Skocz do zawartości
Forum

Lipcóweczki 2014


btg1989

Rekomendowane odpowiedzi

Antolka moje gratulacje :) nareszcie doczekałaś się swojej córeczki :) dużo zdrówka Wam życzę i szybkiego powrotu do domu :)
Kamaa odpoczywaj i nabieraj sił :) może u ciebie to już na dniach zacznie się poród, najważniejsze że z małym wszystko dobrze no i że już jest donoszony :) dużo zdrówka Ci życzę :)
Okinawa masz duże szanse żeby zostać pierwszą lipcową mamusią w lipcu :) trzymam kciuki żeby poród przebiegł szybko i sprawnie :)
basienka mały ładnie waży :) teraz wszystkie musimy uważnie obserwować wszelkie kłucia i bóle żeby w razie co dojechać na czas na porodówkę ;p
Kawazmlekiem mam nadzieję że lepiej już się czujesz i że maluszek dał Ci trochę pospać, zdrowiej :)
Aania cieszę się że ślub się udał, a z butami to chyba już tak jest że jak są ładne to i niewygodne ;p ja na swoim weselu też stopy zmasakrowałam butami, ale czego się nie robi żeby być pięknym ;p Czekam za fotki :)
Wiesienka wszystkiego najlepszego dla synka :) udanej imprezy :) szykuje Ci się wesoły weekend :) dużo sił Ci życzę i nie przemęczaj się

W końcu udało mi się skończyć prasowanie rzeczy dla małego :) torbę też już dziś ostatecznie spakowałam i czekam na rozwój wydarzeń :) Jeszcze jutro może mi się uda umówić z koleżanką na małą sesję brzuszkową i potem mogę rodzić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kxacpeud9.png

Odnośnik do komentarza

o Jezu dziewczyny !!!!!
Jak ja się ciesze i w szoku zarazem jestem, że już się niektóre rozpakowały !!!! ja niestety od ostatniego mojego wpisu nie wchodziłam na parenting a tu takie newsy !!!!
Możliwe, że kilka z Was mnie pamięta a wszystkim które nie zycze super porodów samych szczęśliwych i udanych. Ja mam termin na 24.07 wg usg teraz trapi mnie cholestaza ;/ kurde na zewnetrznej stronie stóp - od gory mam az krostki ale zwalam to na buty ze sie nogi pocily a ja tak lazilam w tych trampkach ale niestety wieczorem to potrafie podrapac ladnie stopy od wewnatrz dlonie rzadko ale tez...7.07 ide na badanie usg blizny po cc i chyba im powiem o tym bo to przeciez bardzo grozne dla dziecka....
Jejku nie wierze ze to juz lipiec !!!!!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/010iskjouix0rnww.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgdotwwpiq.png

Odnośnik do komentarza

Manamana Ty chcesz rodzić sn czy będzie ponowne cc? Mi nikt o takowym USG blizny nic nie mówił a cc miałam też prawie 8 lat temu.
Wiesienka te bułeczki świnki to dla syna czy z jakimiś aluzjami dla zakonnicy? :-)

Odnośnik do komentarza

Witaj LIPIEC. ! :)
Lekarz mi powiedział, że to jest standardowe badanie jeśli się miało cesarkę...ale może dlatego mi każe zrobić, że ciągle mówi, że mam dorodną macicę <?> ;) i wszystko cała waga poszła mi w brzuch jest duży jak na mnie. Pierwszą cc miałam po dwóch dobach bóli w tym 4 h partych aż kapnęli się , że ups chyba za mała miednica. z tego względu teraz bardzo chcę cc nie ze względu na siebie na ból bo przecież wiem, że to wytrzymam ale ze względu na dziecko. Nie chce się znowu o nie bać, że "dziecku spada tętno" a potem pytać czy moje dziecko będzie zdrowe , czy jest dotlenione..Najgorzej, że ten doktorek mówi, że dziecko będzie podobnie jak siostra spore ale ja mam próbować łapać ordynatora i pytać jak on widzi mój poród - nie rozumiem tego kompletnie ale niby mamy prawo nie zgodzić sie na próbe porodu naturalnego a te, które się godzą podpisując zarazem papiery powinny być uświadomione o ryzyku, pobadane na wszystkie strony czy dadzą radę i powinien byc przygotowany zespół do ew cc w co wątpie, że ma miejsce.. rozpisałam się przy okazji o swoim przypadku ale może któras mama mi coś poradzi jeszcze w tej sprawie cc nie na życzenie ale na żądanie w sumie...

http://www.suwaczki.com/tickers/010iskjouix0rnww.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgdotwwpiq.png

Odnośnik do komentarza

Coś było nie po kolei, więc wrzucam jeszcze raz.

