Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

lutka
Tak Jola ale one miały tyle roboty ze głowa mała. tetrowe pieluchy - wyobrażacie to sobie???? ciągłe przebieranie i pranie, odparzenia, prasowanie, gotowanie obiadków, przygotowywanie mleka, herbatek, i do tego mąż który raczej przy dzieciach nie pomagał,a ugotowane i posprzątane chciał mieć bo tak go wychowano. no koszmar.

MOj tata pomagal zawsze. A mama odchowala na tetrach i jakos to tak zlecialo. Wtedy jakos mniej alergii bylo, nie steresowala sie tak co dac jesc i takie tam. Mleko jedno bylo i nie bylo innych problemow. A moze byly tylko teraz sie juz nie pamieta. Wracaly wszystkie kobiety do pracy i nikt nie jeczal, bo trzeba bylo to sie nikt nie zastanawial. Jakos ludzie tacy mniej wygodni moze byli.
No i neta baby nie milay i czasu nie trwaonily he, he!!!
Co tu porownywac jedno bylo lepiej, drugie gorzej. Mniej gonitwy bylo jednak mimo wszystko na co dzien - z tego co pamietam z dziecinstwa i tata mi przyznaje racje jak tak sobie gadamy.

Odnośnik do komentarza

lutka
Tak Jola ale one miały tyle roboty ze głowa mała. tetrowe pieluchy - wyobrażacie to sobie???? ciągłe przebieranie i pranie, odparzenia, prasowanie, gotowanie obiadków, przygotowywanie mleka, herbatek, i do tego mąż który raczej przy dzieciach nie pomagał,a ugotowane i posprzątane chciał mieć bo tak go wychowano. no koszmar.

no no na pewno było gorzej :le:
Więc może ta położna z takich co tak miała.

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

Kamidianka
Jola30
[ATTACH]16770[/ATTACH]

[ATTACH]16771[/ATTACH]

[ATTACH]16772[/ATTACH]

[ATTACH]16773[/ATTACH]
Wstawiam pare fotek pożyczyłam na chwile kabel niestety nie mam za dużo zdjęć.:le:Joluś wyglądałaś super w tej czerwieni na chrzcinach :)) Niki zawsze wystrojony, że ho ho. A na grobach bardzo nastrojowa fotka :)
Jola30 - W czerwieni wygladalas sexi. M po tym ksciele to sie pewnie na Ciebie rzucil!!!
A Nikus tak sie zmienil. NO, juz powazny z niego chlopak i fryz ma inny. Dlozsze i chyba wyjasnialy, co??? MOj Maksik tez chyba bedzie blondynek. Jak sie urodzl to byl czarnulek.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
lutka
Daffodil

Budzi się o 6 i bryka w łóżku nawet godzinę, a ja w tym czasie jeszcze śpię. Jak już zaczyna krzyczeć zniecierpliwiony, to dostaje butlę i jakoś tak się przyzwyczaił, że wtedy ląduje u mnie w łóżku. Idę umyć butelkę, a Kuba wyraźnie czeka aż się położę obok niego, wtula się we mnie i zasypia. Taki rytuał się z tego zrobił :)

no to zazdroszczę śpioszka porannego :) zawsze myjesz butelkę zaraz po jedzeniu??? ja w dzień owszem - choć nie zawsze :P, ale po wczesnie porannym jedzeniu w życiu.

Myję, bo mamy mały niedobór butelek :) Tylko dwie po 250 ml, w tym jedna z Lovi, z której pijemy tylko kaszkę, bo nie mam siły się z nią męczyć. Oprócz tego parę po 150 ml, które służą tylko do herbatek i soczków, bo na mleko już za małe.
Kurcze ja ostatnio kupilam dwie i mamy teraz 5 malych i piec duzych i czasami mi braknie tych duzych wlasnie, bo za leniwa jestem, zeby myc na biezaco. Czakaja w zmywarce albo gdzies tam po domu ha, ha!!!

Odnośnik do komentarza

Jola30
lutka
a'propo zabawek, moje dziecko uwielbia pudełko na chusteczki, podczas zakładania mu pieluszki wygina sie i obraca za nim. A dzis spedził ze 20 minut na międoleniu worka na pieluszki.

Lutka a ja się już martwiłam że mój Niki jakiś inny i coś z nim nie tak ale jak widze że Szymon tak też sie wygina no to już jestem spokojna.

Kuba też się wygina, zawsze coś ciekawego za przewijakiem wypatrzy.

Odnośnik do komentarza

katja79
Jola30
jola22

O to tez super.

