Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Beciunia- serdeczna gratulacje! Az mnie ciarki przeszły jak przeczytałam ile mieliście przeżyć. Tym bardziej cieszy, ze jesteście razem wszyscy w domku. Jeszcze raz gratulujemy ja i moje chłopaki w brzuszku :))
Co do jednokosmowowej bo któraś z Was pytała to ja nie pomogę bo u nas DO i DK. Za to bóle pleców, zadyszki, szybkie męczenie sie to chyba przypadłość nas wszystkich- mnie tylko zaskoczyło, ze ta sprawnośc z dnia na dzień mi sie zmniejszyła lawinowo. W zasadzie nie mogę juz nic w domu zrobic bez kilku przerw na odpoczynek a i tak potem jestem wykończona :( może to dlatego, ze przed ciąża mało ważyłam i nie ma sie to gdzie rozkładać? Jak myślicie? Co do wózka to wybraliśmy zoom design abc jeden za drugim. Polecili nam rodzice bliźniaków bardzo zadowoleni, w naszym przypadku nie możemy sobie pozwolić na wózek jeden obok drugiego bo nigdzie nie wjedziemy niestety :(
Czy która z Was planuje rodzic bądź rodziła w św. Zofii w wawie? Pozdrawiamy i ściskamy :)

Odnośnik do komentarza

Karolina, ja też miałam niewielką wagę przed ciążą i dobrą kondycję i jakoś tym bardziej te ograniczenia mi doskwierają.
Zmęczenie jest wręcz niewiarygodne - mam po dwie drzemki w ciągu dnia! Ja też będę rodzić w św. Zofii

Obiecanych parę słów o szkole rodzenia. Wybraliśmy wariant weekendowy, bo absolutnie nie mam energii na parę tygodni zajęć. W sumie bardzo sobie chwalę. Szczegolnie mi się wydały ciekawe i przydatne informacje o tym jak wygląda przygotowanie, sam zabieg cc i parę pierwszych godzin, dni, później. Właśnie konkretnie w szpitalu Św. Zofii. Jakoś mnie to uspokoiło. Opieka nad niemowlęciem też była super, ale jednak te 4 godziny to było trochę mało i w tym wypadku myślę, że wsparcie położnej i doradczyń laktacyjnych nadal się przyda.
Tak, czy siak - polecam tym, które będą rodzić po raz pierwszy. Oswojenie tematu.
Zapisaliśmy się jeszcze na kurs pierwszej pomocy dla niemowląt. To akurat pod wpływem książki Marty Kuligowskiej, w której dwie mamy bliźniąt o tym wspominają.
Pozdrawiam Was wszystkie!

Odnośnik do komentarza

JJ2015 to była szkoła weekendowa, która mozna znaleźć na www centrum żelazna czy jakaś inna? Będziesz rodziła przez cesarkę czy SN? My mamy wskazanie do cesarki i znalazłam tam tez szkole dla cesarkowych. Zastanawiam sie która wybrać możesz cos polecić? Macie lekarza prowadzącego w Zofii? My mamy dr. Kajdy i termin na ostatni tydzien sierpnia. Ale pytań napisałam :) ostatnio kończyłam sprawy w biurze zeby juz spokojnie byc na zwolnieniu i dopiero mogę sie wygadać. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

M.C ja pytałam właśnie o wspólną gondolę :) I wczoraj wyszukałam i byłam w szoku, że są ! Ale moją uwagę przykuł hiszpański wózek Easy Twin Baby Monsters, bo było napisane, że mam szerokość 65 cm !! A że dobrze znam hiszpański to od razu weszłam na hiszpańskie fora i tam się nad nim rozpływają, ze się do wind mieści, że jest odzwierciedleniem Moutain Buggy tylko tańszy. No i w hiszpanii dużo tańszy niż w Pl więc już napisałam w kilka miejsc czy możliwa jest wysyłka jak coś. Jak coś to służę pomocą :)

Dziewczyny nie straszcie tymi dolegliwościami. Nie dość, że jestem schorowana i na sterydach, mam niedowagę, to jeszcze dopadł mnie "syndrom niespokojnych nóg" masakra. Przebieram nogami, pól nocy spać nie mogę :( Plecy mam tak pokrzywione i spłaszczone kręgi, że aż się boję co to będzie jak brzuszek urośnie...

