Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Lezaczki wygladaja super! Dzieki za podpowiedz.
Ja zaczelam przegladac internet i kupowac pojedyncze ciuszki ok. 14 tyg. Wieksze zakupy planuje po 20 ale nie za pozno, zeby byc na chodzie.
Myszkie77 nie moge Cie znalezc na facebooku? My czekamy na dwie dziewczynki i jeszcze pare rzeczy potrzebujemy ( ubranka w rozmiarze 50, pajacyki 56, ew. Body z krotkim rekawem) jesli masz cos takiego, to ja jestem zainteresowana. pozdrowienia dla wszystkich mam :)

Odnośnik do komentarza

Z wyprawkami tonjest tak, że dla jednych rodziców dany produkt jest must have a drudzy twierdzą, że był zbędny. Ja uważam, że najwazniejszy jest przewijak i stelaż do wanienki bo szkoda mi pleców. Te rzeczy doceniłam juz przy pierwszym dziecku. Przy synku nasz największy "babol" to kiepskie łóżeczko, które szybko się rozlazło. Obecnie mamy pożądane bukowe 140x70 z możliwością przerobienia na tapczanik. Dziecko w takim może spac nawet do 5-6 roku życia. Jest stabilne i ciężkie nie to co lekka sosna w której syn jak był starszy latał po całym pokoju. No i duży plus za to ze mieści dwa dzieciaki. Nasze są całkiem spore mają po 3,5 miesiąca i jeszcze są razem.
Jak by ktoś szukał to polecam na fb łóżeczka bukowe.

http://www.suwaczek.pl/cache/dba0d61839.png

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie w dubeltowym świecie :-) my już rozpakowani ;-). W dniu 18.02 w 35 tc o 14.13 i 14.15 na świat poprzez cesarskie cięcie przyszli na świat moi chłopcy, mimo że to bliźnięta dwuowodniowe dwukosmowkowe wazyli 2100 i 48 cm. Statszy Maciej zanim trafił do mamy przez noc dochodzil do siebie w inkubatorze, młodszy Łukasz potrzebował az pieciu dni na dojście ;-) teraz ciągle jesteśmy w szpitalu, młodszy dostaje antybiotyk na zapalenie płuc. Ale jutro albo we wtorek wyjdziemy już do domu. Najważniejsze aby moje pociechy były zdrowe.

Witamy i pozdrawiamy wszystkie dubeltowe mamy.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję ;-) jakbym coś przeczuwala, z tym pakowaniem ;-). W środę rano szykowalam sie na kontrolną wizytę u ginekologa ale zamiast na wizycie wylądowalismy na porodowce ;-). Na początku wydawało mi się, że wody zaczynają mi się saczyc..a za chwilę dostałam skurczy. Zapakowalismy się i w drogę do szpitala..może nie mamy zbyt daleko (40 km) ale jak na złość samochodów na drodze pełno..w szpitalu próbowali wstrzymac akcję porodowa bo trochę za wcześnie te moje maluchy chciały przyjść na świat..mimo rozmowy nie posłuchały się i mniej więcej o 13.40 juz nie było szans na wstrzymanie..odeszły mi wody..wiec szybka akcja lekarzy i chłopcy przyszli na świat.. Martwilam się o malca z pępowina dwunaczyniowa a okazał się silniejszy i samodzielnych od brata ;-) obaj traktowani są jako wcześniaki, wiec czeka nas przeprawa po poradniach przez najbliższe dwa lata..może to i dobrze ;-) niech wszystko dobrze sprawdza ;-). Dziś pisze o tym lekko ale te pięć dni od porodu byly straszne ja z jednym synkiem na jednym piętrze a dugi synuś na innym, nie mogłam chodzić do maluszka tak często jakbym chciała..bo pierwszego nie zostawię samego w sali..dopiero jak mój partner przychodzil moglam iść do drugiego..najwspanialsza chwila jak byliśmy już razem..uff..

Odnośnik do komentarza

Olcia dzięki za info ;-) będę tego pilnować :-).
Jak juz wyjdziemy ze szpitala to zbytnio nie przejmuje się tymi poradniami..bo tak naprawdę dla pociech urodzonych o czasie prawie nic nie przysługuje..a jak chcesz iść państwo to wszędzie kolejki..;-) a nas sprawdza z każdej strony ;-)
Na razie te moje maluchy są grzeczne tylko jedzą, śpią i robią kupki ;-) oszczędzaja matke;-) ciekawe czy jak wrócimy do domu też tak będzie ;-)

Odnośnik do komentarza

Monis gratuluje!!! ja tez czekam na dwukosmówkowe i dwuowodniowe chłopaki :-)

ja dodam, że od stycznia tego roku wcześniaki oprócz pneumokoków maja gratis szczepienia skojarzone 5w1.

