Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Domibw Jeśli test Ci wyszedł to pozostaje mi pogratulować, nawet słaba kreseczka oznacza ciążę ;)

Talunia219 są przypadki że kobieta dowiaduje się np w 6-tym miesiącu ciąży że w tej ciąży jest. To są jednak bardzo rzadkie przypadki, ale zdarzają się. Inną sprawą są plamienia/krwawienia implantacyjne, ale one nie są bardzo obfite, czasami towarzyszy im brunatne plamienie. Występują gdy podczas zagnieżdżania się zapłodniona komórka jajowa uszkodzi naczynie krwionośne macicy i wtedy jest ciąża ;)

Mogło się też zdarzyć tak, że zaszłaś w ciążę, ale nastąpiło poronienie samoistne bo płód był np z wadami (to się często zdarza, kobieta nawet nie wie że doszło do zapłodnienia i myśli że przyszła kolejna normalna miesiączka). Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Talunia219 spokojnie ;) nie chciałam Cię wystraszyć :)
Większość z nas nie wie, ale połowa zapłodnionych komórek ulega poronieniu, to jest naturalna selekcja, jak organizm wychwyci że coś się źle rozwija, że będą z tego wady wrodzone. To nie jest takie typowe poważne poronienie, tylko wydalenie (nie wiem jak to fachowo nazwać) wadliwie rozwijającej się komórki jajowej. I naprawdę wg naukowców większość kobiet co najmniej raz w życiu takie poronienie przeszła ale nawet o tym nie wiedząc.

Odnośnik do komentarza

Talunia219 czasami nasz organizm zaczyna się całkiem inaczej zachowywać, mnie np nigdy nie bolały piersi, a jak zaczęłam się starać to już na tydzień przed @ nie mogłam się ich dotknąć i też myślałam że to dzidzia ale @ przyszła.
Poczekaj ze 2-3 dni i powtórz test, powinno Ci wyjść, chyba że nie możesz się już doczekać, to zrób test jutro z pierwszego moczu, jak nie wyjdzie to powtórz za kilka dni.
Mi wyszedł na 2 dni przed @ ale to zależy od tego jak szybko rośnie hormon HCG, a u każdej z nas odbywa się to inaczej :) Np mojej znajomej wyszedł test dopiero kilka dni po spodziewanej @

gaga2 ciekawe jak mnie będzie długo trzymało, dobrze że Tobie już przechodzi ;) u mnie zmęczenie to też masakra... i oczywiście w pracy bym spała na stojąco a jak już wieczór położę głowę na poduszce tonie umiem zasnąć...taka mała złośliwość mojego organizmu ;)

Odnośnik do komentarza

Talunia219 nawet jeśli to było poronienie to nic groźnego i wszystko się oczyszcza i schodzi z miesiączką. Zasugerowałam to tylko dlatego, że pisałaś że czułaś się inaczej niż zwykle. Ja też u siebie miałam podejrzenie poronienia, bo czułam się naprawdę w jednym cyklu pełna objawów i dziwnych bóli a później miesiączka przyszła mi z dużą ilością zakrzepów (co może sugerować poronienie) i bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami. Ale nie przejmowałam się tym i walczyłam dalej ;)
Tego czy test Ci wyjdzie, nie gwarantuję. Ja bym poczekała 2-3 dni i obserwowała czy to może być plamienie implantacyjne. Jeśli wygląda na normalny okres to takim bym go przyjęła i starała się dalej. Ewentualnie po miesiączce możesz się upewnić czy jesteś w ciąży, choć takie przypadki są naprawdę baaardzo rzadkie.

Paula23 ewentualnie lekarz może zaobserwować zmiany w wyglądzie (ukrwienie) pochwy i macicy, na usg jeszcze nic Ci nie wyjdzie. Jak Ci zależy to zrób lepiej badanie krwi.

