Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Asia ciesz się z cesarki bo urodzenie takiego olbrzymka to jakaś masakra, chociaż powiem szczerze, że jestem z siebie dumna :) Lekarze jak przychodzili na obchód w szpitalu i patrzyli w kartę i wagę Wiktora, że to pierwszy poród itd, komentowali, że musiałam być dzielna i że aż boją się mnie "tam" oglądać.... A ja wybrałam ten szpital bo w nim ordynatorem jest lekarz który moją ciążę prowadził i wiecie co żałuję jak cholera, myślałam że lepiej się mną zajmą a jak wyszło? rodziłam prawie 24 godz rozwarcie nie postępowało a doktorek zamiast od razu podać oksytocynę to czekał na kasę.... i się nie doczekał.... fakt przyszedł na poród i to dzięki niemu Wiktor jest na świecie bo to on nacisnął mi na brzuch i małego wypchnął, ale po co było tyle to odciągać. i przez długi poród zarazili nas jeszcze jakąś bakterią leżeliśmy tydzień w szpitalu mały dostawał 2 antybiotyki 3 razy dziennie crp miał coś ponad chyba 60 a norma jest poniżej 5.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e3zpllttf.png

Odnośnik do komentarza

Stokrotka, ja słyszałam i w szpitalu i od znajomych i na necie czytałam, że oxy pobudzajac macicę do skurczy, przyspiesza poród, choć potęguje bóle. Ja miałam oxy, rodziłam 6h. Jak mnie podłączyli do kroplówku to miałam rozwarcie na 1 palec i długo tak było, a potem jak się zaczęło powiększać, to szybko poleciało. Choć fakt, że zwijałam się tam z bólu. I nie mam porównania czy faktycznie przy oxy jest większy ból niż bez niej, to gdybym miała wybór rodzić 2 razy dłużej przy dwukrotnie mniejszym bólu, to chyba jednak i tak wybrałabym oxy

Odnośnik do komentarza

Magda, Twoj tez tak czesto sie budzi? Co się dzieje z maluchami? Jest nas tu kilka, ktorym nagle dzieciaki zaczęły budzić się co 2 godziny! Dziwne.
Mój z tego wszystkiego dostał wczoraj o 21 butelkę mm. Wypił 70ml, spał do 00.30. Dostał cyca i spał do 4.20 (chyba że nie pamiętam, że go karmiłam w międzyczasie). A teraz leży obok mnie i opowiada :)))))

Ja też dostalam podczas porodu oksytocynę. Niby dlatego, że skurcze były za słabe. Po jej podaniu nie zauważyłam różnicy. Skurcze do końca były rzekomo za słabe, a ja i tak urodziłam. I to nawet szybko :)

Odnośnik do komentarza

M4gd4 ja wykorzystałam wczoraj swój dar wokalny aprops usypiania. Zuzka sie darła i nie wiedziałam co z nia zrobić, położyłam ja do wózka, stanęłam nad nia i zaczełam jej śpiewać na zmiane, Lulajże Jezuniu, Oj Maluśki, Gdy śliczna Panna, Jezus Malusieńki i Cichą Noc :D Słuchała jak zahipnotyzowana :D po 15 minutach usnęła jak nigdy :D Na początku sie do mnie cieszyła, potem zaczeła się wsłuchiwać, później po mału zamykały się jej oczy i sleep :D spróbuj, może i u ciebie podziała :D

Jeśli chodzi o oxy, to nie mieli czasu mi podać :P skurczy dostałam w domu o 9:00 a jak o 9:30 byłam w szpitalu to miałam juz 8 cm rozwarcia, a o 10:30 miałam już Zuzke :) Oxy dostałam żeby urodzić łożysko, bolało jak cholera, ale dużo mniej niż skurcze porodowe.
Dostałam oxy jak rodziłam Różę ale już nie pamiętam bólu, wiem tylko że jak sie obudziłam rano to miałam 4 cm, (noc spedziłam w szpitalu) po badaniu połozyli mnie na sale, podali pompe oxy i po 4 godzinach urodziłam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73k6nl0zy98oa1.png

Odnośnik do komentarza

Byłam wczoraj u pediatry, bo martwiło mnie to wyginanie się, małą jakby mostek robiła, działo się to przy karmieniu albo jak leżała na plecach. pediatra twierdził, że raczej napięcia nie ma, ale najlepiej żebym nagrała telefonem to jak ona się wygina, żeby lekarka mogła zobaczyć jak to wygląda. co do ulewania przepisała Gastrotuss baby - jak go dziewczyny podajecie??? przed czy po karmieniu????

