Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maleństwa 2014 :)


Paullinna

Rekomendowane odpowiedzi

I ja się dopisze do Was wszystkich
Angelika8484->03.04syn Antoś
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga
Elcia102 -> 05.04 córka Hania
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś
Triel -> 10.04 syn Tomek
Bzaa -> 15.04 córka Nina
Emika2->15.04. córcia Amelka
17kwietnia-> 17.04 Patrycja lub Maciej???
Marta1987Sl->19.04 córeczka
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
Asia25-> 24 kwietnia córka Laura
Zania-> 25.04 córeczka
(Dorota) ->25.04 córeczka
agus87 -> 25.04 Kubuś
Agatka1987 -> 28.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian[/quote]

Odnośnik do komentarza
Gość 17 kwietnia

Hej dziewczynki
sporo się nas zrobiło na tym forum ale to fajnie bo jest co poczytać. Dziś mój syn ma 5 urodziny i dopytuje kiedy nasz dzidziuś bedzie mial urodziny. Oj chciałabym już mnieć tego maluszka przy sobie Ciekawa jestem która z nas zostanie mamusią jako pierwsza
Mam problemy z cisnieniem i ciekawa jestem czy bede mieć cesarke mój lekarz nic na ten temat niemówi

Odnośnik do komentarza

angelika8484 Antoś ma jeszcze trzy tygodnie więc przypuszczam, że przybierze na wadze i jeszcze może zaskoczyć. Dzieci chyba najmocniej zwiększają swoją masę pod koniec także myślę, że ma duże szanse. A nawet jak będzie drobny to nic nie szkodzi, najważniejsze aby był zdrowy. To samo myślę o mojej Jagodzie.
A u Ciebie to już niedługo finał:) dobrze, że już wiesz co i jak i masz zaplanowane. Możesz tylko spokojnie czekać. Trzymam za Was kciuki:)
Ja się również bardzo boję ciśnienia. Sama już nie wiem co sie u mnie dzieje. Dziś cały dzień się męczyłam, serce w spoczynku waliło, ja dyszałam i kołatanie w gardle. Jestem pełna niepokoju. Nie chcę iść do szpitala a z drugiej strony martwię się o małą.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza
Gość agatka1987

hej dziewczyny... Ja własnie dziś wróciłam ze szpitala a nawet nie miałam pojecia ze tam trafie. dostałam skierowanie od lekarza na ktg na własne zyczenie poszłam sprawdzic jak tam moja coreczka sie rusza i czy wszystko wporządku .... Ktg wyszło pieknie :) niestety gorzej było jak pani ginekolog wzieła mnie na fotel. Z jej badania wyszło że mam skrocona szyjke macicy i grozi mi przed wczesny poród. A więc w szpitalu juz zostałam. Zaraz potem miałam robione Usg i tez nie wiem jakim cudem ale panią doktor wyszło żę szyjka macicy jest niby ok ale mam lekkie juz rozwarcie no i najgorsze że mała za mało waży jak na ten czas ciązy bo tylko 1300g ( a jestem dokładnie w 32 i 2 dniu ciązy ) a wieć rzeczywiście za mało. przeraziłam sie strasznie i bardzo duzo na płakałam bo boje sie o moje dziecko jak cholera. Przetrzymali mnie do rana ciagle robiac ktg badania (mocz, krew itp) ciagłe sprawdzanie tetna. I teraz jest najlepsze nie wiem w jakim my swiecie zyjemy ale jak rano na dyzurze chodzil lekarz ktory jest z zagranicy sprawdził karte i zaprosił na ponowne usg. I tutaj wychodza błedy i nie dopatrzenia tamtych kobiet ktore nie wiem skad sie urwały... Lekarz był zadowolony mała wcale nie wazy 1300g tylko 1800g wiec nie jest zle jak na 32 tyg, szyjka tez bardzo ladna długa i nawet wychodzi nad norme nie widział zadnych przeciwskazan zebym nie wrociła dop domku. Tak wiec jestem juz u siebie w łozeczku i dziekuje bogu ze wszystko jest wporzadku. No i teraz najwazniejsze przede mna pytanie czy po takim zajsciu nie zmienic szpitala na inny jak bede rodzić ? skoro teraz były takie nie dopatrzenia?

