Skocz do zawartości
Forum

aruna

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Częstochowa

Osiągnięcia aruna

0

Reputacja

  1. aruna

    Konkurs "Bohater"

    Superbohater naszego malca mógłby jeść bez opamiętania. Jego mocą byłby brzuch, którego nie da się zapełnić (bez dna). Malec zawsze śmieje się jak ktoś dużo je i twierdzi, że taka osoba ma zamiast brzucha worek. Za swojego superbohatera uważa chyba dziadka,który ma właśnie taki wielki brzuch. Uwielbia klepać dziadka po brzuchu odbijać się od niego mówiąc "dziadek jest super z tym balonem zamiast brzucha, jak będę duży też taki chcę mieć".
  2. wrzucam link do wcześniej napisanej pracy
  3. Przedstawiam Państwu bajkę, którą napisałam dla wnusia, a przedstawił ją w formie filmiku mój syn (tata Franka), Franek i Żyrafa W pewnej krainie za górami, za lasami, gdzie słońce świeciło całymi dniami, w zamku ogromnym tuż obok strumyka, mieszkała szczęśliwa, królewska rodzinka. Był król, królewna i malutkie dziecko, chłopczyk maleńki niczym kurze jajeczko. Pewnego dnia coś się zmieniło, dziecko płakało, już nie było miło. Doktor królewski stwierdził czule, że witaminy D dziecku brakuje, bez niej zdrowie jest zagrożone, król słysząc to aż przytulił żonę. Jedyny sposób to jechać do lasu, po cichu podejść bez zbędnego hałasu do siłacza co witaminy przetrzymuje i nikomu ich nie żałuje, wziąć kilka witamin z namiotu, wrócić do zamku i dać je chłopcu. Rycerze króla tak też zrobili, od siłacza witaminki pożyczyli, królewna dziecku witaminkę dała i znów twarz dziecka się uśmiechała. Morał tej bajeczki jest właśnie taki, witaminkę D muszą spożywać dzieciaki. vw4PY4X7yT4[/yt]]Tekst linka
  4. Przedstawię Państwu zabawę , która pozwala kreatywnie myśleć dziecku. Zabawa ta, to sportowa rywalizacja literek. Dzieciaczek wymyśla przedmioty, zwierzęta, rzeczy na dana literkę. Przykładowo a - arbuz, b- baran, c- cebula itd. Rysujemy z dzieckiem lub wycinamy z gazet te przedmioty, tak aby każda literka miała swojego przedstawiciela. W końcu robimy zawody sportowe. Wymyślamy konkurencje przykładowo skok z łózka na dywan. Puszczamy wycinanki i ta wycinanka która poleci najdalej wygrywa. Wygrywają trzy najlepsze. Dziecko dla wygranych literek wymyśla kolejne rzeczy, przedmioty. Przykładowo wygrywa literka g jak gołąb. Dziecko ma za zadanie wymyśleć inny przedmiot na tę literę i gdy to zrobi malujemy lub wycinany dany przedmiot. Bawiąc się dalej. Gdy dana literka uzyska cztery przedmioty wygrywa całe zawody sportowe. Pracujemy w ten sposób nad kreatywnym myśleniem dla dziecka, ale także pokazujemy mu jak piękna i zabawna jest rywalizacja sportowa.
  5. Gdy było cieplutko w mojej podstawówce przerwy były na boisku szkolnym, które było jednocześnie pięknym parkiem. Pewnego razu na przerwie razem z koleżanką i kolegą stwierdziliśmy, że się schowamy nauczycielką i nie pójdziemy na lekcje.Weszliśmy na drzewo i tam oczekiwaliśmy końca przerwy. Gdy wszyscy uczniowie poszli już na lekcje, ja oraz moja koleżanka zeszłyśmy z drzewa, ale niestety nasz kolega nie zszedł bo się bał, że spadnie. W międzyczasie stwierdził, że ma lęk wysokości i on z tego drzewa nie zejdzie. Na początku było zabawnie, ale z czasem, stało się dramatycznie. Nasz kolega złapał się kurczowo gałęzi i zaczął płakać, że już tu zostanie na zawsze. Wystraszone pobiegłyśmy do szkoły po nauczycielki. Te widząc całą sytuacje zaczęły panikować jeszcze bardziej niż my i już miały dzwonić po straż pożarną, aby zciągła z drzewa naszego kolegę. Nagle zagrzmiało. Nasz bohater pędem zszedł z drzewa i pobiegł do szkoły. Jedno było pewne... bardziej niż wysokości bał się burzy. Po wszystkim dostałyśmy niezłe kazanie od nauczycielek i gdyby nie jedna Pani, która stanęła po naszej stronie, zapewne rodzice byliby wzywani do szkoły.
  6. Kreskówki, bajeczki, filmy animowane to fajna rzecz dla naszych milusińskich, jednak tylko niektóre bajki sa tak naprawdę dobrym sposobem na spędzanie czasu dla naszego maluszka. Często rodzice puszczają bajki dzieciom tylko po to, aby się czymś zajeły. Prawda jest niestety brutalna i dzieci oglądają wszystkie bajki jakie są w telewizji od spo kojnych i wesołych Wieczorynek po nieodpowiednie filmiki animowane, gdzie przemoc i słownictwo nie nadaje się dla dzieci. Jednak wróćmy do tych dobrych bajeczek, które mogą pomóc w rozwoju i odpowiednim słownictwie dzieci. Bajki takie, ucza dzieciaczki jak postępować w trudnych sytuacjach, jak radzić sobie z problemami , jak się zachowywać. Uczą także mowy, która jest bardzo ważna. Każda bajeczka, która edukuje dziecko jest ważnym czynnikiem jego rozwoju. Pomimo tego , że bajki kształtują naszego malucha, nie powinniśmy pozwolić , aby nasze dziecko godzinami oglądało bajki, ponieważ bajka jest mądra, uczy, ale też zabiera garściami cenny czas, w którym nasz dzieciaczek mógłby zrobić coś, co byłoby bardziej pożyteczne dla niego.
  7. Przychodzi mi na myśl tylko jedna bajka... rosyjska bajka o rękawiczce. To już chyba pokoleniowa bajka w naszej rodzinie bo każdy ją zna od małego po dużego. Niestety z mojego dzieciństwa nie ostała się oryginalna książka, którą mi czytano, ale w internecie można kupić wszystko. Poszperałam i kupiłam tą ciekawą bajeczkę o rękawiczce. Mój syn z miłą chęcią ją słuchał i stała się jego ulubioną bajką. Zmarznięte zwierzęta chowały się do rękawiczki przed zimnem i co rusz zwierząt w tej rękawiczce przybywało, a ową rękawiczkę zgubił pewien Pan. Bajeczka jest bardzo fajna i wciąga dziecko jak mało która. Serdecznie polecam, bo warto.
  8. aruna

    Konkurs "Baśniobór"

    Warto czytać dzieciaczkom opowieści fantastyczne, ponieważ wyostrzają małym słuchaczą wyobraźnię. Dobrze, gdy taka opowieść ma dużo obrazków, wtedy malec łatwiej wyobraża sobie to, co mu czytamy. Jego słuch połączony z widokiem obrazka tworzy w jego główce całkowity obraz słuchanej opowieści. Najpierw ja czytam książkę, a gdy skończe, mój synek opowiada mi ja wspomagając się obrazkami. Taka próba, która dowodzi, że słucha uważnie czytanej opowieści i potrafi ją opowiedzieć, streścic swoimi słowami. Dzieciaczek uczy się słuchać i opowiadać, dwa w jednym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...