Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maleństwa 2014 :)


Paullinna

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie dziewczyny :) nie wiem jak wy ale ja kupilam sobie specjalnie taki sprzet do mierzenia tetna dziecka (luvion). nie powiem ze zakup byl juz duzo wczesniej jakos w 9 tygodniu ale zeby wysluchac dziecka serduszka trzeba czekac do 12tyg bo tak jest napisane w instrukcji obslugi. jak wczesniej sprawdzalam to ciagle bylo moje tetno i moje bicie serca slyszalam. A tu dzis taka niespodzianka moje tetno 98 a maluszka 150 teraz jestem pewna bo moje bylo wolne w lewym miejscu a dziecka w prawym pod pepuszkiem. zreszta lekarz sam powiedzial ze jesli tetno bedzie mniejsze niz 140 to znaczy ze jest moje. wiec teraz juz jestem pewna ze slyszalam moje malenstwo. :) jestem taka szczesliwa. juz chcialam sprzet wyslac do gwarancji lub napisac o zwrot pieniazkow a jednak jestem mile zaskoczona. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Emika my bedziemy mieć Antosia Michała mój maż jest Michał strasznie chciał juniorka czyli też Michała ale jakoś przegadałam z nim te kwestie i bedzie Antos sam wybierał ja miałam tylko wyrazić zgode ;) a jeśli chodzi o ruch to nasz mały od paru dni wieczorem ma trening bokserski ;) uwielbiam te kopniaki a i ostatnio doświadczyłam stojąc przy kasie w sklepie czkawki Antosia byłam zaskoczona oczywiście pozytywnie :)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny co tam u was slychac;) ? Widze ze jakas cisza u nas sie zrobila. Piszcie jak sie czujecie, czy moze ktoras po wizycie jest ? Bo ja to nie moge sie juz doczekac 2 grudnia zeby sprawdzic co u mojego malenstwa oby dobrze ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Anitaaa jestem swiecie przekonana ze zu Ciebie tez jest wszystko wporzadku. Rzeczywiscie dla nas mam tydzien to az za dlugo ale jestem pewna ze czas minie tak szybko ze za chwile zobaczysz znowu swoje malenstwo. Dzis z chlopakiem tez mierzylismy tetno i jest 161 mojego malenswta czyli raczej dobrzr bo zawsze jak chodzilam do lekrza bylo w granicach160/164. Czekam od Ciebie i od innych mam na wiesci trzymam za was mocno kciuki. Pozdrawiam i zycze milej niedzieli

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Magda:) Agatko, dziękuję Ci bardzo za wsparcie i dodanie otuchy. Mój lekarz za każdym razem wpisuje tętno dziecka 140 ale jeszcze nigdy nie widziałam żeby coś mierzył. Obawiam się, że on to wpisuje z głowy. Jak ja mam 70 to on wpisuje 140.
Zania ja mam kłucia w różnych miejscach ale zazwyczaj po bokach brzucha, jednak zbyt daleko, aby to była dzidzia. Czasem na samym dole brzucha. Często też mam kłucie właśnie jakby igłą przy samym pępku ale pomyślałam, że to od rozciągania. Wszystko się rozciąga, pępek też przecież wychodzi coraz bardziej na zewnątrz więc to całkiem prawdopodobne moim zdaniem.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

Witam wszystkie przyszle mamy;) mam 23 lata i jestem w 17tyg ciąży (19go bylam na wizycie i lekarz powiedział ze dokladnie jest to nie 17tyg i 3 dni) a przy okazji dowiedzialam sie ze prawdopodobnie będzie chlopczyk;) niestety nie mam kolorowej sytuacji ponieważ sama będę wychowywać moje dziecko,jego ojciec okazal sie kompletnym dupkiem. Gdyby nie moi rodzice i inne bliskie osoby zapewne nie poradzilabym sobie z niczym. Na początku ciąży bylam kilka dni w szpitalu z zagrażającym poronieniem,nie bylo krwawień ani plamien tylko silne bóle podbrzusza, przez 3 miesiące bralam duphaston teraz juz tylko witaminy. Ale od tamtego momentu cholernie sie boje o tego maluszka, mimo ze jest on nie planowany i będę wychowywala go sama to bardzo go pokochałam ale codziennie sie boje ze cos zlego moze sie wydarzyć;(

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

angelika8484 dziekuje Ci za mile slowa;) na pewno będę pisać na forum,bo tutaj na pewno wiele z was zrozumie moje obawy. Pobolewa mnie od kilku godz podbrzusze po prawej stronie,nasila sie przy korzystaniu z toalety. Boje sie:( tym bardziej ze jestem na wyjeździe i będę dopiero w środę. Normalne są takie bóle?

