Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczynki. U mnie też ponuro ale narazie bez większego deszczu. Szczeniaczek Drago już taki bajzel zrobił na podwórku, że szok. Od rana sprzątanie podwórka, no ale to cały urok młodych piesków :)

Położna mi kazała liczyć ruchy. No to liczę. I co? 5 min i 10 ruchów już jest :) Ja nie wiem czy Mały Wiktor ma jakieś ADHD czy co ale mamusie to bardzo cieszy, że jest takim żywym dzieckiem :) od dwóch dni czuje inne ruchy. Nie wiem jak to opisać. Jeden ruch jest dłuższy i bardziej widać na brzuszku. Nie wiem może akurat się łokciami rozpycha czy co. No nie wiem jak wam to opisać ale jest to super uczucie.

Wszędzie jak czytam to dziecko w 23 tygodniu powinno mieć od 400g do 550g a mój bobasek w 22 tygodniu miał już 520g. Ciekawe czy będzie taki wypasiony jak ja gdy się urodziłam :) Mam nadzieję, że nie będzie miał po mnie głowy. Jak się urodziłam to miałam tak wielką głowe, że szok. Później gdy już siedziałam to głowa mi wiecznie uciekała na jedną stronę> babcia panikowała wtedy jak nie wiem podobno ale wszystko ok. Poprostu miałam i mam dużą głowę hehe :)

Co do facetów. Mój A. to coraz więcej się interesuje. Chciał już wózek kupić ale ja nie chciałam. Nadal nie chcę zapeszać. No i może dobrze, że nie kupiliśmy tego wózka bo siostra z Anglii mi przywiezie i będzie o wiele wiele tańszy. Łóżeczko będziemy mieć po siostrzenicy, kołderki itd po siostrzeńcach,ubranka też po siostrzeńcach :) Powiem Wam, że z jednej strony dobrze mieć starsze siostry :D ale ja też bym chciała coś kupić. No i kupie :)
Jeżeli chodzi o czytanie książek przez mojego A. to nie ma takiej opcji, nie bezie czytał ani książek o dzieciach ani żadnych gazet. Ale za to całuje codziennie brzuszek, próbuje zobaczyć i poczuć ruchy :) mówi do brzuszka, martwi się o mnie. Nie mam z tym problemu. Wyręcza mnie w wielu kwestiach. No ale co do poczucia ruchów to on ma chyba jakąś znieczulice bo nic nie czuje heh a ja tak :) jeszcze troszkę i poczuje. Gdy tylko może to jedzie ze mną do ginki i na badania. Dziewczyny nie martwcie się, faceci to inna bajka ale kochają Wasze bobaski :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Mogu - ja uwielbiam imię Tymon... Tymoteusz już jest w rodzinie więc to prawie to samo, niestety, bo pewnie sama bym to imię Małemu dała.
Syn mojego znajomego to Mikołaj - strasznie fajny chłopak z Niego :).
Adam :). Bardzo ładne i też zawsze pajałam symatią do tego imienia ;) ale to imie mojego męża - więc rówież odpada :).

U mnie dziś wyjątkowo słońce wyszło... a ja niestety dziś z łóżka się zwlekłam dopiero o 10!! Nie spalam w nocy od właściwie 4 do 6... Mały urzędował, a na dodatek mój A. zaczął chrapać. Chrapanie zawsze irytuje mnie strasznie.... za to jak malutki kopie strasznie się cieszę :). Matwi mnie jednak fakt, że właściwie nigdy nie czuję go jeżeli nie leżę... Jestem w 23 tygodniu i widzę, że niektóe z Was ruchy mają liczyć...
lelkka - w jaki sposób liczysz ruchy - zawsze o tej samej godzinie czy co określoną liczbę godzin? ...u mnie liczyć mogłabym tylko jak leże właściwe :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb2n0asqd3khjd.png

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczynkia;)
hmm ale sie rozpisalyscie:)czytam Was i czytam ale zebrac sie nie moge cos napisac ciagle brak czasu:)
Witam nowe sierpnioweczki:)
dziewczynki co do ,,wyrodnosci,,to szczerze mowiac ze sama nie wiem jak sie zachowam jak sie okaze za tydzien ze jednak bedzie syn,nastawilam sie psychicznie ze bedzie cora i juz,w sumie jak lekarz powiedzial 65%dziewczynka to jednak malo procent,a ja juz sie nastawilam i koniec,dlatego nie wiem jak sie zachowam jak bedzie syn;(
co do mezow to moj tez twierdzi ze na rozne zakupy wyprawki jest jeszcze za wczesnie i na tym temat stanal:(
a dziewczyny mam pytanie Wy tez jestescie cale dnie na nogach?bo ja doslownie caly czas mam cos do zrobienia az mi czasu brakuje,a potem mam wyrzuty zeby nic dzidzi nie bylo,niby sobie tlumacze ze ciaza to nie choroba ale boje sie nie przegiac z tymi pracami,jak Wy mowicie??

