Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie znam sie, ale ogladalam (a jakze) mase zdjec ekhmmm prywatnych czesci ciala dziewczynek i chlopcow w 3D (Boze, mam nadzieje, ze nikt mnie tu nie posadzi o jakies zboczenia ;)) i mam tylko nadzieje, ze nie bede potrafila tego odroznic :). Jusia08, ja Cie doskonale rozumiem. Te roze sa powalajace. Wszystkie ciuszki jakie kupilam do tej pory sa unisex :). Bardzo mi dobrze z ta niewiedza co do plci, bo jakos nie chce szufladkowac od poczatku maluszka. Mysle ze bede zachwycona bez wzgledu na to co ma miedzy nozkami :). Chodze na joge dla ciezarnych i mamy tam takie cwiczenie podczas ktorego nawiazujemy kontakt z dzidziami w brzuchach - i wtedy sobie mysle, ze plec nie ma zadnego znaczenia, bo szalenie kocham to male cos co tam fika pod sercem. Takie holistyczne podejscie do malego czlowieka - kocham bez wzgledu na plec :D.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fyx8dtv3v29zb.png

Odnośnik do komentarza

hej :)

ja za trzy godzinki go lekarza na wizyte doczekać się nie mogę :)

odebrałam wyniku posiewu niby ujemny ale pisze o bakteriach 10*2 na 1ml i nie bardzo wiem ocb, ale dzisiaj skonsultuje to z moim ginkiem :)

wczoraj na wieczór mnie fasolka kopała i ruszała się jak szalona :)

co do różowych ubranek- pracowałam w sklepie dzieciecym u brata, i nie zapomne kobiety ktora na lade rzucila mi stos rozowych ubranek dla corki, kazdy odcien rozu...pytam się jej czy moze dobrac jej inne kolory, bo tez są ladne to mi babka powiedziala, ze moze i ladne ale ona swoją coreczke tylko w rozu widzi...od tamtej pory na roz u dzieci patrzec nie moge.

a drugą sytuacje miałam w szpitalu jak lezelam po porodzie tez z kobietka co tylko roz, cała walizka rozowego dla corki, jak sie skoczylo to do meza zeby przywiozl jej ale te rózowe...

co kto lubi ale dla mnie roz nie przemawia :)

gratuluje kolejnych dziewczynek, ja dzisiaj bede wiedziec cooooo wkoncuuu, jak sie tylkiem nie obroci :P

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ! U nas bardzo słonecznie dzisiaj ... ups. chyba zapeszyłam, bo własnie słonko delikatnie zaszło .

Ja w końcu mam jutro USG i już nie mogę się doczekać, ale tak pozytywnie - nie mam żadnych obaw, jestem przekonana, że maleństwo dobrze się rozwija, bo fika i kopie mnie ile wlezie. Jestem zdania że z pozytywnym nastawieniem trzeba chodzić to i same dobre wieści się dostaje wtedy :D .

Niestety po USG mój M. wyjeżdża na event do Wrocka i będę sama w domu przez 3 dni... ehhh nienawidzę być sama na noc w domu ;/ zawsze łapię jakieś schizy dziwne .
Wybaczcie ale po raz milionowy o płci pisać nie będę ...
co tam jeszcze ;p hmmm...
Nową mamusię serdecznie witam, a tym sierpnióweczkom które poznały płeć swoich maleństw GRATULUJĘ :*

Odnośnik do komentarza

Również gratuluję córeczek :)