Odnośnik do komentarza

no ten temat bólu w podbrzuszu jest tu tematem co dziennym tak normalny poniewaz powieksza Ci sie macica i zachodza zmiany wiec nic sie nie mart staraj sie duzo lezec i wypoczywac :) Witaj Kijo na kiedy masz termin??? powiec wiesz juz co bedziecie mieli??? powiem Ci ze my staralismy sie o nasze malństwo 6 lat termin mam na 3 kwietnia :) bedziemy mieć synka :)

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

angelika8484 wzięłam nospe i bol trochę ustępuje,wiec zbieram sie i pójdę po prezenty na mikolaja;) mam w sobie trochę energi więc warto to wykorzystać. w lozku juz wystarczająco sie należałam i pewnie jeszcze należę. A myślałaś juz nad imieniem na synka? ;) u mnie też prawdopodobnie chlopak będzie. Brzuszek juz widoczny u Ciebie? Pozdrawiam goraco w ten mroźny dzień;*

Odnośnik do komentarza

27kwietnia2014. witaj w naszym gronie. rozumiem ze angelika8484 podpowiada ci ze bole podbrzusza ktore masz to nic zlego ale, jesli masz tak jak piszesz ze nasilajua sie jak korzystasz z toalety to moga byc bakterie. mialam dokladnie to samo co ty czyli przy kazdym skorzystaniu z toalety bol byl nie do wytrzymania napewno bolalo mnie bardziej niz jak nie robilam siusiu. poszlam do lekarza na umowina wizyte powiedzialam mu o tym a on zlecil mi badanie moczu ogolne i tam wyszlo ze bol ten jest spowodowany bakteriami ktore w trakcie ciazy lubia nas atakowac. przepisal mi doumox( czyt sie dłomoks) i jak skonczylo sie cale opakowanie kazal mi znowu zrobic badanie moczu i juz wszytsko bylo ok bole tez ustaly. napewnop nie jest to nic powaznego i nie masz sie o co martwic ale ja bym lekarzowi o tym powiedziala i zobaczyla co on na to. bo moj lekarz jest akurat naprawde bardzo dobry i dziekuje mu za to. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

chodz nie kazda z nas akurat musi miec to samo co ja i przechodzic to samo. ale czy bol przy korzystania z toalety to tez rozszerzajaca sie macica? nie wiem napisalam ci ze mialam dokaldnie tak jak ty i co ja zrobilam w tym wypadku. mam nadzieje ze nie masz mi za zle. pozdrawiam i czekamy na dalesze wiesci od was dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki co do bakterii w moczu to mam tu duże doświadczenie. Mam kamienie nerkowe, więc bakterie wychodzą mi przy każdym badaniu moczu. I żaden antybiotyk na to nie działa, bo po paru dniach znowu to samo. Ale to już moja druga ciąża, więc się tym nie martwię. Podjadam suszoną żurawinę i Urosept (ziołowy lek na drogi moczowe) i daję radę. Także głowa do góry, wszystko minie po porodzie.

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

Agatka co do bakterii w moczu to doskonale znam ten problem, 2lata temu mialam zapalenie pęcherza moczowego,niewyleczylam go i do tej pory z nim sie mecze.ostatnio wyszly bakterie w moczu mój ginekolog przepisal mi antybiotyk do picia, i kazal zrobić posiew, ale na szczęście nie wyszlo juz nic po antybiotyku:) angelika8484 co do imienia to synek będzie mial na imie Kuba chyba ze zmieni sie cos i okarze sie ze będzie dziewczynka to Lena. Co do mojego bólu to juz nie wiem czy to podbrzusze czy od krzyża mi promieniuje. U mnie brzucha jeszcze aż tak nie widać, malusi jest. Moze dlatego ze jestem wysoka. Lekarz na ostatniej wizycie powiedział ze zaczynamy ladnie wygladac:) jak spędzacie dziewczyny czas w oczekiwaniu na swoje maluszki? Milego wieczoru

