Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Mini Mini+ Buni"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

W naszym domu gdzie mieszkają dwie urocze dziewczynki,króluje kanał Mini Mini +.Ulubioną Bajką mojej Martynki jest Dino Pociąg.Moja córeczka,która w tym miesiącu skończyła 4 latka jest zafascynowana poznawaniem świata,uważam że taką bajką jest właśnie min Dino pociąg.Opowiada o małych dinozaurach,które wraz z rodzicami przeżywają wiele fascynujących przygód podróżując pociągiem poprzez poprzez najrozmaitsze zakątki (dżungle ,bagna,oceany) odkrywając nowe gatunki dinozaurów ,poznając jak wyglądał prehistoryczny świat,moja młodsza córeczka Oliwka zafascynowana jest światem czerwonego stwora Elmo z ulicy z Sezamkowej,jego ukochanej rybki Dorotki i Pana Gapy.Codziennie Elmo rozwiązuje najrozmaitsze problemy,zadając przy tym wiele najdziwniejszych pytań,oczywiście nie mogłabym zapomieć o śwince Peppie która jest ulubienicą moich dziewczynek,na mojej twarzy również wywołuje uśmiech skacząc po błotnistych kałużach,śmiejąc się w głos..Pokazuje dzieciom jak ważne jest wsparcie rodziców,uczy wspólnie rozwiązywać problemy.
Uważam ,że Mini Mini + jest kanałem odpowiednim by rozwijać wyobraźnię dziecka poprzez dostępne kreskówki,pomiędzy kreskówkami pojawia się rybka Mini Mini,która uczy dzieci cyfr ,alfabetu i kształtów..Mini Mini + jest kanałem z bajkami dla dzieci ,które są pozbawione przemocy- co jest bardzo ważne w rozwoju naszych dzieci



 

Odnośnik do komentarza

Mój syn Dawid do drugiego roku życia był chroniony przed poniekąd zgubnym wpływem tv. Jednak kanał Minimini jako jeden z nielicznych posiada w ofercie bajki bez przemocy. Mojemu maluchowi nie grożą zabójcze Atomówki, beznadziejne bliźniaki Cramp czy potwory z kosmosu a la Ben 10. Oczywiście wielu 10 latków szaleje na punkcie tych bajek jednak nie są one przeznaczone wg mnie dla wrażliwego i uczącego się świata dziecka. Dlatego wybrałem kanał Minimi z przyjaźnią z pociągami w tle (Stacyjkowo i Tomek i przyjaciele), pomysłowością i badaniem świata (Ciekawski George), zamiłowaniem do motoryzacji (Rajdek oraz Chuck i przyjaciele) a nawet nauką mowy bo skoro pies potrafi to czemu dziecko nie miałoby się nauczyć (Marta mówi). Kreskówki powinny bawiąc uczyć. I tak to jest w przypadku kanału Minimini.

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko interesuje się dinozaurami.Dzięki bajce ,,Dinopociąg''rozwija swoje zainteresowania:poznaje nowe gatunki dinozaurów , czym się żywiły , jak polowały ,w jakiej epoce żyły i wiele innych rzeczy.Lubi bajkę ,,Dzieciaki,, MiniMini '' wykorzystuję pomysły , które były pokazane w bajce.,,Strażak Sam '' jest bardzo uczącym programem.Mój synek bardzo chcę być strażakiem , bo chciałby pomagać ludziom.Wie , że nie wolno bawić się ogniem.Bardzo lubi piosenki na MiniMini+ , często je śpiewa.Olivier uwielbia oglądać bajki .Bardzo się cieszę , że są takie bajki które uczą.

Odnośnik do komentarza

moja starsza nauczyła się, że:
-jak się napije soczku, to może skakać (Gumisie) skutkiem czego tak ją wyrzuciło z łóżka że nie przeżyła tego szafka na którą raczyła skoczyć,
- jak się woła za kimś 'rabuś nie kradnij' to ten ktoś powinien zostawić rzecz w spokoju (Dora poznaje świat), skutkiem czego narobiła awantury w piaskownicy a mnie wstydu przy okazji,
- jak się machnie różdżką, to można coś wyczarować (Lippy & Messy), skutkiem czego machnęła na młodego, młody machnął na nią bardziej skutecznie, różdżka się złamała z czarów nici- ale za to ile wrzasku było...,
- baranek Timmy fajnie beczy (Timmy time), więc można też spróbować, czym doprowadzała do rozpaczy przez długi czas mojego najcierpliwszego w cierpliwych ( w sensie że męża)
- miód jest dobry (Kubuś Puchatek) i warto sprawdzić które to w lodówce jest miód. A miód stał na stole. Nic to - padło na majonez. i odtąd ulubione kanapki, to te z 'miodem'... wędliną i miodem, serem i miodem, pomidorem i miodem...,
- z psami można gadać (Marta mówi), skutkiem czego wszystkie znajome psy mijają nas szerokim łukiem, a nieznajome szybko się uczą, że też trzeba nas mijać. Inaczej będzie się zmuszanym do konwersacji...

