.
Te co piszecie z jakimiś rurami w środku to od razu kojarzy mi się ze skomplikowanym myciem ich.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wsparcie i podpowiedzi co do cukrzycy i spadku wagi!

W Warszawie pochmurnawo, ale duszno. Wyszłam z dziećmi na dwór już o 9.00. żeby uniknąć gorąca. Potem drobne zakupy i tak dotarliśmy do domu o 11.20- mokra jestem, ulepiona... Dałam dzieciom jeść, pokroiłam kapustę, wstawiłam, niech się gotuje, pozwoliłam im na bajkę w tv i chyba chwilę poleżę...

Ale musiałam zajrzeć na forum: lubię czytać o Waszych przygotowaniach, zakupach- dzięki temu mam nadzieję, że mi też nic nie umknie (przeświadczenie, że "tyle razy już to przerabiałam, wszystko wiem" może być zgubne...!!!): nie mam koszuli do karmienia, stanika, wkładek laktacyjnych, sudokremu, oilatum do kąpieli... Wózka brak. Nic.... Czekam na wrzesień. A Wy piszcie jak najwięcej, niech mi się w głowie koduje!

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8k0s34z61phm9.png

Odnośnik do komentarza

Aska

Nie jedz żadnych suszonych owoców bardzo podnoszą cukier a już tym bardziej na noc.

Co do wagi to mi wiele z ciążowej wagi nie zostało w ciągu 3 tygodni schudłam 4.5 kg i w wtorek teraz na wizycie pani diabetolog waży mnie a ja 1.5 znów schudłam razem 6 kg w dół, ważne jest jeść co 2 godziny utrzymasz wagę, a o maluszka ty się nie martw on dostaje co ma dostać od ciebie bo to waga twoja spada.

A ja ostatnią wizytę u diabetologa mam 26 sierpnia to moja ostatnia wizyta nareszcie:))))))

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfodf75l3q.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki :)

Czytam Was na bieżąco ale pisać się za bardzo nie chce... Odkąd lekarka kazała leżeć, to jakiś dół mnie łapie i się zaczęłam zamartwiać czy aby dam radę do tego października zdrowo dotrwać...

Jak sobie pomyślę, że część z nas może w tak niedługim czasie urodzić, to nie dowierzam...

Odnośnie wyprawki my butelki kupujemy z TT, pieluch na początek 10 tetrowych, potem się zobaczy. Jestem na etapie szukania sklepu gdzie skompletuję resztę rzeczy dla Hanii, w zasadzie została mi tylko kosmetyka :)

W tym roku podobno ogólnie jest urodzaj ;) Na dniach otwartych w szpitalu, w którym chcę rodzić było podobno tyle osób, że trzeba się było podzielić na grupy. Z gorszych wieści akurat na wizycie się dowiedziałam, że w październiku będą się przenosić do nowego budynku :/ Podobno nie ma to wpływu na działanie oddziału no ale wiecie jak to jest...

Dziewczyny z cukrzycą - strasznie Wam współczuję :( ale czego się nie zrobi dla Maluszka

Tyszanka - fajnie, że jesteś. Lubię Twoje posty :D

Dzisiaj obiecałam sobie naleśniki - mam nadzieję, że się zwlekę i je zrobię ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhpxcubrdi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...