Co do spacerów to ciesze się, że nie jestem sama, która spaceruje w taką pogodę, wydaje mi się, że jak dziecku nie jest zimno to godzinny spacer w taką pogodę nie jest niczym złym. od mamy i od babci tylko słyszę, żebym dziecka nie przemroziła.
Mogu moja mała w wigilię skończy 4 miesiące i będę chciała podawać jej jakieś warzywka, nie wiem tylko czy lepsze są te w słoiczku czy gotowane przeze mnie (nadmienię, że nie posiadam ogródka z własnymi uprawami więc o produkt ekologiczny u mnie trudno).
Co do brokuł i szpinaku to bardzo lubię te warzywa, ale z uwagi na karmienie piersią zrezygnowałam z nich - może zacznę powoli wprowadzać - zobaczę czy mała będzie dobrze reagować.
Co do usypiania to u nas Zuza zasypia zawsze przy cycu - chyba będę miała problem, żeby nauczyć ją normalnie usypiać. no nie wliczam tego usypiania na spacerze.
MadlenStorm ale pocieszna ten twój szkrab :) wczoraj przeczytałam twój post dot. rozpoczęcia ćwiczeń - niestety po zjedzeniu batonika - ale od dzisiaj zaczynam - dołączam się do Ciebie - masz jakiś fajny zestaw ćwiczeń??? Mogu dietę będę trzymać ale na święta sobie pofolguje :)
ankaczarnykot ja buzię smaruję kremem Nivea na każdą pogodę. a co do uczulenia na laktozę to ja nie wiem, co może dolegać mojej małej, bo u niej często pojawia się czerwonawa wysypka na policzkach no i śluz w kupie. ale te objawy można też podciągnąć pod inne schorzenia. akurat jak wczoraj byłam u pediatry to młoda nie miała wysypki. może dzisiaj wypije szklankę mleka i zobaczę czy jej coś wyjdzie bo jutro mam kontrolę u pediatry (zaleciła badanie moczy)
MadlenStorm ja też czuje taką gulkę w środku, ale mąż nie narzeka więc się przestałam przejmować.
Mogu śliczny ten Twój synuś :)
Co do kup u nas też są rzadkie, wygląda też mniej więcej jak ta prawidłowa dla dzieci karmionych piersią.
Magda mama Wiktora moja mała robi kupy 2-3 razy dziennie. Biedna jesteś, że jeszcze nie wróciłaś do formy po porodzie.
ankaczarnykot moja mała też zwolniła z przybieraniem na wadze, nawet mnie też to zaniepokoiło. od 21.11 przybrała tylko 100 gram.
MadlenStorm zazdroszczę daru wokalnego, u mnie niestety z tym kiepsko no ale chyba lepiej fałszująca mama niż nie śpiewająca w ogóle. najwyżej będzie potem mała miała traumę :)
o kurcze ale się rozpisałam.

http://www.suwaczki.com/tickers/961l2n0abd3xxsqn.png

Odnośnik do komentarza

Osa mój kończy 19-go grudnia 4 mies., ale spróbowałam już dziś. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że jak jemy to wodzi oczkami za łyżką/widelcem. Do czego łyżka służy to wie, bo od jakiegoś czasu zagęszczam mu mleko kleikiem i jak zostaje potem w butelce kleik, który nie przelatuje przez smoczek, to mu podaję go łyżeczką. Początkowo chciałam kupić smoczek z większą dziurką, ale potem uznałam, że zostaję przy takiej wersji, żeby nauczyć młodego jedzenia łyżeczką. I całkiem nieźle mu to idzie. A dziś tą marchewką mnie pozytywnie zaskoczył.
Spodziewałam się plucia i krzyku, a tu proszę... :) Jak dla mnie dobra wróżba na przyszłość.
Co do gotowych posiłków to zamierzam je traktować jako sytuację awaryjną. Dziś mu dałam ze słoiczka, bo zarejestrowałam się na stronie Bobovity i Hippa i dostałam paczuszki promocyjne ze słoiczkami i łyżeczkami. Ale na co dzień zamierzam mu sama robić, a słoiczki dawać w wyjątkowych kryzysowych sytuacjach. Np na jakimś wyjeździe albo coś. Choć w sumie też można zrobić i zapasteryzować. A co do ekologicznych produktów, to konsultowałam się z 2 koleżankami, które mają dzieci w wieku 1,5 i 2 latka i żadna z nich nie kupowała produktów eko, bratowa mojego R. też się nie bawiła w ekologiczne. W czwartek idziemy na szczepienie, więc zapytam lekarza odnośnie tych produktów ekologicznych. A co do dostępności takich produktów do Ryneczek Lidla ma w asortymencie produkty BIO, więc jakbym już się faktycznie na eko zdecydowała, to chyba te z Lidla można do tego wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

Osa, na początek bym ci polecała te słoiczki Gerber i HiPP są bezpieczniejsze :) A jeśli chodzi o ćwiczenia, to zapraszam do grupy na FB
https://www.facebook.com/groups/619605061478365/628812643890940/?notif_t=like
wszyscy nawzajem się motywują :) super sprawa. Ćwiczenia robie jakie tylko wymyślę :) skakanka, przysiady, różne rodaje brzuszków, różności z hantelkami, na youtube masz do diabła filmików z ćwiczeniami :) zrób sobie fotke w samej bieliźnie i porównaj ze zdjeciem za miesiąc, jeśli bedziesz ćwiczyć przynajmniej co drugi dzień będą efekty :) ja dodatkowo się pomierzyłam tu i tam centymetrem krawieckim :) mój cel -20 kg w 1,5 roku ;)

