Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

agata86
kaarola zanim sięgniesz po jakieś leki lepiej skonsultować to z lekarzem. Tylko niektóre z nich są bezpieczne.. Bezpieczna na pewno jest herbata z rumianku a także gorąca woda z cytryną. Oczywiście wystrzegaj się produktów wzdymających: cebula, kapusta, napoje gazowane oraz oczywiście osławione fasola, groch i soczewica...

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw443r8h1qffqlx.png

Właśnie staram się nie jeść smażonego, jak jem mięso to tylko gotowane, żadko kiedy smażone. Zazwyczaj te gazy i wzdęcia zaczynają się około 21-22 , wcześniej nie mam z tym problemów. A jak już się zaczną to całą noc mam z glowy. Herbatę z cytryną pije codziennie po 2-3 na dzień...
Leków boje się brać, ale podobno tak mi mama moja mówiła która ma 7 dzieci, żeby robić ciepłe okłady na brzuch i pipć dużo wody niegazowanej ..

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

witam nowe sierpnióweczki :)
co do fotelików,że niby te firmowe od wózków nie są bezpieczne-moim zdaniem bzdura, wszystkie przecież maja certyfikaty bezpieczeństwa co można sprawdzić właśnie na fotelik.pl , wydaje mi sie bardziej ze facet miał cos do zaoferowania swojego o niebanalnej cenie, a poza tym z tego co sie orientuję praktycznie do każdego wózka można dokupić adaptery i fotelik renomowanej firmy maxi cosi. taki fotelik wpięty na koła to moim zdaniem mega wygoda wybierając sie do jakiegos centrum handlowego itp a nie pchać sie z całym wózkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu38zgk0uz7.png

Odnośnik do komentarza

Karolla zakup sobie Duphalac on mi bardzo pomaga w tych wzdęciach a także jak nie można się wypróżnić ;/ jest tam lactuloza którą podają nawet w szpitalu na wypróżnianie , nie jest szkodliwy a wręcz przeciwnie lekarz poleca brac go podczas takich ekscesów i tak po 15ml 2x na dobe poczujesz ulgę zobaczysz :) Pij samą ciepłą wodę nawet taką bardzo ciepłą z cytryną jak chcesz sposobem domowym i bierz ciepłą kąpiel i podczas kąpieli masuj brzuch. Mi to pomaga na prawdę a i jeszcze suszone sliweczki popijając wodą :)

Co do fotelików każdy przechodzi atest i musi mieć certyfikat lecz najlepsze sa te foteliki z pasami 5 punktowymi :) I ja też będe sugerować się tym ale przy moim typie wózka nie ma go w zestawie więc muszę sobie dokupić a ten fotelik który nam polecono to ok 220 zł kosztuje i ma pasy 4-5 ptk .

Kurczę tez uwielbiam góry byłam 1wszy raz w wakacje i pokochałam je , miałam teraz okazję wyjechać w środę z zespołem moim młodziezowym ale niestety inne wydatki są i trzeba było z bólem serca zostać w domku ;/
Byłam tylko w Tatrach i będę tam powracać jak tylko będę miała szansę ale też chciałabym w Bieszczady pojechać :)
Morzeeee tez bardzo lubię ale to tam człowiek się rozleniwia a tu w górach to i mięśnie pracują sobie chociaż :D ale ,ze ja jako wodnik rasowy to kocham wodę pływac nie bardzo umiem ale kocham wodę :D Juskaaa zabierz mnie ze sobą nad morze hehehe :P

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

SzczęśliwamamaAntka Dziekuje na pewno się zadomowię :)

WielkiZnakZapytania ja też byłam w tamtym roku w Tarach pierwszy raz i zakochałam się bez pamięci , chciałabym znów się tam wybrać jeszcze przed nadejściem Maleństwa. Mam nadzieje że mi się to uda mimo że mieszkam w Holandii :)

