Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) My nadal badamy się dwa razy w tygodniu. Przepływy w normie, Mała rośnie, w niedziele kończe 28 tydzień, wczoraj miała około 1 kg. W najbliższym czasie mam dostać sterydy na rozwój płucek. Jeżeli nic po drodze się nie wydarzy, lekarka wczoraj stwierdziła, że koło 34 tygodnia robimy cesarkę. Oby wszystko szczęśliwie się skończyło, głęboko w to wierze. Pozdrawiam wszystkich :) i trzymam za Was wszystkie mocno kciuki.

Odnośnik do komentarza

No to medluję się i ja, rzadziej piszę, często czytam.

U nas nic się nie dzieje oprócz tego, że jem na potęgę i jak siedzę to dziewczyny siedzą pod żebrami więc ciężko mi się oddycha.

Naczytałam się tyle tu na forum o porodach w Zofii, że byłyście umawiane na 37tc na cc, a tu w Gda w żadnym szpitalu nie umawiają. Czy mam rozumieć, że jak dziewczyny będą siedzieć, przepływy będą w normie to mogę wytrwać do 40tc? Przeraża mnie to bo leżenie, siedzenie i stanie robi się coraz trudniejsze... :(((

Jak to było u Was ? Jakie były powody, że znalazłyście się w szpitalu ? Jakie były przyczyny umawiania na cc oficjalnie ? Wszystkim się szyjki poskracały ?

Pozdrawiam,
30tc 2O 2K

Odnośnik do komentarza

Iwo85 bedzie dobrze. Wrócisz z córeczka do domu. Ja juz nie moge sie doczekać. Czuje ze zaczynam powoli pękać. W ten wtorek mam wizytę u lekarza ale tylko pogadanka. Od poczatku ciazy widziałam położna tylko raz musze troszkę wypytać o poród , wyprawkę itp. Co szpital to obyczaj. W UK przynajmniej w moim szpitalu przy ciazy bliźniaczej widujesz tylko doktorów przy normalnej tylko położne a lekaza moze z raz na cała ciaze. Ze skrajności w skrajność. Za kazdym razem inny lekarz, inne podejście. Wiem ze beda mnie cisnąć na naturalny poród ale obstaje przy cesarce. Boje sie. Na poczatku ciazy naczytałam sie o roznych powikłaniach a skoro mam wybór to skorzystam. Moja kochana mama przebukowala bilet i zjawia sie u mas juz za tydzien. Jeszcze nigdy mój maz nie czekał tak na teściowa. Ja juz ledwo sie turlam, on prawie odciąć sobie palca w pracy wyglądamy jak oddział szpitalny. Pomoc sie przyda. A dzis w nocy przyjadą łóżeczka. Bedzie to raczej bezsenna noc bo nie moge sie ich doczekać. Pozdrawiam :-*

Odnośnik do komentarza

Moniś79 uwielbiam Warmie i Mazury jeżdzę tam jak tylko znajdzie się wolna choćby jedna mała chwilka :) w następny weekend mamy z mezem rocznice slubu i chcemy sobie pojechać na Rykowisko Jeleni bo juz powinien byc początek :D Mam tylko nadzieje ze Pan Doktor nie zabroni bo wizyta juz 9.09 :) Super ze masz takich fajnych i silnych chlopakow juz :) Fakt ja tez nie bardzo dobrze wspominam gimnazjum ale napewno masz mądrą corkę i wszytsko bedzie dobrze glowa do gory :)
Iwo85 to Córeczka dobrze rosnie :) Mocno trzymam kciuki :)
Ja tez jeszcze nigdzie nie jestem umowiona na cc i mam nadzieje ze nikt nie bedzie chcial mnie zmusić bo im tam zrobie awanture :D
Blizniaki.pl trzymaj się jeszcze troszke! juz blizej niz dalej :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Moniś.

Może za dużo myślę, a mój lekarz zwyczajnie da mi skierowanie w odpowiednim czasie. Chciałabym, aby samo się zaczęło, bo może wtedy mogliby mi pozwolić spróbować naturalnie ( ten szpital na to naciska przy bliźniakach jeśli nie ma przeciwwskazań). No i poza tym to oznaczałoby, że same dzieciaczki chcą na świat...

