Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nocnie :)
Zaglądam, bo jeszcze mi się nie chce spać mimo intensywnego weekendu, ale to chyba dlatego, że wczoraj zaraz po Mam Talent poszłam spać, bo już ledwo na oczy widziałam, a rano wstałam o 9.30. Ale nie było tak, że spałam całą nockę jednym ciągiem, za piękne by to było. Spałam płytko, bo Jasiek pierwszy raz w nocy kilka razy gadał do siebie, kilka razy "mlaskał", a ja się wtedy budzę, bo sen mam płytki i zanim zasnę to trochę mija. Rano dobrze mi zrobiło, to że K. zabrał Jasia, a ja dospałam te 1,5 h. Teraz też już powinnam spać, bo jutro chyba hardcore mnie czeka, będę mieć niańkowy dzień. K. przywiezie mojego siostrzeńca, bo siostra musi pojechać z naszą mamą do szpitala na badania. Niezłe wyzwanie mnie czeka, bo Mały ma 1,5 roku i ciekawe jak to będzie jak pójdę z maluszkami w południe odebrać synka ze szkoły. Oby byli obaj grzeczni, żebym nie oszalała :D

Oglądałyście wczoraj Mam Talent? Ja oglądałam z chłopakami, trochę się pośmialiśmy :D. Przedstawicielka Krakowa tragiczna, nie wiem czy to nie jakaś prowokacja była ;). Raz mi łzy poszły, jak śpiewał ten 15 latek z DD. A Was coś poruszyło?

Mamy już kupiony album dla Jasia, więc teraz trzeba mieć wolną chwilę na spokojne pouzupełnianie, ciekawe kiedy to nastąpi :D

Pisałyście, że ponoć spokojny weekend i nikt nic nie pisał, a jakimś cudem od piątku przybyło prawie 7 stron ;)
Ale fajnie, że powrzucałyście zdjęcia maluszkowe i swoje przy okazji :). To mi uzmysłowiło, że ja niestety nie mam aktualnych fotek z Jasiem :(. Ostatnie są sprzed 2 m-cy, ale jaja :(. No ale tak to jest jak się robi za fotografa rodzinnego ;). Trzeba będzie wspólne fotki szybko nadrobić!!!

Odnośnik do komentarza

Beacia, z wyjściami bez dziecka, to nie chodzi o to by już teraz wychodzić, tak na siłę, tylko po pierwsze być na to gotowym, a po drugie trzeba tego chcieć. Najlepsza sytuacja jest wtedy gdy się czuje, że ma się już dość siedzenia w domu, albo gdy zwyczajnie ma się ochotę wyjść bez „ogonów” ;). Takie momenty pojawiają się częściej po półroczu od porodu ;). A odcinanie pępowiny na spokojnie, to jeszcze nie czas teraz ;)
Szkoda, że w Krakowie nie ma sklepu Netto, bo cena za pampersy superowa. Jakiś czas temu kupowałam w Carrefour też taki megabox, ale tam było 150 pampków i wychodziło za sztukę 53 gr.
A po cc najgorsze jest właśnie śmianie się i kaszel, bo kichanie to można stłumić.

Blania, dzięki za info o keratynowym prostowaniu. Ja mam włosy grube i gęste. Cena w tym salonie gdzie planowałam to zrobić zaczyna się od 250 zł.
Podnoszenie. Jasiek jeszcze się nie podnosi, a jakby chciał to robić, to bym mu nie pozwalała na to, bo jeszcze za wcześnie ;). Na brzuchu też nie lubi leżeć, a mu pozwalam, hehe :D

Veronica, qrcze, niefajne masz doświadczenia z tym prostowaniem keratyną :(. A jakie masz włosy?

Ania, ja też mam bransoletkę ze szpitala swoją i Jasia. Czapeczek u nas nie dają, a jak Ty masz, to może schowaj do pudełka pamiątkowego :)
Ja też tak mam, że jak czytam wpisy to sobie wyobrażam jak wyglądacie :)

Bia, jaką książkę czytasz? Ja teraz kolejną Marka Krajewskiego „Dżuma w Breslau”. Potem planuję to co Monika i moja koleżanka polecała „Rodzinę Borgiów”, a potem nie wiem co. Masz coś do polecenia? :)
Co do noszenia, to ja jestem leworęczna i noszę Jasia opartego o lewę ramię, a K. jest praworęczny i nosi go na prawym barku, więc u Jasia jest mniej więcej równo ;). Ale to noszenie na barku to tylko do odbicia, bo tak to go noszę normalnie „z przodu” na rękach.

Marta, super obniżona cena mleka dzięki Allegro. Popatrzyłam na Jasiowe, ale się nie opłaca, było tylko u jednego psrzedawcy i o 5 zł droższe niż my kupujemy. Szkoda.

