Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Twinsmama, super! Powodzenia i spokojnego porodu jak juz przyjdzie co do czego. Dawaj znac co sie z Toba dzieje, jak bedziesz mogla.
Blizniaki, powodzenia na badaniach. Julia, jak rozumiem T woje badania ok? U mnie dolne cisnienie bywa na granicy normy ale staram sie zachowac spokoj i doczekac do czwartkowej wizyty. Nie wytrzymalismy nerwowo i zapisalismy sie dodatkowo na usg.
Na czwartek. Dobrego dnia!
35t :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Ja właśnie po wizycie u lekarza, wszystko ok. Dzieciaczki rosną, szyjka super.
Nie wiem jak wy ale ja mam wrażenie, ze brzuch mam z dnia na dzień większy :/ nie ukrywam, ze coraz ciężej mi sie chodzi ;) nie wspomnę o obrzękach dłoni, które objawiają sie drętwieniem i brakiem czucia. Masakra! Niestety lekarz
mnie nie pocieszył bo powiedział ze nie ma na to nic, a ewentualne leki zaszkodziłyby ciazy :( kazał sie tylko uzbroić w cierpliwość. Ale łatwo powiedzieć jak nie mam jak butelki wody odkręcić :/ no cóż trudno nie ma wyjścia chyba. Jak to powiedział lekarz jak wytrzymam jeszcze miesiąc będzie super, a jak cos to do 34 tyg dotrwać i będzie już ok.
Trzymajcie sie dziewczyny.
31t

Odnośnik do komentarza

Czytam was na bieżąco ale z czasem krucho na pisanie. Zaniedbałam tez mojego bloga. Wkrótce nadrobię bo pisania sporo. O wielu rzeczach. O urlopie na Majorce kiedy bliźniaki miały 8 mcy - jak nam sie udali zorganizować. O ospie, która nas dopadła niedawno. O pobycie w szpitalu z Józiem ze względu na ospę z powikłaniami. O tym, ze pojutrze skończą rok i już chodzą. O tym jak wszyscy uśmiechali sie z politowaniem kiedy mówiłam ze wcale nie jest tak cieżko z bliźniakami a oni odpowiadali: poczekaj jak zaczną chodzić! Zaczęli i poczułam luuuuzzzzz! O Tym jak zaczynaja sie tulić do siebie. I o tym jak zaczynaja walczyć o zabawki! O zgrozo!
Owszem, jestem zmęczona. Wieczorem padam na pysk. Opieka nad nimi wiąże sie z wieloma wyrzeczeniami ale ważne by równie dużo z siebie zostawić. By nie zmieniać. Naprawdę można. Biegam co drugi dzień, Mani i pedi zrobione w salonie, fryzura tez - to są moje chwile. Bez dzieci, bez elektronicznej niani <3, jest lektura, są kolacje we dwoje. Są spotkania z koleżankami. Rzadko bez dzieci ale i takie sie zdarzają. <br /> Tak bardzo trzymam kciuki za was, za te które są w ciąży. Czytam i mam nadzieje, ze jak dzieci sie już pojawia to bedą zdrowe, donoszone i kiedyś będziecie mogły napisać to co ja.
I choć moja ciąża była dużym zaskoczeniem dla nas, w dodatku bliźniacza i zawsze chciałam być mama to wcale nie przyszedł do mnie ten cud narodzin w momencie CC. Każda z nas ma pewnie inaczej. To przychodziło z czasem. Najpierw była myśl, ze dzieci są tak bezbronne ze tylko od nas teraz zależą i trzeba sie nimi dobrze zając. Pózniej myśl ze oni już są. Na zawsze. Ze stare życie gdzie podróżowaliśmy, chodziliśmy na imprezy i koncerty, odpowiadaliśmy tylko za siebie już sie skończyło. I ten żal. Potem był etap uwielbienia dla dzieci. Z każdym ich małym kolejnym krokiem w rozwoju, w każdej kolejnej świadomej reakcji. Czy pamietam jeszcze życie sprzed dzieci? O tak!!! Czy tęsknie za nim? Jeszcze jak!!! Ale teraz mamy rodzine, jesteśmy w czwórkę i po namyśle - nie zamieniłabym tego na nic innego. Po moich szpitalnych perypetiach z dziećmi, cieszę sie każdym dniem, w którym są zdrowi. Odkąd są z nami, wiem, ze nie ma nic ważniejszego.