Dziewczyny tak jak czytałam Wasze wcześniejsze wpisy to troszkę zaczynam się niepokoić, bo albo coś jest nie tak albo moje Maleństwo jest leniuszkiem i sie nie rusza alebo ja tego nie czuje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/h4zp43r83mwperal.png

Odnośnik do komentarza

Hejko , ale już zdążyłyście naskrobać, a nie zaglądałam zaledwie pare godzin :)

Zacznę od końca bo najbardziej pamiętam :D

WielkiZnakZapytania - ja pływać nie umiem wcale, i tak jak większość życia rzut beretem, bo 15 minut na nogach od morza, to jakoś raz na ruski rok szło się przejść na molo i z powrotem :D Oczywiście, jak byłam mniejsza to uwielbiałam leżeć i się opalać albo grać w piłkę w wodzie, ale teraz jak tego nie mam blisko to strasznie mi brakuje !

Do wszystkich kobitek- Ja mieszkałam sobie i w Gdańsku i w Zakopanem i kocham góry tak samo jak i morze <3 No i mam nadzieję, na starość mieć jakąś chatę w górach z widokiem na nie - tak jak mieliśmy jak tam mieszkaliśmy - mieszkanie z widokiem na Giewont- dziewczyny cud miód malina, mieliśmy wielki balkon w typowej góralskiej chacie [tyle że był to dom wielorodzinny - podzielony na mieszkania ] i jeszcze widok niesamowity w cenie :D Nie wiem czy ktoś się orientuje, ale mieszkałam koło Sanktuarium na Krzeptówkach. Kawa w lato na tym balkonie i nie dało rady mieć kiepskiego dnia ! Co prawda chodziłam tylko po tatrach i troszkę w pieniny ale i tak miłość bez granic, męczarnia straszna, ale jaka satysfakcja ze zdobycia szczytu... i te widoki... te uczucie kiedy jest sie powyzej chmur.... och...<br /> jeszcze przed porodem chcemy wybrać się do zako, nawdychać się czystego powietrza, i rundkę jakimś łagodnym szlakiem zrobić...

FOTELIKI - sprawdźcie kochane, czy fotelik który jest w zestawie z danym wózkiem po 1 ma certyfikat a po 2 czy pasuje do Waszego auta - bo nie wszystkie foteliki pasują do wszystkich modeli aut. Po drugie tak jak patrze na allegro to dużo jest zestawów z fotelikami maxi cosi. Po ostatnie można kupić wózek 2w1 i oddzielnie fotelik, a do tego adaptery do stelaża i siup, mamy fotelik na kółkach :D

kacha33 - to chyba przeznaczenie, ale dziś po drodze do sklepu widziałam dziewczynę z wózkiem camarelo carera dokładnie ! kurcze, ale on pięknie się prezentuje na żywo ! coś czuję że "muszę go mieć" :D co prawda kolor nie mój - miała kremowo różowy ale ogólnie, wydaje się taki delikatny i ma super opływowy kształt - BOMBA !!!

Kobitki u Was zupki, naleśniczki i gołąbki a u mnie krokiety, ale może gołąbeczki na niedziele... M. by się ucieszył :D

Nie wiem co tam jeszcze miałam do napisania, ale już nie pamiętam, naskrobałam i tak dużo, jak zawsze hahahah

aaaa... WITAM KOLEJNE SIERPNIÓWKI !
No no... będzie SIERPNIOWE BABY BOOM !

Odnośnik do komentarza

hej Dziewczyny!
Ja jestem właśnie po USG i z moim bejbikiem wszystko w porządku. Jestem szczęśliwa. Muszę też mocno pochwalić mojego M. bo wziął kilka godz. wolnego w pracy żeby być przy mnie. Kurczę, jednak jak wkurza to wkurza ale i umie się postarać jak chce:) :D
Bobasek ma wszystko na swoim miejscu i to najważniejsze.

