Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Kociam! Trzymam mocno! Nic sie nie martw, ja i Gosia jestesmy najlepszym przykładem, ze wszystko idzie jak po maśle jesli chodzi o cesarkę. Może poproś o syrop na spanie/ uspokojenie? Ja poprosiłam bo inaczej bym nie spała nic. Rano pamiętaj zeby sie nie denerwować jakby cos sie przesunęło czasowo u mnie tak było i sie stresowałam. Dzisiaj moim chłopcom minął tydzien (!) sprawdziliśmy na telefonach- na sale operacyjna wzięli mnie o 10.20 a 10.44 Michal ma pierwsze zdjęcie synków wiec idzie to błyskawicznie! bede jutro myślec o Tobie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. A ja o dziwo lepiej sobie radze z dwójką maluchów niż z jedną Natalka jak była mała. Męża od ponad tygodnia nie ma w domu wraca w piątek. Ja sama zajmuje się maluchami karnie przewijam kapie itp. I całkiem fajnie mi to idzie. Powoli układa nam się plan dnia. mm podaje 3 ,4 razy na ddobę bo im mało. Piers okolo 7,8 razy. Mm zjadają po około 90 ml. Śpią w dzień po 2 , 3 godziny. W halasie bo Natalka daje czadu ; ) starszą corka głównie zajmuje się tesciowa ja z doskoku. Ale nie kapie jej nie karmię. W sobotę dzieci skończyły jyz miesiąc. Jak się z nimi wazylam to wyszło że ważą po około 4 kg!! Karola na pewno tyle waży Pitek z 300 G mniej. Urodziły się z wagą 2400 i 2550 także nadrabiaja. U Pitka wyskoczyly jakieś kropki czerwone i nie wiem od czego. Chyba coś zjadłam . Kupiłam bebilon pepti w razie w Ale świństwo straszne i nie za bardzo chciał jeść.
Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza

Kociam,
Niech wszystko pojdzie gladko. Odpoczywaj w nocy.
Karola, nasze dziewczynki jadly miedzy 20 a 50 total mojego z butelki i mm na kazdy posilek plus piers od 5 do 15 min. Tego w szpitalu kazali nie brac pod uwage, jako dodatkowej raczej niewielkiej czesci posilku.
Musialam to sprawdzic w naszych tabelkach, bo minelo 6 tyg a ja nie pamietam!
Cytrynka - dla mnie jestes bohaterka. Super ze tak gladko ! U nas nie jest zle, ale nie wyobrazam sobie na razie funkcjonowania bez pomocy.
Trzymajmy sie dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Kociam- trzymam kciuki, też bym spać nie mogła :)

Dziewczyny mam pytanie: szalałam na ślubie i poprawinach. Dziś mam straszne skurcze. Zasysa mi brzuch do środka. Pępek mi się chowa i zostają 2 górki po bokach tam gdzie są dziewczynki. Skurcze mam tak nieregularnie. Raz 2 na 10 minut a raz spokój przez 15 min. Ogólnie jednak myślę, że jest ich 10 na godzinę i nie wiem czy nie zaczyna mnie boleć ogólnie brzuch i głowa. Mam nadzieje, że to przemęczenie. Nie chcę do szpitala bo jeszcze nic nie mam gotowe ani się nie przeprowadziliśmy jeszcze :(((

27t3d

Odnośnik do komentarza

Kociam trzymamy kciuki;) pochwal sie swoimi bablami!;))
Olita- moze warto zeby te skurcze zobaczyl lekarz? Bo to chyba nie za dobrze...
U nas chyba niezle - probujemy sie przystawiac ciagle: w ciagu dnia podczas kazdego karmienia: i idzie w sumie coraz lepiej choc po pol godzinie na piersi dziewczyny czesto wypijaja cala przygotowana porcje. Wczoraj oddalam wage: nie chce sie stresowac juz tym przybieraniem dzieci na wadze: jedza to zapewne rosna. A polozna jak przyjdzie to sprawdzi. Wiec trudno tez stwierdzic ile zjadaja z piersi. Wczorajsza noc byla dramatyczna: glupia ja zjadlam grilowana kielbaske z musztarda- dziewczyny nie spaly pozniej do 4 wydajac takie odglosu ze sie przestraszylam co z nimi... Dzis juz duzo lepiej: jedzenie o 22, 2 i 6. Wiec da sie zyc;)
Moj maz wraca w piatek do pracy a ja sie stresuje bo sie zadtanawiam jak sobie poradze... Choc z drugiej strony na oddziale 10 dni lezalam sama z dziewczynami: moj R byl tylko od 16-20 wiec moze dam radr;)