Pozdrawiam te w pakietach i już rozpakowane ;)

Odnośnik do komentarza

Karolinathetwin - na dolegliwości ciążowe pewnie wszystko ma wpływ co związane jest z nami kobietami ... sprawa jak najbardziej indywidualna, więc podejrzewam, że waga i wzrost z przed ciąży nie mają głównego znaczenia ... nie raz się może okazać, że tej małej i chudej dziewczynie znośniej będzie niż tej większej w cm i kg chodzić z powiększającym się brzuszkiem :)

Z tego co mniej więcej pamiętam JJ2015 również miała opcję szkoły rodzenia specjalnej dla cc do odwiedzenia, ale akurat nie uzbierała się wymagana liczba chętnych i zajęcia nie doszły do realizacji :)

Olita88 - tak właśnie dokładnie Ty chodziłaś mnie po głowie z tym wózkiem ze wspólną gondolką, ale nie chciałam babola popełnić :)

Fajnie wąziutki jest ten wózeczek, o którym wspominałaś i zapewne się wszędzie zmieści ... tylko czy nie będzie dzieciaczkom w nim zbyt ciasno i jeszcze we wspólnej gondolce ??? - to takie moje luźne zastanowienie się :)

Bo tak dla przykładu mój wózek ma 78 cm szerokości i jak przyszło ubrać dziewczynki jeszcze w kombinezon na zimę, to siedziały w nim jak sardynki w puszcze ... fakt faktem było to już w tym roku, ale chyba przełożenie gondolek na spacerówkę też dodatkowych cm nie uzyskamy :)

Naprawdę współczuję Tobie problemów i dolegliwości ciążowych, ale dasz radę - jesteś silna i wytrwała, więc głowa do góry ... ten kręgosłup i spłaszczone kręgi pewnie dodatkowo zmartwienie przynoszą - żeby było tylko okey podczas znieczulenia :)

Odnośnik do komentarza

Olita nie martw sie na zapas! Fakt, ze nasze ciąże nie nalezą do łatwych, ale nie ma tez dramatu póki co ;) fakt sprawności mniej, ale umyć sie jeszcze mogę i założyć buty wiec nie jest zle hihi. Piszesz o zespole niespokojnych nóg, ja miałam tez objawy, ale przeszło po stosowaniu magnezu chyba po tygodniu. Za to spać po nocach nie mogę, wszystko mnie rozprasza, maz pochrapuje, zegar tyka... Zatyczki mam, ale nawet jak sie wycisze to i tak nie mogę zasnąć. Dziś od 2 do 5 nic... Zmęczona jestem bez sensu

Odnośnik do komentarza

Karolina,
My cc, prowadzi dr. Ziolo. Co do szkoly wybralam jedna z wielu afiliowanych przy szpitalu, losowo. niestety grupa do szkoly dla cc sie nie zebrala i stad zdecydowalismy sie na zwykla. mozna bylo o wszystko dopytac no i termin nam pasowal. Zalezalo mi na tym, zeby nie czekac do ostatniej chwili, bo naprawde czuje sie roznie.
Ja mam termin na 20 lipca wstepnie, ale dokladnie jeszcze bedziemy ustalac.
U nas konczy sie malowanie i w przyszlym tygodniu skrecamy komode i lozeczka dla dziewczynek.
MC ma racje, kazda ciaza jest inna i nie ma co sie martwic na zapas. Mi byly oszczedzone wymioty, za to odbija mi sie od poczatku a sennosc na powaznie dopadla dopiero teraz. trzymajmy sie!

