Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Monia
Stawiqlam calym sercem na Adamka. Nie lubie Szpilki za jego wypowiedzi. Sa gowniarskie,typowo malolackie.
Jego zachowanie swiadczy o tym ze.jest nie dojzaly. Kiefys ogladalam Go u Wojewodzkiego i mowil ze ma taki zeszyt i tam zapisuje czy zapisywal z kim przegral walki (szkolne,uliczne) i jak juz czul sie na silach to szedl i sprawial wpoerdziel tym ludziom nawet po paru latach ....

Ania
Ah dzieki za wspolczucie. Wiesz jakos soe nie przejmuje juz . Dlugo bronilam rodzicow alez ile mozna ? Znalezlismy mieszkanie za 600 zl wiec... Bd tylko musiala poszukac robotki popoludniami. Moze jakies sprzatanie. Bynajmniej odpoczne psychicznie na swoim ;-)

Werka
Ja mysle ,ze juz dawno mozemy tak nosic te nasze dzieciaczki.

Bia
Haha musialo to super wygladac jak Piotrus mial papke pelna stopy ;-)

Eii wczoraj bylam na solariim i zazwyczaj opalam sie w majtkach raz ze po porodzie boje aie infekcji dwa zs chce widziec efekty. I wczoraj zapomnialam ze zamiast majtek mam stringi. DZIEWCZYMY NIR CHCECIE WIEDDDZIEC CO DZIEJE SIE Z MOIMI POSLADKAMI !!!! Wygladam jak pawian !!!

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

Lili - ja jak wyszłam z młodą ze szpitala ( miała 16 dni), to mniej więcej przez miesiąc pomagałam jej robić kupkę takimi rurkami windi kateter, oczywiście chodziliśmy z tym do pediatry, kazał masować brzuszek, herbatki podawać rumiankowej, nic nie działało, a młoda zaparcia też nie miała, tyle że kupa była ciemna jak szpinak, w końcu na własną rękę zmieniliśmy jej mleko ( była na NAN ha, zmieniliśmy na bebilon ha) i po tym zaczęła się samodzielnie wypróżniać. Ja uważam że jak nic z metod które nam pediatra powiedział nie pomaga to trzeba sobie pomóc rurkami i szukać przyczyny, którą tak naprawdę może też być niedojrzałość jelit. A podajesz jakiś probiotyk? ja starszej i młodszej podawałam ( młodszej nadal podaję co 2 dzień, od urodzenia właściwie) dicoflor 30. Zaszkodzić nie zaszkodzi a pomóc może.

Odnośnik do komentarza

Blania - może lepiej się stało że się wyprowadzicie? ja wiem że to finansowo Was pewnie obciąży, ale dla dobra związku warto podjąć takie wyzwanie. Ja w życiu nie mogłabym mieszkać z moimi rodzicami, z ojcem to chyba byśmy się pozabijali, a tak jestem jego ukochaną córeczką bo widzimy się raz w tygodniu. Z teściami też nie ma mowy - mamy zupełnie inne pojęcie " czystości w domu" i tu bym nie zniosła jakby nie było tak jak ja chcę :)

Odnośnik do komentarza

Bia - jeśli chodzi o zabawki to zgadzam się z Marcosią - drewniane, np zwykłe klocki. U nas przy starszej bardzo fajnie sprawdziło się też lego duplo, Ala ma 6 lat i jeszcze się niekiedy nimi bawi. Oprócz tego ma też zwykłe lego jeszcze po swoim tacie lat 35 , i lego nie do zdarcia! Mój małż pamięta jak dostał pierwsze lego od cioci z Rajchu, spać nie mógł przez pierwsze kilka dni. Po commodore to była jego ulubiona zabawka :)

Odnośnik do komentarza

Werka - ja Wandę noszę w pionie praktycznie od początku, kiedyś już chyba pisałam że jeszcze w szpitalu neurolog pokazała jak ją nosić i tak właśnie robimy.
A zdjęcie z łóżeczka...no ja też bym zawału dostała :), ale co robią matki w takiej sytuacji - zdjęcie :). Pamiętam jak pierwszy raz byliśmy z starszą nad morzem , miała około 13 miesięcy, byliśmy na plaży młoda siedziała na piasku i w pewnym momencie pac na twarz. No i co matka zrobiła- zdjęcie :). Pamiętam że mój małż się wkurzył na mnie, ale jak ostatnio o tym wspominaliśmy to mu wypominałam że piasek się szybko otrzepało a zdjęcie i wspomnienia mamy genialne :)

