Skocz do zawartości
Forum

Majoweczki 2014


Gość izzi098

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeczytałam w jakimś artykule,że jesli ktoś ma tendencje do rozstępów to i tak je bedzie miał mimo używania kosmetyków. ja po pierwszej ciąży mam kilka, ale urodziłam w 30 tyg., wie do końca było by ich duzo wiecej. Koleżanka poleciła mi bio oil, ale na razie mam zwykłą oliwkę.

Odnośnik do komentarza

Ja jak na razie kremuje brzuch zwykłym kremem nawilżającym bo jak na jednej z 1 wizyt zapytałam lekarza co stosować stwierdził ze za wcześnie nie ma co bo pozatykam sobie pory na brzuchu. Zresztą jakoś nie wierze w te cudowne maści kremy itp. mam koleżanki które to stosowały i maja dosłownie siatkę na brzuchu z rozstępów a mam takie które dosłownie nic nie stosowały jedynie czasem do kąpieli wlewały zwykła oliwkę i nic nie mają ja sadzę że to zależy od naszych predyspozycji.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny, nie było mnie cały weekend pojechałam do mamy z synkiem. W domu dziś zaczeliśmy remont. Chce zrobić pokój dla syna, musi ustąpić swojego miejsca nowej dzidzi :-) Miał się odbyć dopiero wiosną tzn od marca - kwietnia ale ja sie stanowczo sprzeciwiłam, bo pod koniec ciąży ja nie bede miała siły na jeżdzenie po marketach itp.
Jedna dobra wiadomość dla mnie powoli ustępują mdłości :-) wreszcie trosze lżej , ale jeśli chodzi o chodzenie po sklepach to też mi sie duszno robi i nie dobrze wiec teraz są to raczej szybkie zakupy :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k2b7bgeta.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h5v4kvtu1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpf6fogdwx.png

Odnośnik do komentarza

A powiedzcie mi proszę czy już powiedziałyście w pracy o ciąży? ja w tym tygodniu będę podpisywała umowę o pracę na 2 lata, i niestety zwlekałam w pracy nikt nic nie wie.. czuję się z tym okropnie.. bedę musiała już złożyć zaświadczenie, już chyba ciąża jest na tyle bezpieczna, że nie ma co zwlekać.. ale boję się, że szefowej to się nie spodoba, że poczuję się oszukana itd itp chcę pracować jak najdłużej dam radę, ale kurcze no boję się strasznie, spędza mi to sen z powiek.. chcę być w porządku, ale też wiadomo, że pozmieniały mi się teraz piorytety i to wynika właśnie z tego... ehh

Odnośnik do komentarza

Ja mojego pracodawce poinformowałam zaraz jak sie dowiedziałam, że jestem w ciąży... (czyli kolo 5 tygodnia) Choć miałam obawy co do jego rekcji. W sumie to nie miałam wyjścia bo poprosu poszłam do niego ze zwolnieniem lekarskim. Pracuje w szkodliwych warunkach więc o pracy nie ma co nawet myśleć. Jego mina nie okazała zadowolenia z tego powodu hehe :)
kademal - moja kolezanka, która pracuje w w nieszkodliwych warunkach poinformowała swoją szefową jakos w 4 miesciącu.. A zrobila to dopiero tak późno bo wyczytała ze do 3 miesciąca pracodawca może rozwiązać umowe o prace. Pracowała podajze do 6 miesciąca później poszła na zwolnienie.

Odnośnik do komentarza
Gość justynka80

hej Kobitki, jestem tu nowa termin mam na 30 maja, dziś miała robione badanie genetyczne i prenatalne ( nieprzespana noc - stres) genetyczne wyszlo ok,choć mój lekarz cale badanie był milczący i nic mi nie wyjasnil, a ja balam się zapytać, teraz zaluje jak czytam ze lekarze wszystko dokładnie wam wytłumaczyli i opowiedzieli, ale najważniejsze ze z tego badania wyszlo ze wszystko jest dobrze, teraz tylko czekanie na wynik prenatalnego.
A tak wogule to mi na zaparcia pomaga słonecznik :)

Odnośnik do komentarza

kademal, nie przejmuj się tym, co sobie szefowa pomyśli. Popatrz na to z tej str - do tej pory uczciwie pracowałaś, skoro przedłużają kontrakt to są z ciebie zadowoleni, ty zaś musisz się też zabezpieczyć i już. Pomysl, że i ze świadomością że jesteś w ciąży musieliby ci przedłużyć, a ty sobie po prostu zabezpieczasz powrót do tej pracy i już.
U mnie wyszło po pierwszej wizycie niestety zwolnienie i od razu musiałam powiedzieć. Ale po poronieniu w czerwcu wiedziałam, że reakcja będzie ok - jak kiedyś wspomniałam pracuję w bardzo prorodzinnej firmie. Za to jak zaszłam w ciążę z Zosią to nawet nie miałam umowy o pracę podpisanej - okazało się, że trafiłam super - panowie i tak podpisali ze mną umowę, choć ich uprzedzilam, że jestem w ciąży ;) Jak widać dobrzy pracodawcy się zdarzają i to nie bajka ;D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