Ja już się nie mogę doczekać mojej wizyty u ginki... ehh jeszcze tydzień. To już będzie prawie 6 miesiąc :) heh jak ten czas leci. Ale i tak nie mogę się doczekać kompletowania wyprawki, prania, prasowania i układania ubranek.. wiem jeszcze mi się to zbrzydnie no ale to moje pierwsze dziecko i nie mogę się tego wszystkiego doczekać. Wczoraj maleństwo dało popis wieczorem. Był fajnie widać jak brzusio skacze. Aż się zdziwiłam bo już kopie jakiś centymetr nad pępkiem. ALe czasami czuję jak mnie opie od środka i bardzo nisko. Wszyscy mi mówią, żę będę mieć bliźniaki bo taki wielki brzuszek mam. Ja nie wiem czy ten mój bąbelek taki wielki w tym brzuszku czy co? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki,ja dzis mialam wizyte,z moim lozyskiem jest juz ok,podnioslo sie pare cm od ujscia,jestem zwolniona z lezenia,ale jestem mega happy:)
co do plci hmm...nasza dzidzia za bardzo sie nie chciala pokazac ale na 65%bedzie cora:)doktor stwierdzil ze jakby mialbyc facet to nie dalo by sie nie zauwazyc siusiaczka,heheh:)jestem bardzo szczesliwa mega,mega:)
pozostalym dziewczynka tez gratuluje coreczek,same baby:)
Zszywka
czekamy na inofrmacje od Ciebie pewnie o teraz jestes juz u lekarza:)
witam nowe mamuski:)ja juz wierze ze ten siusiaczek u nas nie urosnie do nastepnego usg heheh:),oby:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Gratuluję Wam wszystkim córeczek/synusiów i tego, że wszystko z nimi i Wami w porządku. Ja mam wizytę dokładnie za tydzień i już nie mogę się doczekać :)
Byłam dziś w smyku i ekspedientka sama zaczepiła mnie i powiedziała mi, że na bank będę miała synka. Ciekawe, czy ma rację. U nas na Dolnym Slasku cieplo i słonecznie. Życzę wszystkim mamusiom takiego słoneczka - nad głową i w serduszkach :)

Odnośnik do komentarza

Cześć, dziewczyny!
Nie wiem czemu dopiero teraz ale dołączam do Was :)
Dziś mieliśmy USG "połówkowe". Pani doktor potwierdziła, że to dziewczynka. Poza tym raczej wszystko w porządku, ale za 10 dni będziemy powtarzać to USG, bo ciężko było z widokiem serduszka i są wątpliwości co do jednej nerki dzidzi (niby to nic groźnego i często do porodu zanika, ale wiadomo- mama się martwi).
Niedługo się z mężem przeprowadzamy do nowego mieszkania i nie mogę się doczekać jak zacznę urządzać pokój dla małej :)
Tylko jedno mnie zastanawia. W związku z tym, że przebywam na zwolnieniu muszę poinformować ZUS o przeprowadzce, czy wystarczy, że poinformuję kadrową z miejsca zatrudnienia?

http://www.suwaczki.com/tickers/dhi4ugpjoamkr0gy.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqva0rjng.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bdhzs71fj8pzxyzm.png

Odnośnik do komentarza

hej.
ja sie od razu usprawiedliwiam z mojego nie pisania... w ogóle chyba przez jakiś czas nie bede zaglądać jakoś nie mam weny. złapał mnie duł. mam kilka problemów, któe musze rozwiązać NIE , NIE NIE Z DZIDZIUSIEM hehe malutka zdrowa jka rybcia nic nam nie jest chodzi o sprawy rodzinne a dokładnie o mojego ojca. Może kiedyś wam napiszę o co chodzi póki co nie mam ochoty o tym gadać cały czas łaże zamyślona i jakaś nie dojeb...
w ogóle taka mała prośba :) trzymajcie kciuki żeby mojego synka przyjęli do przedszkola dziś na stronie ma pojawić sie lista przyjętych dzieci i baaaaaardzo sie boje i stresuję że go nei wezmą...:(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usakrhmdembn5yu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6sg18viijjczi.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
Mała25 dobrze ze z Twoim łożyskiem już wszystko ok i że nie musisz już leżeć. To leżenie dobija człowieka chociaż ja już powoli sie do tego przyzwyczajam. Leże już od połowy stycznia. Jutro ide na usg i wizyte i też mam nadzieje ze już nie bede musiała tyle leżeć. Chociaż jeszcze plamie i boje sie że jednak bez tego leżenia sie nie obejdzie.
MamaAga007- nie denerwuj sie. Wszystko bedzie dobrze. Musi być. Wiem że łatwo tak sie mówi a człowiek jednak myśli ciągle.
Oby Laura - pamiętaj w każdej rodzinie coś sie dzieje. Nie wszedzie jest rożowo.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja na połówkowym byłam we wtorek wszytko jest dobrze mała fotomodelką nie zostanie bo nie chciała nam twarzy pokazać tak się chowała wciskała w łożysko ze ledwo co można było dostrzec. No ale za to jakie nóżki ma hohoho.
Wczoraj postanowiłam sobie poćwiczyć tzn pilates w ciąży na YouTube, to ja wielki sportowiec przed ciąży zapodałam sobie kilka filmików co to dla mnie, po ćwiczeniach czułam się jak nowo narodzona, natomiast po paru godzinach miałam już zakwasy na łydach, dupie, ramionach i ból w lędźwiach i do dzisiaj mnie trzyma ledwo chodzę. Zastanawiam się czy mam dzisiaj z bólem ćwiczyć aby zniwelować zakwasy czy sobie odpuścić najgorzej to te plecy.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k0ryiv29o.png
http://www.suwaczki.com/tickers/7v8rskjol41wpc58.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny , super ,że już wiecie kogo macie w brzuszku . Ja też mało tu zaglądam , gdyż jest was nowych sporo i przerabiacie tematy które my dawno przerobiłyśmy sobie :)
Ale też nie ma o czym pisać i tak i tak wszystko sie mąci i psuje więc, nie ma się czym chwalic . Nawet jeszcze płci nie wiem więc też się nie pochwalę :)