Rozpakowane mamusie:
Benia (09.07.2014) - Nataniel, ur. 28.05.2014 (33tc) - 2380g, 48cm, CC
Mblusia (01.07.2014) - Greta, ur. 07.06.2014 (37tc) - 3300g, ?cm, SN
Olala (01.07.2014) - Gabrysia, ur. 18.06.2014 (37tc) - 3150g, 53cm, SN
Benedykta (22.07.2014) - Michaś, ur. 24.06.2014 (36tc) - 2180g, 49cm, CC
Igasia (?) - Zosia, ur. 25.06.2014 (?tc) - ?g, ?cm, SN
Nataliab (03.07.2014) - Nadia, ur. 29.06.2014 (39tc) - 3870g, 56cm, CC
Antolka (28.06.2014) - Julka, ur. 02.07.2014 (40tc) - 4345g, 56cm, SN

Mamusie w 'dwupaku':
Anecia85 04.07.2014 - chłopiec: Antoś
Wanilia 05.07.2014 - dziewczynka
Viletka 05.07.2014 - dziewczynka: Milenka
Szyszulka 06.07. 2014- dziewczynka + chłopiec
Ewelaewela 07.07.2014 - chłopiec
Jaga30 10.07.2014 - dziewczynka: Aleksandra? Hanna?
Anna_1989 11.07.2014 - dziewczynka: Zosia? Lenka?
Zuzia91 13.07.2014 - chłopiec: Filipek
Okinawa 17.07.2014 - chłopiec: Mateusz?
Kamaa 18.07.2014 - chłopiec: Igorek
Martula92 18.07.2014 - chłopiec: Wojtuś
Fiadusia 21.07.2014 - chłopiec: Aleks
Fete_551 21.07.2104 - chłopiec
Wiesienka 22.07.2014 - niespodzianka
Izaaa898989 22.07.2014 - chłopiec: Krzyś
Kawazmlekiem 22.07.2014 - chłopiec: Adam? Franio?
Sylwunia26 23.07.2014
Daisy84 - 23.07.2014 - chłopiec: Mikołaj
Manamana 24.07.2014 - dziewczynka: Gabriela
Justka86 24.07.2014 - chłopiec
Jajeczko78 24.07.2014 - dziewczynka: Marta
Aania 25.07.2014 - chłopiec: David
ONA89 28.07.2014 - dziewczynka: Zuzia
Basienka2 29.07.2014 - chłopiec
Gravitacia 29.07.2014 - dziewczynka: Natalia
Selena 30.07.2014 – chłopiec + dziewczynka

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgem0lnxmn9.png

Odnośnik do komentarza

Manamana też mnie to interesuje ale dokładnie nie wiem gdzie szukać tego prawa odnośnie tego, że jeżeli chce sn po cc to podpisuję oświadczenie że na własne ryzyko. Też o tym słyszałam. Mi lekarz wypisał na skierowaniu do szpitala adnotację "stan po cc" ale w sumie nie wiem czy nie znajdzie się taki, który będzie chciał inaczej. Podpytam swojego jutro dokładnie co i jak z tym bo tak wstępnie che się umówić za tydzień ale oczywiście wiadomo zł:-)
Moje dziecko było poowijane pępowina i niedotlenione - z tego powodu co jakiś czas jeżdżę z nim na turnusy rehabilitacyjne. Nawet ten z początku tego roku odłożyłam bo nie miałam siły i jeszcze przypadek niestety śmiertelny mojej kuzynki miesiąc szybciej niż ja więc też nie mam ochoty na ich eksperymenty i powtórki.