Odnośnik do komentarza

Skan udany dzieciaki podwoiły swoją wagę od 20tyg maja po 694 i 664 g. Mały znowu pokazał klasę ciezko było go złapać aby zrobic choc jedno zdjęcie. Zaliczył 3 rożne miejsca w brzuchu w ciagu 5 min. Córcia grzeczna. Wszystkie wymiary wporzadku, wody wporzadku, szyjki macicy nawet tu nie mierzą. jedynie w moim moczu znaleziono krew i to sporo wiec poszedł do badania. Czekam na wyniki. Ale i tak jestem szczesliwa. Następny skan 28.07

Odnośnik do komentarza

Niezwariuje - super post dla wszystkich oczekujących i czasami mających jeszcze małą chwilę zwątpienia ... normalnie nic dodać i nic ująć - pięknie napisane :)

Ja również będę czekać z niecierpliwością na Twój wpis o wypoczynku na Majorce, bo w tym roku również mój mąż ma w ambitniejszych planach jakieś miejsce cieplejsze bez wyjątków ... a ja mam trochę wewnętrznej obawy i jakiegoś dodatkowego stracha - pewnie zupełnie niepotrzebnego, więc muszę dla swojego uspokojenia poczytać samych plusów takiego wyjazdu :)

Ospę również przechodziłyśmy w wieku czterech miesięcy i także nie odbyło się bez jej powikłań ... na szczęście się nie dałyśmy i udało się wyjść na prostą bez szpitalnej pomocy, więc tym bardziej - cieszę się, że jesteście już zdrowi i w domku w pełnym komplecie rodzinnym :)

Odnośnik do komentarza

Niezwariuje,
Podpisuję się pod tym co napisałaś. Moje Maluchy skończyły 20.06 rok i jest fantastycznie. Fakt, jest co robić , ale czas dla siebie można znaleźć. Ćwiczę regularnie, pazurki pomalowane, jemy zdrowo itp. A dzieci dają dam mnóstwo radości. Kilka dni temu próbowałam to napisać, ale zjadło mój post.
Pozdrawiam gorąco ☺

Odnośnik do komentarza

Co do ospy to trudno powiedzieć bo dzieci pod kloszem nie są chowane.
Nie wiem kto i skąd ją nam przywlókł.
Codziennie jesteśmy w kawiarni, bawią sie tam z innymi dziećmi. Wszystko pakują do buzi.
Chodzimy z nimi na basen odkąd skończyło pół roku.
Odwiedzają nas znajomi, my odwiedzamy innych.
Potrafią zabrać jakiemuś dziecku smoka lub zabawkę i ssać i gryźć jak swoje. Nie upilnujesz.
Wyjadają ziemie z doniczek. No cóż, cały wachlarz bakterii i wirusów.
Trudno jednak trzymać dzieci zamknięte w domu. Ja bym oszalała i oni chyba rownież.
A wyjazdy - wychodzę z założenia, ze nie ma co sie bać i kiedys trzeba spróbować;)
Żałuje, ze nigdzie nie pojechaliśmy do ich 4. miesiąca. To był taki luz: cały czas w wózku, nie chcieli z niego uciekać, żadnych stałych pokarmów tylko butla z mlekiem. Spali i jedli. Do tego 4. miesiąca mogłabym wszędzie jechać z nimi - szybki wypad na 2-3 dni do Barcelony? Nie ma sprawy. Stchórzył mój partner. Szkoda. Teraz tez nie jest to problemem ale już inaczej bo odkąd chodzą to wózek nie jest taka atrakcja. Inaczej sie planuje.

Odnośnik do komentarza

Niezwariuje - w sumie masz rację i fajnie napisane zostało ... dzieciaczki nie próbują z wózka uciekać i zawsze jest fajnie - butla z mlekiem i wygodne spanko oraz co jakiś czas bombardowana pielucha i czego chcieć więcej ... a więc dziewczyny jeszcze w jednopaku - jeśli możecie / macie okazję, to korzystajcie i planujcie wolne dni :)

Owszem - później też jest fajnie i wesoło, ale trzeba inaczej dobę i spacery rozkładać w czasie :)

No i gratki z okazji podeptanego roczku, który już tuż tuż przed Twoimi dzieciaczkami :)

JJ2015 - u mnie źródło z ospą było prostsze, bo zarazę średnia córcia przywlokła z przedszkola ... w sumie na odchodnym, bo dopiero w zerówce - najpierw podzieliła się nią z siostrą pierwszoklasistką, a potem reakcja łańcuchowa i poszło dalej z bliźniaczkami po kolei ... u mnie każdy chorował oddzielnie po dwóch tygodniach (jeden kończył i drugi zaczynał), więc dwa miesiące wycięte z życiorysu plus gratis na inne powikłania ... grunt, że mamy to już za sobą :)

Odnośnik do komentarza

Kociam- niby nic ale czasem malo je czuje poza tym nie wiem czy jeszcze moge byc aktywna czy z szyjka ok.
I jakis strasznie duzo stresow ostatnio i zastanawiam sie czy to nie ma wplywu na dzieci...
Niezwariuje, OllaLa - pocieszacie;))) mam nadzieje ze bedzie dobrze ze damy rade- tym bardziej ze wczoraj podjelismy decyzje o wyjezdzie do Amsterdamu- moj R ma mozliwosc przeniesienia sie z praca - zal nie skorzystac;) otwarta zostaje tylko kwestia czy listopad czy styczen w jego wypadku- my pewnie dojedziemy kilka tygodni potem jak juz mieszkanie bedie ogarniete;)