Odnośnik do komentarza

Nomika - położna mi powiedziała, że mam liczyć ruchy przez 12 godzin. I tak żeby było 10. Jak jest 10 ruchów to kończę liczenie. U mnie dzisiaj to wyglądało tak - obudziłam się o 8.37 :P i od 8.38 do 8.41 było 10 ruchów. Teraz cały dzień go czuję. Wiem, że niektóre matki nie mogą zliczyć 10 ruchów w ciągu całego dnia. Ja na szczęście takiego problemu nie mam. Wiem, że jeszcze można liczyć o określonych porach właśnie żeby było 10 ruchów w ciągu 1 godz, ale wiadomo nie każda z nas ma na to czas żeby o tej samej godzinie się położyć i liczyć więc dla mnie 10 ruchów na 12 godzin to jest dobre. Teraz to czy siedzę, czy chodzę to czuje mojego szkraba :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Mała25 - ja też cały czas na nogach. Stwierdziłam, że dopóki mogę to będę normalnie się poruszać bo później przyjdą upały i nie wiadomo jak to zniosę. Jeżeli Cię nic nie boli, nie masz obrzęków to korzystaj z tego, że możesz chodzić i pracować. Oczywiście nie dźwigam i nie myje okien itd . Czasami się położę na 20 min i wtedy napiszę coś na forum :) Położna też mi mówiła, że mam dużo leżeć itd ale ja się dobrze czuję więc nie zamierzam spędzać całego dnia w łóżku. Współczuję tym dziewczyną, które muszą leżeć. Ja bym na głowę dostała.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Juskaa- no to super , ja muszę teraz nad ruskim posiedzieć ale nie mam głowy do nauki na egzaminy ;/

Pogoda się przeplata ale zimno jakoś jest ;/ a ja chodze i leże , bo ból nie daje mi spokoju już paracetamol wzięty trochę puściło a dentyści na urolpie lub chorobowym lub wolny dzień maja , 5-7 dentystów na moje miasteczko z czego 2 jest ok reszta sadyści i pierdaczą robotę ;/ . Jak jutro jeszcze tak mi czadu to da , to jade 35km do całodobowej opieki dentystycznej i na NFZ i podobno tam jest super a może ciężarówkę jakoś łagodnie przyjmą kurczę cykam się bo już bez znieczulenia nie dam rady ;/;/
Jeszcze tylko brakowało mi tego kłopotu grrr...

Znowy porcje ubranek dostałam unisex oraz dla dziewczynki a ja nie wiem co będę miała lecz moja sis uparcie twierdzi,ze będzie kobita (chciałabym) a ja twierdze ,ze jednak chłopak i mam teraz dla dziewczynki ubranka mhmmm. Ale ona mówi mi ,że po mnie widać tą córke :D LOL nie wiem jak co i wgl ale ok oby się sprawdziło ale będę śmiała się w niebogłosy jak siusiak tam się machać będzie hahahahaa:D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny.
Ale paskudny dzień dzisiaj brrr dobrze , ze już się kończy. A do tego mój psiak dostał jakiejs wariacji , cały czas czegoś ode mnie chciał...a same wiecie jak to jest gdy człowiek się źle czuje...wszystko go irytuje. Tak było dzisiaj ze mną , nie dość , że nos caly zapchany , jakąś grzybice znowu złapałam to do tego mam jakiś ucisk na miednice i problem z chodzeniem....i do tego mój ukochany pasik...ufff , nawet nowa sukienka , którą dzisiaj sobie kupiłam nie poprawiła mi nastroju.
A co do facetow to prawda , ze oni sa z Marsa:) , ale mój czeka na synka , pomaga mi jak tylko może , a do tego szuka różnych informacji w necie. Tylko pamiętajcie , ze każdy z nich jest inny i każdy inaczej okazuje uczucie. I jestem pewna , ze większość z nich również bardzo czeka na Wasze maleństwa:)
Kolorowych snów kobietki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg4z17qkz6mdot.png