http://davm.daisypath.com/FUImp1.pnghttp://lpmf.lilypie.com/gFDDp2.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/018/018223982.png
http://lbyf.lilypie.com/FTMSp2.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/018/018223980.png?8870
http://pl.lennylamb.com/sliders/show/1_2009_7_27_slider.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja niespełna roczna córeczka ,
gdy rano wskakuje nam do łóżeczka ,
woła do siebie naszego pieseczka,
i głośno krzyczy bajeczka bajeczka.
Uczy się wiele mądra główeczka,
wie że Meme to biała owieczka,
i że UU to mała małpeczka.
bardzo nas zaskakuje nasza myszeczka,
gdy wchłania wiedzę jak mała gąbeczka.
Gdy słyszy piosenkę moja laleczka
to już się cieszy cała buzieczka.
Biega i tańczy z mamą dupeczka
nie raz nam spadła jakaś rameczka.
Uczyć co dobre chce skarbeczka
a w tym pomaga nam minimini rybeczka
bo nigdzie indziej moja Mileczka
nie dowie się więcej od koteczka.

Odnośnik do komentarza

Moja córka oglądając bajki na kanale Minimini+ wyrośnie na dobrego człowieka, który będzie miał wpojone dobre cechy. Przy okazji córka będzie miała wyrobiony słuch i kondycję, dzięki piosenkom, które są często puszczane. Wierzę w to, gdyż każda bajka na tym kanale niesie ze sobą przesłanie - należy sobie pomagać, mówić prawdę, dbać o innych. Nie ma tutaj żadnej przemocy, więc śmiało można polecić bajki każdemu maluchowi, bez względu na wiek. Cieszę się, że jest taki kanał dla dzieci, który każdy milusiński może oglądać bez przeszkód.

Odnośnik do komentarza

Dzięki kreskówkom dzieci w łatwy i dostosowany do ich dziecięcej świadomości sposób poznają świat, życie, ludzi...
Uczą się zachowań i relacji międzyludzkich, mogą dostrzec różnice między dobrym a złym zachowaniem, poznają zwierzęta zamieszkujące różne części świata i wreszcie zaspokajają swoją ciekawość dotyczącą codziennego życia i wszelkich 'oczywistości'. :)
Ponadto, dzięki bajkom edukacyjnym, dzieci uczą się nowych piosenek, słów w obcym języku, czy w przyjemny sposób poznają historię naszej planety..
Bajki zatem uczą, pokazują, informują, ostrzegają, bawią, motywują oraz -co najważniejsze- mogą być niejednokrotnie powodem do aktywnej zabawy, zachęcając dzieci: "wyjdźcie gdzieś, obserwujcie przyrodę i bądźcie odkrywcami świata!" [hasło z bajki 'Dinopociąg']
:16_11_7:

Odnośnik do komentarza

Mój synek Mikołaj ma 21 miesięcy i wręcz przepada za Mini mini, rano gdy tylko się budzi włączamy telewizor i startujemy.Dzięki mini mini Mikołaj zaczyna zwracać uwagę na kolory kształty, poznaje postacie z bajek i swoim językiem powtarza ich nazwę. Jednym z jego ulubionych programów jest rybka mini mini która uczy dzieci liter,cyfr... Mikołaj słuchając z otwartą buzią wygląda jak zaczarowany. Później powtarza i naśladuje rybką... Uwielbia Misia z dużego niebieskiego domu, ta bajka ma dużo ciepła i radości uczy dobrych zachowań, przyjaźni , oraz pokazuje jak bawić się z innymi. Następną bajką jest Ra RA hałaśliwy Lew ta bajka też, bardzo przypadła Mikołajowi do gustu, Mikołaj powtarza dźwięki jakie RARA wydaje, oraz rytmy. Świetne. Dużo bajek na tym kanale jest mądrych i pokazujących dzieciom jak mają postępować, jak obcować z innymi dziećmi. Uczą spokoju i łagodności. Dzieci poznają nowe słowa, uczą się alfabetu, języka angielskiego, poznają kolory i kształty. super. A gdy Miki ogląda bajki ja mam chwilę dla siebie, bo wiem że te bajki są ciekawe dla niego....