Monika, ja też mam gr. krwi O, a K. ma AB, ale konfliktu u nas nie było, może dlatego, że oboje mamy plusy, a u Was któreś ma minus?
Dopajanie rumiankiem, żeby dłużej spał, to chyba nie najlepszy pomysł. Dzieci kp tak mają, że raz są przerwy dłuższe raz krótsze (bo skok, bo rośnie, bo mu się chce pić), ale niedługo Aaronek będzie miał rozszerzone menu o stałe pokarmy, to wtedy przerwy powinny zrobić się dłuższe, ale to oczywiście nie reguła, bo każde dziecko inne i nie da się go zaprogramować jak robot.
Co do wyjazdu, to np. ja na wakacje spakowałam Jaśkowi więcej ciepłych rzeczy (typu pajacyk - po jednym na każdy dzień) i kilka letnich na wszelki wypadek, ale w sumie się nie przydały, bo aż tak ciepło nie było. Nie ma co brać za dużo rzeczy, tym bardziej, że jedziesz pociągiem. A w razie wu na miejscu możesz je przeprać.

MagW, ja między paluszkami (z nóg) Jaśka to też co nieco wygrzebię, ale to nawet nie codziennie się zdarza, chyba zależy od ubrania jakie ma ;)
Jak się Jasiek w nocy obudzi (noc czyli 4.00-5.00), to pampersa zmienia zawsze K. (ja może ze 2 razy zmieniałam), bo ja wtedy butlę szykuję. Jaś miał taki etap, że o tej godzinie była qpa, ale od jakiegoś miesiąca qpy przeszła na porządek dzienny :D. Raz się drze a raz grzecznie łaskawca leży i czeka żeby go tatuś przebrał, pewnie zależy jak bardzo jest wtedy głodny ;)
A to ja ubierać, to ciężko teraz doradzić, musisz sama wyczuć. U nas odkąd się zrobiło na zewnątrz zimno, to Jasiek śpi w pajacu i jest przykry kołderką, okno mamy na mikro.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze coś napiszę do tzw. ogólnych tematów :)


Forum prywatne. Na forach moich starszaków też zakładałyśmy sobie fora prywatne i pisałyśmy jednocześnie na prv i na tym zwykłym. Na forum prywatne zaprosiłyśmy grono dziewczyn na bieżąco piszących. Te które pisały z doskoku (np. raz na kilka miesięcy) nie dostawały zaproszenia, bo już byłyśmy tak zgrane, że nie chciałyśmy, by inne dziewczyny wiedziały o czym piszemy (czasem to były bardzo osobiste sprawy, a też po paru miesiącach inne mamy nie zrozumiałyby np. kontekstu jakiejś sprawy czy niektórych tajemnic).
Te które bardzo rzadko zaglądały lub nowe dochodzące - to z nimi pisałyśmy na zwykłym wątku. Wszystko jest kwestią wspólnych ustaleń :)

Zabobony. Nie wierzę w żadne, choć czasem sobie zażartuję, że wierzę ;). Natomiast wierzę, że jak się jest dobrym, to dobro do nas wraca, a jak złym to się jest ukaranym.

Ubrania. Jaś chodzi już w 68. Jak wyciągnę 62, to odkładam na półkę do „za małych ubranek”. Szybko Jaśko rośnie, szybciej od braci ;)

Zjazd forumowy. Ja już kilka mam takich za sobą z Mamami z wątków starszkowych:). Mówimy na to Zlot :). Miejsce Zlotu w wakacje było najczęściej nad morzem, a w środku roku (np. długi weekend) gdzieś w środku Polski, tak by każda mniej więcej miała tyle samo drogi. Teraz już dawno takiego Zlotu nie było, bo już tak nie piszemy często i robimy sobie już takie spotkania w węższym gronie po kilka dziewczyn. Nawet zdarzało się, że na wakacje razem jeździłyśmy całymi rodzinami. Super to było. Teraz to najczęściej już tylko się odwiedzamy nawzajem np. przy okazji delegacji, odwiedzin u rodziny czy powrotu z wakacji jak któraś jest na trasie.
Tak więc wszystko przed nami :)


Nie pamiętam jaki jeszcze temat był poruszany...
Późno już, więc zmykam do spania.

