Skocz do zawartości
Forum

Witaminy?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość czerninka

Na bieżąco i w ogóle mozna brać non stop, odkąd tylko zaczynamy być w wieku rozrodczym. Wady te są straszne a kwas foliowy jest potrzebny nie tylko dzieku, ale potrzebuje go też każda komórka naszego organizmu

Odnośnik do komentarza

ja stosowałam kwas foliowy przede wszystkim, dla prawidłowego rozwoju dziecka i jeszcze suplement na żelazo dicofer, bo miałam niedobory pomimo diety, bez niego nie wiem czy bym dała radę wyjść z łóżka, no i oczywiście żelazo jest tez bardzo ważne dla płodu :)

Odnośnik do komentarza

żelazo to tylko jeśli są wskazania trzeba brać, gdy sie nie ma anemii to żelazem można nawet cukrzycę ciążową spowodować, ja wybierałam takie witaminy które będą bez żelaza i będą mialy oprocz kwasu foliowego, też dha który dla rozwoju mózgu i wzroju ejst bardzo ważny, a w dieie to głównie w rybach których nie jem jest

Odnośnik do komentarza

adidda nie do końca się z Toba zgodze, jestem studentką medycyny, aktualnie w ciazy :) Z lekarzem sporo dyskutowałam a potem sobie dużo poczytałam. Wg najnowszych zalecen specjalistów i badań żelazo tez należy dostarczać organizmowi mamy i to od poczatku ciazy. Ono bierze udział w produkcji czerwonych krwinek i podziałach komórek, nie zaszkodzi chyba że ktoś na własną reke go bierze w jakiś mega ilościach i mocno przedawkuje) a tylko pomoze.
Oprócz żelaza witamine D też warto no i najważniejsze - kwas foliowy i kwasy omega3 w tym DHA. Te ostatnie chronią przed wadami i wpływaja na zdrowy rozwój mózgu. Ja wybrałam z lekarzem suplement Pregna Plus , sprawdziłam , jeden z lepszych teraz dostępnych dla kobiet planujących i tych już w ciązy. Mała tabletka, mnie nie szkodzi

Odnośnik do komentarza
Gość Gabicccc

Mnie lekarz też to polecił :) :) :) Mówił że cały zestaw wspierający kobietę od okresu przed zapłodnieniem tam jest w odpowiednich dostosowanych dawkach. No i jeszcze mówił że PREGNA PLUS ma dwa rodzaje kwasu foliowego, taki który jest w więszości leków z apteki plus jeszcze drugi jakis bardziej naturalny, biologiczny. Bo nie u wszystkich kobiet ten kwas foliowy się dobrze wchłania a tu sa dwa rodzaje więc większa szansa że odpowiednia dawka kwasu foliowego się przyjmie w organiżmie. Tak to zrozumiałam :) :) :)

Odnośnik do komentarza

Mi lekarz zalecił Mama DHA, podobno wg nowych zaleceń trzeba przyjmować kwasy DHA. Wpływają na mózg dziecka i wzrok. Kupiłam je dzisiaj i od jutra zacznę przyjmować. Ja praktycznie ryb nie jem, tran odpada, ze względu na zapach, od którego mam mdłości. Także suplementacja jest niezbędna w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza

a ja brałam mam dha premium + bo oprócz folika ma w składzie też jod, wit D, kwasy omega wszystko co potrzebne dziecku na samym początku rozwoju chociażby układu nerwowego jeśli za wczasu nie zadbamy o odpowiednią ilość tych witamin to dziecko może urodzić się z poważnymi wadami układu nerwowego.

Odnośnik do komentarza

Ja mam mollers mama, lekarz zalecił mi je ze względu na bardzo dobry skład, witaminę D i kwasy omega, no i oczywiście kwas foliowy. Biorę od początku ciąży właściwie i czuję się doskonale, a maleństwo dobrze się rozwija :)

Odnośnik do komentarza

a ja mam podobny skład w mama dha premium + wszystkie niezbędne witaminy w 1 tabletce, mi jest tak wygodnei przyjmowac bo biorę jedną tabeltkę która w zupełności wystarcza mi na pokrycie potrzeb mojego dziecka na prawidłowy rozwój układu nerwowego, a o to dbam w szczególności i tak powinna postępować każda mama.

Odnośnik do komentarza

Mój lekarz zalecił mi kilka różnych witamin i suplementów w ciąży.
Przede wszystkim kwas foliowy, ale to my kobiety mamy powtarzane jak mantrę :) O działaniu kwasu foliowego można poczytać tutaj http://ciazaabc.pl/witamina-b9-kwas-foliowy-dlaczego-wazna-ciazy/

ale zapomina się o tym, że warto brać też kwasy omega 3, potrzebne i dla mamusi i dla rozwijającego się dziecka, witaminę d dla zdrowych i mocnych kości. Niedawno dowiedziałam się, że witaminę d3 trzeba brać z witaminą k2, bo uzupełniają swoje działanie i po prostu działają lepiej w parze.

Najpiękniejsze słowo na świecie? MAMA

Odnośnik do komentarza
Gość Werka1990

Kwas foliowy jak najbardziej, a co do reszty to dieta może zdziałać dużo ;) Ja zdecydowałam się oddać również pod opiekę pani dietetyk. Siostra, która niedawno urodziła poleciła mi panią która działa zdalnie i do tego specjalizuje się w żywieniu kobiet w ciąży i planujących dziecko. Podaję Ci namiary, może się przyda ;) https://www.facebook.com/poradniadietetyknawalizkach/

Odnośnik do komentarza

ja brałam mama dha premium + ze wszystkimi niezbednymi witamianami, ale u mnie włosy mi nie leciały po braniu tych tabletek, może warto pomyśleć o zmianie tabletek skoro tak negatywnei wpływają na Twoje zdrowie, włosy to jednak ozdoba kobiety..

Odnośnik do komentarza
Gość Kralinan

Ja brałam witaminy odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Lekarka powiedziała mi, że lepiej brać kompleks witamin z kwasem foliowym niż sam kwas foliowy. Powiedziała, że mogę je brać także podczas karmienia piersią bo będzie to dobre dla maluszka. Ja akurat biorę mama dha premium i jest ok, wszyscy mi mówią, że dobrze wyglądam :)

Odnośnik do komentarza
Gość rollanka

Stosowałyście może suplement femibion natal 2? Przyjmowanie tych tabletek https://www.apteka-melissa.pl/produkt/femibion-natal-2-plus-30-tabl-30-kaps,4773.html zalecił mi teraz lekarz, ale mam obawy. Do tej pory nie stosowałam praktycznie żadnych suplementów, bo wszystko było w normie, ale teraz wyniki badań nieco się pogorszyły i podobno to najlepszy i bezpieczny sposób na poprawę kondycji organizmu w tym pięknym czasie. Wiem, że niby lekarz powinien wiedzieć co radzi, ale jednak zapytać bardziej doświadczonych mam nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...