Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maleństwa 2014 :)


Paullinna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 27kwietnia2014

Anitka co do lekarza to na pewno wie co mowi i co trzeba robic. Mnie badalo kilku ginekologow i jakos zaden mi nie podpasowal,zawsze pojawialo sie jakies ale. Dopiero jak trafilam do obecnego to po pierwszym badaniu i rozmowie wiedzialam ze bedzie najlepszy i sie nie mylilam. A Wasi lekarze?:)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Ci 27kwietnia2014, mam taką nadzieję, że wie co mówi. Już nie raz zauważyłam że postępuje inaczej niż lekarze, o których słyszałam. Ale póki co postanowiliśmy mu zaufać, ponieważ pomógł mi zajść w ciążę. Miałam operację laparoskopową w kwietniu a w sierpniu już byłam w ciąży. Dlatego się go trzymam. Ja mam termin na 28 kwiecień ale coś czuję, ze to będzie w maju, bo moje cykle były dość długie, więc podobno ze cztery dni można w takim wypadku sobie dodać.

Co do Twojej sytuacji to doskonale Cię rozumiem. Wiele lat starałam się o dzidziusia. Raz mi się udało ale zakończyło się szybko niepowodzeniem. Nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy, aby pozbyć się dziecka. Twoje maleństwo to jedyne co jest naprawdę Twoje i nikt Ci go nie odbierze. Dzięki temu nie będziesz sama. Zawsze będzie przy Tobie ten mały człowieczek a reszta się poukłada. Lepszej decyzji nie mogłaś podjąć:) Ja Cię wspieram i trzymam kciuki. Wszystko będzie dobrze:):)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

A ile placisz za wizyte? Ja place 150 i chodze co miesiac teraz glownie ze wzgledu na l4, wizyte mam 17go grudnia i wtedy umowimy sie na usg w 3d.teraz jak robil mi usg tydzien temu to juz maluszka fajnie bylo widac :) Anitaa na pewno wszystko bedzie dobrze, najwazniejsze to zebys pozytywnie myslala,nie wolno sie martwic na zapas!;) Zapewne wiecie moje drogie ze duzy wplyw na to co dzieje sie w naszym zyciu ma nasza podswiadomosc. Wlasnie jestem na etapie czytania ksiazek Beaty Pawlikowskiej, teraz czytam ksiege kodow podswiadomosci,czeka juz na mnie 3 tom z tej serii kurs szczescia,pierwszego nigdzie nie znalazlam jak narazie. Wiec jak macie chwile to polecam:) czulyscie juz jakies ruchy skarbow?:)

Odnośnik do komentarza

Ja płacę za zwykłą wizytę 100 zł a gdy są jakieś dłuższe badania to 150 zł. Gdy byłam 3 tyg temu na wizycie to wymusiłam na nim kilkusekundowe usg, bo nie chciał mi zrobić. On jest zdania, że to może szkodzić i lepiej nie ingerować w naturę. Ale ja się tak bardzo bałam, ze mi w końcu ustąpił. Przez moment widziałam maluszka jak fika jak bije serduszko i to mnie dopiero uspokoiło. Ale domyślam się, że jak teraz mi zrobi usg i będzie wszystko dobrze to już długo dzidzi nie zobaczę:(
Cieszę się, że czytamy te same książki. Oczywiście wiem, że nastawienie jest bardzo ważne dlatego nad tym pracuję. Czytałam L.Hay : "Możesz uzdrowić swoje życie" R. Byrne "Sekret" itp. A Pawlikowskiej wszystkie po kolei. Teraz jestem w trakcie "Kursu szczęścia":) Znajdź koniecznie: "W dżungli podświadomości" bo jak dla mnie ta książka jest najlepsza:) Pawlikowska jak dla mnie to dobry psychoterapeuta:) Czytając pierwszy tom czułam się jakby do mnie mówiła:):):)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