Odnośnik do komentarza

Mam córeczkę Milkę, która w sierpniu skończyła 3,5 roku. Bajki oglądamy na kanale MiniMini+. Milka dzięki kreskówką rozwija swoje zainteresowanie światem razem z programem "Detektyw Łodyga" czy "Świat Elmo", wzbogaca swoje słownictwo, uczy się angielskich słówek. Razem robimy różne zwierzaki jakie pokazywane są w programie "Kochane zwierzaki". Córka uczy się pewności siebie, prawidłowych zachowań, rozwiązywania problemów i zasad przyjaźni.

Odnośnik do komentarza

Kreskówki w dzisiejszym wydaniu to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim ogromna piguła edukacyjna dla maluszków, która pomaga w zrozumieniu dzisiejszego świata. Bohaterowie bajek w bardzo przystępny i zrozumiały dla maluszków sposób dostarczają informacji o zwierzętach żyjących w różnych zakątkach ziemi, o odmienności ludzi i tym samym dzieci na świecie, o zasadach dobrego wychowania, o zasadach bezpieczeństwa w domu i na ulicy i w ogóle o wszystkim co nas otacza. Myślę, że rodzice nawet bardzo się starając, nie dostarczą aż tyle informacji pomagających dzieciom zrozumieć funkcjonowanie świata.
Moje dziecko już wieku lat 3 potrafi wymienić nazwy kilku albo nawet kilkunastu dinozaurów – to z bajki o Dinopociągu. Wie, że tylko jednemu z dinozaurów (ja nie wiem któremu dlatego na pewno nie przekazałabym mu tej wiedzy) i rekinowi ciągle odrastają stracone zęby. Wie, do jakich pojemników jakiego rodzaju śmieci się wyrzuca i poucza ludzi w windzie, że nie wolno zaśmiecać ziemi. Rozumie co to są dobre maniery i używa tego pojęcia adekwatnie do znaczenia.
Nam jako rodzicom, czasami może wydawać się, że niektóre informacje są dla dzieci jeszcze za trudne, że to za wcześnie na taka wiedzę, tym samym sami poniekąd ograniczamy własne dzieci. Dlatego moim zdaniem współczesne bajki świetnie dopełniają dostarczanie maluchom niezbędnej wiedzy oraz objaśnianie zasad funkcjonowania współczesnego świata.

Odnośnik do komentarza

czego może dowiedzieć się dziecko, dzięki oglądaniu kreskówek?

Dzieci oglądając bajki uczą się, ważnym więc jest aby wybierać bajki, z których dziecko faktycznie skorzysta w pozytywnym sensie, a z bajek dziecko może się dowiedzieć wiele...
- poczynając od nauki literek i liczb, słówek i zwrotów w języku obcym np. angielskim
- poprzez poznawanie świata zwierząt dzikich i domowych, ucząc jednocześnie szacunku do nich
- poznawanie i przyswajanie piosenek, wierszyków
- bajki uczą tolerancji
- z bajek wynikają niekiedy bohaterskie postawy ich bohaterów, którzy pokazują i uczą jak, w niekiedy w bardzo trudnych sytuacjach, należy się zachować
- dziecko dowiaduje się czym jest przyroda i dlaczego należy ją szanować
- uczy się tego, że należy sobie nawzajem pomagać
- bajki uczą nawet umiejętności praktycznych jak wykonywanie różnych prac plastycznych np. rysowania ("Luluś")

Mój synek lubi mnie czasem "zastrzelić" jakąś informacją wyniesioną z bajki np. "Mamusiu a ja się dowiedziałem , że to rośliny i drzewa dają nam tlen", " a biedronki są bardzo pożyteczne, bo zjadają mszyce", "nie wolno śmiecić, trzeba wszystko wyrzucać do kosza, bo może się zdarzyć, że szklana butelka wywoła pożar".
Czasami sama się czegoś nowego dowiem i nauczę:-)

