Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Iwa

Testy ciążowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, napiszcie proszę jakie testy ciążowe polecacie, ponieważ ja poprzednio kupiłam test, niestety nie pamiętam jego nazwy, ale kosztował 8 zł, był najtańszy, wykonałam go w pierwszy dzień po spóźniającej się @, wynik wyszedł negatywny (druga kreska była ledwo widoczna i to po 10 min.), po tygodniu poszłam do lekarza i okazało się, że jednak jestem w ciąży, dostałam luteinę, ale niestety .... Tym razem lekarka kazała mi się zgłosić zaraz po zatrzymaniu, dlatego zależy mi na dobrym teście.
pozdrawiam wszystkich serdecznie :23_30_126:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma pewnego testu. Tamten wyszedl w koncu pozytywny - bladziutka kreska byc moze dlatego ze bardzo wczesna ciaza byla.
Ja robilam Quik View - cena ok 13 zl.

Najbardziej pewnym testem - jest badanie z krwi beta HCG - tu własciwie nie ma mowie o pomyłce.

Szczęsliwa mama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testy dostępne na polskim rynku wykazują ciążę na podstawie obecności w moczu gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Hormon ten produkowany jest już od pierwszych dni po zapłodnieniu. Po około dwóch tygodniach trwania ciąży, jego stężenie w moczu jest odpowiednie, żeby móc stwierdzić ciążę na podstawie testu. Jednak test nie daje nigdy 100% pewności, dlatego w celu potwierdzenia ciąży należy skontaktować sie z ginekologiem, ponieważ istnieje szereg czynników, które mogą zafałszować wynik testu.

Ja w obu przypadkach robiłam test -Quick View - błyskawicznym testem płytkowym do wykonania rano, stwierdza ciążę już po 6 dniach od zapłodnienia, na wynik pomiaru czeka się minutę.
Taki mi Pani doradziła w aptece ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Stresuje mnie ten temat (zresztą jak każdy ;-) ), ponieważ nie chciałabym, żeby okazało się że jest za późno. :36_11_20:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Ci test Bobo test strumieniowy. Standardowe testy wykrywają ciąże przy stężeniu 25 jednostek, a ten przy 10. Napisane na nim jest, że można go zrobić po 3 dniach od stosunku... Niewiem :) Ale w terminie miesiączki napewno będzie dokądniejszy. Pozdrawiam.

SZANUJĘ TWOJE ZDANIE, ALE NIE ZAMIENIĘ GO ZE SWOIM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja użyłam 3 testy - wszystko wg zaleceń jednak dopiero 3 test pokazał słabe kreseczki - test z krwi najdokładniejszy

chyba że przy inseminacji testy głupieją...

http://parenting.pl/galeria/showgallery.php/cat/832

prosze o ocenę zdjęcia Adasia - 10 rz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co myślicie o tych testach do kupienia na allegro ??

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

juz lepiej chyba zakupić z apteki internetowej, te same koszty przesyłki, zbliżone ceny a przynajmniej masz gwarancję, że z pewnego źródła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz kupilam z laboratorium jakiegos - i chyba jest ok :)

ogolnie wydaja sie dobre i z pewnego źródła :)

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam ja osobiście sądze że najlepiej jest kupić w aptece masz jakąś gwarancje i wiesz od kogo kupiłaś a allegro no cóż czasami zdarzają się oszuści

Czekam na ciebie bocianku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja to mam dość duże doświadczenie z testami :36_7_5: aż śmiać mi się chce, ale tak pozytywnie; od czasu do czasu, testuję się, a że @ czasami spóźni się dzień więc, czasem lepiej wiedzieć co w trawie piszczy, do niedawna wydawało mi się ,że test może się mylić tylko wtedy kiedy jest się w ciąży a test pokaże jedna kreskę, dziś już nie jestem taka pewna, w ostatnim cyklu @ spóźniała się 2 dni, było jedynie plamienie, a ze to u mnie norma wiec na luzaka zrobiłam test a tu słaba druga kreseczka, myślałam, że dostanę zawału, szybko pędem do apteki po kolejne testy a te nic żadnej ciąży, wreszcie dostalam @ ale tylko jeden dzień wiec myśle sobie a co sprobuje znowu i znowu cienka druga kreseczka, ale po wyschnięciu wyraźnie widoczna, myśle sobie- spokojnie bez paniki może za dlugo czekałam z wynikiem, zrobilam kolejne testy i nic, nawet cienia nie było widać, wiec o co tu chodzi ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myslicie ze testy mogly byc wadliwe? jak dokonac selekcji? moze zwrocic uwage na jakies atesty a moze poprostu lepiej nie wydawac kasy tylko isc na badanie krwi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...