Odnośnik do komentarza

Ufffffff nadrobiłam zaległości jakoś weny nie miałam żeby się odezwać bo cały czas piszę pracę mgr żeby przed porodem się obronić chociaż jest to mi obojętne kiedy to obronię tylko koleżanka mnie ciśnie bo razem piszemy. co do wspólnego porodu to mój mąż najpierw nie chciał później chciał jest to mi obojętne czy będzie czy nie daje mu wolną rękę. Co do wagi to już 10 kg i stoi ale pocieszam się że to przez luteinę bo niby ona przytrzymuje wodę i po niej się tyje. Albo tak sobie wmawiam :P

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k0ryiv29o.png
http://www.suwaczki.com/tickers/7v8rskjol41wpc58.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, ja jak narazie przytylam tylko 2kg, ogolnie szczupla jestem bo przed ciaza wazylam 49 a teraz mam tylko taki nieduzy brzuszek. Pytalam sie gin na polowkowym czy dziecko dobrze rosnie bo tak malo mnie przybywa ale uspokoil mnie ze jest w normie a nawet wieksze bo w 20tyg wazyl cos ponag 360.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,

Malga - to pewne, że po luteinie bardziej przybiera się na wadze (w sensie, że zatrzymuje wodę)? Też ją biorę od połowy pierwszego trymestru i faktycznie mam już 7 kg na plusie w 22 tygodniu. W dzień waga znacznie różni się od tej porannej (w nocy często wstaję do wc i sikam wodospadem - z pęcherzem i nerkami jest ok, wyniki moczu mam idealne). Moja gin.nie widzi nic podejrzanego w mojej wadze, więc jestem spokojna, chociaż "ciężko" mi się pogodzić z tym, że pobiłam rekord swojej maksymalnej wagi :P
A co do pracy mgr - dobrze, że masz motywatora w postaci koleżanki, z którą piszesz - obrona pracy mgr to najprzyjemniejszy egzamin na studiach :D Byle napisać i dostać akceptację promotora.

lelkkaa - Coś czuję, że z Ciebie to kolejna chudzinka i pewnie nic po Tobie nie widać,najwyżej po brzuszku :) Co do karmienia piersią - to oczywiście, jeśli tylko będę mogła, chcę to robić :) Najważniejsze jest zdrowie malucha.

A ja niestety zrobiłam dziś straszne głupstwo i teraz boję się, że mogłam zaszkodzić dziecku... Poszłam na zakupy i przeliczyłam się z ich wagą. Ledwo doniosłam ciężką torbę do domu (a mam zakaz noszenia ciężarów i ogólnie mam głównie odpoczywać...Brawo). Wróciłam z (lekkim na szczęście) bólem brzucha i od razu się położyłam. Przeszło. Nic nie twardnieje, czasem poczuję lekkie ruchy dziecka, to się uspokajam. Ale jestem na siebie wściekła, że tak zaryzykowałam. Jakby się miało coś dziać, od razu zadzwonię do gin. Kontrolę mam w poniedziałek - oby do tego czasu wszystko było ok. Dostanę ochrzan i słusznie. A chęci miałam oczywiście dobre - jutro trzydziestka męża i już dziś chciałam zacząć przygotowywać tort i jakieś przekąski, sprzątać... Sorki, że marudzę, ale mam poczucie winy i stracha. Musiałam to z siebie wyrzucić.

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-67521.png

Odnośnik do komentarza

Witam!
No musze przyznać ze niektóre z Was przybywają na wadze. Ja do 20 tc przytyłam 2,5 kg a dzidziuś wazył 300 g. Teraz mam wizyte we wtorek wiec zobaczymy ile przybyło.

Aliii doskonale Cie rozumiem. Ja tez mam ciągle wyrzuty sumienia. A to ze może za dużo chodziłam bo mam nakaz leżenia. choć staram sie leżeć jak najwiecej. A to że śpie na plecach albo na prawym boku. Leżąc na lewym boli mnie brzuch. A to że nie jem wcale owoców tylko łykam witaminki.

A tak wogóle to mam pytanko czy czesto boli Was brzuch. Ja mam często takie ciągnięcie w dole brzucha albo bóle jak na miesiączke. Już nie wiem czy to normalne czy może związane z moim krwiakiem, który schodzi od 10 tygodni i jszcze sie nie oczyścił. Dlatego ciągle jeszcze plamie.