Odnośnik do komentarza
Gość AśkaSklaśka

hej wam mamuśki:)
Beciunia-gratulacje! dobrze,ze już jesteście razem, jeśli będziesz miała czas napiszesz jak wygląda przystawianie i uczenie takich maleństw chwytania piersi?
jestem obecnie w 26 tc, moje dzieciaki w pt wazyly prawie po 800 gram, tez mi strasznie ciężko, mam tylko nadzieje, ze bol bioder kregoslupa i spojenia przechodzi po porodzie:)
Wczoraj rozpoczelam zajęcia w szkole rodzenia, dowiedziałam się również ze w ramach kasy chorych położna może nawet z 10 razy mnie odwiedzić:) mam zamiar z tego korzystać przy przystawianiu dzieci:)
chciałabym być do końca 30 tyg ze wszystkim gotowa, ale już widzę, że nie będzie to możliwe:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-) wczoraj przy okazji wizyty u ortodonty w Olsztynie, wybrałam się z córcia na zakupy. Miałam coś sobie kupić, żeby nie chodzić w ubraniach mojej córci. Weszłyśmy do sklepu, moja córka w swoim żywiole, chociaż miała zapowiedziane, że kupujemy dla mnie, to oczywiście ona weźmie tylko spodenki i dresy nowe.."mamo przecież Ty też będziesz mogła nosić". W rezultacie wyszłyśmy stamtąd tylko ze "wspólnymi ubraniami", które wylądowały w szafie córki. Żeby chłopcom nie było przykro to kupiłyśmy im po czapeczce i spodenkach. Jej kiedy przyjdzie taki czas, że zacznę myśleć o sobie? ;-)

Moi chłopcy z dnia na dzień pokazują coś nowego..teraz piękne się do mamy uśmiechają..nagradzajac wszystkie niedogodności ;-).

Pozdrawiamy bardzo serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza

AśkaSklaśka - to już wszystko wiadomo, czemu położna tyle razy dzieciątka po porodzie odwiedzała skoro w swojej rozpisce ma wizytę nawet dziesięć razy hehe zresztą i tak przeważnie ona przychodzi w momentach jak maleństwa śpią i nie mają ochoty na jedzenie ... nie martw się na zapas w szpitalu będą Ciebie uczyli dzieci przystawiać jeśli tylko będzie taka okazja :)

A czemu do końca 30 tygodnia zakładasz z góry, że nie będzie możliwe ogarnięcia wszystkiego ... co się dzieje takiego niepokojącego ??? pomalutku, bo nie wszystko od razu i dasz radę - łepetynka wysoko do góry :)

Monis79 - wszystkiego najlepszego z okazji drugiego miesiączka życia i jak najwięcej uśmiechu każdego dnia :)

Ale konkretny taki "prawdziwy" dzień, to chyba był wczoraj albo będzie pojutrze ... dwa miesiące do tyłu to byłby 29 luty, a teraz jeszcze roku przestępnego nie było :)

Super, że zakupy udane - dobrze, że obie chodzicie w takich ubraniach, że w stylu jednej i drugiej odpowiadają ... brawo dla córki i mamy - pewnie jesteście jak siostry :)

A ortodonta, to wizyta z córką ??? ... mam nadzieje, że wszystko okey i do przodu :)

No i jak się porusza po mieście nową bryką chłopaczków ??? jak na początek kierowca, czyli mamusia zadowolona ??? :)

Wiem, wiem, że tutaj ciężko cokolwiek planować, ale może akurat ... jakieś konkretne plany macie na zbliżającą się majówkę ??? :)

Odnośnik do komentarza

MC chłopcy mają dokładnie dwa miesiące i 11 dni (10 tygodni), troszkę ich odmlodzilam ;-).

Nowa bryka wypróbowana, prowadzi się dość lekko, gabaryty nie pozwalały wejść do każdego sklepu..ale radzilysmy sobie.. Udowodniłam partnerowi, że wózek potrzebny, bo miał wątpliwości ;-). Do tego w sklepie robiliśmy furorę..nie było chyba osoby, która się za nami nie obejrzała, nie uśmiechnęła..super uczucie ;-).