Odnośnik do komentarza

Drogie Staraczki musimy uzbroic sie w cierpliwosc bo czesto dziewczyny pisza ze gdy tylko odwrocily uwage od mysli o ciazy, wyciszyly sie to udawalo sie, a ciagle wyczekiwanie, zamartwianie sie plata figle, nasz organizm wtedy roznie reaguje, ja w zeszlym miesiacu tez bylam praktycznie przekonana ze to ciaza... Dolegliwosci ciazowych mnostwo, a okres spoznil mi sie tydzien a zawsze rowniutko jak w zegarku... Ja zdaje sobie sprawe ze ciezko o tym nie myslec, sama sie staram od kilku miesiecy ale w tym nastapil przelom... Skupilam sie na sobie, swoim zdrowiu, pzrzeszlam na diete i lepiej sie odzywiam, bo jak zajde juz w upragniona ciaze musze byc w dobrej kondycji, bo zdrowa mama zdrowe dziecko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqyx8dj1hfqhpx.png

Odnośnik do komentarza

Paula nie piszę żebyś była cierpliwa i się wyluzowala bo wiem ze to nie jest proste. Ale ten stres który przeżywasz jest naprawdę obciążający. Może jesteś w ciąży a może porostu spóźnią ci się @. Ja mam regularnie @, jestem w 2 ciąży a jak miałam stres to @ spóźnila mi się nawet 2 tyg, tydzień. Zrób test z krwi i przestań się katować.

Odnośnik do komentarza

mycha88 -dzieki... mam nadzieje, ze poniedziałkowe badanie krwi to potwierdzi :)

paula23 - test robilam w srode i dziś rano. Kreseczka już bardziej wyraźnia... do tego piersi bola coraz bardziej. Czasem mam uczucie zgagni i lekkie mdłosci - choc te mdłosci to moze urojone :P Co do bolu glowy to mnie bolala tydzien temu 2 razy, ale myślalam, ze mozg mi wypłynie - taki to był bol! Jak nie dostalaś okresu to zrob koniecznie test - po co sie stresowac... chyba lepiej gorsza prawda niz domysły ktore powoduja tylko napiecie. Choc mam nadzieje, ze i Tobie pokaze sie druga kreseczka...
Co do badania USG to na pewno nic nie pokaze.. ja wizyte umowilam sobie na 2 lutego, wiec jeszcze musze sie uzbroic w cierpliwosc :)

Olivka29 - wiem co mówisz - my jak sie zaczelismy starac w sierpniu to mielismy nadzieje, ze bedzie od razu... potem okres mi sie zatrzymal, a potem byl nieregulany... dopiero jak zaczelam pic melisa, uspokoilam sie, przemyslalam na spokojnie i byc moze moglo... plus magia świąt :)

Odnośnik do komentarza
Gość saphireYasmina

Hej wam... czytalam kilka stron forum i postanowilam podzielic sie z wami moimi przypuszczeniami i objawami...
2.12. mialam okres i po tym byl okres staran, moje miesiaczki sa coraz bardziej nieregularne, mialam takie objawy, ze niemal bylam pewna ciazy. Bolaly i swedzialy mnie piersi, podbrzusze, czulam takie klucie...poza tym czeste bóle glowy i brak apetytu. Zmarnowane imprezy po kolei, nie umialam nic konkretnego zjesc, zapychalam sie jedynie slodyczami. Po sylwestrze, 1.01. dostalam 'okres'... jasnorózowe krwawienie bez skrzepów, momentami brazowe. Skonczylo sie ono 4 dni temu. Zaobserwowalam niezmienny stan piersi: powiekszone i widocznymi zylkami, nadal ból podbrzusza taki klujacy... podwyzszona temperature mam od okolo 3-4tygodni a chora nie jestem, robilam badania ostatnio (2tyg temu) . Poza tym ciagle brak apetytu oprócz ochoty na slodkie...czy ciaza jest mimo tego 'okresu' mozliwa?

Odnośnik do komentarza

Plamienia są całkowicie normalne na początku ciąży. Mi się pojawiły w pierwszej ciąży w czasie mniej wiecej spodziewanej miesiączki. Byłam świece przekonana, że to okres, a to był początek życia :)
W tej ciąży też właśnie przeżyłam plamienia i znów usłyszałam, że to prawidłowe.
Jeśli są skąpe i nie zywo czerwone (coś jak na początku okresu) to nie ma się czym martwić, są normalne na początku ciąży.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny, ja robiłam test w domu 2 dni po spodziewanym @ i wyszedł negatywny, nawet bladej kreski, chociaz tez nie z porannego moczu tylko w południe. Ale dwa dni potem nie wytrzymałam i poszłam na b. krwi, od razu wyszło ze ciąża :) wynik 84.
Dlatego jesli macie wątpliwosci to zamiast wydawac 10 zł na test w domu radzę isc od razu na krew (ok25zł), wynik jest juz tego samego dnia i wiadomo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...