malga- jak ćwiczyłaś przed ciążą to pewnie wiesz,że nie można zostawiać zakwasów tylko trzeba je albo rozetrzeć albo znów choć trochę się rozćwiczyć :) wszystko wtedy ładnie schodzi fakt ,ze troche bólu ale znika po 2 dniach ćwiczeń codziennych a później dłuższa przerwa nie przeszkadza już :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

WASZE GRATULACJE OKAZAŁY SIĘ STOSOWNE, BĘDĘ MIAŁA CÓRECZKĘ <3 <br />

ObyLaura , Ty taka przebojowa, pozytywna kobita jesteś że na pewno sobie dasz radę, a Gabulcia na bank przyjmą ! Trzeba pozytywnie myśleć !

Ja ćwiczyć nie ćwiczyłam ale... w ciągu 4 tygodni przytyłam 3 kg !!!!!!!! aaaaaa ! to trochę za dużo więc chyba za bardzo sobie dogadzam ! trzeba wystopować, bo już buniaczek mam spory, a jak tak dalej pójdzie to będzie tragedia, chociaż położna twierdzi że z racji niedowagi przedciążowej powinnam przytyć 18 kg [ czego sobie nie wyobrażam...]
BĘDĘ WIELORYBKIEM <3 <br /> ale córeczka duża, waży już 500 g :P

Odnośnik do komentarza

hej :)

po wczorajszej wizycie dalej nie wiemy kto siedzi w brzuszku, maluch wypiął się czterema literkami w naszą stronę i mogłam zobaczyć tylko zgrabne pośladki :D:D
za dwa tygodnie mam pełną genetykę więc wtedy może Dzidzia pokaże co tam ma, a póki co wielka jedna niewiadoma :)

Odnośnik do komentarza

zszywka
u nas tez jest tylko 65%ze dziewczynka,nogi zaciskala ze hohooh:)ale wierze ze nic sie nie zmieni a tylko potwierdzi za 3 tygodnie:)zawsze tak jest ze jak sie cos chce to jest na przekor
tez teraz malo pisze odkad nie musze lezec to jakos powoli nadrabiam domowe zaleglosci bo troszke ich sie nalozylo,przynajmniej jest zajecie:)
ObyLaura
nie denerwuj sie bo malenstwo wyczuwa,ja wiem ze to nie takie proste,latwo sie mowi gorzej zrobic,ale pamietaj jestesmy z Toba:)
Anetta1
trzymam kciuki bedzie dobrze,ja wiem ze to dobija sama juz mialam doly z tego powodu,a teraz jak nowo narodzona:)zobaczysz u Ciebie tez bedzie ok:)