Odnośnik do komentarza

Sprzatajac dzis zauwazylam na nogach ogromna siec pajaczkow(jak ja ich wczesniej nie zauwazylam to nie wiem!), kilka "rozpulchnionych" zyl i w ogole nogi w dramatycznym stanie... I powiem Wam ze troche mnie to przerazilo i zaczelam sie zastanawiac nad powrotem do "siebie" po ciazy. Czy to w ogole mozliwe?
Ruszam sie przeciez: regularne spacery, baseny, cwiczenia. Na wadze plus 12,5 kg - tez mi sie nie wydaje jakas tragedia jak na 31tc. Jakos mnie przybila ta perspektywa ze jeszcze 8 tygodni co oznacza ze zapewne:
A. Bedzie jeszcze gorzej z nogami plus np wyjda jakies rozstepy
B. Przytyje nie wiadomo ile jeszcze
Albo a i b razem wziete.
Wiem: narzekam ale im dalej w las tym naprawde ciezko i jakos chyba jeszcze lekki niepokoj w kontekscie tego co nas czeka poteguje to uczucie;(
Eh. Wyzalilam sie...

Odnośnik do komentarza

Wczoraj późnym wieczorem zauważyłam w toalecie po oddaniu moczu skrzep krwi z niewielka ilością śluzu, był ciemno czerwony długi na 1.50 cm i cienki. W ciagu dnia na wizycie w szpitalu znaleźli krew w moim moczu. Pojechałam z mezem do szpitala. Zbadano mi dopochwowe szyjkę macicy( zamknięta i długa) zrobiono Usg ( wszystko w porządku) nie dowiedziałam sie skąd pochodziła ta krew lekarz stwierdził ze nie wie. Martwię sie strasznie. Czy moze wiecie cos na temat podobnych przypadków. Ps. Nie mam żadnych boli a dzieciaki czuje cały czas bardzo wyraźnie.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Jestesmy po wizycie dzis mamy na liczniku 31 tc i 2 dni ciąży DKDO i znowu jest duza dysproporcja jeden chłopiec wazy 1790 gr a drugi 1450 gr... Różnica 19% przepływy ok serduszka zdrowe. Lekarka mowi, ze jeden ten większy zabrał większość miejsca drugiemu stad może być ta różnica. Niestety ten mniejszy synek może rownież być chory, żyć mi sie odechciewa generalnie, może to tylko hiportofia a może być wszystko... Już ostatnio było wszystko dobrze... Jest mi po prostu fatalnie. Nie życzę niekomu tego leku i strachu. I tego, ze do porodu nie bedzie nic wiadomo

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Karolina..rozumiem twój strach bardzo dobrze.też boje się o zdrowie i życie mniejszej z dziewczynek.ten strach i niepewność jest najgorsza.i ta niemoc..bo nie można nic zrobić tylko czekać a człowiek by tym maleństwom nieba uchylił.
Jak tu nieraz dziewczyny piszą..trzeba myśleć pozytywnie, mi modlitwa też pomaga.
Wydaje mi się ze ta różnica 19% jak dla bliźniąt dwujajowych jest całkiem ok.czasem nawet dzieci rodzą się z kilogramem różnicy i jest wszystko dobrze.mam ciotki, bliźniaczki DK..maja już ponad 60lat jedna urodziła się z waga 2300a druga900gr! !!! A teraz baby wielkie obie.zobacz, to było 60lat temu, a dziś medycyna poszła do przodu.
Problem z różnica wag jest większy przy ciążach JK, tak jak moja:(
Więc głową do góry!!!!!!
27tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Blizniaki.pl a moze seks mieliscie?
Dziewczyny pamietajcie ze blad pomairu usg to 10-15 proc, wiec nie zamartwiajcie sie.
(Oczywiscie ja tez ok 30 tyg przetrzasnelam internet na temat hipotrofii)
Ja mam juz... 16 kg na plusie! I wlasciwie tego nie widac, tylko brzuch wielki. Licze na to, ze przy dzieciach bedzie sporo ruchu ;) duzo tych zmian skornych wyblaknie, a w razie czego mozna cos z tym robic kosmetycznie. My jutro na badania... Oby dziewczynki byly juz ponad 2 kg... Trzymajcie sie!

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki.pl - myślę, że po dwóch tygodniach od badania ginekologicznego raczej nic wspólnego to z kawałkiem krwi w moczu nie będzie miało ... ale Julia83 ma rację - gdyby badanie było dzień wcześniej, czy może dwa dni, to fakt faktem mogłoby tak się zdarzyć :)

Julia83 - widzę, że w rodzinie sporo macie bliźniaków ... ciotki i kuzynki - genetycznie jesteś szczęściem podwójnym obdarzona :)

A jak tam nasza podwójna bliźniacza mama się miewa ??? :)

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Dziewczyny ratujcie bo juz nie wiem co mam ze sobą zrobić...normalnie rozpacz. Chodzi o to ze z nikąd w zasadzie zrobiły mi się hemoroidy...w zasadzie w ciagu 3 dni. Nie mogę stać nie mogę siedzieć. Ciągle boli. Wywalił mi guzka na zewnątrz ponad centymetrowego. Na szczescie nie krwawi. Jutro idę do lekarza rodzinnego a w poniedziałek skonsultuje to z gin. A wy co radzicie? Może któraś tez z tym walczyła/walczy. Pomóżcie. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...