Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze nic... w 5 tygodniu ciąży miałam krwawienie, poszłam do szpitala, żeby zrobili mi USG i zobaczyli co się dzieje.Lekarz mi powiedział, że mam się zapisać na obserwacje ;o .Wkurwiona powiedziałam, że ma mi tylko zrobić USG!!! to 10 minut roboty!! to mi powiedział, że nie ma czasu, bo idzie zaraz na cesarkę;] . Chciałam złożyć skargę, ale bardziej myślałam o tym krwawieniu ... moja gin mnie przyjęła i okazało się, że to krwiak.Dostałam leki i leżałam w domu. Jak się okaże, że badania mam dobre i mogę rodzić u nas w szpitalu to tego doktorka zniszczę, bo na pewno na jakieś zmianie się cwel pokaże.

Odnośnik do komentarza
Gość kornelka-pisze z kom

Hehe rzeczywiście te sytuacje ze szpitali są co najmniej śmieszne... Jak ostatnio byłam to najpierw zostałam przyjęta na oddział, a dopiero później zaczęły się jakiekolwiek badania. Oczywiście jakby tego bylo mało zanim zostałam zbadana to w momencie przyjmowania na oddział tj.wypelniania papierów przez polozna została postawiona diagnoza na podst.moich dolegliwości tj.bolu w podbrzuszu - poród przedwcześnie zagrażający. Bez żadnych badan, tak poprostu!!! Akurat jak się później okazało diagnoza się potwierdziła bo wyszło ze szyjka się skraca no ale mogło być inaczej i co wtedy? U nas najkrócej trzymają 3dni jak się przyjedzie do szpitala...

Odnośnik do komentarza

Ja mialampodobna akcje. W 7tc mialam straszny bol brzucha ale bez krwawienia. Lekarz stwierdzil na podstawie samego wywiadu ze juz nie ma czego ratowac. Badanie mialam dopiero nastepnego dnia rano a na usg w poludnie okazalo sie ze jednak jest co ratowac.

Porod przedwczesnie zagrazajacy to standardowa diagnoza i nie jest przesada w naszym stanie i wysokosci ciazy.

A 3dni trzymaja bo dopiero po t okresie nfz cokolwiek zwraca za pobyt pacjenta

http://www.suwaczki.com/tickers/o148ha00o0x1sy1t.png
http://s3.suwaczek.com/20140614580120.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja też ostatnio jak kasia.no walczę z sennością - jak się w dzień nie prześpię to chodzę nieprzytomna i do tego kawa obowiązkowo i ok 9 godzin snu w nocy - masakra jakaś

mireczka78 ja też ostatnio miałam wzmożony apetyt i już myślałam że przytyje mi się dużo a tu weszłam na wagę i dużo nie drgnęło- chyba tylko tyle co dzieciak urósł, a od wczoraj znów mdłości jakieś mnie dopadają i nic mi się nie chce jeść - wmusiłam tylko w siebie jedną kanapkę..teraz sezon na słoneczniki które uwielbiam i się zajadam i niestety zauważyłam że po nich jeszcze bardziej mnie mdli :(

mamaali porażka z tymi szpitalami, że trzeba tam zostać żeby cokolwiek zrobili - u mnie to nie był by aż tak duży problem, ale dla mam które mają młodsze dzieci i muszą się nimi też zająć to przekichane

Wiecie tak poczytuję sobie czasem inne wątki tj. wcześniejsze np. lipcóweczki, sierpnióweczki i u nich już w tym czasie niektóre mamy były rozpakowane a u nas 2 tygodnie do września i jeszcze żadne maleństwo nie zdecydowało się wyjść - dla naszych maluchów to lepiej niech się wybyczą jeszcze w naszych brzuchach, rozwiną dobrze - ja bym chciała trochę wcześniej urodzić ale żeby było bezpiecznie to jeszcze minimum 2 tygodnie tak żebym miała skończony 37 tydzień

A wczoraj wybrałam się w koncu z mężusiem do kina na film Lucy - polecam dziewczynki na odprężenie, choć przyznam że trochę ciężko było wysiedzieć na kinowym krześle zwłaszcza bez przerwy na toaletę, ale film był ciekawy więc dałam radę, ale jak wróciłam do domu to już tylko leżenie było do końca dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkp07w9asewgxw.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj mnie dopadł późnym wieczorem płacz jakiś taki nie wiadomo skąd i po co. Czy to jeszcze te hormony czy jak? Coraz bliżej porodu i chyba podświadomie zaczynam się bać tego wszystkiego i samego porodu i tego jak to będzie potem , czy podołam i ta świadomość że już do końca życia będziesz za kogoś odpowiedzialna. Ja to ogólnie jestem pesymistka i ciągle jakieś czarne myśli, scenariusze mi do głowy przychodzą:(