A ja nawet nie pomyslałam żeby takiemu małemu dziecku kupować coś pod choinke :uff2:,kupuje jak mam ochote i jak jest promocja więc nic specjalnego wymyslać nie będe za małe dziecko .
A zreszta ful zabawek z tych co tam są już mam.:le:

Ale super te zabaweczki i ceny normalne jak ostatnio ogladalam na allegro to wszystko fisherprice i ceny krazace wokół 100 i w góre:whoot:
NO ale z Fishera fajne sa. To trzeba przyznac. Chicco odradzam. Dzisiaj wlasnie oddalismy jeden bajer, bo byl niepraktyczny, i niebezpieczny. Generalnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza

mama2corun
jakis miesiac temu sie chwalilam ze Alexandra mowi mama ale to zawsze przy zaleniu sie albo placzu wola "mame" i M taki dumny i ja ze dziecko mowi mama :D a dzis Alexandra postanowila tacie zrobic niespodzianke i od godziny wola "tata"a jak sie cieszy przy tym ze hoho :D ale jestesmy dumni :D

Zdolna Olenka!!!! Tata na pewno ze szczescia az sie nad ziemia unosi he, he!!!

Odnośnik do komentarza

gunia43
Daffodil
lutka

no to zazdroszczę śpioszka porannego :) zawsze myjesz butelkę zaraz po jedzeniu??? ja w dzień owszem - choć nie zawsze :P, ale po wczesnie porannym jedzeniu w życiu.

Myję, bo mamy mały niedobór butelek :) Tylko dwie po 250 ml, w tym jedna z Lovi, z której pijemy tylko kaszkę, bo nie mam siły się z nią męczyć. Oprócz tego parę po 150 ml, które służą tylko do herbatek i soczków, bo na mleko już za małe.
Kurcze ja ostatnio kupilam dwie i mamy teraz 5 malych i piec duzych i czasami mi braknie tych duzych wlasnie, bo za leniwa jestem, zeby myc na biezaco. Czakaja w zmywarce albo gdzies tam po domu ha, ha!!!

Ja myję jeszcze z innych powodów. Jak czasem odkręciłam taką butlę po paru godzinach, to taki smród z niej buchał, że coś strasznego. Psuje się szybko to mleko i jakoś się boję, żeby te resztki gdzieś nie zostały.

Odnośnik do komentarza

jola22
pat-k
lutka
wracając do tematu prezentów pod choinkę. Moje typy na dzień dzisiejszy to:

Zabawki dla dzieci - Leomark

Zabawki dla dzieci - Leomark

Zabawki dla dzieci - Leomark

Zabawki dla dzieci - Leomark

kolejka jest super
a co sadzicie o takich zabawkach? https://wapex.com.pl/ZABAWKI_DREWNIANE-k1-0--default.html

Mi się podobają - naturalne, nie do zniszczenia.
Takie drewniane klocki mialam i Maksikowi tez kupie. Co do reszty to raczej nie, bo tutaj kosztuja trzy razy tyle co Fisher. Coz ... moda na eko.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
gunia43
Daffodil

Myję, bo mamy mały niedobór butelek :) Tylko dwie po 250 ml, w tym jedna z Lovi, z której pijemy tylko kaszkę, bo nie mam siły się z nią męczyć. Oprócz tego parę po 150 ml, które służą tylko do herbatek i soczków, bo na mleko już za małe.
Kurcze ja ostatnio kupilam dwie i mamy teraz 5 malych i piec duzych i czasami mi braknie tych duzych wlasnie, bo za leniwa jestem, zeby myc na biezaco. Czakaja w zmywarce albo gdzies tam po domu ha, ha!!!

Ja myję jeszcze z innych powodów. Jak czasem odkręciłam taką butlę po paru godzinach, to taki smród z niej buchał, że coś strasznego. Psuje się szybko to mleko i jakoś się boję, żeby te resztki gdzieś nie zostały.
NO, ja tez sie boje ale i tak nie myje :-) Zawsze mozna wyparzyc. Ech, za porzadnicka to ja nie jestem chyba.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Jola30
lutka
a'propo zabawek, moje dziecko uwielbia pudełko na chusteczki, podczas zakładania mu pieluszki wygina sie i obraca za nim. A dzis spedził ze 20 minut na międoleniu worka na pieluszki.

Lutka a ja się już martwiłam że mój Niki jakiś inny i coś z nim nie tak ale jak widze że Szymon tak też sie wygina no to już jestem spokojna.

Kuba też się wygina, zawsze coś ciekawego za przewijakiem wypatrzy.

no to ja już głupia jestem on wygina się tak i nic nie ma tak po prostu oczywiście pytałam lekarza nic w tym złego nie widzi:uff2:

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

katja79
hej gadulki jeny ale trajlujecie półtorej dnia mnie nie bylo a tu tyle stron :) a ja mialam dzisiaj zaklad fryzjerski w domu zamówilam fryzjerke zeby sie do czlowieka upodobnic bo juz mialam taaakie odrosty ze glowa mala a i mój M skorzystal bo tez juz chodzil jak siersciuch...tylko Mai na glowie sie nic nie wymysli:D a moje dziecko chyba juz zupelnie zwariowalo normalnie kaze sie nosic na rekach caly dzien bo inaczej placz nieziemski pospala tylko na spacerze wiec nie mam kiedy posiedziec na forum masakra jakas mysle sobie moze to zeby ida ale na dziaselkach nic nie widac nawet czerwone nie sa wiec nie wiem o co chodzi dzisiaj nawet wieczorem na rekach ja usypialalm bo tak plakala ze zal mi jej bylo.
no nic poczytam vo u Was...:)póki dziecię spi...