Odnośnik do komentarza

27kwietnia2014. skoro robilas mocz i posiew to dobrze i ciesze sie ze wyszlo wszystko ok :) czy nick jaki masz to data porodu? jesli tak to mamy ten sam termin :) u mnie tez brzuchszka prawie wcale nie widac. przynajmniej nie przypomina brzuch ciazowy tylko jak bym miala tluszczyk na brzuchu. ostatnio jak bylam na usg wszystkie panie byly w szoku ze to juz 16 tydzien a u mnie ani sladu. bardzo takim kobieta zazdroszcze bo tez juz bym sie chciala calemu swiatu pochwalic ze nosze w sobie malenstwo. mam nadzije ze wkoncu mi wyskoczy:) a co do czasu to dłuzy mi sie bardzo szczegolnie do kolejnej wizyty. bardzo bym chciala juz miec nasze dziecko przy sobie zreszta ktora z mam nie:) a tak po za tym to obecnie juz na poczatku ciazy zrezygnowalam z pracy wiec teraz czesto odpoczywam, chodze na spacery, odwiedzam czesciej rodzine, robie przemeblowanie, powoli składuje rzeczy ktore rodzina moja i chlopaka zakupiła i tak jakos ten czas leci. pozdrawiam i zycze milego wieczorku

Odnośnik do komentarza

Jak czytam Wasze wypowiedzi dziewczynki to coraz bardziej myślę, że mój lekarz jest zupełnie inny od Waszych lekarzy. Gdy mnie wyszły liczne bakterie w moczu i pojechałam nadprogramowo na wizytę ze strachu to mój lekarz kazał mi uciekać do domu i przestać panikować. Powiedział, że bakterie mam wszędzie w buzi, na rękach itd i nie szkodzą dziecku. I że to normalne, że mam je również w moczu. Wygnał mnie do domu i koniec.

Co do brzucha to wydaje mi się, że jest już dość widoczny. Ale gdy założę niezbyt obcisłą rzecz to wygląda jakbym po prostu przytyła.

Również mi się szalenie dłuży Agatko ale powiedziałam sobie tak: już nigdy w życiu nie będę aż tak blisko z moim dzieckiem. Te chwile się już nigdy nie powtórzą więc trzeba ich doświadczać teraz jak najpełniej póki są. Cieszyć się każdą chwilą maluszka w brzuszku, budować z nim więź i to mi troszkę pomogło w oczekiwaniu na kwiecień:):)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

agatka26 mok nick to data porodu:) fajnie ze mamy wyznaczone na ten sam dzien,chociaz roznie to bywa. Ja od pazdziernika jestem na l4 ze wzgledu na to ze zle sie czulam,strasznie spac mi sie chcialo, poza tym psychicznie slabo sie trzymalam ze wzgledu na moja sytuacje. Teraz juz jest znacznie lepiej,chociaz zdarzaja sie jeszcze ciezkie dni. Momentami mam wrazenie ze nikt mnie nie rozumie,tego co czuje i przezywam. Niektore bliskie mi osoby potepily mnie za to ze postanowilam urodzic i sama wychowac dziecko, bo jak to stwierdzily zycie sobie zmarnowalam. Na poczatku myslalam ze maja racje ale teraz wiem ze nie. Bo dziecko niczemu winne nie jest i kocham je juz ponad wszystko na swiecie.wiem ze bedzie mi ciezko ale sie nie poddam sie. Sa ludzie ktorzy mnie wspieraja i pomagaja jak tylko moga. Wiem ze bez nich nie bylo by tak latwo. Przepraszam dziewczyny za to moje marudzenie,ale musze sie komus wygadac,komus kto w pewnym stopniu mnie zrozumie :) co do brzucha to u mnie tez nie widac jeszcze, mam tylko takie troche sadelko i tyle:) a wozki macie juz wybrane?:) pozdrawiam :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...