W sumie to powinnam się cieszyć, że Oli (tak ma na imię moja córka) nie przeszkadza, że chodzimy w tych samych ciuchach ;-), tylko zapowiedziała żebym, nie ubierała ich przy jej znajomych ;-), bo trochę głupio. Budujące jest dla mnie, że nie raz słyszę, że Ola to moja siostra. Tak jak kiedyś kupując w sklepie piwo pani poprosiła o dowód, a miałam już skończone 30 lat ;-), ucieszyłam się bardzo. Teraz jak ktoś pyta ile mam lat to mówię 18 nie ważne, że razy dwa ;-).

U ortodonty byłyśmy z córką, pocieszyła, że do ukończenia 13 roku życia (nastąpi to w listopadzie) udało się wyprostować zęby jeszcze na fundusz..uff.. Muszę się jej dopytac kiedy powinnam zjawić się z chłopcami..bo z córką w ostaniej chwili udało się doczekać w kolejce na aparat z NFZ.

A majówka raczej rodzinnie..na odwiedzinach znajomych ;-). Miałam nadzieję na jakiegoś grilla, ale chyba nici z planów, bo pogoda zapowiada się fatalna :-(.
A Ty jakie masz plany z "babskim gangiem", mąż przyjeżdża?

Ps. Trochę prywaty moja rodzona siostra mieszka w Policach. Śmiejemy się, że z jednego końca Polski wyprowadziła się na drugi ;-).

Odnośnik do komentarza

Monis79 - no proszę jaki ten świat mały, a nóż widelec będziesz kiedyś u siostry w odwiedzinach, czy na jakimś większym spendzie rodzinnym i uda się nam spotkać ... ale byłby czad na maksa :)

Nawet nie wiedziałam, że można się załapać na aparat ortodontyczny w ramach funduszu ... muszę się bardziej zorientować w tym temacie, bo mojej najstarszej również by się przydało - a powiedź chociaż, czy wszystkie ząbki muszą być już stałe ??? :)

Ja akurat mówię, że mam 23 latka - a resztę w dzieciach ... po piwo czy papierosy nie chodzę, bo również musiałabym się z dowodu wylegitymować - ja to wręcz odwrotnie, bo akurat ubolewam z tego powodu ... ale znając życie, to pewnie do pewnego czasu dopóki pesel mnie jeszcze tak bardzo nie goni :)

Ja również nie wyobrażam sobie wyjścia bez wózka ... każda dziewczynka ucieka w inną stronę i nigdzie dojść nie idzie - dobrze, że jeszcze w wózku chociaż chcą siedzieć, ale to też pewnie kwestia czasu :)

Jeśli chodzi o majówkę, to brak planów ... jednak mąż przyjeżdża - w piątek jedynie mamy wypad na przygraniczną majówkę po niemieckiej stronie, bo moje starsze dziewczyny mają występy ... kolejne dni - bez konkretów, bo fakt faktem pogoda nie sprzyja jak na dzień dzisiejszy :)

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina23

Witam serdecznie, jestem mamą 5 letniego chłopca a zarazem jestem w 13 tc bliźniaczej. Każdy mnie straszy, że ciężko będzie itd powiedzcie mi jakie Wy macie nastawienie? Tak jak wyżej jedna z Was pisała, że lepiej bezpośrednio pytać lekarza bo tu czasem takie bzdury na internecie wypisują a połowa to nie prawda. Ja przyjmowałam falvit ale lekarz zmienił na DHA mama premium to dla bliźniąt, za dużo nie mogę się męczyć i chodzić bo kręgosłup boli i brzuch, miewam skurcze ale przyjmuję również Aspargin. Równo w 12 tc miałam badania prenatalne i P. doktor podejrzewa, że będzie parka;)

Odnośnik do komentarza

MC fajnie byłoby się spotkać :-) do zeszłego roku..byłam średnio dwa razy w roku w Policach :-).

Co do ortodonty..to też tak myślałam, że trzeba iść jak wyjdą wszystkie zęby stałe, ale jak poszłyśmy na wizytę pani stwierdziła, że jesteśmy za późno.. W kolejce czekaliśmy 2,5 roku na aparat.. Zadzwonili do nas jak moja córka miała gdzieś 11 lat z kawałkiem. Wizyty kontrolne na fundusz przysługują do 13 roku życia. Aparat to żadna rewelacja..taki wkladany na noc..najważniejsze, że pomógł..ale to dzięki systematyczności Oli. Dlatego muszę się zorientować kiedy powinnam przyjść z chłopcami. Chyba, że zmienią się przepisy ;-).