Katja - witaj w klubie malych marudow i sfrustrowanych mam :-)
Na kocu - zle, na raczkah - ok, ale do czasu, na kolankach - tak samo, na macie - 5 minut potem juz nie, lezaczek odpada, bujaczek - w zyciu. Ja juz dzisiaj wlozylam do lozeczka, bo i tak i tak marudzi i jeczy i poplakuje nawet to chociaz cos porobie, jak lezy bezpiecznie. No i jak sie z M zagadalam to sie maly terrorysta uspokoil - taki cwany, bo wiedzial, ze rodzice sie zagadali to jego jeki tak nie skutkuja jak zwykle. No i o dziwo na spacerze bylo 2 godziny bez jeku - to nowosc. Siedzial jak panisko, obserwowal i widac, ze wazny sie czul jak Maggie w zupie. No ale nie usnal. Jakis skok mi sie zadaje, bo dziaselka sa rozowiutkie.
Mam nadzieje, ze Maksiowi jakis zeby jednak wyjda...... Bo jak chlopak bedzie wygladal.
Oj, nadszedl czas proby sil. Ja sie postanowilam nie dac!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jola30
Daffodil
Jola30

Lutka a ja się już martwiłam że mój Niki jakiś inny i coś z nim nie tak ale jak widze że Szymon tak też sie wygina no to już jestem spokojna.

Kuba też się wygina, zawsze coś ciekawego za przewijakiem wypatrzy.

no to ja już głupia jestem on wygina się tak i nic nie ma tak po prostu oczywiście pytałam lekarza nic w tym złego nie widzi:uff2:
Jola30 - MOj tez sie wygina ot tak czasami i do tego steka niemilosiernie. NIc ..... trzeba to jakos wytrzymac.
Z efektow specjalnych mamy tez ostatnio stekanie z warczeniem i prezeniem sie w luk. Bardzo ciekawy widok, musze przyznac.

Odnośnik do komentarza

gunia43
katja79
hej gadulki jeny ale trajlujecie półtorej dnia mnie nie bylo a tu tyle stron :) a ja mialam dzisiaj zaklad fryzjerski w domu zamówilam fryzjerke zeby sie do czlowieka upodobnic bo juz mialam taaakie odrosty ze glowa mala a i mój M skorzystal bo tez juz chodzil jak siersciuch...tylko Mai na glowie sie nic nie wymysli:D a moje dziecko chyba juz zupelnie zwariowalo normalnie kaze sie nosic na rekach caly dzien bo inaczej placz nieziemski pospala tylko na spacerze wiec nie mam kiedy posiedziec na forum masakra jakas mysle sobie moze to zeby ida ale na dziaselkach nic nie widac nawet czerwone nie sa wiec nie wiem o co chodzi dzisiaj nawet wieczorem na rekach ja usypialalm bo tak plakala ze zal mi jej bylo.
no nic poczytam vo u Was...:)póki dziecię spi...

Katja - witaj w klubie malych marudow i sfrustrowanych mam :-)
Na kocu - zle, na raczkah - ok, ale do czasu, na kolankach - tak samo, na macie - 5 minut potem juz nie, lezaczek odpada, bujaczek - w zyciu. Ja juz dzisiaj wlozylam do lozeczka, bo i tak i tak marudzi i jeczy i poplakuje nawet to chociaz cos porobie, jak lezy bezpiecznie. No i jak sie z M zagadalam to sie maly terrorysta uspokoil - taki cwany, bo wiedzial, ze rodzice sie zagadali to jego jeki tak nie skutkuja jak zwykle. No i o dziwo na spacerze bylo 2 godziny bez jeku - to nowosc. Siedzial jak panisko, obserwowal i widac, ze wazny sie czul jak Maggie w zupie. No ale nie usnal. Jakis skok mi sie zadaje, bo dziaselka sa rozowiutkie.
Mam nadzieje, ze Maksiowi jakis zeby jednak wyjda...... Bo jak chlopak bedzie wygladal.
Oj, nadszedl czas proby sil. Ja sie postanowilam nie dac!!!!!!

najbardziej mi sie podobalo okreslenie jak maggie w zupie :Dno piekne :) ale wracajac do naszych malych marud to tak jakbym czytala posta napisanego przez siebie bo Mai tez sie zdarza zawieszac w marudzeniu jak sie zagadamy:) ja dzisiaj mialam ja caly dzien na rekach wlasciwie od samego rana do wieczora z przerwami na krótkie drzemki w domu i spacer, no i jesli to zeby to az sie boje myslec kiedy to sie skonczy ...bo przeciez zanim wszystkie wyjda to nam sie rece do ziemi wyciagną:lup::D

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...