Trzymam kciuki, żebyście szybko wrócili do domku i rośli zdrowo. Te wizyty u lekarzy to mam nadzieję pro forma będą ale trzeba wszystko posprawdzać.

http://www.suwaczek.pl/cache/64d6685245.png

Odnośnik do komentarza

muszkie77 pytam bo ja też się tam wybieram. Zresztą miszkam na CZechowie więc mam rzut beretem. Z Jaczewskiego mam też lekarza prowadzącego. A leżałaś na której ginekologii? patologia czy zachowawcza? a i mam prośbę mogłabyś napisać mi co tak naprawdę w szpitalu było Ci potrzebne dla siebie i dziewczynek? czym od żółtaczki szczepią bo ja myślę o kupieniu engerixa na własny rachunek.

http://www.suwaczek.pl/cache/64d6685245.png

Odnośnik do komentarza

Beciunia fajnie poznac blizniacza mame z tego samego miasta. :)
A jak Się doktorek nazywa?
Dla siebie standard- piżamy, kosmetyki, ręczniki, klapki pod prysznic, szlafrok był zbędny tam jest ze 30 stopni, woda do picia strasznie tam sucho wiec piłam jak smok. Laktator (mąż dowiózł), papier toaletowy,podpaski (tam niby dają podkłady ale potem dobrze miec cos mniejszego od książki telefonicznej) ja wzielam swój octenisept pryskałam sobie szew i pięknie mi sie wygoił juz prawie sladu nie ma. A dla dzieci- ubranka, pieluszki, chusteczki, masc do pupci i polecam purelan do sutków mała tubka nie tania ale czysta lanolinka i nie trzeba zmywac przed karmieniem i działa :). Ja lezałam 10 dni wiec maz przywiózł mi rożki bo juz zbrzydły mi te szpitalne :) Ja leżałam najpierw na patologii i przygotuj się, że jak bedzie przepełnienie to kładą na korytarzu ale na 2 dzien awansuje się na sale :) ale nie jest źle na tym korytarzu przynajmniej coś się dzieje bo na sali były nudy hehe
Co do szczepionek to nie moge nazw odczytac tak nabazgrane :/ a czego chcesz swoje szczepionki?

Odnośnik do komentarza

ja to chyba raczej na pewno na zachowawczej wyląduje. Będę miała planowaną cesarkę. Prowadzi mnie dr. Szkodziak. Z patologią to słyszałam, że tam przepełnienie sromotne. Na zachowawczej leżałam już kilka razy wiec znam oddział, lekarzy, położne i pielęgniarki i liczę całym sercem, ze tam trafię. A dlaczego leżałaś aż 10 dni?

http://www.suwaczek.pl/cache/64d6685245.png

Odnośnik do komentarza

Oczywiście ogromne gratulacje dla nowo rozpakowanych mamusiek i serdecznie witam kangurki nowo oczekujące - jak to mówią ... spokojnej i nudnej ciąży wszystkim życzę z całego serducha :)

Moje dziewczyny zaliczają już w kalendarzu kolejny 16 miesiączek :)

Hop hop dziewczyny przywołuję do tablicy - meldować się co i jak ... zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz brzuszka :)

Odnośnik do komentarza

Moniś - gratulacje! :)
Beciunia - właśnie wczoraj toczyłam bój w swojej przychodni o te darmowe szczepienia 5w1, bo babki twardo się wypierały, że nic takiego nie ma i dopiero jak twardo powiedziałam, że WIEM, że jest bo koleżanka korzystała i potwierdzili mi to w innej przychodni to zmienili ton i zamówili je za free... Oburzona ich podejściem jestem nadal ;)
Btw. skąd masz taką informację (Bo ja się przypadkiem dowiedziałam), jest jakaś stronka na której te wszystkie prawa dla wcześniaków są zebrane?

Wywołana do tablicy przez MC melduję, ze Stefanki też już są na świecie :)
Maciek (2300) i Milena (2400) oboje po 49 cm urodzeni 4 lutego czyli w 36 +5 ., dzisiaj kończą równo miesiąc.
Pobyt w szpitalu po porodzie był okropny, wiec go pomijam milczeniem ;)
Pierwsze 3,5 tygodnia były wzorowo grzeczne, spały, jadły i załatwiały się regularnie, a od tego tygodnia zaczęły się corz więcej wybudzać i czuwać w ciągu dnia :)

Póki co tragedii nie ma i oby tak dalej Mateczki :)

monthly_2015_03/blizniaki-2014_26071.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbkxm860rk.png

Odnośnik do komentarza

Moniś79, Marta1988,
Gratuluję ☺życzę wszystkiego co najlepsze ☺

Mona88,
Witaj ☺
u mnie stwierdzono taki typ ciąży, jak byłam na Twoim etapie. W sumie to dopiero około 12 tyg. Było widać, że to jednak dwuowodniowa. Także jeszcze może się okazać, że Dzidziusie mają dwa pokoiki ☺

Odnośnik do komentarza
Gość agulinek89

Hej;) gratuluje swiezo upieczonym mamusiom, zycze duuuzo zdrowka i milosci;)
Mona88, u mnie ciaza jednokosmowkowa dwuowodniowa,lekarz potwierdzil dopiero po 12tyg,bo stwierdzil,ze predzej i tak nic pewnego,bo nie widac dobrze blony miedzy dziecmi.

eh,macie tez tak czasami,ze chcialybyscie,zeby ta ciaza trwala krocej? Ja dopiero 23tydz,a juz czekam i czekam,az przytule te moje kruszynki;) w ogole od poczatku jestem na L4 i jestem juz tak wynudzona,ze hej!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...