30tc 2O 2k

Odnośnik do komentarza

Kochane meldujemy sie i my!
Z dziecmi swiat na głowie staje i nie ma czasu na forum za często... Ja tez czytam Was dużo, ale nie zawsze mam jak cos naskrobac. Przede wszystkim witam nowe mamusie :) fajnie, ze forum caly czas rozwija sie. Dziewczyny nic sie nie martwcie, ciąża szybko mija i zapominasz ja prędko- jestem tego najlepszym przykładem.
Monis, przypomnij prosze z jakiego powodu rehabilitacja jest u Was? My zaraz mamy wizytę u ortopedy i zastanawiam sie co mnie czeka? Moi chłopcy obaj maja anemię :( czy któraś z Was to przechodziła z dziecmi? Monia, Niezwarjuje, MC??
Bliźniaki.pl, ale super ze juz tyle dotrwałas jak tez pamietam jak dokończyłas na forum niedługo po mnie a teraz ja własnie staram sie uśpić bąki a Ty zaraz rodzisz!
Iwo, Julia trzymam kciuki za Was juz coraz bliżej :*

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny! Ja tez w ferworze walki;) czytam czytam ale napisac nie ma kiedy - a teraz kolejka do punktu pobran, dzieci w domu z mezem - wiec mam chwile!
Ja rodzilam w Zofii w Warszawie i bylam zachwycona wiec polecam z calego serca. Podejscie i profesjonalizm - bylo super. Nawet jak trafilam w 33 tc z odplywajacymi wodami to byli w stanie mnie uspokoic i zalezalo im na tym.
Moje dziewczyny coraz wieksze, coraz bardziej aktywne i ... Placzliwe ale nie jest najgorzej;) dzis ide na zakupy! Maz zostaje w domu a ja zakupy i kawa! Nie moge sie doczekac!;))

Odnośnik do komentarza

Gosioolek w końcu chwila dla siebie ;-). Ja jak mam chwile dla siebie to nie wiem co robić jak odpoczywam to mam wyrzuty sumienia, że w tym czasie mogłabym coś w domu zrobić.

Karola Łukaszek ma lekki zespół napięcia mięśni..dostaliśmy kilka ćwiczeń i po 1,5 miesiąca juz jest lepiej.
Moi chłopcy też mieli anemię..dostali żelazo, witaminę C..po tym wyniki były już dobre. Nasza pediatra mówiła mi, że większość dzieci ma anemię bo nie zdąży nagromadzic odpowiedniej ilości żelaza w czasie ciąży..u wielu dzieci nawet się tego nie bada..i jak rozwinie się już układ krwionośny u malucha to wszystko wraca do normy.

Martys86 fakt nasze tereny są piękne :-D sama z miasta uciekłam na wieś :-D mieszkamy na kolonii wśród łąk i lasów. Sarny, dzięki, żurawie, bociany to częsty widok jaki widzimy z okna ;-) w tym roku to nawet wilki..ale na szczęście to tylko z daleka ;-).
To która to już rocznica?

Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu :-*

Odnośnik do komentarza

Oj Moniś chcialabym tak mieszkac :) w przyszlym roku wyprowadzamy sie na wieś niby tylko pod Warszawe ale tak tez lataja dziki i sarny pod oknami :Da Rocznica dopiero a moze i az Pierwsza :D
Gosioolek a do Zofii zeby tam rodzić trzeba najpierw pewnie chodzi do przychodni i miec lekarza prowadzacego od nich?
A co do chwili relaksu to jestes kolejnym przykladem na to ze jak widać z Bliźniakami tez da się znaleźć chwilke dla siebie :)
olita88 jak Ci kaza rodzic naturalnie a nie bedziesz chciala to wiesz ze mozesz podpisac dokumenty za na wlasna odpowiedzialnosc wybierasz cc?
Karolinathetwin dobrze ze tyle mam z doświadczeniem, my jeszcze zapakowane będziemy Was meczyć pytaniami po porodzie :D o ile nas tu nie zostawicie :D

