Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

jbio
A czy żeby żyć wiecznie w raju na ziemi potrzebna jest dusza nieśmiertelna?

Jezus obiecał, że będzie zmartwychwstanie pod panowaniem K. Bożego,ale nie wspomniał, że w między czasie dusza se poleci nie wiadomo gdzie.

Powiedział, że w stosownym czasie Bóg przywróci do życia zmarłych, tak jak to było w przypadku Jezusa czy Łazarza.

Słowa z Kaznodziei niejednokrotnie przytaczane jasno wskazują, że w szeolu, hadesie czy grobie nie ma nic , i była zachęta aby robić wszystko teraz , bo później umarli nie mają żadnej świadomości...

Ot tyle :)

no ale nie oszukujmy się ludzie umieraja cały czas- również świadkowie jehowy i co się z nimi dzieje- nie doczekali raju na ziemi jakby na to nie patrzeć

jeśli przywróci do życia to znaczy że zmartwychwstaną a więc ich dusza gdzieś tam jest ?

Odnośnik do komentarza

Helena
teraz by sie przydala Opsy,zeby podpytala swojego M , jak to jest w islamie
ja tylko slyszalam ze na wiernego islamiste czeka w raju duzo dziewic:wink:

no im najbardziej się opłaca być dobrymi- bo my tylko będziemy się radować samym faktem bycia z Bogiem a tam tyle dziewic :) no ale skoro dusza to jak ta dusza użyje tych dziewic

Odnośnik do komentarza

DZIUBALA no niekoniecznie Ty powinnaś się modlić :)))) WYBACZ.
Ale modlitwę wzorcową znasz na pewno :)

Odnośnie zwierząt, to wybacz ale nie wszystkie sa mądre :)

Poza tym nie mają też rozumu, no może kubuś puchatek ma mały rozumek.

Tu chodziło o przejawianie tych przymiotów w sposób rozumny, a i chyba raczej zwierzęta nie muszą decydować co dobre, co złe, postępować wg własnej woli, którą ludzie zostali obdarzeni :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Helena
teraz by sie przydala Opsy,zeby podpytala swojego M , jak to jest w islamie
ja tylko slyszalam ze na wiernego islamiste czeka w raju duzo dziewic:wink:

Ja tez jestem bardzo ciekawa i w ogóle szkoda, że Oopsy nie pisze jak na te nasze zagadnienia zapatruje się Islam bo bym chętnie się dowiedziała :D

jbio
DZIUBALA no niekoniecznie Ty powinnaś się modlić :)))) WYBACZ.
Ale modlitwę wzorcową znasz na pewno :)

Odnośnie zwierząt, to wybacz ale nie wszystkie sa mądre :)

Poza tym nie mają też rozumu, no może kubuś puchatek ma mały rozumek.

Tu chodziło o przejawianie tych przymiotów w sposób rozumny, a i chyba raczej zwierzęta nie muszą decydować co dobre, co złe, postępować wg własnej woli, którą ludzie zostali obdarzeni :)

Przepraszam, ale to jest degradowanie zwierząt. One mają rozum i wolną wolę :) I postępują według własnej woli. Jak również umieją odróżnić "dobro" od "zła" ale w ich pojmowaniu "dobra" i "zła". A czemuż ono miałoby być na siłę zgodne z ludzkim? Nie mają tylko samoświadomości oraz niektórych emocji wyższych, itp., a to zdecydowana różnica. Oczywiście zwierze to dość szerokie sformowanie: ameba nie posiada żadnych większych zdolności ale delfiny już tak. Tak więc mogę zrozumieć dużo ale degradowanie zwierząt z powodu domniemanego braku "rozumu" to chyba coś nie tak. Bo jak dla mnie takie pojmowanie przez religię zwierząt to są po prostu luki w wiedzy biologicznej.

Insana, hotel naprawdę fajny ::): Napiszesz po pobycie relację z niego i Rodos? Ciekawa jestem jak tam jest ::): I widziałam dużo atrakcji dla dzieci. Będziecie wynajmować auto i zwiedzać?

Odnośnik do komentarza

Oopsy Daisy
Jestem , jestem.Mam od pon wolne, ale zabiegana jestem trochę . Sporadycznie na forum zaglądam tylko, wybaczcie :36_3_13:

Dawać pytanie , zaraz będę pytać małżonka :D

Helenka tak to prawda na wiernego islamistę, który przestrzega wszystkich przepisów min.- obchodzi ramadan , 5 x na dzień się modli czeka piękne kobiety dziewice w raju.

To skoro można pytać to korzystam z okazji :)
A jak wygląda w Islamie sprawa ewolucji? :) Jak się Islam na nią zapatruje?