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Olita dla swojego spokoju skonsultuj te skurcze z lekarzem.
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z wystawieniem przez lekarza skierowania do szpitala na cc? Ile tygodni przed lekarz je wystawia? Mam wizytę w czwartek i chciałabym juz poruszyć ten temat czy to za szybko.
32 tydz Jk Do

Odnośnik do komentarza

Twixii możliwe moim zdaniem. Ja poczułam w 14 lub 16 nie pamietam juz teraz (niesamowite jak to szybko sie zapomina!) ale doskonale pamietam to uczucie to pewnie do końca zycia bede ;) sadze, ze jak najbardziej jesli czujesz cos i myślisz, ze to bąble to tak jest- matka to po prostu wie

Kociam- jak u Was? Mam nadzieje, ze ok wszystko. Pewnie dochodzisz do siebie teraz. Daj znać buzi!

Odnośnik do komentarza

Karolinathetwin dzięki za odpowiedź :-) Jak pierwszy raz poczułam to byłam pewna, że to dzidzia ,ale mi powiedziano,że za wczesnie. Dzisiaj rano poczułam drugą dzidzie i nie dawało mi to spokoju. Teraz wiem ,że mam słuchać intuicji ;-)

Odnośnik do komentarza

Pojechałam na IP bo dziś też miałam spięcia brzucha ale już nie tak dużo, ale za to bolało w dole brzucha. Szyjka trzyma i długa także diagnoza jest taka, że faktycznie przesadziłam z tańcami. Pojechałam tam, gdzie chciałabym rodzić bo podobno to najlepsze szpital i oddział neonatologiczny dla ciąż mnogich na pomorzu, a przy okazji, jest najbliżej mnie. Często wysyłają tam ciąże z całej PL, nawet aleksa88 pisała, że miała się zgłosić do kierownika czy jego zastępczyni tego szpitala.

Podpytałam Panią dr jak to jest ze skierowaniem na CC a ona powiedziała, że w tym szpitalu nie ma czegoś takiego...zdziwiłam się bo tutaj każda z Was ma umówioną cc a u nas na Klinicznej są mocno nastawieni na naturalny albo chociaż na cc gdy poród sam się zacznie.

Na początku wydawało mi się, że jakoś dotrwam, że super znoszę ciążę, ale teraz już mnie boli, twardnieje i uciska na przeponę także perspektywa wytrzymania do 40tc jest kiepsa, a znając mój niezniszczalny organizm - możliwa... :(

Odnośnik do komentarza

twixxi ja się denerwowłam, że nie czuję ruchów, a okazało się, że na początku były bardzo podobne do ruchów moich chorych jelit, do których jestem przezwyczajona dlatego mogłam je pomylić. Przez to zorientowałam się ok 20-21 tyg- bardzo późno. Myślę, że każda z nas zna swój organizm, więc możliwe, że już czujesz ;)

Ale spokojnie, jeszcze się "naczujesz". Mnie teraz dziewczynki nieoszczędzają i buszują strasznie...
27t4d 2k2O

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Jakiś czas temu wpisałam się na forum ale jakoś wyszły wakacje, potem odwiedziny, trochę zwariowane dnie i nie było okazji pisać... ale przeczytałam wszystko :)
teraz już chyba trochę spokojnie jest - chociaż widzę że na forum też spokojnie od 2 dni :)
Od ostatniej wizyty na forum dowiedziałam się że będę mamą chłopca i dziewczynki i że wg. USG połówkowego wszystko jest w porządku ....

Olita88- w którym tygodniu byłaś na weselu? Ja mam wesele w moim 30 tygodniu, 300km od domu a na dodatek jestem świadkową i być MUSZĘ bo to moja siostra wychodzi za mąż .... chciałabym trochę się pobawić (w przeciwieństwie do wyobrażeń mojego męża który widzi mnie w pozycji siedzącej królowej angielskiej machającej do wszystkich w okół) no i pytanie czy 30-tydzień to czy jakaś szansa na zabawę i dobrą kondycję jest czy raczej nie? (to może pytanie do bardziej doświadczonych)

No i drugie pytanie - czy wiecie jakie są przesłanki wypisania skierowania na cc? czy ciąża bliźniacza wystarczy ? czy jednak jakieś inne "sytuacje" też muszą wystąpić ?

25 tydzien, 2K2O

Odnośnik do komentarza

Niestety sama ciąża bliźniacza nie jest wskazaniem do cc, trzeba coś wymyślić z lekarzem.

wszystkich w okół) no i pytanie czy
No i drugie pytanie - czy wiecie jakie są przesłanki wypisania skierowania na cc? czy ciąża bliźniacza wystarczy ? czy jednak jakieś inne "sytuacje" też muszą wystąpić ?