Buziaki dla Wszytskich Mam :)
28 i 4 :)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie mężo skręcił pierwsze łóżeczko, z drugim na razie poczekamy. Pokoik zaczyna powoli przypominać dziecięcy. Fala różowych i niebieskich rzeczy opanowała mój dom. Dwie suszarki prania, pościelki, ozdoby. Zdaje sie jeszcze w brzuchu a juz tyle ich rzeczy wszędzie. Jutro zacznę ozdabiać ściany. Różowo niebieski pokój bąbli bedzie w sowy wiec i naklejki na ściany to sówki. W Anglii przynoszą one szczęście a nasze szczescie bedzie podwójne. Kompleciki zamówione przez Allegro przyszły śliczne, łóżeczka solidne, materacyki gryka kokos, pościel z poszewkami ochraniacze, przewijaki, rożki, przyborniki i wszystko w sówki :-). Bardzo cieszę sie z przysłanych przez moja mamę woreczków z pestkami wiśni. Własnoręcznie zbierała i suszyła wnukom kiedy sie dowiedziała jak pomagają przy kolkach i wielu innych dolegliwościach. Spróbujemy. Jestem cała w sowronkach, mimo ze bol w kroczu nie pozwala mi chodzić. Pozdrawiam dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Blizniaki.pl - super! Nareszcie wiem o co chodzi z tymi sówkami :)
Karola, chyba już się wybrałaś do ortopedy? Jeśli nie, to my ostatecznie byliśmy u Pana Sionka. Świetny - polecam. Nam się udało dostać na wizytę w Babka Medica, ale z tego, co się zorientowałam, to wszędzie gdzie przyjmuje są listy oczekujących i miejsca się zwalniają, więc nie ma co się zniechęcać terminem na listopad.
My wczoraj byliśmy w Warszawie! U doktora i nawet na lunch nam się udało pójść. To pierwsza taka wyprawa z dziewczynami i nie było źle (mieszkamy pod Warszawą, czyli jakies 45 min autem do centrum). Trzeba tylko poluzowac z planami i dać sobie czas. My karmienie zrobiiśmy w przychodni po badaniu. Trochę mnie to stresu kosztowało i cieszę się ,ze wygląda na to, że z dziewczynami ez możemy mieć życie poza domem ;)
U nas profilaktycznie na anemię dziewczyny biorą Fenetrol ( czy jakoś tak), za tydzień powtarzamy badania krwi. Lekarka mówiła, że to norma słaba morfologia u takich maluszków i na widok naszej po miesiącu powiedziała - na pewno się jeszcze pogorszy ;)))
Walka w kwestii kupy trwa. od jakiś dwóch tygodni jedna córeczka robiła za rzadko ( raz na 48 h), druga za często (5-6 razy dziennie). Wiem, wiem, że w karmieniu piersią obie wersje to norma, ale dlaczego tydzień wcześniej bylo normalnie - 2-3 ładne kupy dziennie, a nagle z dnia na dzień taka zmiana? Kupy musztardówki i tak rzadko/często?
No więc odstawiłam nabiał... i wszystkie probiotyki, które im podawałam, a sytuacja wydaje się wracać do normy. Oby oby..
Poza tym dziewczyny jedzą coraz więcej i już dostajemy pierwsze uśmiechy :)))) Jakie cudowne!
W srodę kończą dwa miesiące.
Ja też byłam juz u fryzjera i na paznokciach. Zycie musi toczyć się dalej :)
Trzymajcie sie dzieczyny!

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Znalazłam trochę czasu żeby sie pokazać, bo nie ukrywam ze jak dzieci śpią to nie wiem w co ręce włożyć ;) szaleństwo nadal trwa, maluchy rosną z dnia na dzien tak jak ich apety ;) dziewczyny karmicie piersią i dokarmiacie mieszanka? Jak ro u was wyglada? W jakich proporcjach?
My ostatnio walczyliśmy z bólem brzuszków :( okropieństwo tak patrzeć jak sie dzieciaczki męczą.
Trzymajcie sie dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) tak pisze żeby trochę dodać sobie otuchy. Coraz częściej zaczynam czuć stres przed przyjściem na świat moich dzieciaczków.. Pocieszam się ze w zasadzie większość Was ładnie donosiła ciążę i sobie radzicie z dzieciakami :) też bym tak chciała.. Niech ten czas leci, a dzieci niech sobie spokojnie siedzą.
Ewa 32tc

Odnośnik do komentarza

Kociam
My dajemy mm jako dodatek po karmieniu ok. 20. - 120 ml a potem ok. 22.
Oba od dzisiaj zwiekszamy do 150 bo dziewczyny wyraznie potrzebuja. Czyli przestajemy dawac witamine K ( ponoc do 200-250 ml mm na dobe nadal trzeba dawac) w ciagu dnia tylko piers, ale wrocilysmy na kapturki silikonowe. z nimi dziewczyny pieknie kedza i sie najadaja. Proba odstawienia skonczyla sie histeriami i , co gorsze, zatrzymaniem wagi.
Kociam, ile Twoje maluchy jedza mm? karmisz jeszcze piersia?
Ewa, ja w zyciu nie przewijalam niemowlecia przed narodzinami dziewczynek i nie bardzo mialam dookola male dzieci i jestem zaskoczona, jak barzdo moje leki i niepokoje byly na wyrost. Jest duzo lepiej niz sie spodziewalam! bedzie dobrze :) Odpoczywaj i trzymaj maluchy jak najdluzej.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)

Mi od trzech dni się spina brzuch i juz sie denerwuje.. biore nospe i jest lepiej ale zaraz znowu sie spina :(
Ewa123 podzielam Twoje obawy, ja tez sie boje ale w takich momentach mysle sobie o Mamach z tego forum i jakos mi to dodaje otuchy tez :) Ty juz 32 tydzien wiec juz tylko tylko .. i Ty bedziesz mnie uspokajala ze wszytsko bedzie dobrze z dziećmi na rekach :D
W środe do lekarza wiec mam nadzieje ze mnie uspokoi ze wszystko jest ok! oby szyjka nadal pieknie trzymala!
Buziaki!

28 i 6 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...