Karolina23 każda z nas na tym forum miała i ma takie same obawy jak Ty. Dlatego nie martw się na zapas. Zobaczysz wszystko będzie dobrze. Niebawem będziesz się cieszyć swoimi pociechami. Jak będziesz chciała się czegoś dowiedzieć, pytaj jak możemy pomożemy, doradzimy, wysłuchamy wesprzemy.. A opieka nad blizniakami nie jest taka straszna jakby się mogło wydawać ;-), dzieci od małego uczą się cierpliwości ;-).

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.dawno nie pisałam ale jestem tu i czytam was regularnie.u mnie troszkę nerwowo.jestem po badaniach prenatalnych, wszystko dobrze, ale inny problem się pojawił.a mianowicie skrócona szyjka i jakąś infekcja.dostałam luteine i jakieś globulki na ta infekcje. w poniedziałek musze się położyć do szpitala, na obserwacji.lekarz nie potrafi powiedzieć..czy to będzie tydzień, dwa czy może miesiąc.jestem przerażona bo z domu 6letni synek.serce mi pęknie z tęsknoty.i boje się ze stracę ciążę.czuje już ruchy..wiec byłoby to bardzo trudne.boje się..

Odnośnik do komentarza

..a dodam że to dopiero 18tydzień (bliźniaki jednojajowe).cieszyłam się ze dobilam do półmetku..a tu taka niemiła niespodzianka.czy wam też się szyjka skracala, co robili lekarze.będzie najlepsze w tym wszystkim ze w zeszłym tygodniu byłam na polnej w poznaniu i lekarz już coś wspominał o skracajacej się szyjce i nic nie zrobił, mam zajęcia ze nie zasugerował chociaż żebym szybciej poszła do swojego lekarza prowadzącego.dzisiaj dopiero byłam na wizycie u swojego lekarza i powiedział że nie powinni mnie do domu wypuścić.szkoda gadać.płakać się chce..

Odnośnik do komentarza

pisze z telefonu ze słownikiem.widzę że się czasem piszą głupoty.miało być ze mam żal że na polnej nie zasugerowano mi żebym szybciej poszła do swojego lekarza.minęło 10 dni..mogłam już być pod opieką.stwierdzam że szpital przy ul.polnej w poznaniu..to fabryka, czułam się jak kolejny przypadek..

Odnośnik do komentarza
Gość zabcia1122

~Julia83 nie przejmuj się. Wiele kobiet boryka sie ze skracająca szyjka i pozniej dptrzymuja nawet do terminu... Nie możesz teraz się stresować i musisz duzo odpoczywać i myslec pozytywnie;)

My wczoraj zaczęlysmy 29 tydzień, juz wyprawke zaczelam kompletowac, nie mam jeszcze paru rzeczy ale gdy mi ich przybywa czuje ze to juz coraz bliżej :* w poniedziałek USG i zakup łóżeczka, no właśnie ja zdecydowałam sie na poczatek na jedno, a wy co o tym myslicie?:)

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu :*

Odnośnik do komentarza

Julia83 dobrze, że będziesz pod opieką fachowców. Podobnie jak Ty miałam skracają szyjkę, wizja szpitala wisiała nad nami. Od lekarza miałam wybór albo zacznę się oszczędzać i będę leżeć w domu albo położy mnie do szpitala. Wiec Ty też rób tylko to co musisz, dużo odpoczywaj w pozycji horyzontalnej..i nie martw się doczekasz magicznego 36 tygodnia :-).

Zabcia1122 na początek starczy jedno łóżeczko. Moje długo spały w poprzek łóżeczka, Jak przestały się mieścić to śpią jeden z jednej strony drugi z drugiej ;-).

Miłego weekendu mamusie :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...