Nie mówcie już nic o górach, bo tęsknię za nimi i za tą krupówkową atmosferą.. :( Mimo, że miałam tam nieprzyjemne zdarzenie, bo ktoś ukradł mi aparat ze wszystkimi zdjęciami z 2 tyg wypadu plus z mojego własnego ślubu cywilnego. Nikomu tego nie życzę.
Karolla - espumisan Ci nie zaszkodzi ale trzeba go wziąć niestety więcej niż jedną tabletkę. 3x1 tabl. lub 3x2 tabl. na dzień. Można i 2x1 tabl. Jest to substancja, która się nie wchłania dlatego jest bezpieczna. Jednak po pierwsze zwracaj uwagę na dietę.
Może pomogłoby picie kefiru a jak nie lubisz to nawet jakieś dobre bakterie jelitowe tupu Lakcid. Bardzo poprawiają funkcjonowanie przewodu pokarmowego a przy tym są najbezpieczniejszym środkiem doustnym.
Duphalac czy też Lactulosum też nie jest szkodliwe i można spokojnie używać jak napisała WielkiZnakZapytania.

Mimo wszystko dużo zdrówka Wam życzę Kochane :)

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Przeglądam wpisy od paru dni a dopiero dziś się skusiłam coś napisać :) Odnośnie tych wstrętnych zaparć ... zaczeły mnie męczyć jakieś 2 tyg. temu , zaraz po tym jak skończyły się mdłości :P Mi pomogło kiwi (obrom błonnika i innych witamin) , jabłka no i kompot - również z jabłek :) U mnie śliwki odpadają - tzn te suszone, świeże pochłaniam codziennie :) Na szczęście już radzę sobie na tyle aby czuć się komfortowo :)
Czy wy też macie wstręt do mięsa? Czy gotowanego czy smażonego ? Dla mnie okropnie pachnie :D ale mam nadzieje,że to też przejdzie :)

Jeśli chodzi o wątek z wózkami ja waham się między Coneco a Graco. Moja bratowa i siostra je mają i musze przyznać,że są praktyczne i solidne, ale jeszcze pewnie coś mi się zmieni, kto wie :)

Jutro idę się spotkać z maleństwem na genetycznym usg. Mam nadzieję,że wszystko będzie ok :)
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

SzczęśliwamamaAntka -bardzo fajny wózeczek, ale "moja" carera nie ma żadnej konkurencji jeśli chodzi o wagę - jest numerem jeden :)

gabus23 - ja tez w ogóle najlepiej bym mięsa nie jadła, ale że ja już 18 tydzień no i dziecko teraz odkłada sobie tłuszcz i intensywnie rośnie, zjadam "cośtam, cokolwiek" żeby dostarczyć zwierzęcego białka... nie powiem, ze chętnie, ale odkąd mdłości i wymioty mi minęły staram się jeść wszystko .

Odnośnik do komentarza

Kaarola tez mialam problem ze wzdeciami i lekarz jak najbardziej pozwoli mi brac espumisan ze jest zupelnie bezpieczny no tylko ze mi on srednio pomaga. Co do okladow na brzuch radze uwazac bo zarowno goraca kapiel czy gorace oklady albo termofor nie sa wskazane

Odnośnik do komentarza

juskaa czy ten twój wózeczek carera jest w wersji dla bliźniaków? Szukałam , ale chyba coś słabo bo nie mogę znaleźć.. wiadomo... przy dwójce dzieci chciałabym mieć jak najlżejszy wózek, ale cięzko o taki...
Jestem straszliwie zdezorientowana co do wózka, bo zupełnie nie wiem czym się kierować przy bliźniakach. Zależy mi żeby gondolki były duze zeby dzieciątka się nie gniotły.. HELP!!!
Co do gołąbków dziewczyny... to ja właśnie gotuje rosół.. ale z tych gołąbków wiecie ( tzw.rosołowych - dachowych) podobno bardzo zdrowy dla dzieci:) a na dodatek uwielbiam taki. Ktoś też lubi?