Lekarze to chca robic usg wtedy kiedy trzeba, nie czesciej :) ja na moim tez prawie wymuszam usg. Gdyby mozna bylo to bym chciala dzidzie codziennie ogladac,chociaz przez minute,zeby wiedziec ze wszystko ok jest:) Sekret czytalam i ogladalam film i od tego momentu zaczelam wkrecac sie w te ksiazki :) Jak wroce do domu to zajme sie poszukowaniem pierwszego tomu Pawlikowskiej na pewno. Tak jak mowisz jest dobrym psychoterapeuta :) A jezeli moge zapytac to w jakim wieku jestescie?:) ciesze sie ze w koncu postanowilam tu napisac,bardzo fajnie mi sie z wami rozmawia:*

Odnośnik do komentarza

Myślę, że gdy już każdego dnia będę miała regularne ruchy to będę spokojniejsza. Na razie to czuje jakieś jakby drapanie od wewnątrz. Ale też nie często. Na przykład dwa dni czułam, później kilka dni nic. Teraz znów zaczęłam czuć...A jak będzie regularnie to będę wiedziała sama, że wszystko jest dobrze. Podobno wystarczy się dobrze wsłuchiwać we własny organizm a będzie się wszystko wiedziało i czuło:) I wtedy nie trzeba lekarza, żeby powiedział, że jest dobrze. A wiek? Między nami jest duża różnica wieku:) ja mam 36 a mój partner 46 lat:) Także ostatni dzwonek niemal na dzidzię:) Dlatego też tak wszystko przeżywam.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

Ja jedyne co czulam to tak jakby ktos siedzial pod woda i baczki puszczal i tylko z dwa razy i nic wiecej :( mam nadzieje ze wszystko jest okej. Super ze sie wam udalo, zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze:) trzymam mocno kciuki za Was

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny;) Anitaaa ja rowniez termin usg mam na 3 :))) jiz sie zapewne nie mozemy doczekac. Ja za usg place 115 zloty chodze rowniez prywatnie i tak juz pewnie zostanie bo dzis mialam nie mila sytuacje jak poszlam do przychodni zeby sie zarejestrowac. Bylam juz o 7 jako pierwsza wchodze a ona mi na to ze nie ma miejsc i mnie nie zapisze. Uuuu ale sie zdenerwowalam. A tlumaczenie jej nic nie daly. Wiec zostaje przy moim obecnym lekarzu i bardzo sie ciesze. Dziewczyny nie wiem co za lekarzy macie ale moj jest naprawde dobry i sam mi powiedzial ze usg nie ma zadnego wplywu na dziecko i ze nie jest powiedziane ile razy mozna robic zreszta przeczytajcie o tym w internecie ze takie badanie jest calkowicie nie szkodliwe:) ja od poczatku ciazy mialam juz 7 razy robione usg. Te podstawowe w okreslonych terminach czyli 2 a 5 z nich zrobilam tak o poprostu zeby wiedziec ze z moim dzieckiem jest juz ok. Nie wiem czemu musicie sie jeszcze o to prosic. Placisz wymagasz... moj lekarz ma bardzo dobra opinie i wiele kobiet chodzi do niego nie ma dnia zeby nie bylo kolejek az do konca dnia jego pracy. A co do ruchow to sama nie wiem. Dzwonilam dzis do lekarza pytalam sie czy to normalne ze jestem w 19 tyg a mala jeszcze nie daje znać ale on mówi ze spokojnie przyjdzie na to czas. Wierze mu. Zresztą już sama nie wiem czy te takie bole jakby ktos mnie igla tak raz po raz kol to nie to. Mam tak juz codziennie. Dzis mialam jakies bulgotania w brzuszku ale nie wiem czy to nie pracuja jelita. Wiec ciagle czekam na mocnego kopa;) bedzie dobrze dziewczyny u kazdej z nas trzeba mocno wierzyc . Modle sie o wszystkie przyszle mamy. Pozdrawiam was mocno i czekam na wieści dalsze.