Odnośnik do komentarza

~17 kwietnia a jak to jest u Ciebie z tym ciśnieniem? cały czas masz wysokie, czy skacze? Jak wysoko no i jak się przy tym czujesz? i co na to lekarze?
Bo ja mam te wszystkie problemy, o których pisałam ale to ciśnienie tylko raz stwierdzono 170/100. Tylko, że jak ja mam te kołatania serca i czuję to w gardle przy tym nie mogę złapać tchu to nachodzi mnie lęk, że dziecko może być niedotlenione. Ja tak bardzo się o nią boję jak nie wiem. Najgorzej, ze nie posiadam takiej wiedzy czy jeśli tylko skacze od czasu do czasu to czy również jest niebezpieczne. No, bo jak mi tam skoczyło i zaraz opadło to doktorowa wydawała się uspokojona i zrzuciła to na wizytę u nowego lekarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Anitaa odpowiem na twoje pytanie w zwiazku z cisnieniem. A wiec skoki cisnienia sa bardzo niebezpieczne ijeszcze takie jak ty masz 170/100 mozesz miec je mometami ale od razu jesli wyczujesz taki skok moja rada jedz do szpitala powiedz mi ty berzesz Dopegee tabletki??? Mnie teraz tez skacze tz jesli cos tylko zrobie bardziej wysilkowego np bede chciec wyszorowac wanne ( wiec nie robie takich rzeczy ) to zaraz mam wyzsze a tak wogole to wiekrzasc czasu lerze i jak sie pogoda zmienia ale nie tak jak tobie na dzien dzisiejszy moj lekarz kazal mi byc w szpitalu jak tylko przekrocze wartosc 140/90 od razu ! wiec moim zdaniem nie ma co jest to juz koncowka i nie wybaczylybysmy sobie jak by sie cos stalo. A ja jak mi skoczy cisnienie to czuje gorac na policzkach robie sie sina plamy mi lataja przed oczami i piszczy w uszach serce wali jak szalone jak bym maraton przebiegla.

Odnośnik do komentarza
Gość Agus1987

asia25- oj to masz jeszcze cos oprocz skoliozy :(
i zastrzyki, napewno cierpisz bardzo. musze porozmawiac teraz na wizycie o porodzie jak to bedzie.
Dziewczyny ratujcie !!! chce oszalec :( swedzi mnie kazda czesc ciala :( nawet uszy. juz nie daje sobie rady. oczywiscie hestem cala podrapana bo nie moge sie nie drapac. gin kazala mi kupi zel do mycia bialy jelen, mam ale to nic mi nie pomaga. smaruje sie balasamem bielenda i lirene dla kobiet w ciazy, oliwka tez czesto. nic mi nie pomaga. dzis nie moglam zasnac w nocy bo nie moglam sie przetac drapac. praktycznie caly czas gdzie s sie drapie. bdania zrobilam nie mam choleostazy.

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza
Gość agatka1987

Anitaa wiem że to tamta doktor sie pomyliła bo w czwartek tydfzien temu byłam u swojego lekarza prowadzacego ktory tez nie stwierdził zeby cokolwiek sie działo. ale na wszelki wypadek bede teraz pod czesto kontrola mojego lekarza nawet gdybym miala chodzic do niego co tydzien .