Jak robilam badania prenatralne to najpierw pobierali mi krew a to tylko po to zeby wykluczyc choroby u malenstwa takie jak np zespol downa a potem bylo usg. Wyglada tak samo jak normalne tyle ze lekarz dokladniej sprawdza stan twojego dziecka zobaczysz bedzie ok

Odnośnik do komentarza

Witajcie, ja tez bylam wczoraj na usg prenatalnym, trwalo to ok 20 min. Lekarz pokazywal nam glowke,nogi, raczki, pokazywal kregoslup, robil kilka pomiarow np kosci udowej, nie bylo to usg 3d tylko zwykle ale i tak bylismy szczesliwi, za kazdym razem jak " jezdzil " po brzuchu to dzidzia sie przemieszczala, machala, obracala jakby robila fikolki:) pod koniec zebral wszystkie pomiary i komputer wyliczyl planowana date porodu wyszlo dokladnie tak jak z miesiaczki -20.05:) mam skierowanie na badanie krwi ale stwierdzil ze wszystkie parametry sa wlasciwe i nie musimy robic wiecej badan obecnie. Jedynie co to musze zrobic krzepliwosc krwi, mam rodzinny spadek w postaci zylakow, w ciazy odstawilam leki i nogi mi czasami tak spuchna jak banki.
Poszlam do lekarza z lista " glupich "pytan:) tzn chcialam sprawdzic czy to co wyczytalam w necie to prawda:
-farbowanie wlosow-tak -ale tylko farba na bazie naturalnych skladnikow,
- czy mozna jesc maliny w ciazy-tak:)( przeczytalam gdzies , ze maja wlasciwosci poronne, a chodzily za mna maliny na cieplo z lodami:),
- czy mozna chodzic do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy?-nie. Gabinety kosmetyczne to skupisko zarazkow, mimo sterlizacji narzedzi i rekawiczek ochronnych, lekarz zalecil mi domowa parowke ziolowa na pryszcze:)
Ostatnie pytanie moje i mojego meza:) - co z seksem w ciazy?( mam silne bole podbrzusza, ciaza miala status ciazy zagrozonej do tej wizyty +leki)- odpowiedz lekarza-probujcie, jesli pojawi sie bol lub dziwna wydzielina to znaczy,ze musimy czekac... Do konca ciazy.
Czekalismy na to zielone swiatlo i... Teraz sie boimy :)
P.s . Przeczytalam tez gdzies ze sperma moze jakos zaszkodzic dziecku -lekarz powiedzial, ze dziecko jest tak zabezpieczone , ze nic sie mu nie stanie.

Pisalyscie o zaparciach-ja walcze z zaparciami od zawsze-przed i w trakcie ciazy sprawdza sie sniadanie:platki owsianie2-3lyzki +2lyzki otrebow pszennych zalane cieplym mlekiem +lyzka miodu.
Mam nadzieje, ze u Was tez sie sprawdzi:)

Odnośnik do komentarza

Jestem po badaniu prenatalnym - i wszysko dobrze :D
Badanie super - pół godziny patrzenia na maluszka jak sobie pływa :) I śmiesznie bo jak np się zaśmiałam to aż podskakiwał ;)

Ja chyba dziś wykupię ten antybiotyk na drogi moczowe - coś mnie nerka zaczyna boleć i boję się, żeby się nie skończyło poważniejszą infekcją. Pytałam tej gin czy mogę i mówi, że tak więc nie pozosrtaje mi nic innego jak zacząć w końcu walczyć z bakteriami ;)

boshhhh teraz się nie mogę skupić na pracy cały czas oglądam fotki z usg ;) 5,64 cm :) i termin porodu na 1 czerwca, ale czuję, że będzie maj ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

marciołka super, ze wszystko w porzdku
kasi-maj nie denerwuj sie, napewno
wsztstko bedzie ok
misi moja ciąża jakis czs temu była zagrozona, lekarz kazał mi sie powstrzymac z seksem jakis czas, a teraz jak mogę to kochamy się góra raz, dwa razy na tydzień (mimo,że mam dużą ochotę), a i tak po każdym stosunku jestem w stresie

Odnośnik do komentarza

MISI ja znowu czytałam, że sperma dobrze działa w tym okresie ciazy bo zwiększa się przyswajalnosc białka :) ale nie wiem czy tomprawda w każdym razie pewnie nie ma żadnego znaczenia - a jak to było wcześniej napisane płód sam sie dobrze chroni.

Cieszę się, ze u was dobrze i trzymam kciuki za dziewczyny przed badaniami :)

Ja dzis byłam na jodze i grałam w tenisa 1 godz. :) czuje sie swietnie tylko w czasie gry sutki mnie bolały - ale podobno dobrze je chartować.

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw19e09ml7q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...