Odnośnik do komentarza

Blania - ja nie lubię Adamka, ta niechęć pojawiła się po jego wypowiedziach, gdzie miał startować do europarlamentu z Ziobrą - normalnie jakiś nawiedzony, nie zrozumie jak osoba w jego wieku może wychwalać Rydzyka, zresztą straszny homofob z niego. Z takimi poglądami to pewnie kobity do rodzenia dzieci i garów by tylko przeznaczył.
A po tym co napisałaś o Szpilce to jego też nie lubię :P

Odnośnik do komentarza

Beacia - to już chyba 2 raz jak Iśka tatusiowi taki prezent zrobiła i cały czas bez mamy przespała. Te chłopy to jednak mają się fajnie. A co do jedzenia Iśki to nie przejmuj się tak, (ale oczywiście kontroluj) dzieciaki w tym wieku są bardzo ciekawe świata i wszystko je rozprasza, albo jedzą mniej bo tak!
Wanda jeden dzień je super innego tragedia. No np dzisiaj , jadła o 3.30 nad ranem, no i teraz o 8.30 zjadła 80 ml. Zresztą ona rano nigdy nie ma apetytu, średnio zjada max 100 ml i to z cyrkami i zabawianiem. Generalnie ostatnio jak je to musi mieć coś w łapkach, na topie jest niebieska gumka do włosów i opakowanie po ibuprom zatoki. Bez tego bez tego głowa jej chodzi we wszystkie strony i karmienie to koszmar.

Odnośnik do komentarza

Dziubala - moja Wanda jeszcze nie ma rozszerzonej diety, je tylko mleko z kaszką ryżową. Nie rozszerzałam prędzej bo w ogóle nie wykazywała zainteresowania, co ostatnio widzę że się zmienia, przygląda nam się jak jemy, jak przybliżam jej do ust pustą łyżeczkę to otwiera dziubek.
Chciałabym jej już coś podać, ale te cholerne wysypki mi to uniemożliwiają. W przyszłym tygodniu idę do alergologa i niech on się na ten temat wypowie. Jak da zielone światło to jedziemy z tym koksem :)

Odnośnik do komentarza

Marta - nieźle rozpisalas się :)

Hahahaha - masz 100 % rację z tymi zdjęciami. Zamiast od razu zobaczyć że wszystko ok z naszym dzieciem to my nie, przecież trzeba zrobić zdjęcie :)! To pewnie mała troszkę piasku się najadla:) z tym trzymanie w pionie to słyszałam, że póki dziecko nie siedzi to możemy trzymać w polpionie Lub W pionie Ale pleckami Do rodzica. Ja tak noszę, chociaż zdarza mi się też oprócz pozycji do odbicia, nosić go brzuszkiem do siebie, ale rzadko.

Mój synek odmówił usypianie w wózku wiec chole@# jasna muszę na dworze nosić go na rękach aż usnie (ok 50 min) wtedy do wózka i królewicz pośmiać sobie maks 30 minut :/

http://www.suwaczki.com/tickers/sbe251pzkrye3etd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kq98nmtk1.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
Dziś rano chciałam uśpić Gosię, bo juz oczy tarła, maruda jedna, ale za nic nie dała się uspać na rękach. No to mówię do niej: "o nie, teraz to idę po gruszkę i wyciągnę ci te gluty z nosa, bo nie mogę cię słuchać". Połozyłam ją na łózku, wyszłam z pokoju na pięć sekund, wracam... a ona juz sobie ot tak zasnęła! Co za dziecko ;p

Werka, nie zazdroszczę noszenia małego, no ale co zrobić. Taki nasz matczyny los, wiatr w oczy, ale... i kwiaty we włosach :)
Zdjęcie - zawał na miejscu! Najlepsze jest to, ze my przy tym świrujemy, a dziecko sobie spokojnie w tym wieku poradzi jak mu nie będzie pasowało :)

Marta, zabawka BYŁA, czy JEST? :)Chopy to wieczne dzieci są, więc pewnie jest jego ulubioną zabawką. Taki chop moze być na co dzień najpowazniejszym człowiekiem pod słońcem, ale jak zobaczy zabawki... hu huu :)
Zapłacić za mozliwość popracowania, a to dobre :) hi hi fajnie, ze idziesz przynajmniej na chwilę do pracy, zobaczysz jakie to odpręzenie :) wbrew pozorom ^^,

Blania, masz rację. Choćby praca miała starczyć tylko na opłacenie mieszkania - warto! No i wyprowadzka. Ja tez juz się nie mogę doczekać az sobie wyjedziemy stąd, bo dostaję do głowy średnio co drugi dzień..
Hi hi, pawianku :*

co zrobić zeby dzieciom nie nudziły się zabawki
Jeśli nie chcecie wydawać milionów pieniądzów na nowe zabawki to proponuję nie dawać na raz wszystkich zabawek dziecku (tj. jedna po drugiej - wszystkie jakie są w domu), ale stworzyć z nich dwie, trzy grupy, tak aby kiedy jedna grupa zabawek znudzi się dzieciątku schować ją do szafy a podać drugą grupę.. Potem trzecią, a później znów pierwszą. i wtedy odkrywa nowe funkcje starych zabawek i rozwija wyobraźnię :)