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw443r8h1qffqlx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37j44j0ev89jj0.png

Odnośnik do komentarza

ja miałam być sierpniówką pełną parą, ale dzidziuś mi tak wyrósł, że gin. stawia na to, że jednak urodze zgodnie z miesiączką, czyli w lipcu, ale że jestem do dziewczyn przywiązana to zostaję tutaj :D

agata86 - z tego co orientowałam się to niestety ta forma robi tylko 4 modele wózków, a chciałabyś taki, że gondolki obok siebie czy jedna przed drugą? Dzisiaj widziałam tatusia spacerującego z bliźniakami i własnie miał wózek taki ze jedno siedziało przed drugim, obrócił jedno siedzisko i dzieciątka siedziały twarzami do siebie - moim zdaniem super opcja :)
A co do rosołku - to ja lubię z gołebia, lubię też gołębie podsmażane - jak kurczaka, na patelni a później pieczone w piekarniku na chrupką skórkę mmmm !

Odnośnik do komentarza

agata86 - na allegro masz po lewej stronie opcje, jakie chcesz ustawić, i jak weszłam w wózki blizniacze ustawiłam wózki do 15 kg, i powiem Ci, że tyle, a nawet więcej potrafi ważyć wózeczek dla jedynaka... i ceny niektóre też są, jak na wózek pojedynczy - około 1500 zł. Myślę że na pewno coś znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza

juskaa chciałabym jak najlżejszy, ale wiadomo, że cena też odgrywa ważną rolę... ten mikado z tego co pamiętam jest ciężki. Z drugiej strony jedynie gdzie bedę go tachać to do samochodu czasem, bo mieszkam w domku jednorodzinnym.. ale waga przy pchaniu takiego wózka też chyba odgrywa jakąś rolę prawda?
No i jeszcze jedno pytanie do Was: który wózek według was jest lepszy... na sprężynach czy na paskach?

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw443r8h1qffqlx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37j44j0ev89jj0.png

Odnośnik do komentarza

agata86 - co do pasków/sprężyn niestety nie pomogę, bo jestem nowicjuszką w tych tematach :P z tego co czytałam ten wózek, który podałaś w linku jest dla dzieci do 10 kg, czy to nie za mało? Widzę, ze jest wielofunkcyjny, a więc zakładam, że masz zamiar użytkować wózek jak najdłużej tak więc czy 2 letnie dziecko nie waży więcej niż 10 kg?

Odnośnik do komentarza

juskaa ale ta kategoria do 10 kg to chyba tylko dotyczy fotelików samochodowych, co? Czy wyczytałaś to gdzieś jeszcze???
Co do rosołu to poszłam do niego zajrzeć... jest przepysznyyy. Uwielbiam.
gabus23 ja też jestem hodowcą ( ale tych rosołowych w garnuszku) hehe. A tak na poważnie to też właśnie mamy gołębie, ale tak bardziej dla siebie a na rosołek to tylko młodziutkie bierzemy bo podobno najzdrowsze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37j44j0ev89jj0.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór gaduły:)oraz witam nowe sierpnióweczki.Pytałyście o to która jest z Trójmiasta-ja jestem z Gdańska,morze kocham-mam nad nie 15 minut spacerkiem,ale w sezonie nie lubię,zbyt duży tłok i ścisk,wtedy uciekam do parku oliwskiego:)
wielkiznakzapytania,ja na wzdęcia parzę sobie herbatkę z kopru włoskiego,mi pomaga.
agata86,ja też szukam wózka bliżniaczego,bo bedę miała dzieci rok po roku tak że będę miała zamontowaną w wózku gondolkę i spacerówkę i raczej jestem zainteresowana wózkiem jeden za drugim a nie obok siebie.Po pierwsze wygoda,wjadę we wszystkie drzwi,a po drugie starszak bedzie z przodu i bedzie wszystko widział.Póki co podoba mi się abc zoom,sąsiadka taki ma ostatnio ją zaczepiłam i bardzo chwaliła ten model,dała nawet poprowadzić i fajnie sie prowadzi,no ale jest ciężki...
Miłego wieczorka sierpniówki:)

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...