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Kreskówki, bajeczki, filmy animowane to fajna rzecz dla naszych milusińskich, jednak tylko niektóre bajki sa tak naprawdę dobrym sposobem na spędzanie czasu dla naszego maluszka. Często rodzice puszczają bajki dzieciom tylko po to, aby się czymś zajeły. Prawda jest niestety brutalna i dzieci oglądają wszystkie bajki jakie są w telewizji od spo
kojnych i wesołych Wieczorynek po nieodpowiednie filmiki animowane, gdzie przemoc i słownictwo nie nadaje się dla dzieci. Jednak wróćmy do tych dobrych bajeczek, które mogą pomóc w rozwoju i odpowiednim słownictwie dzieci. Bajki takie, ucza dzieciaczki jak postępować w trudnych sytuacjach, jak radzić sobie z problemami , jak się zachowywać. Uczą także mowy, która jest bardzo ważna. Każda bajeczka, która edukuje dziecko jest ważnym czynnikiem jego rozwoju. Pomimo tego , że bajki kształtują naszego malucha, nie powinniśmy pozwolić , aby nasze dziecko godzinami oglądało bajki, ponieważ bajka jest mądra, uczy, ale też zabiera garściami cenny czas, w którym nasz dzieciaczek mógłby zrobić coś, co byłoby bardziej pożyteczne dla niego.

Odnośnik do komentarza

mój synek mimo ,że ma prawie pięć lat uwielbia oglądać kreskówki w MiniMini dzięki nim uczy się , literek, liczb, słówek w języku angielskim, filmy te uczą prawidłowych zachowań wobec innych , nie zniekształcają świata w oczach dziecka, dzieci widzą co jest dobre a co jest złe, poznają życie zwierząt , uczą się szacunku do przyrody a przy tym do stworzeń w nim żyjących, wie jak radzić sobie z problemami a przy tym wszystkim pięknie śpiewa piosenki których nauczył się dzięki MiniMini
:autka:

Odnośnik do komentarza

Mój wnuczek ma 5 lat, Rybkę minimini ogląda o 2,5 roku życia. Wnuczek jest bardzo mądrym dzieckiem , wszystko co poznaje to od Rybki Mnimini. Nauczył się liczyć z Dorą ,poznał z Dorą Świat, tak samo angielski poznał z Dorą , kolory i świat gdzie prowadziła ich Dora. Kacperek nauczył się też z Rybką Minimini, dodawania odejmowania, kolory , potrafi powiedziec na jaką literkę się dane słowo zaczyna. O człowieku , astronomia, . Moge powiedzieć że wnuczek bardzo dużo umie jak na swój wiek, a to dzięki Rybce Minimini. Nie raz jak go słucham to nie wiem skąd on ma takie wiadomości. Ostatnio mówi że człowiek po wycięciu migdałków musi jeść dużo lodów, a jak go spytałam skąd to wię to powiedział że od Rybki Minimini. Naprawdę program bardzo ładny dla młodszych dzieci, bardzo dużo się z niego mogą nauczyć.

Odnośnik do komentarza

Witam bajki na minimini uczą napewno:

-poznać różne zwierzęta, jak wyglądają, jakie odgłosy wydają, gdzie możemy ich spotka, co jedzą, dzięki opowieścia mamy mirabelle

-rozwijać swoją wyobraznię dzięki czytanek rybki minimini

-nauczyć się literek, cyferek, kształtów, kolorów

-uczą sie pomagać innym dzieki bajką jak strażak sam, marta mówi, rasta mysz...

-poznają co to jest przyjażń z bajki chuck i przyjaciele

-uczą sie nowych piosenek

-poznają nowe słówka z języka angielskiego z bajek takich jak powiedz to z noddym czy dora poznaje świat

-wykonać rózne prace plastyczne z zrób to sam jak i również luluś

-mogą dowiedziec sie dużo o przyrodzie o naszej planecie, jak możemy ją chronić z detektyw łodyga, elmo- zielono mi

-oraz pokazują jak dobrze dzieciaki mogą się bawic, pośmiać, powygłupiać z różnymi bajkowymi bohaterami takimi jak ciekawski george i pan gapa z elma świat
gorąco polecam minimini (plus)