Odnośnik do komentarza

angelika8484 właśnie wtedy, gdy mi tak skoczyło to ciśnienie na 170/100 u lekarza to nie miałam żadnych objawów poza tymi co zawsze, czyli ciężki oddech. Dlatego byłam zdumiona, że mam tak wysokie, bo jeszcze przed ciążą jak tylko było trochę wyższe to już się bardzo źle czułam. Dlatego nie wiem co o tym sądzić. No i odkąd wróciłam mierzę sobie w domu ale mi się już to nie powtórzyło. A gdy się bardzo źle czuję, czyli mam kołatanie serca odczuwalne w gardle, ciężki oddech i słabo się czuję to mierzę ciśnienie i się okazuje, że jest 120/70. Kompletnie nie wiem o co chodzi w moim przypadku:/

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

agatka1987 no to dobrze, to właśnie trzeba teraz kontrolować bo z lekarzami nic nie wiadomo. Ja na przykład im nie ufam.
I jeszcze właśnie dziwne jest dla mnie, że mając takie problemy z tym kołataniem serca lekarz wyznaczył mi termin wizyty za 4 tygodnie. Mało tego wszystkie piszecie o badaniu szyjki a mój na ostatniej wizycie mi nie zbadał więc wychodzi, ze nie będzie zbadana przez 7 tyg a do porodu przecież coraz bliżej. Więc czy to jest normalne? Nie mam pojęcia w jakim stanie jest moja szyjka, skąd bedę wiedziała czy się nie skraca. Powiem Wam, ze jestem tak zagubiona w tej ciąży jak nie wiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny !!! Mojego lekarza nie będzie przez cały marzec. Rodzę teoretycznie w kwietniu i też w ostatnim miesiącu myślałam, że się chodzi co tydzień do lekarza. Jestem w dobrym kontakcie ze swoja położną to mnie ratuje. A jak mnie złapie poród wcześniej i będę przyjęta na Oddział to będzie po ptakach. Musze tylko wtedy ją zawiadomić. Mam teraz termin wizyty aż na 07.kwietnia. !!!Pozdrawiam Was i życzę dobrego samopoczucia, donoszenia swoich pociech.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4pxr2ctu4f.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agus1987

Anitaa - nie martw sie ja tez jestem zagubiona, ale skad mamy to wszystko wiedzieć, ja np jestem przewrazliwiona bo troszke przeszlam, a co do badania szyjki, to naprawde dziwne ze ci nie bada. mi na kazdej wizycie robi szybkie usg, tzn. sprawdza lożysko, ilosc wod plodowych, tetno maluszka. a potem na fotel, i rozmowa, leki itp. moja mnie zawsze pociesza i nie straszy, choc wiem ze dobrze nie jest z moja szyjka, zawsze mowi bedzie dobrze i sie usmiecha choc oczywiscie mowi ze moge wczesniej urodzic i ze gdyby cos sie dzialo do szpitala, ostatnio jak szlam do szpitala z powodu buli brzucha kurat ona byla miala dyzur, ja na moja gin nie narzekam ale ciaze zle znosze, ona sama mi mowi ze wszystko sie mnie czepia,ale juz nie dlugo nasze melenstwo sie urodzi ;) i kazdej z nas i bedziemy mam nadzieje spokojniejsze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza

Ja już chyba wiem dlaczego nie miałam ostatnio badanej szyjki i nie będę miała zbadanej do następnej wizyty 24 marca. Właśnie znalazłam w internecie informację: "Jeśli szyjka macicy jest długości powyżej granicy 2,5-3 cm, to nie ma obaw, że dojdzie do przedwczesnego porodu".
A gdy byłam na przedostatniej wizycie to lekarz mi zbadał szyjkę i powiedział, że jest długa i zamknięta i nie ma zagrożenia przedwczesnym porodem.
Może się mylę ale tak to sobie wytłumaczyłam. Może w takiej sytuacji nie trzeba jej obserwować tak często.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Agus1987 ..niestety ma skolioze a to własnie od tego zwichnietego stawu biodrowego bo noga była krótsza i taki to miało skutek na mój kregosłup że się chylił na jedną strone...przez trzy lata nosiłam gorset ortopedyczny i dosłownie pare stopni skrzywienia dzieliły mnie od operacji kregosłupa...ale byłam juz u ortopedy i zaświadczenie na c.c mam wiec jeśli trafie przed14.04 na porodówketo zrobią mi ja bez gadania....wole to niz się martwić czy mała się przeciśnie przez miednice i czy bede mogła chodzić po porodzie...
Anitaa ... no ja tez póki co mam długa szyjke bo ma coś ponad 3 cm ale lekarka bada mnie przy kazdej wizycie bo szyjka może zacząć się skracać...wiec myśle że dobrze żeby ci to sprawdzono....
Następną wizyte mam 25.03 a później już szpital i narodziny;))))