Dobrej nocki :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala witam wieczorna pora:) W krakowie nie ma netta a to ciekawe:) heheeh Boje sie kupic boxa -pampersow bo mam jeszcze 2 (tak na styk -zuzywam do konca) a 3 sa do 9kg wiec brakuje mi 2 kg i boje sie ze jak wskocze na 3 to ttak naprawde bedzie czas na 4 i znow jak z 2 bede sie ciągla na chama zeby zuzyc bo szkoda wyrzucic.Co do spania -chyba za bardzo przyzwyczailam sie do tych 6godzin i teraz nie umiem sie przyzwyczaic do karmienia co 2 godziny:/ Juz myslalam ze idziemy ku lepszemu a na kwietniowkach chyba jakas mama tak robila i jej sie udalo spowodowac ze maly zaczal jej spac albo zbieg okolicznosci:/ Nie wysypiam sie na maxa ,mam strasznego lenia przez to i myslalam ze cos sie uda zrobic ale aaron nie chce wspolpracowac:) Wlasnie zasnal a ja piwkuje :) Moj kupil mi karmi zurawinowe:) Ja czekam na ten album jutro gora we wtorek powinno przyjsc az ciekawa jestem:) Czy wtrafilam na fajny czy zaliczylam wtope. Co do konfliktu to napewno nie byl serologiczny ale jakos mi to tlumaczyli. Jakie gr krwi maja twoje dzieci??? Ja wytwarzalam przecieciala w stosunku do mojego syna .Musialabym pouczyc sie medycyny wtedy umialabym nazwac i powiedziec ci o co chodzilo:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Hej, u mnie po 9, i ja juz po sniadanku, wstawilam pranie. Wybieramy sie dzis do lekarza z malym na tzw. wizyte przegladowa. Przychodzily nam listy z przychodni dla Filipa a gdy Kuba tam do przychodni dzis zadzwonil okazalo sie ze Maly nie zarejestrowany. Logika angielska :D
Szczepienie w srode, na rota jest tu darmowe po maju 2013 i zaszczepie tez.
Nocka spokojna. Ze wzgledu na karmienie poszedl spac wczesnie bo o 21, potem jedlismy o 1 i 5:30. Wstlismy o 8 :) kto wstal to wstal, Filip dalej drzemie :)
Czytam ta ksiazke Tracy Hogg 'jezyk niemowlat'. W erze internetu na telefonie bo zanim zamowie itd to minie :)
Zazdroszcze Wam kapieli w wannie z maluchamu, ja sie boje by nie zamoczyc calkuim opatrunku i tak jakos. Ale stwierdzam ze wanienka jest juz taka mala! Polozylismy go wczoraj na gabce to biedny tak chcial nozki wyprostowac. Czekamy jeszcze pare miesiecy i to ustrojstwo mu wyjma. I odrobimy kapiele wszedzie :)
Widzialyscie ten filmik gdzie takie maluchy sa na basenie i tak sie ciesza? Odruchowo biora lyk powietrza pod wode i w ogole czuja sie tak naturalnie. Nie pamietam teraz gdzie to znalezc.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Zazdroszcze Wam tych 'samotnych' wyjsc, chociazby do sklepu, chwil dla siebie. Ale juz sie tak przyzwyczailam, ze jak ktos chce i pomoc to mowie 'nie, dam rade'.

Nie pisalam, bo netu brak, na tel tylko czytam. A ze znow sie przeprowadzilam to lacze sie ze swiatem ;)

We sr drugie szczepienie, w czw dermatolog, bo jest coraz gorzej :(

Wczoraj 3x kupa do polowy plecow, dopiero przy trzecim zastanowilam sie, ze moze trzeba by wskoczyc w wieksze pieluchy. Brawo ja.

Jestem wymordowana psychicznie i fizycznie, chcialabym jeden dzien caly przespac, ale poki ladna pogoda to i na spacer 2x, niech Malenstwo nie cierpi, bo ja nie mam sily, ale z drugiej strony boje sie, ze w koncu zaniemoge.

3 mce, kiedy to zlecialo..

Odnośnik do komentarza

Ania- ja tez wstalam o 8 i tylko pranie zrobilam o ile moge tak powiedziec bo chcac nie chcac pralka pierze:) Po drugie filmiku nie ogladalam:( ale wiele innych za to z dziecmi:) I jeszcze jedno czemu mlody nie moze wyprostowac nozek??? nie wiedzialam ze to ze soba ma powiazanie:/
Emwro-przeprowadzilas sie z czy bez swojego ? Ja tez jestem raczej z tych co "sama " ale wiadomo jesli mam faceta to niech siedzi w koncu ojcem jest ale zadko tak robie. Ale wiekszosc rzeczy sama robie ostatnio zaszpachlowalam dziury po przeniesieniu licznika :0 nie moglam sie doprosic:) My jutro mamy szczepienie:/ Dasz rade przetrwac ten zly okres:) Jesli masz mozliwosc spedz dzien na nie robieniu niczego tylko z malym lez sobie raz tak zrobilam i pospalam sobie z malym. Bo normalnie on ma krotkie drzemki a ze mna juz pospal wiec troche odpoczelam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