Zapomniałam wspomnieć, byłam u doktorki Zuzka za mało przybiera, podejrzewa u niej niedokrwistość, w czwartek ide na badania, jeśli jest duży niedobór to bedziemy leczyć, jeśli niewielki to rozszerzamy diete o marchew i za miesiąc o mięsko. A tak to mówiła że od 6 mc można rozszerzać diete u dzieci kp.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73k6nl0zy98oa1.png

Odnośnik do komentarza

MadlenStorm ja zważona, pomierzona, sfotografowana :) ZACZYNAMY :) mi najbardziej zależy na ujędrnieniu ciała no i tak z 3-4 kg chciałabym zrzucić!! może to nic w porównaniu z twoim celem, jednak u mnie te kilak kilo jest ciężko do zrzucenia, bo ja już wróciłam do wagi sprzed ciąży.

http://www.suwaczki.com/tickers/961l2n0abd3xxsqn.png

Odnośnik do komentarza

Osa, swego czasu znalazłam tutaj przepisy na zupki dla niemowlaków:
http://babyonline.pl/przepisy-dla-niemowlaka-zupki-dla-niemowlaka,przepisy-dla-niemowlat-galeria,3466,r3p1.html

Jeśli chodzi o pierwsze papki, to myślę, że najprostszą drogą będę robić, zaczynając od zblendowanej marchewki i do tego odrobina oliwy. I co tydzień będę wzbogacać o 1 składnik dietę małego. Jeszcze to skonsultuję z lekarzem w czwartek :)

Dziewczyny, jakiś czas temu był poruszany temat dzieciaków wyrywających się do siedzenia. Wtedy wspomniałam, że mój też tak ma, że jak leży mi na brzuchu w pozycji półleżącej, to sam się wyrywa , zeby usiąść pod kątem 90 stopni.... Jak leży i mu się palce poda to też się wyrywa do siedzenia. A teraz posunął się krok w przód i jak go podciągnę, żeby usiadł, to mam wrażenie, że tyłek próbuje zerwać, żeby wstać... A jak siedzi na kolanach np. przed stołem to się wyrywa do przodu. No i jak go podtrzymuję i pozwolę się wychylić tak jakby chciał, to kładzie rączki na stole i zachowuje się jakby chciał się na nich poruszać do przodu. Czy Wasze zachowują się podobnie? Nie za szybko na takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza

Madlen zazdroszcze talent wokalnego. Ja akurat w spiewaniu jestem straszna. Zawsze mnie maz opiernicza jak mnie poniesie pod prysznicem:-D sprobuje dzis z cuekawosci pospiewac Kubusiowi, moze tak go uszy beda bolaly ze bedzie wolal isc spac niz mbie sluchac i ogladac moje miny jak sie wczuwam w spiewanie:-D
Cholera kolo mi od wozka odpadlo! Jak dobrze ze stalo sie to tuz po wyjsciu z klatki, bo gdybym zgubila je na spacerze to chyba na plecach bym musiala ten wozek niesc. Jak pech to pech, jakis czas temu przebilam przednie kolko a teraz to eh...
Od dzisiaj wprowadzam gluten. Kupilam kaszke manne z nestle. Jedyna jaka znalazlam po 4mc. Jest niestety z mm, ale nie bylo nic bezmlecznego. Rozrobilam plaska stolowa lyzke w 30ml wody i podawalam lyzeczka. Wyszlo za rzadkie i nastepnym razem podam w butli. Malemu smakowalo. Myslalam, ze wyrwie mi z rak miseczke:-D chcialam dodac zdjecie ale oczywiscie wyskakuje blad:/
Ja pierwsze przeciery podawalam ze sloiczkow. I zamierzam tak robic. Jak bedzie zjadal pelne porcje to moze wtedy zaczne cos gotowac. Wole jednak sloiczki ze wzgledu na to ze przebadane. Nie mam dostepu do ekologicznych warzyw z pewnego zrodla a jednak boje sie tych pesrycydow itp.
Cora moj maluszek zachowuje sie podobnie. Do raczkowania to jeszcze daleko, ale jak juz posadze go to chce pochylac sie do przodu.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cp07wf9lac30n.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9krhmm5ec1v7a.png

Odnośnik do komentarza

hej, ale szalejecie na forum :)

Osa ja polecam książkę. Jest super.

Coraa dokładnie to samo miałam dzisiaj z Jasiem. Tak się z mamą śmiałyśmy, że aż się popłakałyśmy. Mama wzięła Jaśka na ręce, a ja jadłam zupę. Myślałam, że oczami mi tą łyżkę zje. Korzystając z okazji wyciągnęłam pierwszą łyżeczkę jabłuszkową z bobovity i nakarmiłam nią Jaśka jego łyżeczką. Jak tydzień temu nią pluł tak dziś mu bardzo smakowało, zjadł chyba z 10 łyżek (niecałe pół słoiczka).

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...