Odnośnik do komentarza

~Agus1987 mi bielenda nie służyła też się po niej drapałam. Biały Jeleń którego ci polecono owszem jest dobry, ale bardzo wysusza skórę co może dodatkowo potęgować swędzenie. Ja polecam ci kosmetyki do kąpieli z firmy Emolium- żel do mycia albo emulsje/olejek do kąpieli. Nie są tanie bo 200ml kosztuje ok. 30zł i kupisz je tylko w aptece, ale możesz je stosować też u swojego dziecka po urodzeniu. Moja kuzynka często zmaga się z alergiami skórnymi, stosowała właśnie białego jelenia a potem polecono jej emolium i była strasznie zadowolona, ja od dłuższego czasu kupuje go swojej 80-letniej babci i też jest bardzo zadowolona ( a wiele kosmetyków do mycia i balsamów przetestowała), a teraz na szkole rodzenia położna również poleciła nam emolium więc kupiłam go i swojej dzidzi:)

Anitaa ja na wizycie w 32tc miałam badaną szyjką i była ok i teraz w 36 tc też mi ją lekarz badał więc dziwne, że u ciebie to pomija...

witaj marzen@

A tak w ogóle to chciałam Wam trochę pomarudzić bo czuje się jakbym była niedołężna- nogi puchną, kolana bolą, krzyże też potrafią dokuczać, spać w nocy nie mogę i nawet wyjście do sklepu to wyprawa a mam do niego jakieś 50 metrów (dzisiaj wróciłam do domu zmęczona jak po mega długim spacerze i z bólami w pachwinach). Zabrałam się w końcu za pranie rzeczy mojej niuni i śmieje się sama z siebie- schylić się nie mogę bo brzuch za duży a kucanie i wstawanie to mega kombinacje i akrobacje:) coś mi się wydaje, że te ostatnie tygodnie będą dla mnie dużym wyzwaniem...

http://www.suwaczki.com/tickers/eikte6hhtszy2am7.png

Odnośnik do komentarza

Marzen@ witamy :)

Dopisz się do listy w odpowiednie miejsce :)

Angelika8484->03.04syn Antoś
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga
Elcia102 -> 05.04 córka Hania
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś
Triel -> 10.04 syn Tomek
Bzaa -> 15.04 córka Nina
Emika2->15.04. córcia Amelka
17kwietnia-> 17.04 Patrycja lub Maciej???
Marta1987Sl->19.04 córeczka
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
Asia25-> 24 kwietnia córka Laura
Zania-> 25.04 córeczka
(Dorota) ->25.04 córeczka
agus87 -> 25.04 Kubuś
Agatka1987 -> 28.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian

Ja dziś od rana całą obolała byłam ale po spacerze jakoś mi lepiej. Zdyszałam się trochę ale i dotleniłam :)

Odnośnik do komentarza

Magda_z_lasu
Marzen@ witamy :)

Dopisz się do listy w odpowiednie miejsce :)

Angelika8484->03.04syn Antoś
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga
Elcia102 -> 05.04 córka Hania
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś
Triel -> 10.04 syn Tomek
marzen@ -> 11.04 córeczka
Bzaa -> 15.04 córka Nina
Emika2->15.04. córcia Amelka
17kwietnia-> 17.04 Patrycja lub Maciej???
Marta1987Sl->19.04 córeczka
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
Asia25-> 24 kwietnia córka Laura
Zania-> 25.04 córeczka
(Dorota) ->25.04 córeczka
agus87 -> 25.04 Kubuś
Agatka1987 -> 28.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian

Ja dziś od rana całą obolała byłam ale po spacerze jakoś mi lepiej. Zdyszałam się trochę ale i dotleniłam :)

Się dopisałam - pogrubiłam :)
Ja już nie mogę się doczekać kiedy urodzę. Nie cierpię końcówki ciąży - czuję się jak hipopotam. I nie mogę się jakoś zabrać za upranie rzeczy dla małej, ale tu mi pogoda nie sprzyja. Jest dość ciepło i wilgotno, więc ogrzewanie rzadko się włącza i pranie powoli schnie, a na dworze pewnie nie wyschnie wcale. Poczekam aż słoneczko wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza

marzen@ tobie pogoda nie sprzyja a mi moje lenistwo :) Bo pogoda piękna, ale mi się nie chce schodzić z drugiego piętra z praniem więc powiesiłam na suszarce, ustawiłam ją przy najbardziej nasłonecznionym oknie i otworzyłam je :) a potem jak włączę ogrzewanie to ustawie ją przy największym kaloryferze- trzeba sobie jakoś radzić;)

Odnośnik do komentarza

Widze, że nie tylko ja walcze dzisiaj z praniem. U mnie niby 16 stopni i słońce, ale co wystawie suszarkę na taras to przychodzi przelotny deszcz więc wnoszę ją z powrotem do mieszkania. Chyba jakieś fatum mnie prześladuje:) Muszę się też pożalić na dolegliwości ciążowe. Zgaga nie odstępuje mnie na krok (może Tomek urodzi się z czuprynką) i mimo codziennego smarowania całego ciała kremami na rostępy piersi, uda i boki brzucha są w fioletowe paski. Załamałam się tym kompletnie. Widać jak rozstępy mają się pojawić to nic ich nie powstrzyma. Dziewczyny może znacie jakieś sposoby na ich zmniejszenie? Życze miłego popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Gość 17 kwietnia

Anita ja na ogół ciśnienie mam w miare bo mam tak 120-75 do 140-90 ale biorę cały czas leki dopegyt na obniżenie ciśnienia. Dziś się zalamałam byłam w przychodni i starsza pani mnie spytała czy bede mieć blizniaki.
No normalnie szok co prawda mam ten brzuszek spory ale przytyłam niecałe 5 kilo i wszystko mi poszlo w brzuch ale niemyślałam że az tak

Odnośnik do komentarza

marzen@..oj mi też cieżko się pozbierać przy takiej pogodzie...ledwo żyje,,,a tu jak na złość wszystko mi spada...
mała w brzuszku się napina a że brzuszek mam wysoko to uciska mi wtedy płuca...ostatnio strasznie zaczynaja doskwierać mi nogi i ich ból...

Dzisiaj to byłam taka zszokowana i zawiedziona że nie wiem...a konkretnie byłam dziś w kościele... z natury jestem dosyc wierząca ale to nie w tym rzecz...ludzi pełno a ja ledwo dotarłam z tym moim brzuszkiem...i co stanełam na środku i stoje...i stoje i stoje....znieczulica wśród ludzi okropna...już nie mówie żeby jakaś strasza babcia ustąpiła mi miejsca ale było mase matek z dziećmi..i młodzież...jeszcze tak mnie biodro rozbolało dobrze że gdzieś tam troche miejsca wy haczyłam...może jestem śmieszna ale liczyłam na to że znajdzie się ktoś kto ustąpiłby kobiecie w tak zaawansowanej ciąży tym bardziej że mój brzuszek nalezy do dużych brzuszków...gdy to była odwrotna sytuacja napewno ustąpiła być ciężarnej//a tu najlepiej udawać że się nie widzi...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...