DAMIANKU SAMYCH SŁODKOŚCI !!!! ;**

Czec Kolezanki po fachu :-) !
Nocka spokojna jak zawsze 20:00-6:00 :D. Dzis jestesmy u pradziadkow. W Gdansku szaro-buro ,moj lobuz spi-je-spi ;-). Do chrzcin coraz vlizej-mam malego stresa bo moi rodzice po raz pierwszy zobacza Patryka.
Monika
Nie rozumem czemu tak przejmujesz sie swoim wygladem ? To,ze jeses bezmakijazu czy to ze masz pare kilo za dduzo co to zmienia ? Najwazniejsze ze jestes dobra mama ! Pozaty wygladasz bardzo ladnie.
emwro
Lecicie juz na trojkach ?
Ania
Nie widzialam filmiku ale jak P kapie sie z kluchą to On macha raczkami i nozkami wlasnie jak chcial by plywac. Podobno jak bym go tak puscila to by plywal sam i sie nie podtopil ale mi setce by chyba wyskoczylo wirc nawet nie mysle o probie puszczenia :D
Dziubala
Jak za te pieniadze to sie oplaca . U nas 350/400 zl. No widzisz a maly sie podnosi a jak nie ma poduszki pod glowka to robi sie

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

Blania-ja ogolnie jestem strasznie zakompleksiona osoba :) u nas pogoda ladna ,nie spimy od 8a maly ciagle marudny. Popelnilam najwiekszy grzech ale juz nie wyrobilam bo nic nie moglam zrobic bo mlody chcial zebym ciagle go nosila ,no i puscilam mu 15min bajki na kompie. Dziecko odplynelo ,cisza. Wiem ze to zle ale dosc ze nie daje mi spac w nocy to jeszcze w dzien nie chce nawet chwile polezec czy posiedziec -on chce zwiedzac. Nie wiem co z nim sie stalo:/ chcialam mowic do tel. Ale cuda wyszly:/ musialam poprawiac wszystko:/
Emwro wiedzialam ze zapomne , piszac posta myslalam zeby zyczyc twojemu malemu zdrowka i niech mu juz ta dolegliwosc przejdzie! Przykro mi ze nie wyszlo ale bynajmniej wiesz ze nie zmienil sie i nie nie bedziesz gdybac co by bylo gdyby...bo teraz juz wiesz. Szkoda ze wczesniej o albumie nie wiedzialam bo juz zamowilan :/ ale przejde sie i tak :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Monia: po pierwsze jak nigdy nie slyszalam imienia Aaron tak teraz jest wszedzie :D nie wiem cz po prostu nue zauwazalam tego :) po drugie kobiecie nigdy nie dogodzisz nie? :) zawsze mamy jeszcze pare kilo za duzo wlosy nie te, makijaz. A tak na prawde jestesmy swietne! I najlepsze dla naszych dzieci. Super wygladasz :) no i odpowiadam na Twoje pytanie: Filip nog nie moze wyprostowac bo wanienka za krotka :D takto wszystko ok :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Blania: wlasnie Ty nic o swoich rodzicach.. co jest? Daleko mieszkacie?
Dzieciaki w wodzie sobie dadza rade ale pewnie ze tez bym nie puscila :)

Beacia: tez chyba zaczne cwiczyc z chodakowska :d

MagW: jak ja sie dziwie jakie Filip ma czasem brudne rece, ale jak wpycha piastki do buzi a potem np przejedzie po swetrze np na spacerze to wszystko zostaje :D normalne to chyba wlasnie :)
W nocy owszem zazwyczaj najpierw jedzonko potem pieluszka ale zazwyczaj bez kupki. Kupki mamy w dzien :) u mnie tez mimo wietrzenia jest okolo 23 stopnie. Takze pajacyk i kocyk. Zreszta Filip nie zmarzluch po tacie :)
Tez znam podobna stronke z promocjami ale w Angli :) sledze pampersiaki np :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala: ty to masz same intensywne dni :) rob zdjecia koniecznie i pochwal sie jak mozesz :) ja mam talent nie ogladalam tylko the voice of poland. Wczoraj sie z K. Posmialismy z masterchefa, fajni ludzie :)
Z tym forum to musimy pomyslec wlasnie. Ale osobiscie nie wiem jak to ogarnac. Fajnie ze masz kontakt z mamami Starszakow :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Ania U nas na usg wyszło, że jest problem z bioderkiem, ale ręcznie też badał i mówił, że widac. Więc jesli cos by miało być to by raczej "wymacali".
Dziubala Włosy mam raczej mocne i grube. Troche zniszczone rozjasnianiem ale serio to co mi się zrobiło po prostowaniu to masakra;/ a było robione na naprawdę dobrych kosmetykach. Zastanów się! Bo może dobrze Ci zrobią a jak nie to trzeba potem sporo obciąć i pocierpieć aż zdrowe odrosną.
Blania u nas przez tą pogodę młoda na spiocha jadła bo jak bym jej nie wpakowała butelki to by dalej ciągnęła ale na głoda. A teraz już prawie 4 h ciągnie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...