Odnośnik do komentarza

Aliii - ogólnie to po mnie nie widać, że przytyłam, jedynie mam o wiele większe piersi no i brzuszek. Ale te kilogramy to mnie przerażają. Nie powiem bo czasami za dużo zjem słodkiego, a to pączusia a to drożdżówkę a to chipsy a to wszystko przez mojego A. Cały czas mi coś kupuje żebym miała co jeść :P no teraz jestem na etapie ogórków kiszonych i zostało mi się 5 słoików w piwnicy :( potrafię cały słoik wciągnąć przed spaniem.

Przed chwilą chciałam założyć mój ocieplacz i co? To ostatnie dni gdzie się w niego dopnę. I tak musialam go zaraz ściągnąć bo nie mogłam oddychać.
Maleństwo kopie coraz wyżej i częściej. Ale zdarza mi się takie dziwne "coś". Kopie jakby w pochwę. To takie dziwne uczucie, nie wiem może też tak macie ? Normalnie czuję jakby mnie kopał w pochwę i zaraz miał wyjść heh

Tak czytam o tym, że tyle z Was ma dopiero 2-3 kg na plusie... aż mi się płakać chce!

Mi się bardzo woda zatrzymuje, na starcie przytyłam 3 kg.

A jakie przyjmujecie witaminki? Ja prenatal Classic + DHA.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

lelkkaa - dziekuję, teraz już wiem jak się zabrać za liczenie ruchów :). Co do karmienia piersią to zamierzam, jeśli to będzie możliwe... a jak długo to zobaczymy... raczej nie planuje przesadnie długo ;).

Mała25 - ja też raczej całe dnie na nogach, w każdym razie nie kłade się, bo nie mam już słabości, które dręczyły mnie pierwsze 4 miesiace i korzystam póki mogę... Nogi puchnął czasami no i ból kręgosłupa codziennie (ale gdy siedzę ból sie nasila... więc raczej praca stojąca bardziej mi służy ;) ).

WielkiZnakZapytania - współczuję - mam nadzieję, że szybko ujarzmisz swoje zębiska. Mnie też czeka wizyta w Polsce u dentysty za 3 tygodnie i już mam skręt kiszek na samą myśl borowania bez znieczulenia... Ale damy radę, bo musimy ;).

Witamin jako tako nie przyjmuje, oprócz żelaza z kwasem foliowym i magnezu.

Anetta1 - co masz na myśli pisząć Oeparol (to marka leku). Ja z tej firmy miałam wiesiołek i zażywałam przed ciążą, ale w czasie nie jest wskazany...

Co do wagi, to każda z nas jest inna i -wiadomo, że dieta swoją drogą, ale - genetyka i jakieś ogólne predyspozycje to inna kwestia. Ja przed ciążą ważyłam 45kg (mam 160 wzrostu) i miałam niedowagę, teraz 50 - 50,5kg więc nie przytyłam strasznie dużo, ale też nie całkiem mało.

Spijcie dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb2n0asqd3khjd.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie.
Widzę , że waga na topie:) Przeczytała Wasze posty i chyba , żadna z Was mnie jeszcze nie przebiła - u mnie +9,5kg.
I powiem Wam , ze wcale sie zbytnio tym nie przejmuję, będę się martwić po porodzie. Ni obżeram się jakoś szczególnie , jak mam ochotę na cukierka czy kawałek czekolady to po prostu jem i tyle. Nawet na samym początku ciąży jak wymiotowałam to nie chudłam tylko powolutku tyłam. Z córką przytyłam 23kg , a po pół roku byłam chuda jak szczapa:)
I wiecie co , ciąża to dla mnie szczególny okres , więc jem to na co mam ochotę , bo przy karmieniu juz tak dobrze nie będzie:):):) A karmić też bym bardzo chciała , więc zobaczymy.
Co do witamin to macie racje , że wszystko zależy od lekarze , jeden każe brać , drugi twierdzi , ze jak wyniki sa ok to nie brać. Ja ze względu , ze nie jem ryb łykam omega med i jest ok.
Zresztą śmieję się , że synek od początku ciąży daje mi nieźle popalić , jak nie przeziębienie to jakaś grzybica , a teraz znowu odkryłam żylaka odbytu brrrrr okropność i mam jakiś ucisk na nerw w biodrze , więc czasami ból jest niedozniesienia. Ale dziewczyny , czego sie nie robi dla naszych szkrabów:) DAMY RADĘ , DO SIERPNIA JUŻ NIEDŁUGO:):):)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg4z17qkz6mdot.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...