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkp07w9asewgxw.png

Odnośnik do komentarza

beata.j Kto jako drugi urodzil? Wiem ze jedna kolezanka ale chyba ostatnimi czasy rzadko cos pisze...

maidin Ja rozumiem twój placz. Tez jestem pesymistka, wogole wyobrażam sobie najgorsze scenariusze i zadaje sobie pytanie co zrobiłabym sobie w tak dramatycznej sytuacji? ;/ Beznadziejnie być takim człowiekiem który na zapas zanim pojawia się jeszcze problemy już się szuka ich rozwiązania... Mialam nawet taki etap w ciąży ze bylam przerazona dosłownie wszystkim i myslalam ze na pewno cos zlego się wydarzy, do tego koszmarne sny i trafiłam tutaj i powoli powoli mi przeszlo. Choc nie do końca bo teraz tez czasem przez myśl przejdzie mi jakiś czarny scenariusz ale nie biore tego az tak bardzo do siebie, ale jednak dalej się to pojawia. Wiec mogę smialo napisac ze doskonale cie rozumiem
Czekam by szczęśliwie donosić ciaze, urodzić zdrowego synka i nic więcej nie potrzebuje do szczęścia. Szczesliwej i zdrowej rodziny, to znacznie cenniejsze niż pieniądze i inne rzeczy materialne. Dzien w którym urodzi się mój zdrowy synek będzie najszczęśliwszym dniem w moim zyciu, odliczam dni, jeszcze 28....

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5eg9bv5ugm.png

Odnośnik do komentarza

ojj zapomniałam zapytać - dziewczyny jak liczycie tygodnie?? Czy jeśli dzisiaj mam 35tydz i 2 dni to powinnam mowic ze to 35 czy 36 tydzień?? Do tej pory mowilam ze 35 ale ostatnio zaczelam się zastanawiać ze powinnam chyba mowic 36 no bo przecież 35 już się zakonczyl a 35+2 dni to już jakby zaczęty 36 tydzień, tak? Uswiadomcie mnie bo ja chyba do tej pory zle to rozumiałam a ostatnio wlasnie beata.j dodala wpis gdy na suwaczku pojawil się 35tydzien i napisala ze zaczyna 36tydzien i tak się zastanowiłam ze kurcze chyba zle to mowilam do tej pory :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5eg9bv5ugm.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja już po. ... dziś o 17.50 na świat przyszła nasza córeczka - Nadia. Waży 3300 g i ma 56 cm długości :) wody odeszły mi ok 7.00, ale pełne rozwarcie było dopiero ok 16.00...i skurcze były bardzo słabe, bolało mnie tylko podbrzusze.. szczerze to niespodziewałam się aż takiego bólu.. myślałam że umieram. .. na szczęście wszystko jest w porządku, mała zdobyła 10 pkt :)

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt3e3k2vzt2g5q.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dacie radę!! Ja byłam też z tych co miały bardzo bolesny poród i szczerze powiem wam, że jakbym nie miała pewnej cesarki w drugiej ciąży to bym zakończyła rodzenie dzieci tylko na jednej.Ale wy możecie mieć łatwe i mało bolesne porody więc nastawcie się, że za wszelką cenę dacie radę!Ból minie i za chwilkę będziecie tulić swoje dziecko, dla którego zniesiecie wszystko - i o tym myślcie przy bólach. Poród to nic miłego, ale jak zobaczycie dla kogo tyle bólu znosicie, to będziecie wiedziały , że było warto i ten ból przeradza się w najpiękniejszą chwilę w życiu!!:)

Odnośnik do komentarza
Gość kornelka-pisze z kom

Dziewczynki ciekawe która następna...?! Nie znamy dnia ani godziny kiedy moze się zacząć :)
Ja mam wizytę w poniedziałek, dowiem się co z moja szyjka. Moze się okaże ze urodzę szybciej niż 12.9. Tylko ze ja bede miec cc, miała ktoras z was tutaj takie coś? ;) Jeśli tak to podzielcie się wrażeniami
P.S. Mały do niedawna był ułożony posladkowo, ciekawe czy się odwrócił... A wasze dzieciaczki juz ułożone prawidłowo?

Odnośnik do komentarza

kamila84 ja myślę że ta niewiedza jednak jest błogosławieństwem, bo nawet jak Ci ktoś mówi ze go cholernie bolało to tak naprawdę nie wiesz co to dla niego oznacza, a poza tym łudzę się że jednak ten ból nie będzie taki straszny

Mój na ostatnim usg był ułożony poprzecznie, choć w 28 tyg był ułożony główkowo...może się już w tej chwili przekręcił do innej pozycji, bo właśnie w tej chwili kopie mnie w lewe żebro a do tej pory atakował prawe.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkp07w9asewgxw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...