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

agatka26 u kazdej z nas bedzie dobrze,musi byc!:) ja tez mialam z ok 7 razy robione usg,licze lacznie z tymi szpitalnymi. Ja jestem taki maruder ze co kazda wizyte chce usg i wierce mu dziure w brzuchu,wiec chcac nie chcac musi mi zrobic,ale jest tak jak wczesniej z Anitaa pisalysmy:) a jak wasze zachcianki jedzeniowe?:)

Odnośnik do komentarza

27kwietnia2014 ja nie mam żadnych zachcianek, ale mój dzidzia nie lubi słodkiego i kawy. Kawę odstawiłam na samym początku, a słodycze jeszcze próbuję, ale jak zjem więcej niż dwz ciastka to już mi jest niedobrze...
Co do USG ja jestem za granicą i tu miałam 1 raz, ale poszłam prywatnie do polskiego lekarza i zrobił mi w 7tygodniu i 4 dni przed tym szpitalnym 3D. On też jest zdania, że USG jest nieszodliwe, a to bardzo dobry lekarz. Ale co lekarz, to inny pogląd... Już nie mogę się doczekać 2. USG 9go grudnia...
Tak czytałam Wasze posty i widzę, że są bardzo pozytywne i tak trzymać dziewczyny!!!
Pozdrawiam!!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

Co do zachcianek to ja jem duzo slodyczy czyli odwrotnie ;) ciagle moglabym cos jesc. Idac do sklepu pierwsze na co wybieram to slodkosci . Chodz ja od poczatku ciazy nie mialam ani razu młdlosci. Nic a nic... i moja coreczka pozwala mi jesc wszystko na co mam ochote;)czy to kwasne czy gorzkie widze ze dla niej nie ma to zadnego znaczenia ;) moj skarb kochany.

Odnośnik do komentarza
Gość 27kwietnia2014

Mnie mdlilo bardzo,wymiotowalam dalej niz widzialam ale nie codziennie. Teraz to od czasu do czasu zmuli mnie rano i to tyle :) wczesniej moglam codziennie jesc kotlety z piersi a teraz jak zjem raz w miesiacu to jest sukces :) macie juz upatrzone jakies wozki ?:)

Odnośnik do komentarza

Agatka, mój lekarz to ginekolog położnik i jednocześnie onkolog. Jest ordynatorem w szpitalu. Prywatnie przyjmuje trzy razy w tyg i też właśnie zawsze kolejki do niego. Przyjmuje do 19 a wychodzi zawsze dopiero koło 20. Myślę, że to dobry lekarz tyle, że chucha na zimne. Tak mi się wydaje. No i nie jest taki przejmujący się. Do wszystkiego ma wielki dystans i z tego co zauważyłam jest trochę rutyniarzem. Wiele jego zachowań i tego co mówi mi się nie podoba ale jak już wcześniej pisałam postanowiliśmy mu zaufać.
Co do zachcianek to nie mam absolutnie żadnych. Przez bardzo długi czas czułam się okropnie. Myślałam, ze umieram. Miałam straszne problemy żołądkowe. Mięsa wcale nie tolerowałam. Głównie owoce i warzywa. Teraz już jem wszystko:) ale najlepiej mi wchodzą, że tak powiem, banany:) pozdrawiam Was dziewczynki cieplutko:):)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam termin na 18 kwietnia, jestem w 20 tyg. dziś byłam u lekarza i wyszło, że będę miała chłopczyka :) Czuję już jak się wierci, ale ma zmienne nastroje chyba, bo przez jakieś trzy dni straszył mnie siedząc cicho i tylko jakby od niechcenia wieczorem dawał znać krótko, że wszystko okej. Od wczoraj znowu bryka, więc już się nie denerwuję.

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :) Fajnie ze jest nas coraz wiecej :) ja jutro juz 22 tydzień bede miec nasz synus jest aktywny zauwazyłam ze jest strachliwy np jak rozbijałam kotlety to co udezyłam to nasze maleństwo mnie kopało tak tez jest jak np jedziemy autem i wjedziemy w dziure to mały tez daje znak ze mu sie nie podobało :) a wogole wieczorami jak juz siade i wyciagne sobie nogi to wtedy pokazuje co potrafi strasznie to lubie i wyczekuje tego mometu dnia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...