Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie - jak u was przebiega?


Rekomendowane odpowiedzi

dolne jedynki wyszły w 3 miesiącu życia. Synek teraz ma 5,5 miesiąca i ma już 6 zębów i nie dawno zauważyłam 6 i 7 się wyrzynają. Pediatra powiedziała że jeszcze takiego tempa nie spotkała w swojej praktyce lekarskiej nie licząc maluszków, które już z zębami się rodzą ;) Lekka temperatura i marudzenie ok 1-2 tyg przed pojawieniem się ząbków i oczywiście nabrzmiałe przekrwione dziąsełka

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkim mamom, którym zależy na zdrowym uśmiechu polecam https://www.facebook.com/ZachecSwojeDzieckoDoMyciaZebow :) :) Ząbkowanie to kolejny etap dbania o buźkę dzieci. U mnie pierwszy ząbek był straszny - gorączka i niekończący się płacz oraz krzyk. Na to nie było rady i w ruch poszły leki. A później to już tylko gryzak wystarczył - schłodzony jako okład. :)

Odnośnik do komentarza

Cierpią te dzieciaczki Wasze. :( U mnie dość łagodnie synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał około sześć miesięcy, drugi 3 tygodnie później. A dziś ma prawie 9,5 miesiąca i może nie długo trzeci się pojawi, ale zupełnie bezobjawowo i bez większych płaczów. Akurat te dwa ząbki zeszły się z chorobą (zapalenie płuc oskrzeli i uszu - bez temperatury choroba), ale jedno i drugie dzielnie znosił. Teraz trzeci ząbek pediatra stwierdził, że jest tuż tuż, ale nie widzę zmian w zachowaniu synka prócz tego, że wszytsko do buzi bierze co się tylko da. Współczuję tym Mamom co cierpią z dziećmi.

Odnośnik do komentarza

Antossia, tak, możesz spokojnie podać. Leki przeciwbólowe podajemy nie tylko, gdy jest temperatura, ale dziecko odczuwa ból.
Generalnie leki p/bólowe dzielimy na paracetamolowe (typu Panadol, Paracetamol, Calpol, Pedicetamol, itd.) i ibuprofenowe (typu Nurofen, Ibum, Ibufen, itd.).
Generalnie Paracetamol jest uważany za najbezpieczniejszy lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy dla dzieci. Ale tym się różni od ibuprofenowych, że nie działa przeciwzapalnie.
Ja swoim dzieciom przy ciężkim (bolesnym) ząbkowaniu podawałam Paracetamol, ale działał słabiej niż Nurofen, więc jak widziałam, że synka bardzo boli, to dawałam od razu Nurofen. Ale starałam się nie dawać za często, bo ibuprofeny mogą działać niekorzystanie na przewód pokarmowy.

Odnośnik do komentarza

U nas gdyby nie to, że córcia się śliniła na potęgę to nie zorientowałabym się, że idą jej zęby. Czułam się przygotowana, bo dużo o tym czytałam wcześniej tutaj: http://radosnezabkowanie.pl/zabkowanie-dziecka/przebiega-zabkowanie-dzieci-niemowlat/ choć zęby nie wyrosły jej w "ksiązkowej" kolejnosci, bo najpierw wyszły jedynki i dwójki dolne, a dopiero później zęby górne.

Odnośnik do komentarza

Ja mam w czopkach Paracetamol 50 mg. Dzięki za razy, bo u nas zdarza się dzień jak z bajki, ale kolejny to istny koszmar. Nie wiem już czy to wina ząbków czy jeszcze czegoś innego. Skok rozwojowy to raczej chyba nie. Ehh tak to jest przy dzieciach. :( Wesołych, zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Wam wszystkim życzę. :)

Odnośnik do komentarza

U nas bylo tak ze do trojek nawet nie wiedzialam kiedy zabki synkowi wychodzily. Przy czworkach mielismy czeste pobudki w nocy a w dzien maly wkladal raczki do buzi i paluszkami dotykal dziasel,przy myciu zabkow naciskal szczoteczka w tych miejscach. Wtedy jeszcze karmilam i bylo najlepiej w nocy przy piersi bo sie uspokajal,na szczescie wychodzily pojedynczo i nie byl to taki dlugi czas. Niestety przy piatkach w dzien niby nie bylo po synku widac ze cos sie dzieje ale od jakiegos miesiaca mamy pobudki co godzine w nocy,lekarka zalecala podawac leki przeciwbolowe z paracetamolem albo nurofen ale nawet te leki nie zmienily wiele. Niestety malemu wychodzily 3 piatki jednoczesnie i pewnie dlatego bylo tak ciezko i nie bardzo moglam mu pomoc. Na szczescie od 2 nocy spi lepiej a zabki wygladaja na cale wiex mam nadzieje ze to juz koniec.

Odnośnik do komentarza

Późne ząbkowanie nie jest takie złe. Mój synek też późno ząbkował przez co teraz ma zdrowe i mocne zęby, więc tym zupełnie nie ma się co martwić. Dziąsła niekoniecznie jednak tak optymistycznie reagują w póxniejszym wieku, więc dziecko jest tym niespecjalnie zadowolone.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...