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj byłam na badaniach w laboratorium i miałam glukozę. Tak się bałam a to takie pyszne :) Słodziutkie jak miód :) a tak się bałam. Pani pielęgniarka od razu mi uszykowała miseczkę do wymiotowania a tu proszę :) a miałam 75g glukozy a niektóre dziewczyny miały 50g. Dzisiaj oglądałam wózki i stwierdziłam, że nie będę kupować ze skrętnymi kołami.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Siemanko sierpnioweczki:) ja tez ostatnio Malo pisze.bo powoli wyprowadzamy sie z mezem do innego mieszkania,ale czytam Was codziennie:) Gratuluje dziewczynek,jak na razie spora przewaga plci pieknej:) ja 9go kwietnia poznam Plec,juz mnie skręca,jeszcze dzisiaj snilo mi sie ze będzie córa,tak bym chciala,a wszyscy wróżą mi chlopaka,ale tez będę kochac bardzo:). Przyszle mamusie prosilabym Was o podanie wielkości dziecka i wagi,będę w 22tyg jak będę miała badania polowkowe i chcialam porownac:). Lellkka ja tez kupuje wózek bez skretnych kol,masz cos fajnego na oku?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
My wózek jedziemy oglądać w sobotę. Co do kół jeszcze się nie zastanawiałam ale mają być dmuchane! Dziś poczyniłam inwestycje...jeszcze dla siebie:p kupiłam w zestawie krem p/rozstępom i oliwkę Mustela. Sąsiadka mi poleciła i powiem że super się wchłania, konsystencja gitara i zapach ładny. Nic do tej pory mi się nie pojawiło choć smarowałam się neutrogena z maliną nordycką i jakimś kremem dla ciężarówek z rossmana. Waga w sumie taka jak była przed ciążą choć brzuszek już widać choć podobno nie za wiele jak na 20hbd. Do tego fajna sukieneczka z bawełenki;) Nasza Malutka ma 345g (20hbd i 3 dni) to Apropo wymiarów.

Jeśli chodzi o rodzinę. ..dopiero pochowałam ukochanego dziadka, czeka nas sprawa spadkowa z moim pożal się Boże niby ojcem który jest. ..Pippi. .. także rozumiem że sprawy rodzinne mogą dać się we znaki szczególnie w ciąży:( na szczęście nasza Niunia bryka i ma to wszystko w nosie i niech tak zostanie!

Pozdrawiam Was i wasze maleństwa. W kupie siła; )

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yleb41jo85q88.png

Odnośnik do komentarza

A ja dzis wybrałam się pierwszy raz na ćwiczenia dla ciężarnych, łatwo nie było, ale jestem bardzo zadowolona. Przyznaję, że przed ciążą bardzo unikałam sportu, więc pewnie zakwasy u mnie też się odezwą. Ponoć na zakwasy najlepsze jest piwo :) No ale, jak wiadomo, tym razem nie zastosuję tego rozwiązania. miłego wieczorku Wam wszystkim!

Odnośnik do komentarza

Skuteczną metodą jest wypicie od razu po wysiłku (z tego co pamiętam do 40 minut) kefiru albo np soku z kapusty kiszonej. Ten sposób poleca Justyna Kowalczyk i medycznie ma on swoje uzasadnienie powiedzmy. Ja osobiście wolę porządne rozciąganie przed jak i PO treningu. Przez ostatni tydzień się zaniedbałam ale w sobotę idę na rower stacjonarny, może w niedzielę na nordic?...

Zdanie co do wyprawki-
na pewno zdecydujemy się na zakup elektronicznego monitora oddechu i niani Angelcare tylko tego z dwoma matami. Koszt z tego co patrzyłam najtaniej 499zł (z przesyłką) ale warto. Po pierwsze monitor oddechów, ruchów, temperatury. Jesteśmy w stanie szybko zareagować na jakąkolwiek nieprawidłowość czy też dolulać dziecko :) Bezprzewodowa niania na wyświetlaczu pokazuje nam all info, słyszymy przez czuły głośnik przebudzenie szkraba, a jeśli jest coś ni tak z oddychaniem to włącza się alarm. Czułość, natężenie dźwięku można regulować. Piszę o tym bo widzieliśmy jak znajomi z tego korzystają i bardzo sobie chwalą. Zresztą zamiast drżeć nad maleństwem w strachu przed bezdechami to urządzenie na pewno da nam się trochę wyluzować albo iść na kawę do sąsiadki czy też spokojnie funkcjonować w piętrowym domu jednorodzinnym. Koszt jest spory ale warto może na czymś zaoszczędzić a to mieć.

Dajcie znać czy macie jakieś inne doświadczenia z tego typu ustrojstwami.

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yleb41jo85q88.png

Odnośnik do komentarza

Malga a może ciepły prysznic ? Na rozgrzanie tych bolących plecków ? Mi pomaga na trochę , bo od lędźwi - kości ogonowej- krzyża wszystko naraz boli i blokuja się biodra , przekręciłąm się przedwczoraj tak ,że wczoraj kulałam i dzisiaj tez jak połamana . Jakiś ucisk mam ale prędzej chyba walczę z rwą kulszową ,bo nogę podnosze to ból jak cholera ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...