Skocz do zawartości
Forum

Witaminy?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzajcie z witaminami - to normalne ze lekarze wam je zalecaja bo maja z tego zysk prawda jest taka ze kwas foliowy to do 3 mca sie bierze potem na pewno warto brac magnez i jakis komplet witamin najlepiej z kwasem DHA i mysle ze tyle starczy i tak przeciez jecie mam nadzieje wszystko, wiec i tak dostarczacie sobie witaminy
dodatkowo robcie sobie przeciery z sokow albo je kupujcie. Tylko nie kubusie i inne bo to sam cukier - normalne przeciery np sok warzywny

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza
Gość BetiBeatka

Witam
Powiedzcie mi co jeśli ja nie mogę brać żadnych tabletek bo mam wymioty i bóle żołądka nie jestem w stanie pracować. Czekam na powrót do Pl i wizytę u lekarza.Czy coś się moze stać dziecku kiedy pierwsze 3mc nie biorę witamin?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a powiedzcie mi proszę czy słyszałyście coś o preparatach omegamed z DHA, żelazem, kwasem foliowym i witaminą D. Na ostatniej wizycie gin zalecił mi je, ze względu na spadek żelaza oraz ogólne osłabienie, teraz szukam informacji i opinii na ich temat. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Olia, nie sądzisz, że jeżeli zalecił Ci je Twój lekarz to nie powinnaś mieć żadnych obaw, no chyba, że nie ufasz mu to dla Twojego spokoju radze zmienić lekarza, chociaż nie wykluczone, że kolejny powiedziałby podobnie. Jednak z tego, co piszą jest to preparat przeznaczony dla kobiet w ciąży więc czego chcieć więcej :)

Odnośnik do komentarza

Ja rozmawiając ze swoim gin, powiedziałam mu, że wszystkie preparaty, które mi poleci bądź przepisze, mają mieć pochodzenie roślinne, na początku się zdziwił, ale w końcu zrozumiał i nie oponował. ;) Stąd u mnie DHA z alg, a nie ryb, a poza tym obiło mi się o uszy, że obecnie w rybach znajduje się spora ilość metali ciężkich, które mogą niekorzystnie wpływać na prawidłowy rozwój dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o zelazo, to bierzesz buraka do sokowirowki z marchewka i jablkiem i szklanica takiego soku dziennie i daj sobie spokoj z tabletkami
ja biore pregne witaminy i dha + magnez ale to dlatego ze nie moge jesc i jesli chodzi o diete zbyt duzo witamin sobie nie dostarczam (odrzuca mnie, czysci itd :/)
ale gdybym jadla normalnie pewnie bym sobie darowala

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
Troszkę Was podczytuję o tych witaminkach. Mnie lekarz w pierwszym trymestrze nie kazał brać żadnych witamin poza kwasem foliowym. Od 14 tygodnia biorę Falvit Mama, Prenatal nie mogę bo mnie strasznie bo nim mdliło. Co do żelaza, to nie mam z tym problemu bo codziennie zjadam 1 jajko ( w róznej postaci, gotowane, smażone, sadzone), no i często jem tez sałatę i gotowane buraczki, brokuły, szpinak (ale tylko z makaronem), czasami wątróbka (ale nie za często), mięso drobiowe, wieprzowe, wołowina, no i do wszystkich zup jakie gotuje dodaję zawsze natke od pietruszki, do sałatek i surówek też. Moje żelazo obecnie wynosi 94. W pierwszej ciązy miałam non stop anemię i niestety skończyło się to zastrzykami i tabletkami z żelazem, wtedy wynik miałam 30-40. Najlepiej dostarczaj je w naturalnych składnikach, bo po co się faszerować tabletkami. Ja wiem, że za buraczkami nie każdy przepada, ale może lubisz inne rzeczy takie właśnie jak jajka, fasola biała, wątróbka, wołowina, wieprzowina itp.
Podaję niżej link do stronki na której jest napisane co ma najwięcej żelaza.
http://bogate-w-zelazo.blogspot.com/

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxezbmh5acz8bw7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0915nmpd20s71a.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
bardzo Wam dziękuję za radę i stronkę. Na pewno jeszcze zwiększę ilość szpinaku, pietruszki i brokułów oraz dorzucę białą fasolę. :) Za dwa tygodnie mam kolejne badania, więc zobaczymy czy coś się poprawi :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny a ja powoli przygotowuję organizm do ciąży, zaczęłam jeść zdrowo, prowadzę aktywny tryb życia ale szukam też opinii nt witamin, które wspierają organizm kobiety starającej się o dziecko, jakich składników szukać, które są niezbędne w początkowych tygodniach rozwoju malucha?

Odnośnik do komentarza

no chyba to nie podlega żadnej dyskusji, że w czasie ciąży uzupełnianie witamin to podstawa, ja brałam mama dha premium + z kwasem foliowy, jodem, kwasami omega, witaminą D, wszystko w odpowiednich ilościach i pod stałą kontrolą lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość vikarko

najlepiej w kwestii witamin wybrać sę do ginekologa, który odpowiednio dobierze witaminy, które powinniśmy przyjmować, kwas foliowy, jod, witamina D to wszystko co warto przyjmować, najlepiej w jednej tabletce bo żeby dostarczać do organizmu wszystko co nam potrzebne i czego potrzebuje nasz maluch.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...