Odnośnik do komentarza

jbio
CURRY nie bij mnie!
Masz rację wiedzy biologicznej u mnie brak, jednak mimo wszystko człowiek przewyższa zwierzę- i w tym całe hallo.

Nie biję tylko się zbulwersowałam na chwilę :lol: :36_19_3:
Człowiek to jest zwierzę, a nie przewyższa zwierzę i w tym jest całe halo :D A, że jest inteligentniejszy to jeszcze nie znaczy że przewyższa. Czy można uznać, że słoń przewyższa delfina? Albo mrówka osła? Nie :) I gatunek ludzki nie przewyższa żadnego innego. Jest tylko inteligentniejszy dzięki rozwojowi mózgu ale inne więcej widzą, szybciej biegają, itd. Każdy gatunek jest inny, żaden nie jest lepszy.

Odnośnik do komentarza

jbio
To ja już nic nie kumam.
Jak można na równi postawić człowieka ze zwierzęciem.
No dla mnie to dwa różne gatunki...ale dobra nie wnikam więcej.

Cały czas źle zadajesz pytanie. Człowiek to jest zwierze! Nie można pytać czy człowieka można stawiać na równi ze zwierzęciem - bo po prostu to jest zwierze - takie pytanie to błąd logiczny. To nie jest tak jak kamień stawiać na równi ze zwierzęciem. Kamień jest jak inny kamień. A człowiek to zwierze. Żaden tam cud nad wisłą, zwykły ssak. Tyle, że inteligenty i z dużym mózgiem proporcjonalnie do reszty ciała.

Gatunek
to zbiór osobników posiadających podobne cechy, zdolnych do swobodnego krzyżowania się w warunkach naturalnych. Czyli zarówno człowiek jest gatunkiem, jak i mrówka jest gatunkiem, jak i ameba jest gatunkiem, itd. Człowiek jest ssakiem, drapieżnikiem i zwierzęciem jak każde inne. Nie jest czymś ponad. Jesteśmy po prostu wszyscy razem częścią świata ożywionego.

Odnośnik do komentarza

iwonek
curry, ja rozumiem, że kochasz zwierzątka (ale zabrzmiało;) ja tez je lubie, ale mamy jakieś wyższe czynności psychiczne;) chyba ;) coniektórzy przynajmniej;)

a czego byś chciała dla innych zwierząt? Żeby Burek zmartwychwstał?:Oczko:

I witam się dziewczynki::):
Chyba mam głupawkę :Oczko:

Ja nic nie chcę dla zwierząt bo ja tam nie uważam aby im cokolwiek brakowało oprócz czystego środowiska. A już na pewno żadnych zmartwychwstań. Nie o to mi chodziło w tej wypowiedzi.

I moja miłość do zwierząt nie ma tu nic do rzeczy. Ale to co ja pisze to są fakty biologiczne. Twierdzenie, że człowiek nie jest zwierzęciem bądź, że jest "lepszy" jest dla mnie lekko szokujące. A te wyższe czynności psychiczne to niby sprawiają, że jesteśmy tacy lepsi??? A może gorsi, co? Te wyższe czynności psychiczne to tylko rozwój naszego mózgu. Sokół ma z kolei tak rozwinięty wzrok, że możemy się schować w norę z naszym. I co? Mam uznać, że jesteśmy gorsi? Nie! Jesteśmy inni, bo każdemu gatunkowi do przetrwania potrzebne są inne przymioty. Nam mózg, sokołowi wzrok. Dlatego ie uważam aby gatunek ludzki powinien się tak sobą pysznie zachwycać i uważać się za lepszy.

Odnośnik do komentarza

jbio
CURRY to tu się nie dogadamy.
Bo ja wierzę w stwarzanie , że stworzeni wg gatunku.
Każde zwierzę wg gatunku weszło też do arki, a człowiek to wyższy gatunek , obdarzony inteligencją
i stworzony na podobieństwo Boga- przymioty, uczucia itd...
:)

IWONEK hej, a skąd ta głupawka?

No nie dogadamy się :))) Ale tylko zapytam z ciekawości - masz świadomość, że to co ja pisze o gatunku ludzkim to nie są moje wymysły tylko to są udowodnione, stwierdzone, zbadane fakty, a ich zaprzeczanie to jakby zaprzeczanie temu, że słońce świeci na niebie?

Odnośnik do komentarza

jbio
czy mam świadomość tego, nie wiem :) zawsze znajdą się jakieś dowody na wszystko :)
są dowody, że ewolucja to mit itd.
Ja się za to nie zabieram , bo nie lubię tego tematu :)

Jakie????
Rzetelne dowody ze świata naukowego bardzo chętnie poznam. Z mojej wiedzy nt. ewolucji nie wynika aby coś nowego opublikowano w temacie podważenia teorii ewolucji. Mam na myśli jednak nie "dowody" Fundacji Templetona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...