Odnośnik do komentarza

Oj ... z moją niby jest ok niby bo inteligentna i nie chcę jej niczego ujmować ale czasami jak patrze jak ciężko kojarzy to mi się na prawde wydaje że coś mogło mieć wpływ.. po prostu nie chce z powodu widzimisie lekarza w szpitalu przechodzic tego co 8 lat temu. Daj mi znac prosze wypytaj sie lekarza jak to jest w szpitalach jakie to sa druki zeby mi nie podlozyli niczego ..ja placic za cc nie bede dobrze zrozumialam ze Ty chcesz? skoro mam prawo do zadania cc i teoretycznie ona jest wskazaniem do kolejnej cc no to o co im chodzi ! daj mi znac bardzo Cie prosze np wiadomosc priv!

http://www.suwaczki.com/tickers/010iskjouix0rnww.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgdotwwpiq.png

Odnośnik do komentarza

U mnie poranek baaaardzo kiepski! O 5. obudził mnie okropny ból głowy. Miałam wrażenie, że ktoś mi chce zmiażdżyć czaszkę ... Na początku nie pomagała nawet tabletka. Dopiero jak położyłam się na dużej poduszce, którą zwykle używam do zniesienia zgagi, zasnęłam. Jechałam też komunikacją publiczną (czyt. busem) na przedostatnie zajęcia z pierwszego tańca i stwierdzam, że ludzie są bezmyślni i bez wyobraźni, a przede wszystkim pozbawieni kultury ... Jedna baba to mnie już tak zdenerwowała, że na nią prawie nakrzyczałam - a w ciąży jestem wyjątkowo spokojna. Ehh.
Kurcze, macie rację, żeby się nie przejmować, ale wiecie jak to jest. Chciałybyśmy, żeby wszystko było według schematu. Maluch jest mały, ale siły ma tyle, jakby był dwa razy tęższy ;p. A poza tym łatwiej będzie mi rodzić :).

Aania, ja też już marze, żeby wrócić do formy ... Bardzo lubię patrzeć na swój brzuchol, zwłaszcza jak leże, ale już w lustrze nie lubię się oglądać. Mój już też nie może się doczekać, aż włożę szpilki ;p.

Basienka, całkiem zapomniałam o tych zdjęciach. W ogóle to powinnyśmy się umówić w jakiej pozie zdjęcie, czy z odsłoniętym brzuchem i inne detale ;p.

Okinawa, to życzę, żebyś wkrótce poinformowała nas o rozpakowaniu! :))

Wiesienka, to ciekawy weekend się zapowiada. Życzę Ci dużo energii na ten czas :).

Kama, biedulko!! Współczuję strasznie i życzę powrotu do zdrówka

Justka, ja wczoraj też się za prasowanie wzięłam, ale dosyć, że się poparzyłam parą, to jeszcze tyle jest tych ciuszków, że rozłożyłam to na raty (duże ;p).

Manamana, znów jak duch się na chwile pojawisz? :> Ostatnio się często zastanawiamy co tam u reszty dziewuch, które się nie odzywają. Z tego co wiem CC podczas pierwszego porodu jest już wskazaniem do kolejnych cięć. Nie wiem jak tylko ma się do tego, jak dawno było pierwsze cięcie... No i skoro miednica za mała?

Antolka, kochana! Moje gratulację takiej dziewuszki! Czekamy na Twoje sprawozdanie :).

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgem0lnxmn9.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) Antolka gratulacje serdeczne :) i widzę że chyba zostałam pierwszą 100% lipcową mamusią :) Filip urodził się 02.07.2014, godz 14:31, 55cm, 3180g, daliśmy radę SN :) 2dni przed terminem z om :)

Odnośnik do komentarza

Manamana ja też nie mam ochoty płacić - wolę kupić wózek dla dziecka. To nie jest opłata za cc ale za to, że wiem kiedy będzie:-) Odezwij się na mojego e-maila poczta36@o2.pl bo tutaj mi kiedyś zablokowali konto i teraz nie mogę odezwać się na Twoją skrzynkę.

Odnośnik do komentarza

Zuzia, gratuluję!! W takim razie na naszej liście jest termin z usg i wg niego poród w 38tc? :> Wpisuję tak, a jak coś to krzycz i zmienimy :)).
Ale się cieszę, że kolejna dzidzia na świecie!!