Ania, ja kładę Gosię tak "krzywo" trochę na boczku, trochę na plecach, ale Gocha umie spać we wszystkich pozycjach. Kładę ją tez na brzuszku, zwłaszcza teraz, kiedy ma katar. Jeśli twój synek nie chce/ nie umie spać na boczku to zablokuj go od strony plecków i brzuszka kołdrą. Okryj go ciasno i nadmiar jeszcze nieco zwiń. Wtedy się nie przekręci ani na plecy, ani na brzuch. Tak robiłam Gosi jak była mniejsza i bałam się, ze przy niekontrolowanym obrocie na brzuch się udusi. Pewnie na początku będzie niezbyt zadowolony z nowej pozycji, ale przyzwyczai się. Szczególnie, ze dzieci lubią być opatulone kołderką, z resztą większość dorosłych równiez :)
Gratulacje obrotu!
Co do jedzenia. Gosia zjadła juz "surowego", czyli świezego, banana. Dostała tez dwa, trzy słoiczki z mięskiem i nie było zadnych bólów brzuszka itp. Zjada kaszkę manną (gluten) i wczoraj dostała chrupka kukurydzianego, który był dosłownie wszędzie :) Pije herbatkę melisa-jabłko.
Nocki są okej, nie budzi się, szybko zasypia. Ostatnio nawet nie dojada porcji kaszki na kolację, bo jest padnięta :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9immnk2xo8.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/cbprb2019hzn8nho.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Bia, moze za szybko leci mleko z butli i się krztusi. Albo za wolno i szlag go trafia, ze musi się tyle napracować? Spróbuj wymienić butelkowy smoczek albo dawać z łyzeczki. A moze juz z kubeczka? Z tego co wiem to w piątym miesiącu zycia mozna powoli przyzwyczajać do picia z kubka, co wiadomo jest korzystniejsze dla zgryzu :)

Oho, zaglądnęłam do śpiącej Małgosi, wróciłam i zaraz usłyszałam, ze się obudziła ;p co ona, przez skórę mnie wyczuwa?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9immnk2xo8.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/cbprb2019hzn8nho.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Klocki drewniane jak i inne zabawki drewniane sa ponad czasowe ale nie stety jeszcze nie dam ich dziecku:) ale myslalam o piankowych klockach co wy na to?

Ja zbyt mocno wybawilam sie w wieku 15-21lat ze pozniej juz mi sie nie chcialo:) owszem pamietam ze mialam raz taki miesiac ze codziennie po pracy szlam z kumpela z ktora konczylam zmiane na piwko co konczylo sie baletami ,i tak po slynnym marcu kierowniczka zmienila nam zmiany zebysmy sie mijaly i nie mogly po pracy pojsc na piwko:) bala sie ze sie rozpijemy:) A pozniej jakos sie uspokoilam i raz na ruski rok chodzilam na balety. Swoim czasie chodzilam na urodziny do kolegi ktory robil tematyczne urodziny. RAz byl temat "zdziwy urodziny" wyobrazcie sobie co musieli myslec ludzie jak zobaczyli ok 25osob w tym 15 szmul ubranych za panie lekkich obyczajow a faceci za alfonsow:) Za to dobrze to wspominam :P wrzuce wam fote ;)

Dziewczyny jak u was wyglada wynajem mieszkan ,cena ich? bo u nas w szczecinie to kawalerka ok 1000zl a pokoje 2 i wiecej to od 1200zl. Podalam ceny przy mieszkaniach dosc niskim standardem.

druga prawa Blania-pawianku kochany ja nie lubie fanatyka Adamka jak i Szpilke za jego brak szacunku i pokory ale jest mlody i wiekszosc zawodnikow (walczacych) za mlodu tez tacy byli. Z reszta czesto i gesto musza pokazac ze sie nie boja (zagrywka psychologiczna, w ten sposob strasza druga osobe, nie sila tylko pomaga w wygraniu ale i psychika) .Ale fakt jest taki ze jest burakiem. A Adamek stracil w moich oczach za ta polityke, ale sportowcy pod koniec kariery ktora sie szybko dosc konczy musza sobie znalesc inny dochod a polityka jest dosc latwym i duzym zarobkiem:)Tylko trzeba umiec sie sprzedac ,Adamek nie potrafi w tej dziedzinie.
Wybacz za pomysl z solarium !

Marcosia chyba pisalas ale nie wiem gdzie z jakiego korzystasz kubka niekapka? bo ja kupilam i kuzwa przecieka:/

wiecej nie pamietam ...uciekam.....

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...