25 tydzien, 2K2O [/quote]

Odnośnik do komentarza

Gosioolek
Dziewczyny jestem zadziwiona. Dzis odebralam wynik badania histopatologicznego- chyba ze wzgledu na przedwczesny porod i co sie okazuje? Ze bylo jedno lozysko z dwoma pepowinami. Czy to oznacza ze jednak bylam w jednokosmowkowej? Jestem zadziwiona.

czasem łożyska mogą się zrosnąc

Odnośnik do komentarza

Hej
Mnie lekarze mówili, że ciąża bliżniacza jest wskazaniem do cc i poród naturalny następuje tylko na wyraźne życzenie pacjentki, ale pewnie co szpital to obyczaj.

Co do tańców w 30 tyg... Ja na tym etapie już miałam wskazanie leżenia, nawet taka długa podróż samochodem nie wchodziła w grę, ale oczywiscie wszystko jest indywidualne i jeśli jesteś w dobrej formie, szyjka trzyma itd to super.
Niemniej jednak wg mnie warto dać sobie więcej czasu na taką podróż no i dużo odpoczywac w trakcie imprezy.

Kociam, jak sie czujesz? Mam nadzieję, ze wszystko poszło gładko?

U nas dziewczyny zaczęły szaleć wieczorami. Od 17.30 do 22 masakra. Płaczą najpierw z głodu, potem z przejedzenia, potem bo robią kupę, potem, że mają mokro i znowu z głodu. (z przerwą na kąpiel)
Ale za to jak już padną po takich dwóch trzech kółkach to śpia całkiem ładnie w nocy.
No i pięknie rosną.
Trzymajcie się ciepło!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny "weselne"- ja podobnie jak JJ miałam zalecenie leżenia, z reszta w 30 tc nie nadawałbym sie do niczego jak sobie teraz przypomnę swój stan wiec podziwiam Wasze samopoczucie :) generalnie moja lekarka prowadząca bardzo przestrzegała przed przeciążaniem sie i od samego początku zastrzegała, ze ciąża bliźniacza jest ciąża podwyższonego ryzyka...
Co do ciecia cesarskiego tutaj tez podobnie- nie było w ogóle mowy o porodzie naturalnym, z reszta nie zdecydowalabym sie- leżąc 5 tygodni w szpitalu przed napatrzyłam sie tyle, ze dziękuje bardzo :/

My dzisiaj mieliśmy wizytę kontrolna u neonatologa, poza tym ze Oluś za mało przybiera na wadze wszystko ok, żółtaczka tez pięknie schodzi. Gorzej z moja blizna pooperacyjna, ale dajemy rade. Mam nadzieje, ze sie nie rozejdzie. Tfu!
Kociam daj jakis znak prosimy. Bliźniaki.pl u Was ok?
Dziewczyny doświadczone- co z tym jedzeniem i przybieraniem? Miała któraś z Was takie problemy na początku, ze nie chcieli jesc?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-D dawno się nie odzywalam. Myślałam, że w wakacje sobie trochę odpoczne..ale niestety. Tak zorganizowalam wakacje mojej córce, że odzyskałam ja dopiero we wtorek. Dodatkowo zaczęliśmy remont, na ten czas przeniosłam się do rodziców do miasta..więc może teraz trochę odetchne ;-).

Karola moi chłopcy urodzili się z taką samą wagą startową. We wtorek skończyli pół roku i już jest między nimi różnica w wadze prawie kilogram. Łukaszek od początku mniej przybieral na wadze, miał niezdjagnozowany refluks, do tego niedobór żelaza. Ale nasza pani doktor twierdzi, że jest idealny. Najważniejsze, że przybiera. Maciuś za to wygląda jak prawdziwy facet ;-).
Każda z nas ma dwójkę dzieci i porównujemy je do siebie, a przecież to dwie indywidualności ;-).

JJ2015 ciekawe czy dziewczynkom nie zaczęły się kolki :(. Dla moich chłopców pomagał espumisan 100 i mm Bebilon pro futura. Trochę drogie ale najważniejsze, że chłopców nie bolały brzuszki i unormowal się problem robienia kupek.

Kociam co u Was? Jednak udało się, że Twoje maleństwa są młodsze od moich chłopców o pół roku.

KO2 podziwiam Cię, ja koło 30 tc nie nadawałam się do niczego..i podobnie jak dziewczyny musiałam się oszczędzać.

Julia83 a co u Was? Też dawno się nie odzywalas.

Odnośnik do komentarza

jestem mamą już 16 letnich bixniaków chlopcow jednojajowych, ciąża bliźniacza zostala dopiero potwierdzona w 7 miesiacu ciazy, bylam w szoku, ze lekarz wczesniej tego nie zauwazyl, że xle wykonywał usg. ale wszystko dobrze sie sknczylo...a chłopcy są zdrowi, są wspanialymi mężczyznami już...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...