Rozpakowane mamusie:
Benia (09.07.2014) - Nataniel, ur. 28.05.2014 (33tc) - 2380g, 48cm, CC
Mblusia (01.07.2014) - Greta, ur. 07.06.2014 (37tc) - 3300g, ?cm, SN
Olala (01.07.2014) - Gabrysia, ur. 18.06.2014 (37tc) - 3150g, 53cm, SN
Benedykta (22.07.2014) - Michaś, ur. 24.06.2014 (36tc) - 2180g, 49cm, CC
Igasia (?) - Zosia, ur. 25.06.2014 (?tc) - ?g, ?cm, SN
Nataliab (03.07.2014) - Nadia, ur. 29.06.2014 (39tc) - 3870g, 56cm, CC
Antolka (28.06.2014) - Julka, ur. 02.07.2014 (40tc) - 4345g, 56cm, SN
Zuzia (13.07.2014) - Filipek, ur. 02.07.2014 (38tc) - 3180g, 55cm, SN

Mamusie w 'dwupaku':
Anecia 04.07.2014 - chłopiec: Antoś
Wanilia 05.07.2014 - dziewczynka
Viletka 05.07.2014 - dziewczynka: Milenka
Szyszulka 06.07. 2014- dziewczynka + chłopiec
Ewelaewela 07.07.2014 - chłopiec
Jaga 10.07.2014 - dziewczynka: Aleksandra? Hanna?
Anna_1989 11.07.2014 - dziewczynka: Zosia? Lenka?
Okinawa 17.07.2014 - chłopiec: Mateusz?
Kamaa 18.07.2014 - chłopiec: Igorek
Martula 18.07.2014 - chłopiec: Wojtuś
Fiadusia 21.07.2014 - chłopiec: Aleks
Fete 21.07.2104 - chłopiec
Wiesienka 22.07.2014 - niespodzianka
Izaa 22.07.2014 - chłopiec: Krzyś
Kawazmlekiem 22.07.2014 - chłopiec: Adam? Franio?
Sylwunia26 23.07.2014
Daisy 23.07.2014 - chłopiec: Mikołaj
Manamana 24.07.2014 - dziewczynka: Gabriela
Justka 24.07.2014 - chłopiec
Jajeczko78 24.07.2014 - dziewczynka: Marta
Aania 25.07.2014 - chłopiec: David
ONA 28.07.2014 - dziewczynka: Zuzia
Basienka 29.07.2014 - chłopiec
Gravitacia 29.07.2014 - dziewczynka: Natalia
Selena 30.07.2014 – chłopiec + dziewczynka

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgem0lnxmn9.png

Odnośnik do komentarza

Zuzia gratuluję :) zostałaś naszą pierwszą lipcową mamusią :) dużo zdrówka dla Ciebie i Filipka:)
Manamana witamy po długiej nieobecności odzywaj się częściej :) powodzenia w walce z cholestazą i koniecznie zgłoś to lekarzom, powinnaś dostawać na to leki
Fiadusia ja prasowanie tez miałam rozłożone w czasie, jakoś chęci brakowało żeby do tego przysiąść . Mam nadzieję że czujesz się już lepiej i że Twoje poparzenie nie jest zbyt groźne

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kxacpeud9.png

Odnośnik do komentarza

Zuzia, Antolka serdeczne GRATULACJE i szybkiego powrotu do domku! Antolka, ale Ci się dorodna Córa trafiła :) Nic dziwnego, że się Jej nie śpieszyło :)
Smocky witaj wśród Lipcówek :)
manamana witaj znowu :) i odzywaj się już teraz częściej:)
Izaa dobrze, że to jednak nie ospa!
Kamaa bidulko, współczuję, obyś się w końcu wykurowała!
Fiadusia mnie też ostatnio ciągle bóle głowy męczą, zrzucam to na pogodę, ale nie wiem, co się dzieje.

U mnie dziś cały dzień brzuch mocno spięty i jakieś pojedyncze mocniejsze skurcze, sama nie wiem, rozkręci się już czy nie? Chodzę przez to poddenerwowana i miejsca sobie nie mogę znaleźć, najgorsze takie czekanie :/ Mam nadzieję, że mnie tak długo nie będzie trzymać w niepewności :)

Odnośnik do komentarza

Zuzia, serdeczne GRATULACJE DLA PIERWSZEJ LIPCÓWECZKI.