Odnośnik do komentarza

Magiczna kraina bajek wciąga dziecko w pozytywnym sensie. Mały podróżnik zwiedzający ją na statku wyobraźni poszerza swoją wiedzę na temat nieznanych mu rzeczy. Jego umysł przepełnia się kolorami, a serce wypełnia ciepłem, kiedy wraz z ulubionym tygryskiem mój mały synek zatapia się na chwilę do magicznej krainy. Tygrysek i Florek przemierzają ją dzielnie ucząc się przy tym wielu ciekawych rzeczy. Oczy błyszczą, a na buzi co jakiś czas pojawia się uśmiech kiedy kolorowe literki wyskakują zza chmurki, a cyferki kiwają im z dołu. Florek także macha intensywnie rączkami, by cyferki cieszyły się jeszcze bardziej, że zyskują przyjaciela. Florek często w swojej rysunkowej krainie spotyka swoją ulubioną koleżankę Dorę. Razem uwielbiają wykonywać różne zadania i rozmawiać ze sobą po angielsku. Dora jednak doskonale wie, że Floruś nie może być w jej krainie zbyt długo, więc razem z Butkiem i Tutusiem odwożą do do domu gdzie czekam już na niego ja - mamusia z bucikami i kurteczką w ręce zachęcając do wyjścia na ulubiony spacerek :)

Odnośnik do komentarza

Czego dziecko może dowiedzieć się dzięki kreskówkom?
:heart: Jak zorganizowany jest świat ludzi, czyli na czym polegają różne zawody i role społeczne;
:heart: Jak wygląda świat zwierząt, także tych egzotycznych;
:heart: Jak wyrażać i okazywać uczucia;
:heart: Jakie właściwości mają różne przedmioty i jak można je wykorzystać np. w nauce czy codziennym życiu;
:heart: Które zachowania są mile widziane w społeczeństwie i rodzinie, a które nie i co zrobić, gdy ktoś nie stosuje się do ogólnie przyjętych zasad;
:heart: Co może być dla dzieci niebezpieczne i jak zachowac się w sytuacjach kryzysowych;
:heart: Jakie wartości są ważne w życiu i kto to jest przyjaciel,
:heart: Jak dbać o środowisko naturalne,
:heart: Jak zauważać potrzeby innych ludzi, zwierząt i otoczenia,
:heart: Starsze dzieci uczą się poruszać w świecie liczb, liter czy muzyki, a nawet przyswajają języki obce.

Napisałam tu o pozytywnym wpływie mądrych i dobrze dobranych do wieku kreskówek. Są też niestety te złe, agresywne, puste, bezmyślne "pożeracze czasu" :eee: To od nas rodziców zależy, czy wybieramy dzieciom bajki odpowiedzialnie.

Pozdrowienia dla wszystkich mam i tatusiów z parentigu :love:

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

Kreskówki uczą dzieci dorastać w naszym świecie
Sami bardzo dobrze o tym wiecie
Każde dziecko co kreskówki ogląda
Zobaczy jak to nasze życie wygląda
Kiedy mój synek z rana się obudzi
Ciekawski George jego wyobraznię rozbudzi
Gdzie tylko Dinopociąg z Dinusiami pojedzie
Co podróż jest bogatszy o nową wiedzę
Z Raa Raa i przyjaciółmi jego dowiedzą się
jak z innymi w przyjazni postępuje się
Milutki Noddy języka angielskiego Cię nauczy
Przyda się to ,kiedy będziesz w podróży
Strażak Sam w potrzebie rozwiązanie zawsze znajduje
Bo on się dobrą rozwagą zawsze kieruje
I ma swoje zasady ,które prezentuje
Z kreskówkami odkryją dzieci nowe zagadki natury
Zwiedzą różne miejsca ,zabytki kultury
Każdy dzień to dla dziecka przygoda nowa
I dzięki bajkom wzbogaca się też jego mowa
Kreskówki to tez dobry sposób na nudę
Więc włącz tv i oglądaj z nami Misia Kubę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Bajki, bajusie, bajeczki. Kolorowe, roześmiane, animowane. Kiedy w 1906 roku powstała pierwsza, pionierska - pewnie nikt nie podejrzewał, że tak podbije nie tylko dziecięce serca, oczy i głowy.
Aby je oglądać zasiadają przed szklanym ekranem Jaś, Jagoda i Klementynka. I wielu ich rówieśników na całym świecie.
W małych, chłonnych oraz żądnych świata główkach te "rysowane bajki" mogą tworzyć, kreować i wspomagać ich mały świat.

Kreskówki wartościowe, oglądane z umiarem, np. jako stały element każdego dnia wnoszą w życie małego odkrywcy kolory, kształty, uczą ciekawości świata i ludzi, szacunku dla braci mniejszych -zwierząt oraz optymizmu.
Uzbrojonym takim pozytywnym kreskówkowym bagażem dzieciom łatwiej iść przez świat, jaki by on nie był.
Ale - jak mawiał klasyk - wszystko z umiarem i jakością :36_1_1:

Zobaczcie jaka piękna potrafi być animacja: :great:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Animhorse.gif

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...