Skocz do zawartości
Forum

Kiedy wasze pociechy zaczęły raczkowac?


Rekomendowane odpowiedzi

rorita
Szani jaaaaaaaaaaa ,ale boski Wasz synio :11_9_16: mój zdaniami jeszcze nie mówi ,a Twój już piszę i zna się na zegarku :)

Ja z małym do kliniki jeżdżę i tam mamy ćwiczenia na oczka pielęgniarka jakieś pół roku temu zapytała mnie czy Alan przeczyta z tablicy cyfry... zatkało mnie i jakoś wstyd mi było ,że dzieci w jego wieku już przeczytać potrafią a on nie, więc mówię że niestety ale nie potrafi i zapytałam czy tylko on... odpowiedziała mi ,że tak tylko zapytała ,bo musi o swoim synu opowiedziała co to jak miał 3 lata do 100 liczył ,jak miał 5 pisał już pisanymi literami, znał tabliczkę mnożenia a ja szczenę zbierałam prawie z podłogi :D powiedziałam ,że wtedy geniusza ma w domu to się zaśmiała i powiedziała ,że w szkole mu się nudziło ,bo dzieci drukowanymi pisały na początku ,a jemu zabraniali pisanymi ,że strasznie znosił szkołę ,bo za dużo umiał ,a musiał iść tempem takim jak wszyscy i że teraz jest po maturze ,ale na studia nie poszedł tylko do pracy :)

kazde dziecko jest inne i to ze jedno umie cos wczesniej a inne później nie znaczy nic. Ja dużo zawdzięczam mężowi bo on jakos tak potrafi się z małym bawoc i zagadywac ze maly lapie wszystko poza tym ma więcej cierpliwości niż ja pod tym względem. Ostatnio mnei zatkalo bo tesciowa przyjechala a maly jej zaczął tłumaczyc co to jest uklad sloneczny a mojej mamie z 3 miesiace temu opowiadal o zorzach polarnych. Nawet ja niewiedzialam o tym tego co on ale tak jak mówie to wszystko dzieki męzowi bo on slucha ogląda a kamis razem znim a że szybko zapamiętuje to efekty sa takie jakie sa.
A i np jak idziemy to tez mówi ze ten domek ma numer 63 albo 59 , niesprawdzalam do ilu tak potrafi.

Odnośnik do komentarza

Szani84
mój synek zacząl raczkowac jak miał około 8 miesięcy... a jak miał 9 ,5 to juz sam chodził po mieszkaniu.....
a co do mówienia to i mój syn mówił juz wyraźnie , pełnymi zdaniami jak miał 1,5 miesiąca.... i nikt mi nie chcial wierzyć że Kamil miał dopiero 1,5 miesiąca.

miesiaca?

Odnośnik do komentarza

Helena
Szani84
mój synek zacząl raczkowac jak miał około 8 miesięcy... a jak miał 9 ,5 to juz sam chodził po mieszkaniu.....
a co do mówienia to i mój syn mówił juz wyraźnie , pełnymi zdaniami jak miał 1,5 miesiąca.... i nikt mi nie chcial wierzyć że Kamil miał dopiero 1,5 miesiąca.

miesiaca?

roku hahah
juz poprawilam :)

Odnośnik do komentarza

o już mnie ubiegłaś w odpowiedzi :)

Ja już się nie mogę doczekać tych całych zdań chociaż wiem ,że uszy będą więdły nie raz :D już teraz fajnie jest posłuchać takiego malucha co to wszystko rozumie i mądrala z niego nie ziemska... Alan np do tej pory w ogóle nie interesuję się tv :whistle: zero bajek ,filmów, nic... jak już tv to muzyka musi lecieć i na tym koniec. Szkoda ,bo nie raz posadziłabym go na pół h przed jakąś bajką i spokojnie porobiła ,a tak kicha :)

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

rorita
o już mnie ubiegłaś w odpowiedzi :)

Ja już się nie mogę doczekać tych całych zdań chociaż wiem ,że uszy będą więdły nie raz :D już teraz fajnie jest posłuchać takiego malucha co to wszystko rozumie i mądrala z niego nie ziemska... Alan np do tej pory w ogóle nie interesuję się tv :whistle: zero bajek ,filmów, nic... jak już tv to muzyka musi lecieć i na tym koniec. Szkoda ,bo nie raz posadziłabym go na pół h przed jakąś bajką i spokojnie porobiła ,a tak kicha :)

ja tez czekalam i chcialam szybko szybko a teraz? ehhh chętnie bym wrócila do tamtych momentów, teraz juz nei czuje ze mam male dziecko. kamis jest duzy i za mądry :) ale na szczęście te wyglupy jeszcze są wiec fajnie :)

ciesz sie ze nie chce maly przed tv siedziec caly czas.. choc fajnie sie mowi a czasem potrzeba takich 30 minut spokoju a Tobie to juz w ogóle :)

tv to kamis ogląda choc woli grac w komputer albo się bawic zabakami. Dobrze ze pół dnia jest w przedszkolu :)

Odnośnik do komentarza

oj mam. na poczatku bylam zadowolona, ze tak szybko zaczela raczkowac, ale jak zaczela mi uciekac i chowac sie w najmniejszych zakamarkach mieszkania, to zmienilam zdanie :Oczko:

dzisiaj trenowala wchodzenie do koszyka pod wozkiem :D wychodzenie juz nie szlo tak gladko, ale to kwestia wprawy :D

Odnośnik do komentarza

solange63
oj mam. na poczatku bylam zadowolona, ze tak szybko zaczela raczkowac, ale jak zaczela mi uciekac i chowac sie w najmniejszych zakamarkach mieszkania, to zmienilam zdanie :Oczko:

dzisiaj trenowala wchodzenie do koszyka pod wozkiem :D wychodzenie juz nie szlo tak gladko, ale to kwestia wprawy :D

Czy u CIebie jest tak jak u nas? Grunt to sie wskrobac, a pozniej siw wystarczy leko przechylic i spada sie na twarz, ale jest sie w koszyku :)
Gorzej wyjsc, bo spadniecie na twarz, nie jest juz takie halo :)

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...