Antolka, WIELKIE GRATULACJE, twoja córeczka jest dwa razy większa od mojego synka.
Smocky miło Cię poznać.
Manamana cieszę się, że się odzywasz, trzymam kciuki.
Dziś byliśmy na pierwszym spacerze. Michał cały czas spał. Próbuję się jakoś zorganizować w domu . Jestem bardzo szczęśliwa ale nie jest łatwo. Uczymy się karmić piersią na razie przez kapturek na a resztę ściągam laktatorem.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvo7es05ctpfnq.png

Odnośnik do komentarza

okinawa zycze zeby sie rozkrecilo:)
smocky witamy:)
manamana no wreszcie jestes... kobieto nieładnie tak znikać na tyle...ale dobrze,że jestes :)
zuzia gratulacje;)
fiadusia zycze lepszego samopoczucia, w drugim trymestrze tak meczyly mnie bole glowy...wiem,ze to nic przyjemnego
antolka gratulacje;D faktycznie spora dziewucha:D

dziewczyny dzieki...mam nadzieję,że wasze zyczenia powrotu do zdrowia się spełnią, wiesienka gdybym wiedziała,ze urodze przy okazji to pobieglabym do szpitala jeszcze dziś;)a tak to chyba zaczynam sobie wkręcać,że mi lepiej byleby tylko zostac w domu...aj zobaczymy co będzie w nocy i rano..bo ostatnio wtedy najgorzej się czułam...licze ruchy i poki nic gorszego sie nie dzieje to jestem spokojna, dobrze,że na usg wszystko ok z małym.
Tak w ogole zastanawiam się co z anecia i martula....dziewuchy odezwijcie sie jak tam???

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09ej28dl5oc44p.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kds0djtjt.png

Odnośnik do komentarza
Gość fiadusiaa

Rzeczywiscie dziewczyny dawno sie nie odzywaly...

Kama, jak w ogole sie czujesz?

Benedykta, tak wam zazdroszcze, ze mozecie juz to wszystko przezywac!

Okinawa, czekanie meczy, ale musimy byc cierpliwe :).

Jak wam sie w ogole weekend zaczal? U mnie lepiej niz wczoraj (dzieki za dobre slowa :)), chociaz znow nie moglam spac miedzy 6 a 8. Siedze sobie wlasnie u rodzicow na dzialce, ale schowalam sie do cienia, bo mi sie skora zarumienila i nawet zapiekla :). Swojemu zostawilam mieszkanie do posprzatania :p.
A od jutra upaly ... Eh. A w ogole co sadzicie o schlodzeniu sie w zbiornikach wodnych (oczywiscie w tych bardziej czystych)?

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Ja tak na szybko tylko. Byłam wczoraj u lekarza i okazuje się, że mały się obrócił, więc super. Poza tym waży ok 3kg, szyjka skrócona do 2cm, więc jakiś ruch już jest. Pozostaje czekać.

Zuzia i Antolka - gratulacje dziewczyny!!! Zdrówka dla Was i pociech.

Kamaa - daj znać jak się czujesz. Przeszło trochę?

Fiadusia - hmm ja bym chyba chwilowo sobie kąpiel darowała, bo łatwo o infekcje teraz dróg moczowych. A po co się z tym użerać tuż po porodzie.

manamana - dobrze, że u Ciebie ok. No cholestaza to świństwo, więc lepiej powiedz lekarzowi. Wtedy coś podają chyba, więc warto by było powiedzieć.

Matko jak ciepło dziś. Byłam 2h na spacerze, z czego 45min siedziałam na ławce i pilnowałam syna na placu zabaw a czuję się jak warzywo. A ma być jeszcze cieplej...

Wiem, że kiedyś był ten temat już ale polećcie jakieś fajne babskie książki. Chcę coś wrzucić na ebooka, żeby w szpitalu mieć.

http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20140729_-13_Wojtek+is+.png

http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogcdr20111218_-6_Adas+is.png

Odnośnik do komentarza
Gość kamaaaaaa

Dziewczyny dzieki,jest ciut lepiej, nie biegam do toalety,trzymam dietę i odpoczywam...nie pojechałam do szpitala_możecie krzyczeć...słaba jestem, pochodzilam chwile z bratem i dziećmi po parku i ledwo żyje, fiadusia co do kąpieli to ja też odradzam bo o jakąś bakterie nie trudno, upały znów wracają aj będzie ciężko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...